Wiedźmin 3 - rozwój postaci (levelowanie głównego bohatera)

+
Trzeba kupić odpowiedni eliksir u handlarza. Przynajmniej taka podpowiedź mi sięwyświetliła podczas ładowania. Niestety nie pamiętam jak się nazywa, ale rzuć na to okiem, może akurat trafisz ;)
 
Podobno jest eliksir resetujący talenty. Nie mam jednak na razie pojęcia skąd go wziąć.
Jeżeli miałbym zgadywać, to pewnie jest szansa, że sprzedają go w jakimś ośrodku cywilizacji. Novigrad lub Oxenfurt.

Ale to tylko zgadywanie.

Ma go na pewno Keira Metz. I sprzedaje ten rarytas za tysiąc koron.
 
Tak profilaktycznie przypominam o chowaniu spoilerów w odpowiednie tagi z opisem. Nie każdy ma ochotę przeczytać gdzie i kogo spotka ;)
 
@Up,Gdzie ją można znaleźć? Jestem dopiero w Velen więc jeśli możesz to napisz :)
Spoiler niewielki, ale wciąż spoiler wiec uwaga.

Znajdziesz ją na drodze głównego zadania śledząc losy Ciri, nazwy nie pomnę ale chodzi o kłopoty z wiedźmą
 
Last edited:
@DonMajorro Z tego co sie orientuję, to miejsca mocy dają punkt umiejetności tylko za pierwszym "użyciem".

Czyli reset zdolności nie do końca się opłaca. W samym Białym Sadzie jest chyba 5 Miejsc Mocy, do tego kilka w Velen, Novigradzie, czy gdzie tam jeszcze.
Dużo można stracić.
 
Czyli reset zdolności nie do końca się opłaca. W samym Białym Sadzie jest chyba 5 Miejsc Mocy, do tego kilka w Velen, Novigradzie, czy gdzie tam jeszcze.
Dużo można stracić.

Otóż to.
Sens to ma tylko przy wyższym lvlu, kiedy jako tako zdefiniujesz swój build i jednak chcesz spróbować czegoś zupełnie innego. Wtedy te kilka punktów aż takiej różnicy nie robi, szczególnie że styl gry całkowicie się zmienia.
 
Czyli bezsens... Chciałem zmienić na szermierkę, bo zawsze tak grałem. W W3 skusiłem się na znaki i mam wrażenie, że są useless. O wiele mocniejsza zdaje się być szermierka i alchemia. Ale jak nie dostajemy pkt z kapliczek, to można sobie to w ... ekhem wsadzić
 
Last edited:
Dlaczego tylko 12 skill slotów ??

Witam wszystkich zainteresowanych.
Pogrywam sobie w Wiedźmina 3 już ładnych kilkadziesiąt godzin i mam pytanie do twórców (jak w temacie) z sugestią żeby zwiększyć liczbę aktywnych umiejętności.
Przypuszczam iż ich liczba jest podyktowana zakładanym maksymalnym poziomem Geralta (60) i tak jakbyśmy chciali mieć wszędzie maksymalnie rozwinięte umiejętności 5/5 tak wychodzi nam 60. Ale tak naprawdę wiele umiejetności jest przydatnych bez wymaksowanai ich oraz spora ilość wymaga 1-3 punktów.

Wiem doskonale że w Wiedźminie wszystko opiera się na wyborach i konsekwencjach ale nawet jeśli bym chciał używać w pełni 2ch wymaksowanych znaków i 2ch ściażek z kategorii Walki potrzebne jest 16 aktywnych umiejętności.

CDPR rozważcie podneisienie tego limitu, już na wczesnych etapach gry jeśli tak jak ja eksplorując znajdujesz kilka miejsc mocy to możliwośc korzystania z umiejętności jest poważnie ograniczona. Nie mam z tym problemu przy polowaniach (wtedy wiemy na co się szykujemy i jakie umiejętności mają priorytet), ale przy wolnej eksploracji sprawdza się to słabiej.

Pozdrawiam,
IcE
 
Mam ważne pytanie, czy ktoś już doszedł do tego momentu, albo orientuje się ile maksymalnie Gerald może mieć pkt umiejętności ? łącznie z miejscami mocy?
 
Last edited by a moderator:
Otóż to.
Sens to ma tylko przy wyższym lvlu, kiedy jako tako zdefiniujesz swój build i jednak chcesz spróbować czegoś zupełnie innego. Wtedy te kilka punktów aż takiej różnicy nie robi, szczególnie że styl gry całkowicie się zmienia.

Orientujesz się czy można ten eliksir kupić w ogóle od kogoś poza Keirą? Bo
w późniejszym czasie już można nie miec takiej możliwosci.
 
Last edited by a moderator:
Orientujesz się czy można ten eliksir kupić w ogóle od kogoś poza Keirą? Bo
w późniejszym czasie już można nie miec takiej możliwosci.

Niestety nie, chociaż zakładam że w Novigradzie się ktoś znajdzie.
Spróbuj jeszcze u Guślarza, bo on też zioła sprzedaje.
 
Last edited by a moderator:
Orientujesz się czy można ten eliksir kupić w ogóle od kogoś poza Keirą? Bo w późniejszym czasie już można nie miec takiej możliwosci.

W Novigradzie widziałem był do kupienia. Ale nie pamiętam gdzie dokładnie.

Chyba u alchemika, który jest mnichem wiecznego ognia ale pewny nie jestem.
 
Trochę mi się nie podoba to, ze tak mało doświadczenia się dostaje za zabijanie potworów. Będąc na 4 lvl ubiłem niedźwiedzia poziom 12 i dostałem za niego całe 13 punktów doświadczenia.
No własnie strasznie ciezko na poczatkowych levelach zbierac to doswiadczenie. Jestem w Velen, sa misje poziomow od 6 a mi jest ciezko zdobywac kolejne i zaczynac robic misje z wyzszym wymaganym doswiadczeniem. Czy ktos kto jest dalej np na 15-20 poziomie moze powiedziec czy potem tak samo ciezko sie zdobywa czy lepiej. Strasznie to irytuje
 
Top Bottom