Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Panowie z AMD widzę nie tylko opierniczają sie z hardem ale i z softem również.

AMD chyba zawsze miało problemy ze sterami. Na ich stronie ostatnia stablina wersja catalystów dla Win7 64bit jest z 12/9/2014. To powinno o czymś świadczyć...
To jest kolejny z powodów na mojej liście dlaczego kolejną kartę graficzną biorę od zielonych.

Ogólnie jakoś im się nie powodzi, o czym świadczy obcięty ostatnio budżet na R&D, gdzie konkurencja zazwyczaj podnosi wydatki na rozwój nowych technologii. Jeżeli czegoś nie zmienią, to udział na rynku kart graficznych im spadnie do liczby jednocyfrowej z i tak już słabych ~30%.
 
W tym materiale od AJ przewińcie sobie do ostatnich minut (oczywiście uwaga na spoilery - walka z Gryfem). Joe odnosi się do kwestii downgrade'u. Dziwnie się go słucha jak krytykuje REDów. Zawsze wszystko chwalił. Widocznie coś jest jednak na rzeczy.
 
AMD chyba zawsze miało problemy ze sterami. Na ich stronie ostatnia stablina wersja catalystów dla Win7 64bit jest z 12/9/2014. To powinno o czymś świadczyć...

tłumaczenie może kiepskie ale podobno cale moce przerobowe, również i te od pisania sterów, idą na nowe karty.
 
@Kyniek Krytykuje mocno? I tylko downgrade czy inne aspekty gry również? (Nie oglądam bo nie chce znac calego prologu)

---------- Zaktualizowano 10:58 ----------

@Kyniek Krytykuje mocno? I tylko downgrade czy inne aspekty gry również? (Nie oglądam bo nie chce znac calego prologu)
 
W zasadzie mówi, że REDzi powinni dostać po tyłku za to, że reklamowali grę w 2013 taką grafiką. Wspomina również, że niestety to pewnie przez konsole.

---------- Zaktualizowano 13:02 ----------

Czy tylko mi forum szaleje i pisze, że wysłałem 2 razy pod rząd tego samego posta? Poza tym nie mogę się wylogować, ponieważ nie widzę górnej belki. Co jest?

---------- Zaktualizowano 13:02 ----------

Czy tylko mi forum szaleje i pisze, że wysłałem 2 razy pod rząd tego samego posta? Poza tym nie mogę się wylogować, ponieważ nie widzę górnej belki. Co jest?
 
@Kyniek Dzięki za info o streamie AJ, obejrzałem, co prawda mocno wyrywkowo z uwagi na spoilery.
Najciekawsze faktycznie było zakończenie i pogadanka Joe odnośnie downgrade. Dla tych, którzy nie chcą oglądać, całość sprowadza się do tego:

Według AJ gra wygląda zauważalnie gorzej, niż na materiałach z 2013 roku, najprawdopodobniej z uwagi na słabość konsol obecnej generacji i konieczność dopasowania poziomu oprawy na PC do tego, prezentowanego właśnie przez konsole. Padła również propozycja pod adresem Redów, żeby za jakiś czas po premierze stworzyć patch, który pozwoliłby na pecetach uzyskać jakość widoczną na filmikach z gejmpleju sprzed 2 lat. Ponadto, pomimo "dałngrejdu", nikt nie powinien się na grafikę skarżyć, bo gra i tak wygląda pięknie. Co prawda AJ jeszcze gry nie przeszedł, ale już twierdzi, że warta jest swojej ceny i bardzo ją poleca.

Swoją drogą, ciekawe, czy doczekamy się dziś jeszcze ostatniego, finałowego trailera? :)
 
@Kyniek Dzięki za info o streamie AJ, obejrzałem, co prawda mocno wyrywkowo z uwagi na spoilery.
Najciekawsze faktycznie było zakończenie i pogadanka Joe odnośnie downgrade. Dla tych, którzy nie chcą oglądać, całość sprowadza się do tego:

Według AJ gra wygląda zauważalnie gorzej, niż na materiałach z 2013 roku, najprawdopodobniej z uwagi na słabość konsol obecnej generacji i konieczność dopasowania poziomu oprawy na PC do tego, prezentowanego właśnie przez konsole. Padła również propozycja pod adresem Redów, żeby za jakiś czas po premierze stworzyć patch, który pozwoliłby na pecetach uzyskać jakość widoczną na filmikach z gejmpleju sprzed 2 lat.

Patrząc na benchmarki, to lepiej niech już nie podnoszą grafiki, bo optymalizacja jest, rzekłbym, na średnim poziomie... Może nie leży, ale Titan ciągnący grę w 51 klatkach w 1440p bez Hairworks i HBAO+ to bardzo kiepski wynik.
 
Dlatego też spokojnie sobie poczekam, aż z wersji testowej zrobi się wersja w miarę dopracowana i być może w chociaż przybliżonym stopniu oddająca to, czym być powinna. Bez bugów, śmiesznogłupich glitchy i całego tego bagażu wiszącego na pośpiesznie wydawanych grach robionych na kilka platform jednocześnie.
A jakby tak buty produkować w jednym najpopularniejszym rozmiarze? Teoretycznie spora oszczędność, a ludzie by się jakoś przyzwyczaili i na pewno z czasem zaczęli chwalić takie rozwiązanie.
 
@Kyniek Dzięki za info o streamie AJ, obejrzałem, co prawda mocno wyrywkowo z uwagi na spoilery.
Najciekawsze faktycznie było zakończenie i pogadanka Joe odnośnie downgrade. Dla tych, którzy nie chcą oglądać, całość sprowadza się do tego:

Według AJ gra wygląda zauważalnie gorzej, niż na materiałach z 2013 roku, najprawdopodobniej z uwagi na słabość konsol obecnej generacji i konieczność dopasowania poziomu oprawy na PC do tego, prezentowanego właśnie przez konsole. Padła również propozycja pod adresem Redów, żeby za jakiś czas po premierze stworzyć patch, który pozwoliłby na pecetach uzyskać jakość widoczną na filmikach z gejmpleju sprzed 2 lat. Ponadto, pomimo "dałngrejdu", nikt nie powinien się na grafikę skarżyć, bo gra i tak wygląda pięknie. Co prawda AJ jeszcze gry nie przeszedł, ale już twierdzi, że warta jest swojej ceny i bardzo ją poleca.

Swoją drogą, ciekawe, czy doczekamy się dziś jeszcze ostatniego, finałowego trailera? :)
Ciekawe czy będzie lepszy od tego, który zrobił @adventus.991
 
Angry Joe taki, nie wiem... bez hurraoptymizmu i "hajpu", nie widać już tej euforii, którą przejawiał dawniej w stosunku do tytułu; szczerze mówiąc byłem lekko zaskoczony jego reakcją. Może zmęczenie materiału?

Co do jego słów o celowym obniżaniu poziomu grafiki, to z tego co zrozumiałem, chodziło raczej o możliwości przerobowe zespołu: gdyby robili osobno build na PC to w pewnym sensie trzeba by robić osobną grę, czyli zasoby x2, albo 1,5, chyba, że źle zrozumiałem.
 
Dlatego też spokojnie sobie poczekam, aż z wersji testowej zrobi się wersja w miarę dopracowana i być może w chociaż przybliżonym stopniu oddająca to, czym być powinna. Bez bugów, śmiesznogłupich glitchy i całego tego bagażu wiszącego na pośpiesznie wydawanych grach robionych na kilka platform jednocześnie.
A jakby tak buty produkować w jednym najpopularniejszym rozmiarze? Teoretycznie spora oszczędność, a ludzie by się jakoś przyzwyczaili i na pewno z czasem zaczęli chwalić takie rozwiązanie.

No nie przesadzaj, nazywając obecna grę wersją testową. Jeżeli grę tej wielkości da się przejść od początku do końca bez większych bagów (np. blokujących quest), a zostalo już to potwierdzone przez rezenzentów, to znaczy, że gra jest już mocno przetestowana. Nie mniej podziwiam, że będziesz w stanie sobie spokojnie poczekać :)
 
Przypominam, że gra była dwukrotnie opóźniana w celu doszlifowania szczegółów, więc powinna błyszczeć niczym brylant, a tu patche na wejście i to zapewne nie ostatnie.
Potraktuję to jako kolejne przełożenie premiery, a w tym czasie będę udawał, że redzi w pocie czoła pracują nad wersją przeznaczoną dla pc. I gdy już zagram, to być może uniknę większości problemów, które niewątpliwie cały czas są w grze obecne, a liczę nawet na to, że gra będzie zwyczajnie lepsza, poprawiona, zbalansowana. Plusem dodatnim będą jeszcze dlc, lepsze sterowniki itd.
Redom daję czas, a sobie bufor, dzięki któremu doznania z gry powinny być pozytywniejsze niż byłyby w tej chwili.
 
Padła również propozycja pod adresem Redów, żeby za jakiś czas po premierze stworzyć patch, który pozwoliłby na pecetach uzyskać jakość widoczną na filmikach z gejmpleju sprzed 2 lat

 
Najlepiej wyzywać ludzi od zdrajców narodu, bo nie zrobili takiej grafiki w grze jak na trailerze, kiedy nawet jeszcze nie było oficjalnej premiery gry. Pierw się czeka do premiery i wtedy rozlicza twórców.
 
Top Bottom