Mody - czyli dlaczego Wiedźmin 3 potrzebuje ich od samego początku

+
Nie mam W3, ale chętnie przyjrzałbym się jak jest napisany kod gameplaya i może zrobił jakieś drobne fixy (ktoś narzekał, że skok i roll są na ten sam binding). Jeśli ktoś to ogarnie to niech mi rzuci PMkę. Na obecną chwilę chętnie bym przyjął jakiś przykładowy plik bundle do przejrzenia.

Edit:
Obczaili to na interze:

Sciągnąć program:
http://aluigi.altervista.org/quickbms.htm
Ściągnąć skrypt od obsługi formatu bundle:
http://aluigi.altervista.org/papers/bms/others/witcher3.bms
Odpalić program, wybrać skrypt, wybrać plik bundle i wybrać miejsce docelowe do wypakowania. Testowałem na startup.bundle i działa. Ale w tych bundlach są chyba tylko assety. Skryptów chyba nie ma.
 
Last edited:
Mod na zmianę klawiszologi:

http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/15/?
 
Osobiście na 100% zmoduję W3 - jestem wielkim fanem modowania gier, zaraziłem się tym przy serii TES i Falloutach (tych od Bethesdy). Z modami jednak czekam na bardziej stabliną wersję gry no i RedKit :)

Dość znany (i najbardziej rzetelny oraz wiarygodny IMHO) modder Gopher połknął Wiedźminowego bakcyla i już wypuścił pierwszy filmik dotyczący modów do W3 (polecam gorąco jego kanał na YT - GophersVids).
 
Ja się pytam dlaczego nie można wypakować tekstur? Przecież te kurtki i zbroje aż się proszą o inne kolory. Dlaczego Redzi nagle postanowili się bawić w Ubisoft i władowali pliki do archiwów, których się nie da wypakować?
 
Ja się pytam dlaczego nie można wypakować tekstur? Przecież te kurtki i zbroje aż się proszą o inne kolory. Dlaczego Redzi nagle postanowili się bawić w Ubisoft i władowali pliki do archiwów, których się nie da wypakować?

A w Wieśku drugim było inaczej? Też trzeba było zdaję się wypakowywać zasoby.
 
Ja się pytam dlaczego nie można wypakować tekstur? Przecież te kurtki i zbroje aż się proszą o inne kolory. Dlaczego Redzi nagle postanowili się bawić w Ubisoft i władowali pliki do archiwów, których się nie da wypakować?
Wypakowanie tekstur to mniejszy problem, większym jest jak zrobić (i czy się da), żeby zmienionych tekstur nie trzeba było z powrotem pakować do istniejących plików.
 
Wypakowanie tekstur to mniejszy problem, większym jest jak zrobić (i czy się da), żeby zmienionych tekstur nie trzeba było z powrotem pakować do istniejących plików.
Udało Ci się zamienić tekstury XBM na dds? Program używany przy drugiej części mi nie działa.
 
Udało Ci się zamienić tekstury XBM na dds?
Jeszcze nie, ale głównie dlatego, że się tym nie zajmowałem (póki co przechodzę grę), ale przyglądałem się pobieżnie plikom i mam parę punktów zaczepienia, z tego co widzę to pliki XBM zawarte w .bundle, to nie są kompletne tekstury, a informacje o teksturze wskazujące m.in. gdzie zawarte są dane tekstury w textures.cache.
 
Podobno JLouisB pracuje na dodaniem formatów W3 do .RE/.W2ENT Converter. Byłoby miło mieć łatwy dostęp do zasobów przed wyjściem Redkita.
 
ale przyglądałem się pobieżnie plikom i mam parę punktów zaczepienia, z tego co widzę to pliki XBM zawarte w .bundle, to nie są kompletne tekstury, a informacje o teksturze wskazujące m.in. gdzie zawarte są dane tekstury w textures.cache.
Właśnie tak myślałem, dlatego głupio, że rozbili to i nie możemy wypakować cache.
Już widzę ciekawe rzeczy, na przykład cztery poziomy zbroi Wilka oraz zbroję Żmiji.

---------- Zaktualizowano 18:03 ----------

Po kontakcie z Benzenzimmernem, autorem Lykaona i obecnie jednym z REDów, odetchnąłem z ulgą. Narzędzia do edycji tekstur oraz dodawania modeli zostaną wypuszczone niedługo, sporo przed Redkitem.
Basically we want to make the new Redkit a really robust tool, that's why it takes a bit longer (but we are aware that we don't want to release it too late). However we plan to release some tools earlier and hopefully very soon, including the possibility to change textures, add new meshes, etc.
 
A wiadomo coś o modzie na bliższą kamerę (taką jaka prezentuje się po włączeniu zmysłów bądź obciążeniu Geralta), da się w ogóle coś takiego zrobić? Pytam bo obecna jest dla mnie niegrywalna i cały czas czekam na takowego moda(chyba że to płonne nadzieje).
 
Po kontakcie z Benzenzimmernem, autorem Lykaona i obecnie jednym z REDów, odetchnąłem z ulgą. Narzędzia do edycji tekstur oraz dodawania modeli zostaną wypuszczone niedługo, sporo przed Redkitem.

Co to oznacza w praktyce? Tak dla laika.
Jeśli chodzi o textury, to będzie można podmienić na takie o wyższej rozdziałce, a dodawanie modeli?

Ogólnie jakie będzie pole do popisu wtedy?
 
Co to oznacza w praktyce? Tak dla laika.
Jeśli chodzi o textury, to będzie można podmienić na takie o wyższej rozdziałce, a dodawanie modeli?
Ogólnie jakie będzie pole do popisu wtedy?
Edycja tekstur nie sprowadza się do zmiany rozdzielczości, zresztą większość w grze jest wielkości 4096x4096. Dodawanie modeli mówi samo przez się, nie wiem jak to rozwinąć.
 
Po kontakcie z Benzenzimmernem, autorem Lykaona i obecnie jednym z REDów, odetchnąłem z ulgą. Narzędzia do edycji tekstur oraz dodawania modeli zostaną wypuszczone niedługo, sporo przed Redkitem.



Ogólnie jakie będzie pole do popisu wtedy?

Zakładam, że dadzą nam narzędzie do importowania modeli ze szkieletami, obciążeniami, itd. Nowe kurtki dla Wieśka, nowy strój dla Yen, nowy model utopca, takie drobiazgi.
 
Last edited:
Po kontakcie z Benzenzimmernem, autorem Lykaona i obecnie jednym z REDów, odetchnąłem z ulgą. Narzędzia do edycji tekstur oraz dodawania modeli zostaną wypuszczone niedługo, sporo przed Redkitem.
Żeby to "niedługo" nie trwało pół roku.
 
Minimum dwa miesiące, bo idea DLC by padła. Głupi marketing. Może to przez niego pliki są zablokowane.

Się okaże. I tak planuje drugie przejście z grą przy okazji expansion packów, przez co teraz rozważam ominięcie części pobocznej zawartości (trochę mnie przytłacza ilość pytajników i dodatkowych zadań po 40 godzinach gry). A nuż uda się wtedy wydać taki bajer.

Cóż, Kota póki co nikt mi nie przemaluje, to chociaż na czarnej plotce pojeżdżę.
 
Top Bottom