Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Instaluje grę i zaraz przetestuje konfiguracje na sprzęcie GTX 780 od Asusa + i5 4670k licze na 40-50 stałych fps na ultra ;p
 
GTX 780 który jest minimalnie wolniejszy od GTX 970, a ma wydajność na poziomie 960. Fvck logic... I co ma teraz zrobić sprzedać kartę po jakiejś beznadziejnie niskiej cenie i kupić 970, bo Nvidia to manipulanci?

Nvidia nic nie kręci tylko te Maxwele w nich są wydajniejsze od poczciwego gtx 770 ;)
 
Dziwne
U mnie Phenom x4 840 i Asus GTX 660

Ustawienia średnie i większość ficzerów powyłączana.
Najnowsze stery do GPU
rozdziałka 1300x700
w wiosce biały sad dropy poniżej 30 fps
w lesie 60 fps
Ma ktoś jakieś sugestie czemu tak się dzieje u mnie?
 
i7-4770 (bez k)
GTX960 Gaming G1 2GB (Gigabyte) sterowniki z wczoraj
16GB RAM
SSD Plextor M6Pro 256

1080p
Na Uber (ustawienia domyślne)
jest od 28-33 FPS
Na wysokich (ustawienia domyślne)
38-43 FPS
Gram na tej drugiej konfiguracji

Błędy graficzne widoczne (np. Ciri zostawia majtki na drabinie - ona biegnie dalej, a majtki stopklatka). No chyba, że to tak żarcik.
 
Last edited:
Zainstalowałem grę także na laptopie i w najniższych detalach i 720p jest między 25-30 klatek. Takie info dla kogoś, kto ma laptopa i chciałby wiedzieć, jak to hula.
 
Tutaj info od AMD z fejsa:

Pytacie o nowe sterowniki do Wiedźmina 3? Niepotrzebnie – po prostu grajcie
Testy potwierdzają, że wydajność jest całkowicie w normie: http://bit.ly/1JvBgqN
W normie, czyli Radeon R9 290X jest szybszy od ok. 800 zł droższego rówieśnika (GTX 780 Ti). Warto inwestować w karty AMD, bo to długofalowa inwestycja... a sterowniki instalujecie tylko wtedy, gdy to absolutnie niezbędne

I słowo do ekipy CD PROJEKT RED: dzięki za dobrą optymalizację! Podziwiamy Was za to, że w dzisiejszych czasach macie odwagę w nią inwestować.
 
dobra, pytanie mam lapka Dell Inspiron 17r SE, procek I5 3210M 2x 2.5 GHz i grafę GT 650m 2GB, SSD i 8 gb ram
gram w najmniejszej rozdziałce full low detale i mam oko 25 FPS... pytanie czy warto wrzucić tam I7 3610QM który ma 4 cory i 3.3 ghz ? czy nie zobaczę żadnej różnicy w FPS przez słabą grafę?
 
Testy wydajności z PurePC dają bardzo smutny obraz niestety. Wydajność w wersji PC w większych hubach jest skandaliczna, gra fatalnie się skaluje, a GTX 660 nie zapewnia stałych 30 klatek nawet na low. Posiadaczom tych gpu pozostaje zjechać z rozdzielczością do poziomu Xboxa. Wychodzi na to, że wymagania odnośnie gpu były nie tyle zawyżone, co zaniżone. Tymczasem na konsolach mamy odpowiednik pecetowego high. CDP RED całkowicie zawaliło wersję PC, jeśli dodamy do tego patcha, który miast poprawiać wydajność według niemieckiego portalu ją obniżył i to znacząco, to mamy najgorzej działającą grę w historii PC Gamingu przy którym Unity to perełka. Co jak co, ale to nie lada osiągnięcie, brawo Redzi... W3 w takim stanie nie miał prawa pojawić się na rynku, dwie obsuwy i coś takiego, ech… Załamka.
 
Co do pytań o laptopy to na moim HP działa na połączeniu niskich i średnich, rozdzielczość 1366x786.
GeForce 840m
i5-4210u 1.7GHZ / 2.7GHz w turbo Boost
8GB Ram
Wszystkim życzę miłego grania.
 
Czytając ten wątek okazuje się, że poglądy są o 180' różne. Jedni gratulują wydajności, inni uznają grę za niedorobioną. @eustachy_j23 - przecież to minimalne wymagania - chyba bez sensu oczekiwać stabilnych 30 fps na starej karcie (z MINIMalnych wymagań).

Ciekawe, czy ograniczanie wydajności 7xx w stosunku do 9xx przez NVIDIA jest celowe? W sumie biznesowo rozumiem. Ale i tak chamstwo... Tylko obiektywnie co redzi maja do sterowników nvidia?
 
Last edited:
Top Bottom