[Bug] Złoto dezerterów

+
[Bug] Złoto dezerterów

Znajduję obóz z lunetą/teleskopem. Czytam list od szpiega i mam pędzić szukać skrzyni z tym, że jest ona zamknięta. Myślałem, że klucz jest przy trupie obok teleskopu, bo wiedźmin wykrywa go na czerwono ale mówi tylko "Hm... No, proszę" i tyle. Nic z niego nie wyjmuje, nie pojawia się żadna wiadomość, a on dalej jest czerwony. Do tego quest wcale nie każe go przeszukać.

Działa to u kogoś?

EDIT
Okazuje się, że do tej skrzynki prowadzą 2 questy. Ten drugi to Temerskie Precjoza. Tam już można znaleźć klucz. ALE po jego wykonaniu, zadanie Złoto dezerterów już się nawet nie aktywuje. Czyli można zrobić tylko 1 quest z 2 i do tego tylko ten 1 działa.

EDIT2
Poprawiam się:
W pomieszczeniu są 4 skrzynie. Złoto dezerterów prowadzi do 3 "żółtych", Temerskie Precjoza do 1 "czerwonej".
Złoto dezerterów można podjąć jeśli nie ruszyło się tych 3 żółtych skrzyń ale i tak pozostaje jeszcze sprawa z pustym, wiecznie czerwonym trupem.
 
Last edited:
Ja miałem taki problem że wpierw otworzyłem te żółte skrzynki nie mając żadnego questa, po prostu eksplorowałem. A potem dostałem tego questa żeby otworzyć tą czerwoną, znalazłem klucz, otworzyłem skrzynie i oczywiście wszystko zabrałem. Jednak questa mi nie zaliczyło. Nie przeszkadza to za bardzo ale fajnie by było jakby w przyszłości się takie bugi nie powtarzały. Pozdro.
 
Witam,

Przede wszystkim, dzięki za zainteresowanie grą i Wasz czas poświęcony na dokładnie opisanie problemu. Dzięki Waszej pomocy, w postaci takich postów jak ten możemy dokładniej przyjrzeć się tego typu problematycznym miejscom i sprawić, że kolejne patche będą jeszcze lepsze.

Pierwszy przypadek, opisany przez mupet341 jest zamierzonym efektem wynikającym z tego, że oba questy zbiegają się w jednym miejscu (w piwnicy chaty obok młyna). "Temerskie precjoza" kończą się po opróżnieniu podświetlonej na czerwono skrzynki, którą trzeba otworzyć przy pomocy klucza. "Złoto dezerterów" natomiast kończy się po opróżnieniu pozostałych podświetlonych na żółto skrzynek, które otworzyć można bez pomocy klucza (jeśli zrobimy to zanim podniesiemy notatkę questową, quest nie powinien się rozpoczynać i jest to zamierzone.

Jeśli mimo wszystko chcielibyście mieć tego miniquesta oznaczonego w dzienniku jako zaliczony, upewnijcie się, że podniesiecie i przeczytacie notatkę szpiega zanim odwiedzicie piwnicę chaty nieopodal młyna.

Natomiast problem opisany przez Geraaalt jest stosunkowo rzadki. Jesteśmy świadomi jego istnienia i dołożymy starań by naprawić go w nadchodzących patcha'ch.

Pozdrawiam,
stszau
 
Last edited:
Witam,

Przede wszystkim, dzięki za zainteresowanie grą i Wasz czas poświęcony na dokładnie opisanie problemu. Dzięki Waszej pomocy, w postaci takich postów jak ten możemy dokładniej przyjrzeć się tego typu problematycznym miejscom i sprawić, że kolejne patche będą jeszcze lepsze.

Pierwszy przypadek, opisany przez mupet341 jest zamierzonym efektem wynikającym z tego, że oba questy zbiegają się w jednym miejscu (w piwnicy chaty obok młyna). "Temerskie precjoza" kończą się po opróżnieniu podświetlonej na czerwono skrzynki, którą trzeba otworzyć przy pomocy klucza. "Złoto dezerterów" natomiast kończy się po opróżnieniu pozostałych podświetlonych na żółto skrzynek, które otworzyć można bez pomocy klucza (jeśli zrobimy to zanim podniesiemy notatkę questową, quest nie powinien się rozpoczynać i jest to zamierzone.

Jeśli mimo wszystko chcielibyście mieć tego miniquesta oznaczonego w dzienniku jako zaliczony, upewnijcie się, że podniesiecie i przeczytacie notatkę szpiega zanim odwiedzicie piwnicę chaty nieopodal młyna.

Natomiast problem opisany przez Geraaalt jest stosunkowo rzadki. Jesteśmy świadomi jego istnienia i dołożymy starań by naprawić go w nadchodzących patcha'ch.

Pozdrawiam,
stszau

Jak to zamierzone? Chcecie powiedzieć że w open-world rpg wprowadzacie sztucznie prawidłowy przebieg jak i zapoczątkowanie questu w obrębie jednej lokacji? Wystarczyło zlockować wszystkie te skrzynie.
 
Widzę ,że nawet nie ruszyliście tego buga. Musiałem 2 raz rozpocząć grę(patch 1.05 nie naprawił mi buga z Rochem) i teraz właśnie robię te 2 zadania i nie zaliczyło mi "Temerskich precjozów" .Kwestia taka,że za pierwszym razem obyło się bez tego problemu


@edit 1. Może byście zrobili wsparcie dla moda dodającego konsolę do gry, aby można było ewentualnie ręcznie sobie odbugować questy.Fajnie by było.I z takimi duperelami nie zawracalibyśmy wam głowy
 
Last edited:
Ja mam natomiast pytanie dotyczące dezerterów, którzy bronią tych skrzyń koło młyna dla questów: złoto dezerterów i temerskie precjoza. Otóż grając po raz pierwszy owi dezerterzy faktycznie tam byli. Przechodząc grę po raz drugi, trzeci i czwarty cały teren dookoła młyna jest pusty. Co się stało z bandytami? Dlaczego ich nie ma? Czy któryś patch to zmienił?
 
Faktycznie. Ja nigdy nie spotkałem tam żadnych bandytów/dezerterów. Dziwne.

Co do questa Złoto dezerterów, to zaliczyło mi go bez wcześniejszego czytania notatki szpiega, po prostu najpierw opróżniłem skrzynie potem czytałem notkę, a mimo to zadanie wylądowało w zakończonych. Na szczęście :)
 
Top Bottom