Wiedźmin 3: sterowanie - mysz i klawiatura / pad

+
Jak dla mnie gra padem od XONE jest bardzo wygodne. Klawiatura i mysz nie daje tak użytecznej możliwości łączenia kierunku chodzenia i ustawienia kamery. Trzeba się przyzwyczaić, ale potem nie ma odwrotu. Polecam wszystkim, zwłaszcza tym grającym na najwyższym poziomie trudności. Po prostu jest to wygodniejsze. To nie wina producentów, że grając na klawiaturze mamy de facto 8 kierunków ruchu (W WD D DS S SA A AW), a nie 360 jak przy padzie, a przy myszce kończy się w pewnym momencie stół i trzeba cofnąć rękę.
 
Co Ty opowiadasz? Ponad 20 lat grania na klawiaturze i myszy i nigdy mi nie przeszkadzał żaden stół i cofanie ręki... Przy dobrze ustawionej czułości myszy obracasz się lekkim ruchem ręki. W przypadku pada, możesz mieć 360 "kierunków", tylko że właśnie kamera nie nadąża niestety za kierunkiem chodzenia i zanim się dopasuje, to mijają wieki. Myszą obraca się błyskawicznie i precyzyjnie.
Mi nie przeszkadza ruch i patrzenie na M+K, tylko brak możliwości zdefiniowania klawiszy, a domyślne dla osoby leworęcznej są po prostu tragicznie niedopasowane. Nie będę łamał sobie palców, żeby używać kombinacji, zwłaszcza jeśli stosować je muszę nagminnie.
Gdybym tylko mógł dowolnie ustawić klawisze, to pad natychmiast idzie w kąt. Na padzie w trakcie walki, jak masz kilku przeciwników i jakiś znajdzie Ci się za plecami, to sprawne odwracanie się i uniki/atak są praktycznie niemożliwe, bo wszystko na padzie zajmuje wieki...
 
Last edited:
Moim zdaniem, granie na padzie (przynajmniej tym od Xboxa Ona) jest rewelacyjnie. Nieporównywalnie wygodniejsze, bardziej intuicyjne od klawiatury i myszki (do tego jeszcze wibracje - klawiatura tego nie ma).
Do tego dochodzi kanapa/fotel czy cokolwiek innego, ale na pewno wygodniejszego od krzesła (fotela) i biurka.
Kładziesz się i grasz :D
 
Przy sterowaniu niestety znowu wyszło wielkie "nie chce mi się" wielkich korporacji. Da się grać na klawiaturze, tylko po co? Gra niby robiona z myślą na PC a nie jest za ciekawie.

Jak to jest, że gra dedykowana na konsole jak MGS V świetnie działa z klawiaturą i wszystko jest płynne? Da się? Da. Ale trzeba chcieć. To samo z resztą z grafiką, MGS masakruje wiedźmina pod tym względem i na sprzęcie, który ledwie ciągnie wieśka na medium w mgs gram na ultra.
 
Ja też gram na padzie od xbox360 i gra mi się wyśmienicie. K+m cierpi bardzo w tym temacie. W ogóle sterowanie zniechęca do grania w przypadku k+m. Już miałem tak w DA:I i inwestycja w pada okazała się trafną.
 
Zmiana KLawiszy w grze

Witam.
Mam pytanie czy ktoś wie jak w grze w opcjach zmienić klawisze poruszanie się czyli A S D W ?. Nigdzie nie mogę tego znaleźć. Albo jestem ślepy albo niema możliwości zmiany tych klawiszy.
Pozdrawiam.:)
 
Witam.
Mam pytanie czy ktoś wie jak w grze w opcjach zmienić klawisze poruszanie się czyli A S D W ?. Nigdzie nie mogę tego znaleźć. Albo jestem ślepy albo niema możliwości zmiany tych klawiszy.
Pozdrawiam.:)

Można grać na strzałkach.
 
Czemu nie da się zmienić klawiszy dla np. wejścia w ekran z tymi wszystkimi elementami jak alchemia, rzemiosło itp? Jest narysowana kłódka w opcjach zmiany klawiszy i nic się z tym nie da zrobić. Może jednak się da tylko nie wiem jak?
 
Domyślne ustawienie klawiszy jest bardzo dziwne i początkowo w ogóle nie ogarniałem, w samouczku dostawałem już niezłe baty (przedostatni poziom trudności). Troch jednak pozmieniałem korzystając z porad @zuber1906 i teraz jest ok ;) Polecam poeksperymentować.
 
Czyli rozumiem że niema opcji zmienienia klawiszy ASDW .Wiem że można grać na strzałkach ale mi właśnie chodzi o zmianę tych 4 podstawowych klawiszy .
 
Może durne pytanie, ale jak zapalić*pochodnię? Nie widzę klawisza przypisanego w ustawieniach klawiatury...
 
Początkowo miałem mieszane uczucia co do gry na k+m i bardziej pasował mi pad. Ale teraz jak przerobiłem sobie sterowanie na coś podobnego jak w W2 to jest świetnie i dużo lepiej się gra bo na padzie ciężko ogarnąć kamerę prawym analogiem. Nie mam aż takiej wprawy :p W ruch poszło 7 przycisków z G700 i tym samym mamy:
LPM - cios szybki
PPM - cios silny
R - blok
G4 - zmysły
G5 - rzucanie petardami itd.
G6/G7- do użytku
G8 - użycie znaku
G9 - srebrny miecz
G10 - stalowy miecz
Ruch kółkiem w lewo - zablokowanie kamery
 
Mam jedno pytanie co klawiatury, bo dziwne to jakieś jest. Gdy klikam na recepturę w sprzedawcy to pisze, że statystyki przedmiotu sprawdza się literą I, jak przecież to wyłącza sklep...
 
Genialną rzeczą jest jak dla mnie (jako osoby grającej na padzie) okoliczność, że przełączenie pomiędzy myszą i padem jest płynne - gra sama odczytuje czym sterujesz, nie potrzebne jest wchodzenie w opcje, albo restartowanie gry (jak np. w DA:I). Można myszą przeglądać menu i ekwipunek albo tworzyć talię do gwinta, jednocześnie nie wypuszczając pada. Świetnie rozwiązanie.

Czy naprawde nikt nie gra na padzie innym niz XBox ?
On jest po prostu najlepszy ;)
 
Genialną rzeczą jest jak dla mnie (jako osoby grającej na padzie) okoliczność, że przełączenie pomiędzy myszą i padem jest płynne - gra sama odczytuje czym sterujesz, nie potrzebne jest wchodzenie w opcje, albo restartowanie gry (jak np. w DA:I). Można myszą przeglądać menu i ekwipunek albo tworzyć talię do gwinta, jednocześnie nie wypuszczając pada. Świetnie rozwiązanie.


On jest po prostu najlepszy ;)

Heh..nie przekonales mnie.

Wydaje mi sie ze powinno dzialac na innym padzie a niestety gra wogole nie wykrywa pada mimo iz w systemie i innych grach nie ma poblemu..
 
Top Bottom