Przerwanie instalacji - błąd -10

+
Ja tam już wiem po co dodatkowy steelbook był w EK. By sobie pliki instalacyjne z goga powypalać i tam wsadzić + jeszcze zostanie miejsce na jakąś płytę z nagranymi patchami i DLC...
 
Chyba sobie zarty robia.Wysylka na nasz koszt ? dobre.
Moze serio trzeba im pozwu zbiorowego ?

Wysyłka na reklamację zawsze odbywa się na koszt reklamującego. Problem w tym, że zgodnie z przepisami w przypadku uznania reklamacji koszt wysyłki w obie strony ponosi strona rozpatrująca wniosek. I tutaj CDP/CDPR popłynęło.
 
ciekawostka - w anglojęzycznej części forum problem z odczytem mają 3! (TRZY!) osoby
wniosek jest jeden - wydanie na rodzimy rynek poszło "po kosztach", bo przecież i tak nie zauważą ....
tak własnie generuje się pozorne oszczędności ... brawo CDP Red



no proszę, cdp.pl zadało sobie trud udzielenia odpowiedzi:




<edycja na szybko>
wg. opinii prawnika wymiana musi nastąpić w pełni na koszt dostawcy usługi/produktu. klient jest obarczany opłatami tylko jeżeli reklamacja okaże się bezzasadna (produkt jest pozbawiony wad)
Art. 561(2) . § 1
Kupujący, który wykonuje uprawnienia z tytułu rękojmi, jestobowiązany na koszt sprzedawcy dostarczyć rzecz wadliwą do miejsca oznaczonegow umowie sprzedaży, a gdy takiego miejsca nie określono w umowie – do miejsca,w którym rzecz została wydana kupującemu

też dostałem identyczną odpowiedź. chyba jakiś automat to wysyła, ponieważ nie pisałem wcale, że to mi przeszkadza, tylko zwracałem uwagę na fakt, że robią sobie czarny PR (nawet podlinkowałem forum)... no nie ładnie. Apel: każdy kto ma problem z płytką - zgłasza to do nich, niech wiedzą, że to nie jest 2 procent nakładu.

---------- Zaktualizowano 13:37 ----------

Czy CDP powiedziało coś w sprawie rekompensaty za zakupione preordery z uszkodzonym nośnikiem ??


Nie mi, mimo że zapytałem o to bezpośrenio. Dostałem standardową zwrotkę
 
Tą samą odpowiedź i ja dostałem. W odpowiedzi podlinkowałem ten temat.

Przez kilka lat dbali o dobry PR a gdy już wydoili z klientów ile się dało poszli w stronę EA czy innego Ubisoftu...
 
Tez miałem ten sam błąd. Skopiowałem wszystkie płyty na dysk do jednego folderu i zainstlowałem grę.

Sam będę bacznie śledził wątek.
 
Czesc dvd jest jakos dziwnie wytloczona i niekompatybilna z niektorymi napedami, jak juz pisalem wczesniej udalo mi sie skopiowac na starym lapku dvd 2 i teraz sobie normalnie juz gram , takze mozna by wlasciwie powiedziec ze plyta jest jakby w polowie zepsuta LOL ,ze sklepem(ktory i tak nie odp mi na maila) sie szarpac nie mam zamiaru zgrywam dvd 2 na swoja plyte i wbijam w reszte , a na przyszlosc NO PRE ORDERS !! dziwna akcja wyszla z tymi plytami bo one nie sa zepsute tylko trzeba miec odp naped jak widac na moim i innych przykladach, ale i tak cd projekt dal D a nie tlocznia bo to oni powinni pilnowac i kontrolowac swoj produkt.
 
Przejrzałem z kilkadziesiąt stron dyskusji i sporo ludzi mocno przesadza.

Ja kupiłem sobie pudełko, żeby mieć pamiątkowe pudełko, a gra to dodatek, choć fajny dodatek. Generalnie nie wiem jakie CDP Red ma QA, ale nie złapanie błędu, który zdarza się (powiedzmy) w 9 na 10 przypadkach, to jest solidne uchybienie. Ale co tam z GOG ściągnę sobie klienta, jutro będzie. Muzyki nie posłucham, bo muszę mieć płytę w napędzie, żeby ją odtworzyć... też trzeba będzie ściągnąć.

Dla osób, które teraz się denerwują, to radzę ochłonąć. Obyśmy nie musieli tak samo ściągać Cyberpunka, a on pewnie jeszcze więcej będzie ważył ;)
 
Szybka odpowiedź i info...

Słuchajcie, wszedłem na stronę producenta mojego DVD (Pioneer DVR-215D) zainstalowałem nowy firmware i - TU SŁYCHAĆ TAA DAA !!! - odczytał drugą płytę... Co prawda zrobiłem to pojedynczo - znaczy się najpierw bin.3, potem bin.4 - aktualnie zgrywam zawartość płyt na HDD i ruszę z instalką z kompa... Napiszę jak skończę i mam nadzieję, że się uda :)

Trzymajcie kciuki i powodzenia dla was :)


P.S. W tle nadal ściągam Wieśka z GOG.a - tak na wszelki wypadek ;)

P.S. II Nawet na Onecie już jest info o naszym problemie !!!
 
Last edited:
Rozwiązanie powinno być następujące ! zgłaszam problem do CDP a oni na ICH koszt wysyłają dobra płytke i po sprawie ale CDP chyba chce doścignąć EA albo ubisoft w wyścigu tych dwóch na najgorszą firme na rynku !
 
Ciekawe jak to, co napisali, ma się do regulaminu sklepu CDP.PL
Regulamin, pkt 15.11
"Jeśli reklamacja okaże się zasadna, koszty reklamacji ponosi CDP.PL. Dotyczy to w szczególności kosztów związanych z dostarczeniem Produktu będącego przedmiotem reklamacji przez Użytkownika do CDP.PL, wymianą Produktu na nowy wolny od wad lub usunięciem jego wady."
 
No niestety, ale napęd LG gh24nsb0, całkowicie sprawny, z najnowszym firmware i nie daje się zainstalować z płyt, na które jestem skazany, ponieważ internet mam z GSM, limit miesięczny 5gb i nie mogę sobie pobrać gry z GOG. Jednorazowo zrobiłem to u sąsiada, ale przy formacie, czy jakiejkolwiek innej sytuacji, kiedy będę musiał instalować ponownie, muszę mieć sprawne płyty, bo po to tylko zapłaciłem 139 zł, zamiast około 120 za sam klucz, żeby nie szukać kogoś z internet bez limitu, który mi nie jest akurat potrzebnt...
 
Czy ktoś z Was ma napęd Samsung SH-224BB i występuje u niego problem z płytą? (Pytam z ciekawości, bo raz przyczyną może być napęd a raz płyta)
 
Całą noc ściągałem to g*wno, a jak wróciłem z liceum to zaczęło od nowa. Dziękuje bardzo CPD mam nadzieje że wam się to czkawką odbije -_-. Udostępnili byście ten plik zamiast siedzieć cicho i udawać że się nic nie stało...
 
Plik bin 3 jest gotowy i jest do niego link. Jeśli moderacja da mi zielone światło to udostępnię go publicznie.
Nie :D Ten jest z GOG.
Potrzebny ten - setup_the_witcher3_wild_hunt-3.bin
Możliwe, że będę miał niebawem ten plik , dostępny do zassania.
Modzi, pytanie do Was. Mogę go udostępnić ?
Możecie wrzucać. Tylko nie uploadujcie całej gry, bo to już przesada.

Nie no poracha... w tym waszym oficjalnym kanale każecie se wysłać Dxdiag...
i co? Załączam, i co?>
Błąd podczas przesyłania danych. Załączony plik może być zbyt duży.
No to już chyba są kpiny!
Poprawione, można już wrzucać większe pliki.
 
Cisza...REDzi nic nie mowia. Eh...ja im daje jeszcze jeden dzien i zaczynam wysylac maila co w zwiazku z tą afera chca zrobic, tak jednego maila dziennie...do skutku.
 
UWAGA UWAGA
Problem nie leży w płytach powtarzam problem nie leży w płytach , doszedłem do tego ponieważ razem z kolegą tego samego dnia kupilismy w tym samym sklepie o tej samej godzinie Wieśka on ma laptopa i zainstalował ją , ja natomiast meczyłem się całą noc doszedłem do wniosku że mogę zainstalować z jego płyty. A więc przynoszę płytę do domu wkładam płyte nr 1 wszystko git a tu nagle BANG jak poprzednio ten sam błąd "-10". Teraz kombinuje z instalacją wieśka wraz z programem "CD-BREMSE". Mam nadzieje że komuś pomogłem . Aaaa i żeby nie było nie usprawiedliwiam cdpr tylko jeszcze bd opi...am bo to nie tłocznia zrąbała tylko ich kijowa optymalizacja.
 
Top Bottom