Przerwanie instalacji - błąd -10

+
Tak, pięć napędów optycznych ma aktualne sterowniki i firmware na płyty 1,3,4,5 lecz na płytę 2 (a konkretnie na jej obszar miedzy 48-55%) już nie? Proszę mnie nie rozśmieszać. Polecam się przyjrzeć jak wygląda fizycznie płyta, z której wam nie czyta danych. Na mojej ewidentnie widać dziwny "zaciek". To są płyty dwu warstwowe. To wygląda na błąd podczas produkcji - łączenia obu wytłoczonych warstw. Nie znam dokładnie technologii produkcji lecz na chłopski rozum aby połączyć obie wytłoczone warstwy trzeba użyć spoiwa/kleju. Wystarczy nierównomierna warstwa i zmienia się w danym miejscu współczynnik załamania. I dzięki temu w tym miejscu jest nieczytelna płyta.
CDP daje ciała bo zamiast przyznać się, że takie coś się zdarzyło (a przecież może się wydarzyć), przeprosić i wysłać poprawne płyty, to zwala winę na sterowniki, każe użytkownikom sobie radzić samemu (mamy was w d. ściągnijcie sobie z sieci).
A co jest najbardziej aroganckie to sposób reklamacji - "Już i tak zarobiliśmy miliony, zwróćcie nam wasze bezcenne, nie dostępne na rynku, wersje kolekcjonerskie, my wam oddamy te marne 350zł a sami potem je sprzedamy jako rarytas."
 
Mam to samo ale na 1 płycie czy oni nipotrafią tłoczyć płyt jakoś Gta V ma 7 płyt i wszystkie działają.
 
Świeża odpowiedź z facebook'a na opisany problem:

Dostalem kurierem grę ale płyta nr 2 nie działa co mam zrobić z tym problemem
1 godz.
cdp.pl Problem z płytą to raczej kwestia napędu. Sugerujemy aktualizację firmware'u napędu lub po prostu zgranie plików na HDD... albo pobranie kopii z GOG Galaxy
 
Faktycznie u mnie to samo.

Sterowniki zakutalizowane, próba przerzucenia pliku na dysk kończy się 13mb przed końcem.
@Geralt21 Doradził mi bym użył Unstoppable Copier i skopiował bin3. Skopiowałem i zaraz zobaczę czy da tak radę.
 
Last edited:
Też mam problem z drugą płytą plikiem 10, byłem reklamować, wymienili drugą płytę, wracam i to samo. Wciąż wyskakuje błąd...
 
Ja jeszcze czekam na kuriera, ale możecie spr takim programem czy wam zgra na dysk?
Nazywa się: Roadkil's Unstoppable Copier

On mi pomaga na problemy przy przejściu 1 na 2 warstwę, bo w tym zapewne jest problem. można tez i obniżyć prędkość napędu do niższej.. zresztą ja sam będę testował co i jak, bo mam Mobilny net, jak płyty odmówią posłuszeństwa, to im trzeba narobić siary i to porządnie, bo nie mam zamiaru bulić za jazdę autobusu(przy okazji prosić się by mi ktoś ściągnął grę) a potem na piechotę wracać 30km od kumpla bo nie będę miał czym wrócić..Żeby nie umieć normalnie wypalić płyty, problem z Wiedźminem 2 na DVD1 tez pamiętam.. normalnie chore.
 
Last edited:
Działa mi. Spróbujcie wybrać nowy folder dla gry, zacząć pobieranie z gog.com (nire całe, ale byle się ściągało przy instalacji), przeczyścić płuyty ściereczką do okularów i dobrze zaznaczać te "pliki" podczas zmiany płyty a potem dawanie "otwórz".
Jeśli to ie któreś z tych mi pomoło, to widocznie próby i błędy to same naprawiają :) Pozdrawiam
 
Działa mi. Spróbujcie wybrać nowy folder dla gry, zacząć pobieranie z gog.com (nire całe, ale byle się ściągało przy instalacji), przeczyścić płuyty ściereczką do okularów i dobrze zaznaczać te "pliki" podczas zmiany płyty a potem dawanie "otwórz".
Jeśli to ie któreś z tych mi pomoło, to widocznie próby i błędy to same naprawiają :) Pozdrawiam
Dla instalacji stworzyć nowy folder a dla pobierania zostawić stary czy jak ???
 
To nie ma znaczenia, płyta jest uszkodzona. Raz zatrybi a 100 razy nie. Tym którym się udało to szacun, mogą grać w totolotka
 
Najlepiej instalować gre w program files/ the witcher 3 Wild Hunt.
Płyta może i jest uszkodzona, mi najpewniej pomogła ściereczka i dobre przetarcie
 
Chłopaki, dostałem info od kolegi, zrobił obraz płytki z zmniejszoną prędkością, płyty 2 oraz 3 i instalacja przeszła ok. Ja zasałem z GOGa i działa. Jak usłyszałem muzyczkę w prologu i głos Rozenka, wszystkie bule mi przeszły, bo to przecież nie wina REDÓW tylko tłoczni, także łącze, się z wami w bólu i powodzenia.
 
Pobieram dvd2 od @dzik11 zobaczę czy to pomoże :) oby dvd3 było sprawne..

---------- Zaktualizowano 12:00 ----------

A jakim programem zrobił obraz że mógł zmniejszyć prędkość ??
 
Ale ja nie chcę kombinować, tylko po prostu zainstalować tę grę po ludzku, w łatwy sposób, do tego jest w końcu przeznaczona. Co to za radocha, jeśli trzeba się bawić w obrazy płyt i inne duperele.
 
Robię obraz Deamonem z najniższa prędkością jaką da się ustawić, zobaczę co z tego będzie.
Przy 49% wyskoczyło: Podczas odczytu natrafiono na sektor z błędem ECC/EDC (naprawialny).
 
Last edited:
A takie pytanie: czy ktoś z Was ma napęd BD? Jeśli tak, jak w takiej sytuacji wygląda instalacja? Bardzo jestem ciekawy.
 
Top Bottom