Gra się nie uruchamia. GoG Galaxy

+
U mnie też powyższe rady nie pomogły :/ A co najśmieszniejsze zainstalowałam grę na laptopie z dużo niższymi parametrami i gra... włącza się, nie zawiesza - po prostu działa. Już totalnie nie wiem co robić, żeby włączyć to na PC.
 
To jest ***** żart. CDP support nie odpowiada od 2 dni pomimo wysłania 2 maili. Dzisiaj napisałem do anglojęzycznego działu CDP. Napisałem do GOG support ze szczegółowym opisem błędu i oto odpowiedź:
Hello

Please check if the advice given in this support article helps:
http://www.gog.com/support/the_witcher_3_wild_hunt_preorder/crash_to_desktop

In case of technical issues, please contact the official support for the game:
http://en.cdprojektred.com/support/?support-product=wild_hunt

Regards
Genoan

GOG.com Support (wiadomość otrzymana na 3 dzień od wysłania maila)

Po prostu żenada.
 
Last edited:
@donovan88 dzięki za propozycję, ale nie trzeba :) Ja próbowałem wszystkiego i czekam na właściwego patcha (który naprawi problem). BTW odpisał polski support. Długo, bo 2 dni czekałem i dostałem odpowiedź.
Dzień dobry,

proszę ponownie uruchomić komputer i użyć w oprogramowaniu GOG galaxy funkcji 'verify/repair'
Proszę przejść do katalogu x64 Wiedźmina 3, domyślny to %DISK%\GOG Games\The Witcher 3 Wild Hunt\bin\x64 i odpalić grę przez thewitcher3.exe

Pozdrawiam,
Marcin Kulikowski


Śmiechłem bardzo, bo napisałem że to nic nie daje xD No ale cóż, 2 maile, 2x ta sama odpowiedź- wnioskuję, że każdy taką dostał. Oczywiście ich rozwiązanie wypróbowałem jeszcze 19.05 i nic nie zmieniło :) Może kiedyś się tym NA SERIO zainteresują...
 
@soobek96
Twój wybór, moim zdaniem Support nic tu nie da, bo to nie jest problem z kartą, ani problem z grą, tylko z ustawieniami. Każdy, któremu się gra wywalała po kliknięciu play i już sobie poradził, bawił się w ustawieniach, co oznacza, że patch tu nie pomoże. Nie sądzisz? :)
 
Support CDProjekt - PADŁEM ZE ŚMIECHU!

Witam,

tak jak pisałem, niezależnie od układu graficznego, sama gra powinna się uruchomić, ba, udało mi się to na tej grafice, ba, gra chodzi na minimalnych ustawieniach na tej karcie graficznej z wynikiem 15-20fps.

Zatem, muszę powiedzieć, że jak na razie, jako support, dajecie ciała.

Pozdrawiam,
DANE OSOBOW

W dniu 21 maja 2015 18:42 użytkownik PC Support <pc_support@cdprojektred.com> napisał:
Witam,

Czy mógłbym prosić o doprecyzowanie jaki układ graficzny znajduje się w Pana komputerze? W dxdiag widnieje tylko HD Graphics 4600, która jest zdecydowanie za słabym układem na Wiedźmina 3.

Pozdrawiam,
DANE OSOBOWE

W dniu 20 maja 2015 17:41 użytkownik pl.cdprojektred.com <no_reply@en.cdprojektred.com> napisał:
Product: Wiedźmin 3: Dziki Gon
Platform: Windows
OS version: Windows 7 (64-bit)
Processor: Intel(R) Core(TM) i3-4000M CPU @ 2.40GHz (4 CPUs), ~2.4GHz
Amount of RAM: 7962MB
Graphic card: Intel(R) HD Graphics 4600
Screen resolution: 1366 x 768 (32 bit) (60Hz)
Driver update-date: 7/10/2013 01:03:48, 8667648 bytes

Boxed or digital: boxed
Vendor: CDP - Edycja Kolekcjonerska
Country: Polska
Game code: NIEWAŻNE

User email: DANE OSOBOWE
Problem description:
Witam,

od niemal 48h walczę z Wiedźminem 3: Dziki Gon.

- Gra zainstalowana z płyt
- GOG zainstalowany, uruchomiony
- Pobrane i zainstalowane Patch 1.02, DLC Temerian Armor Set oraz Beard and Hairstyle Set for Geralt oraz Bonus Pack (polish).

Gra przy uruchomieniu przez GOG i przez plik wykonywalny witcher3.exe zachowuje się identycznie - 1 sekunda czarny ekran, a następnie \"program przestał działać\".

Próbowałem współdziałać na forum Wiedźmina, ani reinstalacje vcredist, ani żadne inne wskazówki nie przynoszą rezultatu. Działacie z tym?

PS. Wiem, że mój sprzęt, w szczególności karta graficzna jest daleka od sugerowanej, ale chciałem sprawdzić jak w ogóle będzie gra chodzić na tym sprzęcie na minimalnych ustawieniach, a tu nawet nie mogę się dostać do Menu gry, zatem to raczej jeszcze nie problem ze sprzętem samym w sobie.






--
CD Projekt Red

TECHNICAL SUPPORT
en.cdprojektred.com/support

CD PROJEKT S.A.
ul. Jagiellońska 74, 03-301 Warsaw, Poland
thewitcher.com | cyberpunk.net | cdprojektred.com
 
>> @donovan88 << temu Panu należy się "ciastko". A nawet cała blacha :) W porównianiu do supportu, który odpowiedział jedynie automatyczną wiadomością, on naprawdę zainteresował się problemem. Przez TeamViever przeglądnął cały stos opcji komputera i grafiki o których nie miałem bladego pojęcia. Sprawdził czy podczas moich poszukiwań rozwiązania problemu nie popełniłem błędu. Bezinteresownie poświęcił mi ponad 2 godziny czasu by rozwiązać problem z Wiedźminem 3. Dzisiaj się nie udało rozwiązać problemu. Może ktoś z forum wpadnie na rozwiązanie, może CDP się zajmie problemem, jednak ważne jest to, że na tym forum są ludzie skłonni pomóc. donovan88 -jeszcze raz dziękuję.
 
Żeby nie być gołosłownym, dla posiadaczy laptopów ze zintegrowaną grafiką, screen z mojego lapka:
 

Attachments

  • witcher.png
    witcher.png
    129.1 KB · Views: 145
W końcu support odezwał się bez automatycznej wiadomości. Jak widać poniżej, nadzieja jest, tylko trzeba duuuużo cierpliwości :)

Dzień dobry,

przepraszamy za opóźnienia w odpowiedziach, staramy się odpowiadać najszybciej, jak to możliwe :)
Po crashlogach widać, że problem może leżec w sterowniku karty graficznej, a AMD nie wydało jeszcze oficjalnych dla Wiedźmina 3.
Badamy ten problem, zapewniam, że wszystkim nam zależy, żeby każdy posiadacz sprzętu mogącego odpalić W3, mógł to zrobić :)

Czy aktualizowałeś dziś grę?

Pozdrawiam,
Marcin Kulikowski

---------- Zaktualizowano 11:36 ----------

Teraz to skisłem. Wpadłem na absurdalny pomysł i znalazłem rozwiązanie :D Odinstalowałem wszystkie sterowniki i apkilacje ATI z kompa i zrestartowałem go. Oczywiście wiesiek odpalił. Pograłem chwilę ale słabo z grafiką- pomimo R9 270 bez sterów na średnich ok 30 fps. Teraz reinstaluję stery i napiszę co będzie :)
 
Mówiłem, że te stery z GTA V mogą być błędne. HA! Nie zapomnij ustawić w Catalyście nieco większej jakości. Nie dawaj maksa, tylko 3/4 mniej więcej.
 
Zainstalowałemn od nowa stery 15.4 do gta 5 i... POSZŁO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Musze lecieć, bd wieczorem i wieczorem przetestuję gre!
 
Witam.

Witam, witam, witam po trzykroć bo ledwo mi się udało w ogóle tutaj przebić. Nie wiem czemu, ale w ogóle forum nie wykrywało tego, że jestem zalogowany. Nie wiem czemu, no ale nieistotne. To akurat najmniejszy problem.

Nieco większy jest taki, że podobnie jak pozostali użytkownicy mam problem ze startup crashem. Próbowałem wszystkiego co sugerowaliście, ale niestety nic nie pomogło. Reinstalacja gry, sterowników od Nvidii, tych sterowników z folderu z grą, no cuda wianki. Podobnie grzebanie w ustawieniach Nvidii (te różne jakoci, funkcje, wydajności).

Jedyna różnica - po nieudanym uruchomieniu w moim folderze z grą nie tworzy się crash log. Nie wiem czemu...
Poza tym - w folderze w moich dokumentach nie mam ustawień gry bo myślałem, że może ppomoże uruchomienie gry w oknie. Nie wiem jednak jak to zrobić i w sumie wątpię by to cokolwiek dało.

Mój sprzęt to laptop [czyli kolejne komplikacje związane z dziwaczną konfiguracją] Aspire V3-772g. Mam na pokładzie GeForce GTX760m i intel core i7-4702MQ i 16GB RAMu. No czyli hardware raczej jest niewinny. Problem pewnie leży gdzieś w softwarze.

Piszę w tym temacie tylko po to by podtrzymać jego żywotność i przekazać pozostałbym pechowcom, że nie są sami :(

BTW. Może ktoś wie jak sprawić żeby te crash logi się jednak tworzyły? Bo może znalazłaby się w nich przyczyna tych crashów.
 
Last edited:
Też mam ten problem, może to być wina karty graficznej? Chcę żeby mi gra działała zanim ją zmienię....

 

Attachments

  • blad.png
    blad.png
    7.2 KB · Views: 81
Last edited:
Pisałem wcześniej, jak ktoś chce się połączyć przez teamviewer, mogę popatrzeć, co może być nie tak. Gwarancji nie ma, ale "a nóż...".
 
Tak jak napisałem wyżej. Mi pomogło całkowite usunięcie sterowników AMD z komputera i ponowne wgranie najnowszych. Dotychczas spędziłem w grze 5 godzin, bez crashy, freezów i niczego innego. Wiedźmin 3 (jak się już go uruchomi :) ) 10/10
 
Uwaga kochani! Ja też znalazłem sposób. Tj. chyba znalazłem.
Otóż odinstalowałem samego wiedźmina, jeszcze raz go zainstalowałem i tym razem ograniczyłem się do zainstalowania tylko pierwszego patcha.
ALE - dodatkowo wywaliłem stare stery od Intel HD 4000 coś tam i ściagnąłem nowe ze strony producenta.

I co? I pomogło. Jestem raczej prawie pewien, że to właśnie to ostatnie było czynnikiem decydującym, ale no może jednak jakims cudem patch ma coś do gadania... No nieważne - zaraz pobiorę najnowszy patch i ogarnię czy płynność gry wzrosła (rozczarowałem się nią nieco, sądziłem że na moim sprzęcie ze wszystkim na minimum będzie działać w miarę płynnie, a tu psikus) i zedytuję posta.

Pozdro 600.
 
Zauważyłem, że po wyłączeniu karty dźwiękowej przy próbie włączenia gry obraz tylko mignie bez komunikatu przestał działać.

edit: jednak różne z tym bywa, zmiana częstotliwości naprawiająca taki błąd w innych grach też nie pomogła.
 
Last edited:
W galaxy gog klikam play i nic się nie dzieję, co mam zrobić ściągałem grę 18h ( wolny internet) myślałem że z płyty zainstaluje ale wyskakiwał błąd, ściągnąłem i dalej nie działa nie mam już na to siły.

Gdy klikam na ikonkę dwa razy wyskakuje takie cuś http://scr.hu/38jd/976xw
 
Last edited:
Top Bottom