Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Ustawiłem swojego Wiesława na wysokie detale. Efekt? W rozdzielczości 1920x1080 daje to średnio 30 FPS przy mojej konfiguracji, którą mam w sygnaturze. Prostego i pobieżnego pomiaru dokonałem za pomoca ShadowPlay Nvidii.

Ogólnie, to albo byłem zmęczony po całym dniu i premierze gry, albo jest to naprawdę grywalna liczba klatek, bo na razie jakichś większych zgrzytów nie zauważyłem. Praca zmusiła mnie do wyłączenia gry i pójścia spać na 4 godziny xD
 
Last edited:
Myślę, że można już śmiało powiedzieć, że oficjalne wymagania sprzętowe były nieco zawyżone. Oczywiście lepiej się zaskoczyć pozytywnie niż negatywnie, ale ilość opinii typu: "gra Ci raczej nie ruszy" była w tym temacie zatrważająca :)
 
Grał ktoś na laptopie już? Jak tak to z jakimi podzespołami i jak działa Wiesiek? Wypróbować będę miał go okazję dopiero jutro wieczorem, a martwie się czy mi w ogóle zadziała. :(
 
Według Niemców moja karta, r9 270x, ciągnie na czymś takim Max. detail excl. Hairworks (off) and AO (SSAO instead of HBAO+) na ok 25 FPS, i to chyba nawet bez podkręcenia z tego co tam podają, czyli pewnie 27-28 poleci, a że takie ustawienia nie są mi do niczego potrzebne, to pewnie się jeszcze da to polepszyć o sporo obniżając je. Do tego jakiś SweetFX i będzie gitara. Poczekam jeszcze na więcej informacji, ale jestem spokojny.
 
Dobre... to sobie zażartowali z tym i7 w zalecanych (widać to nie tylko u mnie):

 
Nie cieszcie się tak ponieważ Biały Sad to najmniejsza lokacja w grze i nie macie spadków zobaczymy jak to będzie w Novigradzie
 
Iwan - jawne kpiny to jest poziom wydajności GTX 780 i 780Ti. Piszę w imieniu wnerwionego kumpla. Jak to jest możliwe, że GTX 780 jest tylko kapkę szybszy w W3 od tego crapiszcza 960 o_O? Celowe działanie Nvidii czy Redów? Czy jednych i drugich.

GTX 780 który jest minimalnie wolniejszy od GTX 970, a ma wydajność na poziomie 960. Fvck logic... I co ma teraz zrobić sprzedać kartę po jakiejś beznadziejnie niskiej cenie i kupić 970, bo Nvidia to manipulanci?
 
Last edited:
Jest opcja w ustawieniach gry, aby zablokować sobie stałe 30fps ? Czy też będę musiał użyć jakiegoś programu ?
Tak jest opcja zablokowania fpsow, domyślnie jest włączona.

-Wyszedł ktoś poza Biały sad (pierwsza lokacja) - czy faktycznie spadają mocno wtedy fpsy?
-Dajcie cynk jak wyjdą stery do Radeonow:p
 
Czy da radę grać na I3 4130 + 8gb RAM i HD 6850?
Czy ktoś próbował na podobnej konfiguracji?

ja już pisałelm jak działa na moim sprzęcie - karta bardzo podobna, cytuje:
"Czas na dobre info od posiadacza karty jedno gigowej.
Mój sprzęt: Radeon hd 6950 1 giga, AMD phenom II 3,5ghz, 8giga ramu.
Gra domyślnie ustawiła sama rozdzielczość FullHD, Postoprocesy (czyli różne dodatkowe efekty) w 90% powłączane, a ustawienia graficzne to mieszanka od lov przez medium do nawet high (i te high to tekstury, teren itp - czyli najważniejsze opcje!!!) - przy takich ustawieniach w samouczyku (czyli kear morhen + pierwsza otwarta lokacja) mam fpsy od 19 do 30 (ta najnizsza granica przy walkach ale generalnie ok 24fpsow zawsze było).
MOże się okazać żę jak przejdziemy na większe mapy no i w miastach będzię gorzej ale i tak jestem zachwycony działaniem na tak starym sprzęcie!! Który to niby miał wogóle nie udźwignąć minimum. Myśle żę jak sie powyłącza część opcji i zmniejszy te high tekstury to będzie na prawdę dobrze (mnie juz te 30 fpsow satysfakcjonuje)
P.S - jak dla mnie gra wygląda cudownie"
 
Nvidia zoptymalizowała grę tylko pod geforcy z serii 9xx, resztę olała, czyli napędzanie sprzedaży nowej serii a olanie wcześniejszych. Czyli gtx 670 będzie można o kant...
Czekam na pudełko, oby dało radę zgrać, do tego ponoć nie ma polskiego dubbingu na płycie, a tylko angielski, po kij są płyty?! Na razie się szykuje fail.

@edit:
Przepraszam za wprowadzanie w błąd.
 
Last edited:
Nvidia zoptymalizowała grę tylko pod geforcy z serii 9xx, resztę olała, czyli napędzanie sprzedaży nowej serii a olanie wcześniejszych. Czyli gtx 670 będzie można o kant...
Czekam na pudełko, oby dało radę zgrać, do tego ponoć nie ma polskiego dubbingu na płycie, a tylko angielski, po kij są płyty?! Na razie się szykuje fail.

Pierwsza sprawa to nie optymalizacja sterowników tylko dużo lepsza wydajność teselacji w serii 9xx sprawia, że te karty tak wypadają.
Druga, kto Ci powiedział, że na płytach nie ma polskiego języka. Przecież tylko wersja z GOGa wymagała dociągnięcia paczki z PL.
 
Nvidia zoptymalizowała grę tylko pod geforcy z serii 9xx, resztę olała, czyli napędzanie sprzedaży nowej serii a olanie wcześniejszych. Czyli gtx 670 będzie można o kant...
Czekam na pudełko, oby dało radę zgrać, do tego ponoć nie ma polskiego dubbingu na płycie, a tylko angielski, po kij są płyty?! Na razie się szykuje fail.

To ciekawe bo ja z płyty polską wersję instaluje...
 
Czekam na pudełko, oby dało radę zgrać, do tego ponoć nie ma polskiego dubbingu na płycie, a tylko angielski, po kij są płyty?! Na razie się szykuje fail.

Ke? :unsure:...

A w jakim kraju kupujesz grę? Bo jeśli w Polsce to wybacz ale bredzisz.
 
Jeśli tak jest to przepraszam, może to jakiś nasz rodak pisał mieszkający za granicą... Najmocniej przepraszam !
 
Top Bottom