[SPOILERY] Uniemożliwienie dalszej gry - bug z misją

+

Bluur

Forum regular
[SPOILERY] Uniemożliwienie dalszej gry - bug z misją

Witam. Znalazłem bład który uniemożliwia dalszą grę.
W misji "SKARB HRABIEGO REUVENA" gdy mamy cel "Podążaj za Dijkstrą" a pojawia mi się on po rozmowie z Priscillą w karczmie, wskazuje mi na mapie na ten domek gdzie są strażnicy La Valettów. Gdy idę tą ścieżką, nagle droga każe mi iść jakby wzdłuż ściany.. Nie sposób zakończyć tej misji. Nie da się nic zrobić. Próbowałem pełno kombinacji. Nic nie pomaga. Robiłem to od wczesniejszego save i równiez to samo.

:facepalm:
 

Bluur

Forum regular
Zobacz, czy pod znacznikiem nie ma małej czerwonej strzałki. To znaczy, że musisz szukać na niższych poziomach miasta.

Tak jest strzałka jakby było to pod ziemią ale niestety.. Żadne kanały tam nie prowadzą tylko raczej ich droga na mapie cofa mnie do tamtego miejsca gdzie mam przejść przez ścianę. Gdy w tą ścianę "skoczę" to wtedy jakby droga znika i dopiero jak sie cofne to znów sie pojawia. Ewidentnie bug. Stoję w miejscu i czekam aż będzie poprawka. :(
 
Witam, Ja również mam problem z tą misją, zszedłem z Dijkstrą do kanałów tam gdzie jest troll, ale zamiast przystać na jego propozycję, wybrałem opcję, że się zastanowię i wrócę później. Teraz jak wróciłem, Dijkstrą jest w swoim biurze w łaźni, kanał jest niedostępny, (znowu jest tam woda i nie ma jak zejść do jaskini), w dzienniku mam zapis "wróć do Dijkstry jak będziesz gotowy" czy jakoś tak, a w opcjach dialogowych z Dijkstrą nie mam nic co pozwoli mi kontynuować misję. Jestem zacięty i nie mam jak grać dalej, dodatkowo dzienniku mam niepowodzenie w punkcie "podążaj za Dijkstrą", Na pewno misja ma buga, prosiłbym RED'ów o stosowną łatkę. Acha i jeszcze mam problem z jedną misją w nowych sadów - "BRUDNA FORSA" mam przeczytać list, a nie mam go w ekwipunku. Nie sprzedałem go nikomu, po prostu listu nie ma a jest wpis że mam go przeczytać i w efekcie nie mam jak jej skończyć. Pozdrawiam.
 
Last edited:

Bluur

Forum regular
Ja rozwiązałem to tak. Cofnąłem się do 3 godizn wcześniej z save, przeszedłem to od nowa i wybrałem opcję aby NIE ZABIJAĆ JUNIORA. Jakoś pomogło..
 
Ja rozwiązałem to tak. Cofnąłem się do 3 godizn wcześniej z save, przeszedłem to od nowa i wybrałem opcję aby NIE ZABIJAĆ JUNIORA. Jakoś pomogło..
To chyba nie ta misja.

Ja przechodziłem misję z trollem i kanałami z marszu, i żadnych bugów nie było. Polecam cofnięcie się do save'a z tuż przed pierwszą wizytą w łaźniach.
 
To chyba nie ta misja.

Ja przechodziłem misję z trollem i kanałami z marszu, i żadnych bugów nie było. Polecam cofnięcie się do save'a z tuż przed pierwszą wizytą w łaźniach.

mam przegrane 57 godzin, łaźnie były 20 godzin wstecz, za dużo zadań pobocznych robiłem w międzyczasie :( żal robić na nowo pół gry z tego powodu. Gra ma sprawiać frajdę, nie może być tak, że trzeba się pilnować bo jest jakiś bug... oprócz tej misji pisałem też o tej w Nowym Sadzie, jak widzę nie ja jeden mam z nią problem, u innych jest podobnie. A no i okazuje się że nie mogę wydać puntów umiejętności na umiejętności z działu żółtego.... nie wiem czemu. No i jeszcze te mutageny, mam kilkanaście czerwonych, zielonych i niebieskich, nie mogę ich łączyć, bo pochodzą z innych potworów... mogę połączyć tylko te które mają te same nazwy....a to to już nie wiem czy to bug. Pozdrawiam
 
No i jeszcze te mutageny, mam kilkanaście czerwonych, zielonych i niebieskich, nie mogę ich łączyć, bo pochodzą z innych potworów... mogę połączyć tylko te które mają te same nazwy....a to to już nie wiem czy to bug. Pozdrawiam
To nie bug, mutageny "nazwane" służą do odwarów. Niestety, po wyprodukowaniu tychże stają się mało użyteczne... przydałaby się możliwość konwersji na mutagen "kolorowy". Może jakiś mod? Najlepiej w menu "rozbij na składniki" u rzemieślników (wiem, że to nierealistyczne, ale co tam).
 
Jeśli ktoś nie może zejsć do kanałów z łaźni (brak przejścia, jeśli od razu nie zajęliśmy się zadaniem od Dijkstry) jest na to bardzo proste rozwiązanie. Można wejść do kanałów od drugiej strony (wejście nad rzeką, pod wielkim mostem łączącym główną cześć Novigradu z wyspą). Szukamy śladów po prostu od drugiej strony. Po wszystkim trzeba wrócić na około do zleceniodawcy. Dalej już wszystko śmiga.
 
Jeśli ktoś nie może zejsć do kanałów z łaźni (brak przejścia, jeśli od razu nie zajęliśmy się zadaniem od Dijkstry) jest na to bardzo proste rozwiązanie. Można wejść do kanałów od drugiej strony (wejście nad rzeką, pod wielkim mostem łączącym główną cześć Novigradu z wyspą). Szukamy śladów po prostu od drugiej strony. Po wszystkim trzeba wrócić na około do zleceniodawcy. Dalej już wszystko śmiga.

Niestety nie pomogło, geralt znalazł tam ciało i porozrzucane pierścienie, nic nie skomentował przy ich badaniu, wszedłem do pomieszczenia z trollem i nic, wróciłem do Dijkstry i dalej to samo :( Acha i za każdym razem jak pogadam z Dijkstrą, to on musi odejść od stołu, zrobić małe kółko i znowu się o niego oprzeć.. i tak non stop po każdej rozmowie...
 
Last edited:
To dziwne, ja dziś znalazłem te rozwiązanie i zadziałało idealnie. Może trzeba sie tam jeszcze pokręcić i pokombinować. Jak się nie uda to szkoda, ale znam tylko taki sposób. Powodzenia życzę w każdym razie, oby się jakoś powiodło.
 
Tak mam ten sam problem. Od razu wydawało mi się to dziwne kiedy wyszedłem z jego piwnicy (po tym jak powiedziałem mu, że przemyślę jego propozycję) i z ciekawości sprawdziłem pokój, który okazał się być jego biurem i on się w nim znajdował. Takiego malego teleporta zrobił. :O Pamiętam, że gdy wtedy z nim rozmawiałem była jeszcze opcja rozpoczęcia zadania. Od tamtej pory robiłem zadania tylko w obrębie Novigradu. Zorientowałem się, że zadanie jest zbugowane dopiero jak skończyłem "Dorwać Juniora", więc wczytałem poprzedni zapis. Niestety najwcześniejszy jaki był to moment w którym jechałem konno za Rouchem na spotkanie z królem. A zadanie dalej nie działało. :/ Proszę o naprawę tego błędu. Jak najszybciej jeżeli się da. :D
 
Last edited:
To w ogóle sprawdzają tutaj pracownicy cdproject czy to trzeba gdzie indziej złozyć zażalenie? Grać się nie da. :/ Ja od nowa nie mam zamiaru tego przechodzić bo dość...dokładnie robiłem wszystko do tej pory, żeby nic nie stracić. :/
 
To w ogóle sprawdzają tutaj pracownicy cdproject czy to trzeba gdzie indziej złozyć zażalenie? Grać się nie da. :/ Ja od nowa nie mam zamiaru tego przechodzić bo dość...dokładnie robiłem wszystko do tej pory, żeby nic nie stracić. :/

Ja złożyłem tutaj: http://pl.cdprojektred.com/support/?support-product=wiedzmin-3 informacje do RED'ów, załączyłem swój save, pozostaje czekać, w międzyczasie zaczałem nową grę :S Gra jest genialna, można przechodzić po raz któryś, tylko trochę żal że po 57 godzinach gry zaciąłem się nie do przejścia, teraz pilnuję questów, jak coś mogę zrobić, to robię od razu a nie odkładam w czasie, bo nie chce powtórki.
 
Haha ja tak samo też własnie chcę wysłać do RED'ów i też zacząłem grać od nowa, ale po 63 godzinach. Trochę więcej czasu posżło. :/
 
Top Bottom