Komiksy

+
Plany Egmontu odnośnie DC na ten rok. Trochę wznowień, trochę nowinek z New 52, trochę klasyki, każdy fan znajdzie coś dla siebie, szkoda, że nie dorzucają worka pieniędzy :p




 
Egmont odnawia współpracę z Marvelem, w sam raz na dziejący się aktualnie reset uniwersum. Pierwszym efektem tej współpracy będzie tomik Avengers: Wojna bez końca, który trafi do sprzedaży już w drugiej połowie maja.

http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/aktualnosci/art,317,komiksy-marvel.html

Wygląda na to że Egmont będzie dzielił i rządził na polskim rynku komiksów super hero, bo z DC najwyraźniej nie zamierzają zwalniać, a wręcz przeciwnie, przyśpieszają.
 
Takie sobie te wydanie. 128stron, miękka oprawa, 39,99zł. Jeśli chodzi o Marvela, to dużo lepiej wypada WKKM raczej.
 
Wielka Kolekcja ma jeden poważny minus: wydają w (jak się wydaje) losowej kolejności. Chcąc to ogarnąć trzeba po prostu kupować wszystko. No i w Egmoncie to dopiero początek, myślę że można liczyć na wydania pokroju komiksów DC.
 
Kolejność faktycznie jest dość losowa, ale to właśnie świadczy o tym, że nie trzeba kupować wszystko. Jak Cię interesuje jakaś kolejna historia czy seria, to nie trzeba czytać, a tym samym kupować innych. No i na pewno plusem WKKM jest cena. Wydania praktycznie identyczne jak Nowe 52 Egmontu za połowę ich ceny ;)

Ciekawią mnie tytuły, jakie wyda Egmont, skoro równa setka ma być w WKKM, to ciężko będzie dobierać na dłuższą metę coś fajnego bez dublowania.
 
Kolejność faktycznie jest dość losowa, ale to właśnie świadczy o tym, że nie trzeba kupować wszystko. Jak Cię interesuje jakaś kolejna historia czy seria, to nie trzeba czytać, a tym samym kupować innych.

Nie do końca, niektóre tytuły mają więcej tomów. To jest niestety problem tego typu kolekcji, są tak skonstruowane żebyś kupował wszystko. Sam tak kolekcjonowałem filmy z Obcym w ramach jednej z podobnych serii. Najpierw wydali dwójkę, później czwórkę, następnie jedynkę i trójkę, a pomiędzy nimi były jeszcze inne klasyki SF (połowa to istne ścierwa).

Ciekawią mnie tytuły, jakie wyda Egmont, skoro równa setka ma być w WKKM, to ciężko będzie dobierać na dłuższą metę coś fajnego bez dublowania.

Myślę, że postawią raczej na regularne serie niż eventy. Po restarcie bohaterowie, którzy przetrwali zderzanie się światów prawie na pewno dostaną nowe serie, a może ze starszych coś wydadzą. W materiale prasowym jest mowa m. in. o Spider-manie, Strażnikach Galaktyki i X-MEN. Same dobre rzeczy.
 
Nie do końca, niektóre tytuły mają więcej tomów. To jest niestety problem tego typu kolekcji, są tak skonstruowane żebyś kupował wszystko.

No właśnie, choćby Zimowy Żołnierz (tomy 11 i 14) czy Planeta/Wojna Hulka. I właśnie dlatego jak Cię interesują konkretne serie, to kupujesz tylko te tomy - np. 11 i 14 WKKM, a możesz olać pozostałe. Ja tu problemu nie widzę, a wręcz plus, że można "wskoczyć" kiedy się chce.

A co do składu, to właśnie doczytałem teraz, że mają być tylko komiksy z Marvel NOW. I bardzo dobrze :)
 
Wciąż mam problem z Kolekcją :p Wolałbym żeby tomy interesującej mnie serii wychodziły po sobie, a nie były przedzielone innymi wydarzeniami. Do tego dochodzi specyfika tego typu serii wydawniczych: przegapisz interesujący cię numer i potem są już problemy z dostępnością, trzeba się bawić w zamawianie itd. Ja tam się cieszę ze współpracy z Egmonetem. O ile z Batmanem i Ligą wciąż nie udało mi się zebrać w sobie żeby zacząć kolekcjonować te serie o tyle Strażników Galaktyki i Spider-mana na pewno sobie nie odpuszczę :p A jakby jeszcze Deadpoola do tego dorzucili to już byłby szał pał, nic tylko sprzdawać nerkę i pławić się w komiksowym świecie :D
 
No jak piszę, dla mnie to jest plus. Brakujący tom możesz zawsze zamówić w wydawnictwie za normalną cenę :) co innego, jakby wszystkie komiksy był powiazane ze sobą i wtedy jak przegapisz jeden, to byłby większy problem. No i też wymusiłoby to wtedy kupowanie wszystkich tomów :p
 
Last edited:
No i jest już konkret: Avengers, New Avengers, Wolverine i X-Men, All New X-Men, Guardians of the Galaxy oraz Superior Spider-Man.

http://naekranie.pl/artykuly/marvel-now-ktore-serie-przeczytamy-po-polsku

Wydania zbiorcze po pięć zeszytów na tom. Oczywiście jest to początek, jeśli serie będą się dobrze sprzedawały to Egmont z pewnością sięgnie po kolejne. Niewykluczone też że podobnie jak z DC będą od czasu do czasu serwować pojedyncze albumy ze starszych historii.
 
Ja się na Marvelu niezbyt znam, ale jakieś średnie mi się wydają te wybrane serie. Szkoda, że nie ma prawdziwych restartów, jak to było przy okazji New 52. Wtedy nawet osoba, która miała małą styczność z Marvelem mogłaby się wciągnąć w prostszy sposób bez wymaganej znajomości iluś tam wcześniejszych motywów.
 
Prawdziwy restart będzie teraz.



Zderzanie światów się zakończyło i w ten sposób utworzył się nowy, spójny jeden świat.
 
Tak sobie czytam o tym marvelowskim Battleworldzie i nie ogarniam co tam się odpiernicza :blink: Jakieś post apo wymieszane z Pieśnią Lodu i Ognia - królestwa rządzone przez zasiadającego na tronie Dr Dooma ( :eek: ), a wszystko otoczone murem za którym znajdują się m. in. Ultron i Marvel Zombies. Do tego porządku na świecie pilnuje armia Thorów. Nie wiem co oni palili, czym zagryzali i czym przepijali, ale... brzmi nieźle :D

 
Znowu gadam sam ze sobą :rly?:

Tak czy siak, oto serie Marvela, które dostaniemy po Battleworldzie kiedy to utworzy się nowy, spójny świat. Wśród tych 45 tytułów jest kilka zaskakujących, m. in. Kaczor Howard :p Do tego dużo pajęczaków (Parker, Morales, O'Hara, Stacy, Drew) i zmienionych składów (chociażby Strażnicy Galaktyki).


Ciekaw jestem czy Egmont docelowo planuje zrobić pod to przygotówkę wydając wybrane tytuły z Marvel Now :hmmm:
 
Top Bottom