Przerwanie instalacji - błąd -10

+
Ja kupowałem w Media Markt i wymieniałem już płytę nr 2 dwa razy, ale powiedzieli, że pieniędzy nie oddadzą, bo za gry się nie oddaje.
Ciekawe czy mi wymienia w euro rtv agd ale watpie.
Mozesz zdradzic w jaki sposob dali ci inna plyte nr2 ? Otwierali kolejne zafoliowane gry tylko po to by dac plyte nr2 ?
Co do ich nie chcenia do oddania pieniedzy to moga sobie mowic co chca ale prawo jest po Twojej stronie.
W ramach rekojmi a wczesniej niezgodnosci towaru z umowa masz prawo rzadac albo wymiany albo zwrotu pieniedzy.
W wypadku gdy wymiana nic nie daje to nawet nie ma o czym mowic tylko musza oddac kase.
Jak nie to do sadu i wyjdzie im to duzo drozej niz oddanie tych 120 zl.
Juz za sam tekst "ze za gry sie nie oddaje" bym ich zniszczyl w sadzie.Gra to taki sam towar jak kazdy inny i podlega takim samym przepisom prawa.

Tłocznia dała ciała i tłocznia za to na pewno zostanie pociągnięta do odpowiedzialności. Cała seria płyt powinna być wytłoczona na nowo i na koszt tłoczni wysłana do nabywców fizycznej kopii gry. Mi na szczęście udało się odczytać drugą płytę w laptopowej nagrywarce. W stacjonarnym kompie nagrywarka bluray pioneera czy dvd liteona nie dały rady...
Witaj w klubie.Ja mam odpowiednio pionka bdr207 oraz ihas124 obie wysiadly przy plycie nr2.
 
Last edited:
Mam pytanie, czy jeśli zarejestruje gre to bede nadal mogl oddac gre pod gwarancje i oczekiwac na sprawne plyty ? to zasadnicza kwestia.
 
Mam pytanie, czy jeśli zarejestruje gre to bede nadal mogl oddac gre pod gwarancje i oczekiwac na sprawne plyty ? to zasadnicza kwestia.
Oczywiscie ze tak.Przedmiotem reklamacji nie jest przeciez kod do gry ale nosnik.

kilkanaście prób odczytu dysku nr 2 zakończone porażką zarówno w stacjonarce jak i 3 laptopach (w tym przy ograniczeniu prędkości odczytu do x0.1)
dysk nr 4 boję się włożyć do napędu - widoczne rozwarstwienie powłoki ...

na koniec żałosny fakt - przedstawiciele CDP Red od rana dziś wypowiadają się w innych tematach działu pomocy technicznej a ten pomijają.
doprawdy, niezwykły wyraz szacunku wobec graczy za uczciwy zakup wersji pudełkowej (w tym wielu jak ja w edycji kolekcjonerskiej)
Jeden pan powiedzial kiedys ze "Polska to dziki kraj".
W Polsce kupujac cos czesto jestes w sklepie traktowany jak wrog a jak cos reklamujesz to wrogiem jestes niemal zawsze.
Takie realia i szybko sie to nie zmieni.
 
Last edited:
Udało mi się zgrać 3 part dopiero na 4 napędzie w starszym laptopie który zgrywał z transferem 2-3 MB/s, wcześniej próbowałem stary napęd pod ATA, potem na USB i nowy pod SATA i nie szło... Wstyd, zamiast zareagować od razu i udostępnić party z którymi jest problem to udają że wszystko jest w porządku i albo każą pobierać całość z GOGa... Tak, własnie po to zamawiałem preordera z odbiorem o 12 w nocy z paczkomatu :/
 
Ciekawe czy mi wymienia w euro rtv agd ale watpie.
Mozesz zdradzic w jaki sposob dali ci inna plyte nr2 ? Otwierali kolejne zafoliowane gry tylko po to by dac plyte nr2 ?
Co do ich nie chcenia do oddania pieniedzy to moga sobie mowic co chca ale prawo jest po Twojej stronie.
W ramach rekojmi a wczesniej niezgodnosci towaru z umowa masz prawo rzadac albo wymiany albo zwrotu pieniedzy.
W wypadku gdy wymiana nic nie daje to nawet nie ma o czym mowic tylko musza oddac kase.
Jak nie to do sadu i wyjdzie im to duzo drozej niz oddanie tych 120 zl.
Juz za sam tekst "ze za gry sie nie oddaje" bym ich zniszczyl w sadzie.Gra to taki sam towar jak kazdy inny i podlega takim samym przepisom prawa.

Za pierwszym razem facet powiedział, że jestem już trzecią osobą, która się zgłasza, a było ledwie po 12...Dał mi płytę z odfoliowanego egzemplarza. Za drugim razem byłem o 18, był inny gość, pytał mnie czy próbowałem jakichś rozwiązań na internecie i na moich oczach wziął egzemplarz zafoliowany, otworzył go na moich oczach i wymienił płytę.
Z ewentualnym zwrotem planuję trochę odczekać, zobaczymy, co będzie.
 
Moglem wiec wziac w MM bo jak znam obsluge euro rtv agd to nawet nie beda chcieli slyszec o otwieraniu kolejnej sztuki z gra.
 
Ja osobiście proponuję zaspamować im fanpage'e na Facebooku i innych portalach. Może coś do nich dotrze. może jak dotrze bezpośrednio do RED'ów to ktoś z ich marketingu złapie odpowiedzialny organ za pysk i każe zrobić to jeszcze raz i porzadnie
 
Panowie serio nie wymieniajmy nośników w miejscach gdzie je kupowaliśmy! Przecież nikt nam gwarancji nie da czy z tego drugiego egzemplarza akurat nośnik będzie OK. To nie jest sprawa sklepu gdzie to kupiliśmy tylko źle wytłoczonych płyt tudzież błędów w samej instalacji gry.
To wydawca gry dał ciała a nie punkt zakupu! To niech się teraz może CDP o tym wypowie a nie milczy i udaje, że problemu nie ma.
Na moje ... to CDP powinien poprosić klientele o podanie CDKey'a i na SWÓJ koszt wysłać "dobre" płyty DVD!
A nie żebym to ja biegał za każdym razem do empiku wymienić przykładowo DVD2 i co? Potem do chaty próba instalacji?
Żałosne...
 
Dokładnie, skoro skala problemu jest tak duża powinni pomyśleć jak zatrzeć złe wrażenie, a wymiana płyty na inną złą w sklepie nic nie da. Trzeba poczekać na nową, dobrą partię.
 
No tak ale pytanie jak zachowa się CDP? Przecież wiele użytkowników opisuje dokładnie ten sam problem z płytami. To jednak coś w tym jest. Nie da się napisać "to sprawa Państwa sprzętu a nie Naszych płyt" ... bo to już by była kpina.
Oczywiście support pomaga nam w taki sposób ... że doradza nam aby właśnie ściągnąć grę z GOG.
Tylko, że tu nie do końca chodzi o brak możliwości grania w Wiedźmina ... a o to aby zakupiony przez Nas produkt był do cholery jasnej kompletny i funkcjonalny.
Dziwi mnie brak stanowiska CDP w tej sprawie. Pewnie poczekamy sobie tak długo ... aż sprawa przycichnie.
Niestety jest 1:0 dla piractwa.
My szanując twórcę kupujemy ich dzieła a nie tyramy torrenta ... pytanie tylko czy można się spodziewać, że twórca uszanuje Nas?
Biorąc pod uwagę 1. zerowy odzew supportu lub 2. poziom "udzielenia pomocy" od supportu można mieć lekkie obawy czy przypadkiem ten problem nie zostanie zamieciony pod dywan. W końcu gra została wydana ... a pieniążki zarobione.
Dlaczego można mieć takie obawy? Otóż drodzy gracze ... ten sam problem pojawiał się w Wiedźminie 2.
 
Panowie serio nie wymieniajmy nośników w miejscach gdzie je kupowaliśmy! Przecież nikt nam gwarancji nie da czy z tego drugiego egzemplarza akurat nośnik będzie OK. To nie jest sprawa sklepu gdzie to kupiliśmy tylko źle wytłoczonych płyt tudzież błędów w samej instalacji gry.
To wydawca gry dał ciała a nie punkt zakupu! To niech się teraz może CDP o tym wypowie a nie milczy i udaje, że problemu nie ma.
Na moje ... to CDP powinien poprosić klientele o podanie CDKey'a i na SWÓJ koszt wysłać "dobre" płyty DVD!
A nie żebym to ja biegał za każdym razem do empiku wymienić przykładowo DVD2 i co? Potem do chaty próba instalacji?
Żałosne...
To jak najbardziej sprawa sklepu bo sprzedawca odpowiada za swoj towar.
My kupujemy u sprzedawcy a nie u cdp i to do sklepu mozemy kierowac reklamacje.
Niech wymieniaja plyty tak dlugo az w koncu dostaniemy sprawne sztuki.
 
ciekawostka - w anglojęzycznej części forum problem z odczytem mają 3! (TRZY!) osoby
wniosek jest jeden - wydanie na rodzimy rynek poszło "po kosztach", bo przecież i tak nie zauważą ....
tak własnie generuje się pozorne oszczędności ... brawo CDP Red



no proszę, cdp.pl zadało sobie trud udzielenia odpowiedzi:

cdp.pl said:
Witam,Dziękujemy za skontaktowanie się z Działem Obsługi Klienta CDP.pl
W przypadku wystąpienia błędu "-10" związanego z odczytem danych z nośnika instalacyjnego, sugerujemy skorzystanie z najdogodniejszej formy instalacji gry za pośrednictwem platformy GOG Galaxy:
http://www.gog.com/galaxy
Instrukcję rejestracji kodu i instalacji gry za pośrednictwem platformy GOG Galaxy znajdziesz pod tym adresem:
http://pomoc.cdp.pl/hc/pl/articles/205419368

Jeśli instalacja za pomocą powyższej platformy GOG Galaxy nie jest możliwa ze względu na wolne łącze internetowe (radiowe, mobilne) sugerujemy skorzystanie z poniższych porad:
1) Proszę się upewnić, że płyta nie jest zabrudzona lub uszkodzona. Uszkodzenia i zanieczyszczenia nośnika mogą uniemożliwiać odczyt danych z płyty. Widoczne na nośniku plamy, przebarwienia związane są z procesem produkcyjnym płyt i nie są w żaden sposób związane w ewentualnymi błędami instalacyjnymi.
2) Instalacja gry z dysku twardego. W tym celu proszę skopiować metodą kopiuj-wklej zawartość płyty do wybranego folderu na dysku twardym, a następnie uruchomić z niego bezpośrednio plik Setup.
3) Uruchomienie instalacji gry na komputerze działającym w trybie czystego bootowania: http://pomoc.cdp.pl/entries/21697086. Tryb czystego rozruchu pozwala na wyeliminowanie wpływu oprogramowania antywirusowego/zabezpieczającego, który może negatywnie wpływać na transfer danych z płyty na dysk twardy komputera.
4) Aktualizacja oprogramowania sprzętowego (firmware) napędu optycznego. Stosowne pliki pobrać można ze strony wsparcia technicznego producenta urządzenia.
Jeśli wykonanie powyższych czynności nie pozwoli prawidłowo zainstalować gry, proszę sprawdzić czy błąd powtórzy się na innym komputerze.

Jeśli powyższe rozwiązania okażą się nieskuteczne bądź zostały już stosowane, to w takim przypadku sugerujemy skorzystanie z dwóch opcji złożenia reklamacji:
1) Reklamacja w miejscu zakupu produktu wraz paragonem zakupu.
Rozpatrzenie reklamacji przyjętej przez obsługę sklepu może ulec wydłużeniu. Proces rozpatrzenia reklamacji trwa do 14 dni roboczych.
2) Wysłanie reklamowanego produktu do naszej firmy na adres:
CDP.pl - Pomoc Techniczna W3
ul. Jagiellońska 88, budynek 30U
00-992 Warszawa
W przesyłce powinny się znaleźć:
1) Kompletne etui zawierające wszystkie nośniki dołączone do kompletu. Nie ma wymogu wysyłania pozostałych elementów zestawu takich jak medalion, opakowanie Edycji Kolekcjonerskiej, mapy, itp.
2) Precyzyjny opis problemu związanego z instalacją gry
3) Dokładny adres pocztowy oraz nr telefonu kontaktowego
W przypadku złożenia tego typu reklamacji koszt wysyłki do firmy CDP.pl jest w gestii Klienta. Natomiast kosz wysyłki rozpatrzonej reklamacji do Klienta leży w gestii firmy CDP.pl

Uwaga! Należy mieć na uwadze, że podczas weryfikacji nośników na naszych komputerach testowych, może okazać się że nośniki są sprawne i takie zostaną odesłane do Klienta. Reklamacje nośników noszących ślady niewłaściwego użytkowania nie będą uwzględniane.
Gwarantujemy, że w przypadku potwierdzenia reklamowanej wady, wszystkie uszkodzone nośniki zostaną na wymienione na nowe i wolne od wad.

Statystycznie w nakładzie produkcyjnym zdarza się, że maksymalnie ok. 2% nakładu jest wadliwie wytłoczona.


<edycja na szybko>
wg. opinii prawnika wymiana musi nastąpić w pełni na koszt dostawcy usługi/produktu. klient jest obarczany opłatami tylko jeżeli reklamacja okaże się bezzasadna (produkt jest pozbawiony wad)
Art. 561(2) . § 1
Kupujący, który wykonuje uprawnienia z tytułu rękojmi, jestobowiązany na koszt sprzedawcy dostarczyć rzecz wadliwą do miejsca oznaczonegow umowie sprzedaży, a gdy takiego miejsca nie określono w umowie – do miejsca,w którym rzecz została wydana kupującemu
 
Last edited:
Jeszcze nie. Pewnie badają sprawę jak to jest, że na jakiś starych napędach sprzed 10-lat z kiepską korekcją błędów, lub jej brakiem jednak da się odczytać uszkodzony plik. Dopiero jak urośnie multum tematów o wieszającej/ wyłączającej się grze z powodu instalacji z uszkodzonym plikiem - który udało się komuś odczytać na 10tym napędzie u ciotki/sąsiada z kilkunasto-letnim laptopem ktoś może zacznie wietrzyć wyraźną korelację.
Szkoda, że bez modyfikacji firmware napędu nie da się w napędzie takiej korekcji błędów wyłączyć - było by łatwiej wskazać wyraźną przyczynę uszkodzonych nośników.
 
Dopiero jak urośnie multum tematów o wieszającej/ wyłączającej się grze z powodu instalacji z uszkodzonym plikiem - który udało się komuś odczytać na 10tym napędzie u ciotki/sąsiada z kilkunasto-letnim laptopem ktoś może zacznie wietrzyć wyraźną korelację.
IMO gdyby plik archiwum miałby błąd to podczas dekompresji danych instalator wyrzuciłby błąd sumy kontrolnej.
 
ciekawostka - w anglojęzycznej części forum problem z odczytem mają 3! (TRZY!) osoby
wniosek jest jeden - wydanie na rodzimy rynek poszło "po kosztach", bo przecież i tak nie zauważą ....
tak własnie generuje się pozorne oszczędności ... brawo CDP Red
Całkiem prawdopodobne, że na światowy rynek był inny wytwórca/tłocznia płyt.

Dokładnie taki sam tekst dostałem dziś jako odpowiedź na zgłoszenie przez stronę cdp.pl
Witam,
Dziękujemy za skontaktowanie się z Działem Obsługi Klienta CDP.pl

W przypadku wystąpienia błędu "-10" związanego z odczytem danych z nośnika instalacyjnego, sugerujemy skorzystanie z najdogodniejszej formy instalacji gry za pośrednictwem platformy GOG Galaxy:
http://www.gog.com/galaxy
Instrukcję rejestracji kodu i instalacji gry za pośrednictwem platformy GOG Galaxy znajdziesz pod tym adresem:
http://pomoc.cdp.pl/hc/pl/articles/205419368

Jeśli instalacja za pomocą powyższej platformy GOG Galaxy nie jest możliwa ze względu na wolne łącze internetowe (radiowe, mobilne) sugerujemy skorzystanie z poniższych porad:
1) Proszę się upewnić, że płyta nie jest zabrudzona lub uszkodzona. Uszkodzenia i zanieczyszczenia nośnika mogą uniemożliwiać odczyt danych z płyty. Widoczne na nośniku plamy, przebarwienia związane są z procesem produkcyjnym płyt i nie są w żaden sposób związane w ewentualnymi błędami instalacyjnymi.
2) Instalacja gry z dysku twardego. W tym celu proszę skopiować metodą kopiuj-wklej zawartość płyty do wybranego folderu na dysku twardym, a następnie uruchomić z niego bezpośrednio plik Setup.
3) Uruchomienie instalacji gry na komputerze działającym w trybie czystego bootowania: http://pomoc.cdp.pl/entries/21697086. Tryb czystego rozruchu pozwala na wyeliminowanie wpływu oprogramowania antywirusowego/zabezpieczającego, który może negatywnie wpływać na transfer danych z płyty na dysk twardy komputera.
4) Aktualizacja oprogramowania sprzętowego (firmware) napędu optycznego. Stosowne pliki pobrać można ze strony wsparcia technicznego producenta urządzenia.
Jeśli wykonanie powyższych czynności nie pozwoli prawidłowo zainstalować gry, proszę sprawdzić czy błąd powtórzy się na innym komputerze.

Jeśli powyższe rozwiązania okażą się nieskuteczne bądź zostały już stosowane, to w takim przypadku sugerujemy skorzystanie z dwóch opcji złożenia reklamacji:
1) Reklamacja w miejscu zakupu produktu wraz paragonem zakupu.
Rozpatrzenie reklamacji przyjętej przez obsługę sklepu może ulec wydłużeniu. Proces rozpatrzenia reklamacji trwa do 14 dni roboczych.
2) Wysłanie reklamowanego produktu do naszej firmy na adres:
CDP.pl - Pomoc Techniczna W3
ul. Jagiellońska 88, budynek 30U
00-992 Warszawa
W przesyłce powinny się znaleźć:
1) Kompletne etui zawierające wszystkie nośniki dołączone do kompletu. Nie ma wymogu wysyłania pozostałych elementów zestawu takich jak medalion, opakowanie Edycji Kolekcjonerskiej, mapy, itp.
2) Precyzyjny opis problemu związanego z instalacją gry
3) Dokładny adres pocztowy oraz nr telefonu kontaktowego
W przypadku złożenia tego typu reklamacji koszt wysyłki do firmy CDP.pl jest w gestii Klienta. Natomiast kosz wysyłki rozpatrzonej reklamacji do Klienta leży w gestii firmy CDP.pl

Uwaga! Należy mieć na uwadze, że podczas weryfikacji nośników na naszych komputerach testowych, może okazać się że nośniki są sprawne i takie zostaną odesłane do Klienta. Reklamacje nośników noszących ślady niewłaściwego użytkowania nie będą uwzględniane.
Gwarantujemy, że w przypadku potwierdzenia reklamowanej wady, wszystkie uszkodzone nośniki zostaną na wymienione na nowe i wolne od wad.

Statystycznie w nakładzie produkcyjnym zdarza się, że maksymalnie ok. 2% nakładu jest wadliwie wytłoczona.

Czyli wystarczy wysłać etui z wszystkimi płytkami - nie wysyłamy całej wielkiej baczki którą otrzymaliśmy. Co jest dobrą wiadomością dla posiadaczy EK.
Myślę, że dobrym pomysłem będzie dołączenie wydruków z programów testujących jakość płyt - jeśli ktoś takimi sprawdzał - jako dowód, że nie mamy zwidów ;-)
 
Top Bottom