Gra cały czas się zawiesza lub wyrzuca do pulpitu.

+
1)
NOTE: The following applies to NVIDIA GPUs, but I'm sure there is an equivalent for AMD ones as well!
For added in-game performance:

Go to the NVIDIA Control Panel, then with the "Manage 3D settings" tab selected on the left side of the window, select "Program Settings", find "The Witcher 3 (witcher3.exe)" in the drop-down menu and edit the following variables:

Power Management Mode: Maximum Performance
Threaded Optimization: On

Click the "Apply" button, then start The Witcher 3: Wild Hunt, go to the "Options" menu, then "Video" and select to render the game in "Fullscreen".

Rozwiązało problem!

Panel sterowania nvdii: Wiedźmin 3

Optymalizacja wątkowa: włącz
Tryb zarządzania: Preferuj maksymalną wydajność.

Wróciłem do ustawień rekomendowanych dla 770 (wysokie/ultra hbao+) i gra się nie wywaliła.
Przegrałem półtora godziny! Sukces! Uff... oby to było wszystko!

(Pozostałe ustawienia - nielimitowana ilość kratek, pełny ekran, hairworks off, najnowsze sterowniki).
 
Rozwiązało problem!

Panel sterowania nvdii: Wiedźmin 3

Optymalizacja wątkowa: włącz
Tryb zarządzania: Preferuj maksymalną wydajność.

Wróciłem do ustawień rekomendowanych dla 770 (wysokie/ultra hbao+) i gra się nie wywaliła.
Przegrałem półtora godziny! Sukces! Uff... oby to było wszystko!

(Pozostałe ustawienia - nielimitowana ilość kratek, pełny ekran, hairworks off, najnowsze sterowniki).

Super, że znalazłeś rozwiązanie swoich problemów ;). U mnie natomiast nic to nie zmieniło :(. Sprawdziłem powyższe ustawienia z 7 różnymi wersjami sterowników dla mojego GTX 970 (włączając w to najnowszy sterownik pod Wiedźmina) i nic niestety. Nadal działa wyłącznie menu główne i intro po wybraniu nowej gry :(.

Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że po kompletnie 1 instalacji gry po 12 w nocy na premierę, byłem w stanie dojść do momentu, w którym Ciri trenowała walkę, następnie gra zaczęła się zawieszać w czasie kiedy to mieliśmy się z nią ścigać/biec. Od tamtej pory gra już nie rusza ani z zapisu zrobionego przed tym momentem, ani po wybraniu nowej gry; Nawet po jej reinstalacji.


Oto treść błędu jaki wyskakuje:

Problem Event Name: APPCRASH
Application Name: witcher3.exe
Application Version: 3.0.0.0
Application Timestamp: 5557f2ae
Fault Module Name: StackHash_4187
Fault Module Version: 6.1.7601.18247
Fault Module Timestamp: 521eaf24
Exception Code: c0000374
Exception Offset: 00000000000c4102
OS Version: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Locale ID: 1045
Additional Information 1: 4187
Additional Information 2: 41876a1a96e6a55cae1620a234d31918
Additional Information 3: cf92
Additional Information 4: cf92d6851ee0a1a37dc6671ca5ec40ed
 
Last edited:
Dla tych co mają problem z zawieszaniem się gry/minimalizowaniem do pulpitu polecam wyłączyć w opcjach HBOA+... u mnie na gtx970 to sprawiło, że gra co prawda się nadal zawiesza, ale teraz co 8h a nie co 10 minut...

ogólnie optymalizacja pod PC jest tragiczna i mam nadzieje, że na dniach będzie jakiś właściwy fix...
 
Ja już nie mam siły kombinować. Próbowałem dosłownie WSZYSTKIEGO, a gra nadal nie działa.
Redzi stracili moje zaufanie wraz z premierą tej gry. Pora chyba ponownie zainstalować i przejsc Wiedźmina 2, który przynajmniej był porządnie przetestowany, a co najważniejsze, działa.

Tak to jest jak kolejną odsłonę serii gier początkowo ekskluzywnych dla PC robi się głównie z myślą o konsolach.
Kolejny słaby, kompletnie nieprzetestowany i na "odwal się" zrobiony port gry na konsole :x.

Już nawet Assassins Creed Unity było lepiej zrobione. Może i działało i nadal działa strasznie słabo, ale przynajmniej działa.
 
Last edited:
U mnie ten sam problem tzn. wywalanie do pulpitu beż możliwości powrotu do gry. Dźwięk normalnie słychać, nawet słyszę, że mogę zmieniać opcje kursorem w menu (na padzie). Próba alt+tab = zamknięcie procesu.

Konfig następujący:
i5 4690k
MSI GTX 970
16 gb RAM 2133 mhz

Zmiana opcji w panel sterowania nVidia nic nie pomogła. Na początku przeszedłem cały samouczek, a pierwsze crashe zaczęły się przy drugiej sesji w okolicach gryfa. Stery oczywiście najnowsze.
 
Problem pojawia się również u mnie, Nic z wcześniej opisanych ,,fixow,, nie nie pomaga. Zauważyłem , że główna przyczyna crashow , minimalizacji gry jest przegrzewanie się układu GPU. Zmiana opcji video w grze nie rozwiązuje tej kwestii w żaden sposób. Śmierdzi to złym silnikiem gry , bądź jakąś wadą optymalizacji pod PC , skoro na konsolach tego nie oświadczają. Pozdrawiam , czekam na jakieś rozwiązanie
P.S i7-3770k radeon 7870 , 16 GB ram , windows 7 64 bit
 
Ooo czyli wlasciciele Radeonow tez maja takie problemy. Hmmm ewidetna wina optymalizacji albo wadliwy pierwszy patch gry.Panowie z cdprojekt zjebali misje.
 
Macie podkręcone karty albo używacie - EVGA PrecisionX 16?
Mi gra nie chce działać z tym programem i jak za mocno kręcę grafą.
Teraz używam MSI Afterburner, zrobiłem małe OC i nic się nie dzieje.
Wcześniej sypało co parę minut i też wywalało do pulpitu, ale słyszałem dialogi np.
 
Również używam MSi afterburner, kartę mam nie podkręconą , ba nawet obniżyłem zegary od standardu o 50 MHz. Gra wiesza się , bądź minimalizuje co 5 - 10 min . Z wykresu odczytuje , że zawsze przy 94-97 stopniach na GPU.
 
Last edited:
Po prostu śmiech na sali!
Co jest w tym wszystkim najlepsze? To, że Redom nie chcę się nawet ruszyć 4 liter i wydać jakiegoś oświadczenia, że wiedzą, iż odwalili fuszerkę i pracują aby to naprawić jest moim zdaniem strasznie nie fair wobec ludzi, od których wzięli pieniądze, a którym gra nie działa.
 
Last edited:
Również używam MSi afterburner, kartę mam nie podkręconą , ba nawet obniżyłem zegary od standardu o 50 MHz. Gra wiesza się , bądź minimalizuje co 5 - 10 min . Z wykresu odczytuje , że zawsze przy 94-97 stopniach na GPU.
97 stopni to już ostro. Ustaw manualnie wentylatory żeby pod obciążeniem nie było więcej jak ~85.
Będzie głośniej, ale może gra będzie działać normalnie.
 
Również używam MSi afterburner, kartę mam nie podkręconą , ba nawet obniżyłem zegary od standardu o 50 MHz. Gra wiesza się , bądź minimalizuje co 5 - 10 min . Z wykresu odczytuje , że zawsze przy 94-97 stopniach na GPU.

Też używam MSI Afterburner i karta była sporo podkręcona, bo na ponad 1500 mhz, ale temperatura nigdy nie dobiła nawet do 75 stopni, a procesor 4,5 ghz do 63 stopni, a i tak się wiesza :)
 
Mam na manualu na 100% cały czas. po ok 5-10 min z 69 robi pod 90 i ponad. Obniżanie ostawień graf w grze absolutnie nic nie pomaga , jeżeli chodzi o grzanie się układu GPU. Wam też radze monitorować temp GPU. Może i Wy macie ten sam problem.
 
Ja około 2 godzin temu wysłałem emaila opisującego mój problem z ciągłym zawieszaniem i wysypywanie się gry do pomocy technicznej, a w odpowiedzi usłyszałem, że jest to prawdopodobnie wina mojej karty graficznej bo nie spełnia ona minimalnych wymagań, co jest po prostu żenujaco śmieszne, bo mam GTX 970.

Nic tylko Redzi spartaczyli sprawę i dostaliśmy na "odwal się" zrobiony port wersji na konsole. Nie mają nawet odwagi się do tego przyznać i chociaż ogłosić gdzieś, że wiedzą o problemach i pracują nad ich naprawieniem :x.
 
Last edited:
Mi również żadne z metod nie pomagają (a próbowałem chyba wszystkiego, łącznie z obniżaniem zegara karty o 80 MHz oraz powrotem do starszych sterowników karty - 2 wstecz). Również nie rozumiem tego braku komunikacji ze strony redów. Sam od ośmiu lat tworzę oprogramowanie i nie wyobrażam sobie sytuacji, w której nie informowałbym swego klienta o postępie prac nad tak krytycznym błędem - nie jest to przecież marginalny przypadek, lecz powszechny problem rozlewający się po przeróżnych forach. Nie wiem czy redzi w ogóle odnotowali nasze żale, nie wiem czy przyjęli to zgłoszenie jako związane z błędem po ich stronie, nie wiem czy udało im się ten błąd powtórzyć, nie wiem czy pracują nad rozwiązaniem i co najważniejsze - nie mam pojęcia czy w ogóle możemy spodziewać się jakiegoś rozwiązania. Jestem klientem i fanem CDPR od lat i oczekiwałem wiekszego, w takiej sytuacji, feedbacku z ich strony.
 
Sam od ośmiu lat tworzę oprogramowanie i nie wyobrażam sobie sytuacji, w której nie informowałbym swego klienta o postępie prac nad tak krytycznym błędem - nie jest to przecież marginalny przypadek, lecz powszechny problem rozlewający się po przeróżnych forach. Nie wiem czy redzi w ogóle odnotowali nasze żale, nie wiem czy przyjęli to zgłoszenie jako związane z błędem po ich stronie, nie wiem czy udało im się ten błąd powtórzyć, nie wiem czy pracują nad rozwiązaniem i co najważniejsze - nie mam pojęcia czy w ogóle możemy spodziewać się jakiegoś rozwiązania. Jestem klientem i fanem CDPR od lat i oczekiwałem wiekszego, w takiej sytuacji, feedbacku z ich strony.

Sam bym tego lepiej nie ujął ;)!
 
xD ta, robię tak samo , sejv co 3 - 5 min i jakoś to leci do przodu . Tylko trochę to irytuje , co burzy mi klimat gry . Nic, tylko czekać na drugiego patcha.
 
nie rozumiem tego braku komunikacji ze strony redów. Sam od ośmiu lat tworzę oprogramowanie i nie wyobrażam sobie sytuacji, w której nie informowałbym swego klienta o postępie prac nad tak krytycznym błędem - nie jest to przecież marginalny przypadek, lecz powszechny problem rozlewający się po przeróżnych forach. Nie wiem czy redzi w ogóle odnotowali nasze żale, nie wiem czy przyjęli to zgłoszenie.
Na pewno już wiedzą o problemie. Fakt że nic na ten temat nie mówią, sugeruje, że nie mogą znaleźć przyczyny. Problem jest pewnie trudny do odtworzenia, bo jak do tej pory nie widziałem żadnych spójnych okoliczności wystąpienia. Wydaje się, że wywala losowo.
 
Na pewno już wiedzą o problemie. Fakt że nic na ten temat nie mówią, sugeruje, że nie mogą znaleźć przyczyny. Problem jest pewnie trudny do odtworzenia, bo jak do tej pory nie widziałem żadnych spójnych okoliczności wystąpienia. Wydaje się, że wywala losowo.

Mnie osobiście mało obchodzi czy trudno im to odtworzyć u siebie czy nie. Obchodzi mnie teraz wyłącznie to, że gra za którą wzięli moje pieniądze w swoje łapska nie działa, a powinna od niemal 2 dni :x!

Odwalili fuszerkę i dostaliśmy kolejny nędzny port gry z konsol.
Może mi ktoś w końcu wytłumaczyć na co im do cholery było tych 5 miesięcy opóźnienia skoro gra i tak nadal posiada multum błędów, nawet takich, które kompletnie uniemożliwiają choćby rozpoczęcie zabawy?!
 
Top Bottom