Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Procesor już mam wybrany -> i5 4460 Pamięć RAM -> 6GB
Teraz zastanawiam się nad grafiką...
Nie mam tyle kasy aby kupować grafę na kilka lat - szczególnie teraz jak muszę kupić tez inne podzespoły :/
Potrzebuję karty która posłuży mi do grania w Wiedźmina 3 na średnich detalach. Nie mam wielkiego monitora HD. Zamierzam grać na jednej z najmniejszych rozdzielczości właśnie na średnich detalach bez wodotrysków.
Radeon R7 240 2GB - spełni wymagania moje i Geralta?
Niby znalazłem taki test, ale chcę znać też Wasza opinię :)
 
Przepraszam gdzie ja mogę dostać tę najnowszą łatkę? i czy ona pomoże na wyrzucanie do pulpitu?
 
@Nivellen89

Nie ma czegoś takiego jak grafa na kilka lat :)
Wyjdą Pascale to i Titany X będą słabizną ;-)
Potem Volta i to samo.
GPU się wymienia średnio co 7 miechów, te najmocniejsze co 12-15 :)
 
@Nivellen89
Obejrzyj sobie testy. r7 240 jest sporo słabszy od HD 7850 (ostatni w prezentowanym zestawieniu). Odpalić pewnie odpalisz, pytanie tylko, czy granie z tak niskim fps będzie komfortowe.
@GosuPL
Jak jest się sprzętowym fetyszystą, który musi mieć zawsze topową konfigurację to faktycznie na lata nie wystarczy ;)
 
Sterowniki Nvidia - brak optymalizacji dla architektury Kepler (700/800)

Witam,

Zachęcam wszystkich do odwiedzenia forum: https://forums.geforce.com/default/...l-as-performance-in-the-witcher-3-wild-hunt-/

150.000 tysięcy wyświetleń odnośnie celowego/nie celowego uśmiercania wydajności kart z serii 700/800.

Nvidia według ich najnowszego wpisu znalazła kilka problemów (tzn. przyznała się do pokpienia sprawy) i pracuje nad aktualizacją sterowników.

Logujcie się i dopisujcie im więcej będzie opinii tym bardziej prawdopodobne, że nie zamiotą tego pod dywan!

EDYCJA:
Mój osobny wątek został przeniesiony do innego tematu - uważam, że to niepotrzebny zabieg, teraz zobaczy to mniej osób, można by ten temat nawet przykleić gdyż działalibyście również w swoim interesie nagłaśniając sprawę.
 
Last edited:
@WojtekNowak
Jeżeli masz jakieś uwagi odnośnie decyzji moderacji, załatwiaj je - zgodnie z Regulaminem - via PW. Zakładanie takiego samego tematu (po scaleniu starego i informacji od moderacji) dotyczącego spraw sprzętowych, w dziale o W3 nie jest dobrym pomysłem. Proszę stosować się do regulaminu, inaczej zaczniemy wyciągać konsekwencje.
 
Słuchajcie gdybym teoretycznie zmienił grafikę na minimalnego potrzebnego do W3 Radeona to, jakiego potrzebuję, do niej dodatkowego sprzętu chłodzenie zasilacz et cetera?
 
Słuchajcie gdybym teoretycznie zmienił grafikę na minimalnego potrzebnego do W3 Radeona to, jakiego potrzebuję, do niej dodatkowego sprzętu chłodzenie zasilacz et cetera?

To zależy od tego, co masz w tym momencie. Podaj specyfikację kompa, razem z dokładnym modelem zasilacza i obudowy.
 
Last edited:
Procesor: Intel core i5 - 4 rdzenie 3,3 GHZ pamięć podręczna 6MB 2320 CPU
8 GB Ram
Grafika AMD Radeon HD 7700 series 1024 Vram(Znam to na pamięć)
Dysk twardy 1 TB
Co do zasilacza mogą się pojawić rozbieżności bo dostałem złożonego na sztywno gotowca i pewne podzespoły zmieniono kłamliwie na ogłoszeniu jak choćby kartę którą wstawiono lepszą niż aktualna moja ale zasilacz to

Fronton moc 450W wentylator 12 CM reszty jak płyta główna nie znam.
 
Last edited:
W takim razie najlepiej by było, jakbyś odkręcił bok obudowy i zrobił zdjęcie tabliczki znamionowej zasilacza. Przy okazji mógłbyś zmierzyć, ile masz miejsca na kartę graficzną (skoro kupiłeś gotowca, to pewnie masz jakąś biedaobudowę, która może być za mała na większe karty). Ale zakładając, że zasilacz jest w porządku to nie musisz nic dokładać. Aha, pochwal się jeszcze, jakiego Radeona chcesz kupić i za ile, może znajdzie się coś lepszego.
 
W odkręcanie obudowy wolę się nie bawić bo fizycznie nie jestem w stanie. taką grafikę ewentualnie chcę kupić. Radeon HD 7870 zastrzegam że jeżeli wywalanie do pulpitu W3 usunę na sposób powiedzmy "Techniczny" to nie będę nic kupował bo gra chodzi mi dobrze Z obudową masz rację midi tower malutka.
 
Last edited:
flagowy nowy radek

 
Witam ponownie. Mam wazne pytanie odnosnie mojego zasilacza. Posiadam komputer HP p6 2489ea z zasilaczem 300W. Wymienilem karte graficzna z gt 630 na gtx 750ti ktora wymaga 300w zasilacza (jest bez kabla 6 pin)., ale takze cytuje : a minimum 12V current rating of 20 A. Podejzewam, ze wymagania sa ciut zawyzone bo podane sa wedlug testu platformy z I7 3.2 GHz i 16 gb ramu, ja mam I5 -3350 3.10 GHz i 8 gb ramu. I tutaj pojawia moje pytanie, nie mam pojecia jakie napiecia posiada moj zasilacz i niestety czy spelnia wymagania. Dodam, ze wczoraj podczas 5 godzinnego grania komputer raz sie wylaczyl i mam nadzieje, ze pierwszy i ostatni raz :). Oto zdjecie specyfikacji zasilacza : http://zapodaj.net/c5c9bd8d09a50.jpg.html . Jakie laczne napiecie +12V ma ten zasilacz? Pozdrawiam
 
Last edited:
Jestem winny przeprosiny CDP Red wyrzucanie do pulpitu spowodowały nieaktualne sterowniki karty graficznej. Każdy z tym problemem powinien aktualizować sterowniki. Jeż mnie nie wyrzuca.
 
Ja mam pytanie trochę z innej beczki. Jaki program polecilibyście do mierzenia FPSów? Używałem FRAPsa, ale ponoć on też swoje zżera. Macie jakieś propozycje?
 
Z tego co widnieje na zalaczonym wyzej screenie to jest AcBel Polytech 300W model sprzedawany dla komputerow HP. Z tego co wyczytalem na innym forum amperaz mojego zasilacza to okolo 28V pewnie mniej bo rozdzielony na dwie ''szyny''

Rzeczywiście ciężko znaleźć info o Twoim zasilaczu. A nie rozważałeś opcji wymiany na coś*nowszego, np 500W? Zapas w tym przypadku jest bardzo potrzebny.
 
Top Bottom