Wiedźmin 3 - grafika

+
@DrzemorTak jak już pisałem parę stron wcześniej: ja przy zastosowaniu tych efektów SweetFX nie zauważam jakichś wielkich spadków wydajności. Max 10 fpsów.
A ogólnie to mam 65+ fpsów ze wszystkim na max i on w 1080p.

Aha :D Możliwe, nie śledzę nonstop wątku więc nie wiedziałem jaki masz piec :)
Czyli będzie zabaawa, bedzie sie dziaao, bluskrinów będzie nie mao (przy kręceniu ofkors :D )
 
A ten widoczek mnie zwalił z nóg po prostu. Pięknie jest :) @GosuPL ma rację, gra zwala z nóg swoją szczegółowością i przywiązaniem do detali.

 
Od siebie też coś wrzucę :) Nie jest jakoś strasznie kolorowo, mi pasuje.

ps. jak zrobić żeby obrazek pojawił się od razu po rozwinięciu spoilera? Mi się robi taki odnośnik, który trzeba kliknąć żeby zobaczyć zawartość :(
 

Attachments

  • witcher3 2015-05-19 19-31-18.jpg
    witcher3 2015-05-19 19-31-18.jpg
    393.7 KB · Views: 42
Kilka screenów 5K - maksymalne ustawienia, zmiany pliku .ini + ReShade.




Witam Was, to mój 1 post na forum. Selethen, powiedz nam proszę, co zrobić żeby roślinność wyglądała tak jak na 2 screenie ? Nie ukrywam że grafika jest piękna, lecz kartonowe i zbyt jaskrawe krzaki mi troszkę nie pasują. Byłbym nawet w stanie zejść z innymi ustawieniami o wiele niżej byle by tylko mieć taką trawę i zboża. Mógłbyś może załączyć plik z ustawieniami z w/w screena ?
 
@yoszek

Będę :) Tylko chcę lepiej walkę opanować, doszlifować ustawienia (bawię się cfg) itd.
Gram na najwyższym poziomie trudności i jest naprawdę ciężko, podoba mi się to :)

Walka daje dużo satysfakcji, znacznie lepsza niż w "W2" :)
 
No i co pisze? To co każdy bardziej rozgarnięty i poinformowany użytkownik wie od dawna. Downgrade był, siłą rzeczy (konsole, niedoświadczenie zespołu z openworldami) zostały wycięte pewne assety. Taka jest konkluzja jego wypowiedzi.

A poza tym, nie kumam tego, że Chmielarz to jakaś wyrocznia jest czy co? Koleś nie zrobił żadnej bardzo dobrej (w sensie ponadprzeciętnej) gry (Carter jest dobry, ale tylko dobry).



No i very well. O to chodzi.
:| dude... Może przeczytaj jego tekst jeszcze raz, co? Chodzi o obecne graficzne niedoróbki, a nie to czego nie ma. Kartonowe krzaki chociażby, brak wtapiania roślinności, oświetlenie i kolorystyka. Kilka z bani podaję.
Poza tym, ogadał sprawę z grafikami, a on sam jest z branży... więc chyba ma niejakie pojęcie, nie sądzisz?

Wiecie co? To przez was bezkrytycznych kaznodziei moje i innych gadanie wychodzi na czepialstwo. Podałbym swoje spostrzeżenia, co o tym sądzę i dlaczego i byłbym kontent. Mogłaby nawet jakaś konstruktywna dyskusja sie zawiązać, ale nie. Znajdą się tacy co bez cienia krytyki piszą, że piękniejszej i lepszej graficznie gry nie widzieli (no to mało widzieli najwidoczniej). Będą wmawiać, że czarne jest białe i traktować forumowiczów protekcjonalnie, bo oni grają w 4K (i dlatego ich zdanie jest bardziejsze). Tak jakby to na kimś robiło wrażenie. Takie miałem odczucie jak czytałem co niektóre posty.

Ja się już zdystansowałem, bo nie ma sensu tłumaczyć cokolwiek komukolwiek jeśli ten nie chce słuchać.
 
Last edited:
Ok Gosu to czekam.A jak wygląda sprawa pop inu na ultra +?Szczególnie interesuje mnie podczas galopu na koniu.Czy widać dorysowujące się przedmioty,trawę,budynki,cienie itp.?
 
@yoszek

Nie ma żadnego dorysowywania, wszystko widać z daleka :)
Jeżeli w week nie będę prowadził szkolenia (miałem nie mieć ale w końcu mam mieć, chociaż możliwe, że uda mi się przełożyć)
To biorę do siebie ,monitor 4k na IPS (kolorki też swoje zrobią) oraz trzeciego Titana X do SLI.
Wtedy nagrywam na konkrecie :)
 
Ja się już zdystansowałem, bo nie ma sensu tłumaczyć cokolwiek komukolwiek jeśli ten nie chce słuchać.

Bo to czytanie ze zrozumieniem kuleje. Przykładowo niektórzy tutaj nie odróżniają krytyki ustawień czy konkretnego moda, od krytyki grafiki samej gry, albo zlewa im się wszystko w jedno ;) Chmielarz bardzo fajnie i rzeczowo podszedł do tematu. Bez jadu czy irytacji, na chłodno ocenił niedostatki graficzne gry, które rzeczywiście są.
A to, że gra jest ładna, a po niektórych tweak'ach bardzo ładna, to inna historia.
 
@Sobtainer

Mam monitor z sygnaturki
Asus Rog Swift 144hz z G-Sync, co za tym idzie stąd takie fpsy :)

Powiem tak, w życiu bym nie wrócił do monitora 60 hz. 144 czy nawet 120 hz robi taką różnicę, że szok.
G-Sync też swoje robi , mega opcja :)
 
@paku93

Nie widzisz różnicy między 30 a 60 ? Cholera jasna, nieźle :D

@Daniel Abatemarco

Zadziwiająco dobra ta matryca TN jest w Swifcie.
Na tyle mnie zadziwiła jej jakość, że nie chciałem się przesiadać na ACERa 144hz G-Sync IPS :) Plus to, że nie lubię ACERa ;-)

No ale IPS z natywnym 4k to klasa sama w sobie, tylko brak G-Sync i 60hz mnie smuci.Cóż, coś za coś :)

Niestety, mam w ten week szkolenie więc nie ponagrywam tyle ile bym chciał. Prowadzę trzy dniowe :/
Wieczorami jakoś (o ile będę wracał do domu) ogarnę.
I tak trzeciego Titana muszę znowu do budy wsadzić, bo dwa nie wyrabiają przy tych ustawieniach co sobie w cfg robię :D
I to w 1440p , nie wspominając o 4k :D
 
Top Bottom