Wiedźmin 3 - grafika

+

Guest 2686910

Guest
Maciek, a możesz rozwinąć myśl z tym nvidia guide bo ja po latach się przesiadłem na GTXa i nie bardzo wiem o co Ci chodzi :)
Proszę bardzo.
Tak w dużym skrócie to artykuł, w którym ładnie opisano co i jak graficznie i jaki co ma wpływ na wydajność. Plus świetna sekcja o grzebaniu w plikach gry celem osiągnięcia jeszcze lepszej grafiki.
 
Mi to się śmiać chce, bo jak pisałem o tym żeby spać spokojnie w kwestiach grafiki...To nagle, że niby trolluje, bajki wymyślam itp.
No a tu proszę bardzo, osoby które dostały ode mnie wiadomość , zapewne teraz same widzą iż wszystko o czym tam pisałem.
Potwierdza się :)
 
Tu tego aż tak nie widać na twoim screenie, bo chyba najbardziej HBAO+ poprawia oświetlenie o zachodzie i gra nie wygląda już tak pastelowo.
http://www.pcgameshardware.de/The-Witcher-3-PC-237266/Specials/Grafikkarten-Benchmarks-1159196/

Chyba, że to patch tak poprawił wygląd.

Pokazali by inne screeny do porównania, ale widać kolorystyka jest odrobinę lepsza (pamiętacie, że jedynie to mi przeszkadzało, prawda?), ale do wyglądu z 2013 grze wciąż daleko.
 
Swoją drogą, z poradnika NVidii wynika, że jeżeli ktoś nie ma super high-endowego sprzętu (Titan X lub mocne SLI), w pierwszej kolejności proponuję zredukować Foliage Visibility Distance do High (jest wystarczająco daleki i żre sporo mniej mocy) i Shadow Quality do High (różnica jest kosmetyczna, a różnica w fps spora).

Na swojej 970 planuję grać zarówno z Hairworks jak i z HBAO+, bo robią OGROMNĄ różnicę. Skompensuję zredukowaniem mniej widocznych ale zasobożernych opcji.

Jeszcze trochę ponad 7 godzin...
 
Ten screen już wygląda znacznie lepiej.
 
Last edited:

Guest 2686910

Guest
Z ciekawszych rzeczy w guidzie można jeszcze przeczytać, że ustawienie terrain quality nie robi (na razie?) nic. A miało robić tessalację terenu. Ciekawe - to jeszcze do naprawienia (ooooooby) czy mieli zglitchowany build gry?
 
Mi to się śmiać chce, bo jak pisałem o tym żeby spać spokojnie w kwestiach grafiki...To nagle, że niby trolluje, bajki wymyślam itp.

Niestety, grze nadal bardzo, bardzo daleko do poziomu grafki z SoD.
Kilka zmian dokonanych w plikach .ini nie przywróci usuniętych assetów, zlikwidowanych Parallax Occlusion Mapping, Global Ilumination, Forward Lit Soft Particles, odbić w czasie rzeczywistym i ograniczonej teselacji :)
 
W takim razie, opierając się o te nowe informacje, co mi przewidujecie na GTX 970, Intel Core i7 4790 i 8 GB RAM'u? W dalszym ciągu średnio wierzę w takie pogorszenie wydajności. Jutro sam to obadam, ale jak myślicie?
 
Niestety, grze nadal bardzo, bardzo daleko do poziomu grafki z SoD.
Kilka zmian dokonanych w plikach .ini nie przywróci usuniętych assetów, zlikwidowanych Parallax Occlusion Mapping, Global Ilumination, Forward Lit Soft Particles, odbić w czasie rzeczywistym i ograniczonej teselacji :)

A Global Ilumination było kiedykolwiek?
 
Last edited:
Uważam, że udostępnienie tych plików do zmian, było od RED`ów najlepszym prezentem jaki można było dostać. Za dwa lata wystarczy mod poprawiający tekstury, a następnie wszystko w opcjach na max`a, gęstość trawy na 9999, tak samo rysowanie obiektów i gra będzie wyglądała jakby dopiero co wyszła.
 
Uważam, że udostępnienie tych plików do zmian, było od RED`ów najlepszym prezentem jaki można było dostać. Za dwa lata wystarczy mod poprawiający tekstury, a następnie wszystko w opcjach na max`a, gęstość trawy na 9999, tak samo rysowanie obiektów i gra będzie wyglądała jakby dopiero co wyszła.


A ile stron hejtów, narzekań, wyzwisk, oskarżania Redów ot to, że sa kłamcami itd. Było przy tym ? :)
 
Top Bottom