Vešci sa Balkana

+
@Dona.794 Nisam znao da ima ovoliko devojaka među moderatorima, you go girls!!! :D

@Totalimmortal, uspeo sam da naručim igru pre nego što sam video Nvidijinu akciju, sada sedim i plačem.
Inače, igra mi je stigla kući, u Kragujevac 15 minuta pošto sam se našao na putu za BG, tako da i zbog toga plačem.
A svo to plakanje se ne može porediti sa jecanjem kroz koje prolazim znajući da ću se igrati Vešca tek u julu kad prođu ispiti i ojadim rodbinu za novi komp.
Sve u svemu, suze lijem ceo dan.
 
Igrao malo danas, nakon skoro cijele gajbe nikšićkog ;)

Ista konfiguracija, gotovo ista podešavanja, tako da sam dobio manje-više ovo:


Zadovoljan sam...Mada, što se tiče grafičko-vizuelnih kvaliteta, ja sam nikakvo mjerilo...Meni čak i Gothic 2 i dan danas super izgleda :D
 
I da, @Dona.794 sve čestitke, i opet su me iznenadili kao i svaki put, kako ispadnu toliki carevi
http://forums.cdprojektred.com/thre...the-Hairy-Bear/page2939?p=1673731#post1673731
Ovo je stvarno velika čast po mom mišljenju, imati svoje ime napisano na zaslugama najbolje igre ikada (neću suditi pre nego što odigram, al ko ga jebe, sumnje ni nemam više)
Ovo naravno sve pada u vodu ako sam pogrešio i to nije tvoje ime :p

Hvala! Jeste moje ime, skoro pa se isplatilo svo to mlacenje sa trolovima tokom godina. :]

@tihomirr
Evo ja cu da sednem pored tebe i placem. Ne mogu da igram bar do vikenda (ako ne i duze), razbolela sam se, i uz to sve imam samo laptop. Tako mi je smesno kad vidim ove sto placu sto im igra nije 120 FPS uber ultra 6k i kuva rucak... bicu srecna ako mogu da igram na min.
 
@Dona.794 Nisam znao da ima ovoliko devojaka među moderatorima, you go girls!!! :D

@Totalimmortal, uspeo sam da naručim igru pre nego što sam video Nvidijinu akciju, sada sedim i plačem.
Inače, igra mi je stigla kući, u Kragujevac 15 minuta pošto sam se našao na putu za BG, tako da i zbog toga plačem.
A svo to plakanje se ne može porediti sa jecanjem kroz koje prolazim znajući da ću se igrati Vešca tek u julu kad prođu ispiti i ojadim rodbinu za novi komp.
Sve u svemu, suze lijem ceo dan.

I ja davno narucio, sada moram da cekam do subote uvece ili cak nedelje, jer dotad necu imat pristup pristojnoj konfiguraciji. Ali moj prokleti clan familije zato ima svo vrijeme svjeta i nesto mu puklo da mu se odjednom ne igra :facepalm:
 
Tek sam na pocetku al mogu reci da su poljaci objasnili kako se pravi RPG, open world, prica, kvestovi... ma sve sto cini svet Vesca je tu maestralno odradjeno. Moram priznati da mi je drago sto su malo ojadili grafiku jer inace tesko bi mi radilo na i5-750 i 270x. Ovako sljaka solidno na medium podesavanjima i izgleda fenomenalno.

Preslusavao sam malo soundtrack i primetio sam numeru Widow-maker

[video]https://youtu.be/oLSdl-CdOBo?t=33m47s[/video]

Cujem par nasih reci ali ne mogu nikako da odgonetnem ceo tekst :hmm:

Jel neko kapira o cemu se radi? "dobra zena bila" :laughing:
 
@tihomirr
Problem je u tome što Percival baš za svu muziku upotrebljava epski, metalski, pristup, pa tako i ljubavne pesme, balade i sevdalinke zvuče ko neka borbena muzika... :D
 
Ja vec uveliko lomim :D moja igra je stigla tacno u podne 19.05 komp par dana ranije tako da ako treba nekom neki savet tu sam a ustvari nisam tu :p... Grafika perverzija,tezina igre perverzija,ima par bagova koje ce nadam se resiti.... Dodje baba do Witchera i pita ga "moze li jedan sok?"....sok,sok,pilueta,sok,sok,otklon,sok,sok,sok :D
 
Nisam rekla kojeg vikenda. :p Sigurno ne ovog, za onaj tamo... videcemo. Dokusurila me je treca epizoda Life is Strange, pa mi se nista drugo ni ne igra. A i nemam vremena. :/

Ja ću se igrati tek za 8 vikenda. Tačno 8 vikenda. Nego, kakav je Life is strange, u poređenju sa, recimo, GoT epizodnom avanturicom? Nadam se da si ozdravila :)

---------- Updated at 07:08 PM ----------

Problem je u tome što Percival baš za svu muziku upotrebljava epski, metalski, pristup, pa tako i ljubavne pesme, balade i sevdalinke zvuče ko neka borbena muzika...

E, da. Načuo sam jedan deo pesma i koliko sam shvatio, radi se tome da su našli devojku za Lazara i to govore njegovom ocu. Odatle i "Raduvaj se, raduvaj, raduvaj domaćine" u pozadini dok Geralt kolje nesretnike :D

---------- Updated at 07:11 PM ----------

Dodje baba do Witchera i pita ga "moze li jedan sok?"....sok,sok,pilueta,sok,sok,otklon,sok,sok,so k



Najomraženija baba u istoriji igara. Kokbloker smrdljivi :D
 
E, da. Načuo sam jedan deo pesma i koliko sam shvatio, radi se tome da su našli devojku za Lazara i to govore njegovom ocu. Odatle i "Raduvaj se, raduvaj, raduvaj domaćine" u pozadini dok Geralt kolje nesretnike

Hihihihii pa nije bas tako :) Radi se o tome da je pesma pevana za vreme praznika Lazarice (pada na lazarevu subotu, otuda lazarice). Svaka pesma pevana za ovaj praznik pocinje sa Lazare, Lazare...Radi se o tome da grupa devojaka zvana lazarice i jedna devojka obucena u musku nosnju (Lazar) idu od kuce do kuce i pevaju svadbene pesme, pesme za zdravlje i dobar rod time blagosloveci domacinstva. Za to dobijaju male poklone.
Jes, nasli su devojke za momke ali drugi deo pesme je blagoslov domacinovom domu gde kazu "Raduvay se, raduvay
Raduvay se domakine. Kolko liste po gorach, Tolko zdrave na taz kyshcha" cist blagoslov za zdravlje celog domacinstva :)
Zanimljivo je i da sve devojke tek posle ucesca u lazaricama mogu biti verene i udate, nikako pre. Stari obicaj u srba i bugara. Ova pesma je bugarska.
Zanimljivo je i to da je lazareva subota nekadasnja todorova subota koja se i danas negde obelezava umesto kao lazareva subota. a o todoru (nasem wild hunt-u) smo ranije pricali ;)
 
Last edited:
@Dona.794 priznaj nam svoje zločine! Piše sve lepo crno na belo (tj sivo na tamno sivo), optužena si za.. chiromansiju, ma šta to bilo.



Evo zvaničnog prevoda Sagitarii-ja: Dona - accused of chiromancy (dunno what is it), didn't admit to her guilt, intensify the interrogation
Ne znam da li ovo ima i u engleskoj verziji ili da li znaš za ovo, al eto osim u credits, vi modovi ste dobili još jedno specijalno počasno mesto u igri, u pitanju je kao lista zatvorenika haha, dalje neću otkrivati, ali svaka čast :)
 
Last edited:
@Dona.794 priznaj nam svoje zločine! Piše sve lepo crno na belo (tj sivo na tamno sivo), optužena si za.. chiromansiju, ma šta to bilo.



Evo zvaničnog prevoda Sagitarii-ja: Dona - accused of chiromancy (dunno what is it), didn't admit to her guilt, intensify the interrogation
Ne znam da li ovo ima i u engleskoj verziji ili da li znaš za ovo, al eto osim u credits, vi modovi ste dobili još jedno specijalno počasno mesto u igri, u pitanju je kao lista zatvorenika haha, dalje neću otkrivati, ali svaka čast :)

Heeej! Staaa, nisam znala! Sreca, radooost...! (Tj. znala sam da ce nesto ovako mozda biti, ali pod jako veliko "mozda"... hahah, bas mi je drago.)
A chiromancy je izgleda citanje dlanova. Prava vesticara, nema sta. :D

@tihomirr
Izvini za ovako kasan odgovor, vec sam nesto slicno napisala u nekoj drugoj temi. Nisam igrala druge slicne igre (samo Sam & Max, koji nije imao sistem izbora, i prvu epizodu Dreamfall Chapters koji je odlican, ali dosta drugaciji), tako da ne mogu da uporedim. Fora u LiS-u je da mozes da vratis vreme, tako da nije strasno ako izaberes odgovor koji ti se ne dopada; jednostavno vratis vreme i to je to. Prve tri epizode su fantasticne, s tim sto je prva mozda malo dosadna, jer uglavnom upoznajes likove.
 
@Philomena Dobro nam došla nazad! :D Lepo je ponovo imati stručnjaka u krčmi :D


@Dona.794 Zvuči zanimljivo, moraću da probam kad budem imao vremena. Sad mi je palo jedno pitanje na pamet - jeste li vi modovi zaposleni u CD projektu? Ako jeste, cenio bih neke insajderske informacije o CP2077 :D Imaćeš doživotnu pretplatu na red poene :D

@Zvučnjak Dobrodošao na forum! Nadam se da ćeš ostati dugo sa nama. :cheers:
 
@Dona.794 priznaj nam svoje zločine! Piše sve lepo crno na belo (tj sivo na tamno sivo), optužena si za.. chiromansiju, ma šta to bilo.



Evo zvaničnog prevoda Sagitarii-ja: Dona - accused of chiromancy (dunno what is it), didn't admit to her guilt, intensify the interrogation
Ne znam da li ovo ima i u engleskoj verziji ili da li znaš za ovo, al eto osim u credits, vi modovi ste dobili još jedno specijalno počasno mesto u igri, u pitanju je kao lista zatvorenika haha, dalje neću otkrivati, ali svaka čast :)

Vidim te, u picku materinu!

Anyway, from what I've tested, the note doesn't have any mods names in English, yet it does in Polish, don't know what's up with that.
 
<!-- BEGIN TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->
@<a href="http://forums.cdprojektred.com/member.php?u=2000051" target="_blank">Dona.794</a>
<!-- END TEMPLATE: dbtech_usertag_mention --> Zvuči zanimljivo, moraću da probam kad budem imao vremena. Sad mi je palo jedno pitanje na pamet - jeste li vi modovi zaposleni u CD projektu? Ako jeste, cenio bih neke insajderske informacije o CP2077 :D Imaćeš doživotnu pretplatu na red poene :D

Ne, sve je volonterski. Sve i da znam nesto, svi smo pod ugovorom... :/

Vidim te, u picku materinu!

Anyway, from what I've tested, the note doesn't have any mods names in English, yet it does in Polish, don't know what's up with that.

Language lessons going well, I see.

[video=youtube;hMw-BXaeMpw]https://www.youtube.com/watch?v=hMw-BXaeMpw[/video]

Yeah they seem to have derped something up. Perhaps we're just too awesome for non-Polish versions... :p
 
Top Bottom