Wiedźmin 3 - grafika

+
Dziwi mnie, dlaczego nikt do tej pory nie pokazał jak działa ten filt wyostrzający w post- processingu. Mnie, jako ogrywającego, bardzo by to ciekawiło i z chęcią bym to pokazał ludziom.
 
Powiem tak - po obejrzeniu tych screenów z flickra, wreszcie jestem całkowicie spokojny i zadowolony.

Czy mogło być lepiej? Z pewnością,
Cze będzie jeszcze lepiej? Pewnie tak, parę patchy + (co ważniejsze) mody.
Czy gra jest czasem nierówna pod kątem oprawy? Oczywiście, że jest. Ale jest też OGROMNA.

Ale dla mnie najważniejsze jest to, że już w takiej formie, po zabawie z paletą kolorów jestem całkowicie kontent i nie rozpraszają mnie niektóre niedoskonałości. Nie wiem, może się z tym opatrzyłem, może to zasługa wreszcie porządnych screenów.
Najbardziej szkoda elementów całkowicie usuniętych z gry, jak kręgi na wodzie, czy dymy od ognia, tego chyba nie będzie łatwo przywrócić. W każdym razie, po głębszym zastanowieniu, dochodzę do wniosku, ze nie widziałem jeszcze ładniejszej gry. Wymaksowany Crysis 3 też trzeba przyznać jest wysoko, ale patrząc na te screeny - wolę W3. A to, według mnie, spory komplement.
Pozostaje czekać i zobaczyć, jak dalej się sprawy potoczą.
 
Dla mnie największym minusem jest płaskość roślinności i tylko na niej się dalej skupię.

Nie wiem, czy ktoś z Was grał w Two Worlds II. Pisałem prace inż. o wizualizacji roślinności w grach toteż na tym mocno się skupiałem i to śledziłem. (...)
Zgadzam się , kiedyś pisałem podobną prace :). Ale nie ma co o tym tyle pisać i tak pozostaną tylko mody.
 
Last edited by a moderator:
Dziwi mnie, dlaczego nikt do tej pory nie pokazał jak działa ten filt wyostrzający w post- processingu. Mnie, jako ogrywającego, bardzo by to ciekawiło i z chęcią bym to pokazał ludziom.

Moim zdaniem to właśnie jeden z tych efektów, które kryją Redzi przed premierą, nie zdziwię się jeżeli właśnie ten filtr właśnie trochę upodobni grę do tego z 2013 - oczywiście raczej będzie on dużo bardziej stonowany co powtarzają za każdym razem devsi. - ofc to też tylko moje domysły oraz swego rodzaju "nadzieja", a ona umiera ostatnia :)

Jak ktoś znajdzie screena z nim włączonym to niech go tutaj pokaże pls
 
Te nowe screeny... Wow! Ta noc, Geralt na koniu i księżyc na niebie... omg! Pięknie kuźwa :) Jest moc i klimat. Nie mogę się doczekać aż to zobaczę u siebie.
 
Tak.

Mogę Ci zadać takie samo pytanie, z takim samym niedowierzaniem, odnośnie tego, czy po tym wszystkim wciąż uważasz, że downgrade był.

A jak to inaczej nazwać?
 
Nie będzie ani Sword of Destiny ani VGX bez modów. Pogodziłem się już z tym. Wam też radzę bo jak widać Redzi mają gdzieś nasze narzekania.
 
Faktycznie, ewidentnie to jedna i ta sama tekstura:


Jeżeli ktokolwiek jeszcze wierzy, że nie było downgrade, niech obejrzy 35 minutowy gameplay z sierpnia 2014 - koniecznie w 1080p:
http://www.gamersyde.com/hqstream_the_witcher_3_wild_hunt_35_minutes_gameplay-32805_en.html
Dyskusja nie ma sensu bez oglądnięcia tego gameplaya w najlepszej jakości. Po rejestracji na stronie można go też ściągnąć - zajmuje 5GB
http://www.gamersyde.com/leech_32805_1_en.html

Marcin Mormot 2 czy 3 dni temu twierdził na forum, że wersja PC będzie tak właśnie wyglądać. Już wiadomo, że tak nie wygląda i nie będzie wyglądać, chyba że w dniu premiery pojawi się jakiś uber-patch.
 
Faktycznie, ewidentnie to jedna i ta sama tekstura:


Jeżeli ktokolwiek jeszcze wierzy, że nie było downgrade, niech obejrzy 35 minutowy gameplay z sierpnia 2014 - koniecznie w 1080p:
http://www.gamersyde.com/hqstream_the_witcher_3_wild_hunt_35_minutes_gameplay-32805_en.html
Dyskusja nie ma sensu bez oglądnięcia tego gameplaya w najlepszej jakości. Po rejestracji na stronie można go też ściągnąć - zajmuje 5GB
http://www.gamersyde.com/leech_32805_1_en.html

Marcin Mormot 2 czy 3 dni temu twierdził na forum, że wersja PC będzie tak właśnie wyglądać. Już wiadomo, że tak nie wygląda i nie będzie wyglądać, chyba że w dniu premiery pojawi się jakiś uber-patch.

Nie rozumiem tego. Czemu Redzi ida z tym w zaparte. Przeciez na tym screenie wyraznie widac ze downgrade byl. Pogorszenie modelu obiektow to dla mnie jest downgrade. Nie twierdze, ze pod niektorymi wzgledami grafika nie wyglada lepiej. Byc moze tak jest. Ale na tym jednym screenie downgrade jest tak oczojebny, ze powaznie chce mi sie plakac. A jeszcze bardziej, ze ida w zaparte ze to wyglada tak samo dobrze jesli nie lepiej. Jezeli we wtorek sie okaze, ze to wszystko to byla jakas wielka sciema, ze grafika po jakims paczu zeczywiscie bedzie wygladala tak dobrze jak kiedys, to bede zachodzil w glowie, po co to wszystko bylo? Po co pokazywac screeny z oczywiscie gorsza grafika tuz przed sama premiera i ryzykowac caly ten dramat w sieci? Art style w tej grze jest wedlug mnie poprostu genialny. Od strony graficznej ta gra mogla by sie samym artstylem obronic. Wiec po co byly (i chyba wciaz sa) te wszystkie sciemy? O co biega? Czy ja snie? Moze mnie ktos obudzic?
 
Jeżeli ktokolwiek jeszcze wierzy, że nie było downgrade, niech obejrzy 35 minutowy gameplay z sierpnia 2014 - koniecznie w 1080p:

Ja wiem tyle, że niektóre ze starych obrazków powalają, np. ten z targiem. Pytanie jednak takie, czy wszystko wtedy było zaimplementowane w grze. Czy Redzi tylko odejmowali, czy np. pogorszyli geometrię obiektów kosztem dodania efektów, których nie było wcześniej w grze. Czytając forum znam Waszą odpowiedź - ta pierwsza opcja.

Skupiając się na stanie obecnym, na realnej grze, która została oddana w ręce graczy, mogę powiedzieć tylko "czapki z głów". Kawał świetnej roboty. To najładniejsza gra cRPG jaką w życiu widziałem. Możliwe, że gdym obejrzał gameplay bez kompresji z wersji ps4 kilka miesięcy temu, to nabiłbym kieszeń Sony a nVidia. Tak czy inaczej nie żałuję kupna 970. Sprawdziło się jednak to, co myślałem - Wiedźmin, jak każda gra multiplatformowa i w zasadzie każda produkcja wysokobudżetowa, wygląda na konsolach niemalże identycznie jak na wymaksowanym pc (w 1080p). Wniosek taki, że gry (zdecydowana ich większość) są i będą robione dla graczy, a nie dla pasjonatów pc - dlatego w przyszłości, przy wejściu w nową generację, gdy 970 się zestarzeje i nie będzie uciągał gier, kupię konsolę - jest najlepsza opcja dla kogoś, kto nie ma zamiaru śledzić nowinek sprzętowych i innych aspektów technicznych pc.
A mody, cóż, mnie w ogóle nie interesują, nie instalowałem i instalować nie zamierzam - po prostu mi się nie chce.
 
Jeśli to prawda, to genialna wiadomość.
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=91869

Dziwna sprawa. To my wiemy, że to co się pojawi w internetach nigdy już z niego nie wyjdzie. Jeżeli ktoś dzisiaj, po takim płaczu użytkowników na forach na całym świecie usilnie dalej piszę, że nie było downgrade'a to naprawdę brak mi słów na coś takiego.

Wystarczy spojrzeć na tego screena z tą ścianą, ewidentnie widać że jest inna textura, to żadna gra świateł tylko ewidentnie textura. Mierzi mnie już ten temat, przestałem się wypowiadać w nim bo już chyba przelałem wszystko co miałem. Ale jak zobaczyłem przed chwilą tego linka to mi witki opadły.

Marcin Mormot 2 czy 3 dni temu twierdził na forum, że wersja PC będzie tak właśnie wyglądać. Już wiadomo, że tak nie wygląda i nie będzie wyglądać, chyba że w dniu premiery pojawi się jakiś uber-patch.

No to czekamy na uber patcha, bo bez niego na pewno nie będzie czegoś takiego. Wystarczy spojrzeć na te porównania które się dzisiaj pojawiły.
 
Last edited:
Ale zaraz zaraz, bo nie jestem w temacie. Ciągle się tu teraz mówi, że REDzi kłamali, że idą z czymś w zaparte. Ale o co chodzi? Mówili, że nie było downgrade'u? Ktoś zapoda linka?
 
Ale zaraz zaraz, bo nie jestem w temacie. Ciągle się tu teraz mówi, że REDzi kłamali, że idą z czymś w zaparte. Ale o co chodzi? Mówili, że nie było downgrade'u? Ktoś zapoda linka?

No przecież masz linka do gry-online z dzisiaj w postach wyżej oraz w cytowaniu moim. LOL?
 
Top Bottom