Wiedźmin 3: postacie

+
Aha, no tak, zapomniałem o tej dacie z Intro, dzięki za przypomnienie.
Za to bitwa pod brenną (jak i pogrom Rivski), w W2 w jednym z przerywników jest poprawna data czyli 1268. Co już jest nieścisłością. No chyba że w grach Brenna była 3 lata przed pogromem, ale to bez sensu, bo nie tłumaczy rozbieżności 2-5 lat "nieobecności" Geralta.
Jeszcze problemem jest bitwa o Górne Aedirn z W2, kiedy ściągamy klątwę można się dowiedzieć że Henselt 3 lata wcześniej już próbował je zdobyć i przeszkodziła mu Glevissig, za co spalił ją na stosie. Musiało by to być właśnie w 68, czyli zaraz po pokoju Cintryjskim. Na którym to właśnie Górne Aedirn wróciło do Demawenda. Teoretycznie mogło by się to dziać jeszcze w tym samym roku, ale jakoś mi się to nie widzi.
 
Skoro już byłeś w tym momencie, kiedy Eredin pierwszy raz zdejmuje maskę(jeśli nie, to nie otwieraj spoilera), to co sądzisz o tym, co zrobili z
Eskelem? Bo te podteksty o kozach mnie zaniepokoiły. Po co to? :D A no i Farewell old friend też słabo, najsłabszy moment w grze, bardzo przewidywalny, szkoda. Ale cała akcja w KM boska, i ta muzyka. Miałeś Letho na pokładzie? I Roche'a?

Ano, przewidywalne, nawet bardzo. Wiedziałem, że dojdzie do jego śmierci, ale ciągle miałem nadzieję, że ktoś tam go uratuje, albo jakoś z tego wyjdzie, zwłaszcza wtedy, gdy wyciągnął nóż :p Tak czy inaczej, jakoś tak smutno się zrobiło. Ogólnie to cały epizod w KM to poezja, od zadań z wiedźminami, przez bitwę, aż po popijawę, która zrobiona była po msitrzowsku

---------- Zaktualizowano 20:08 ----------

Co do Lamberta, to jednak się myliłem. Wszystko jest tak, jak być powinno :D
 
Mam pytanko spotkał ktoś Iorweth'a w grze napewno jest ale na niego nie trafiłem a bardzo bym chciał. Pomoże ktoś ? :p
 
@Szincza
grałem ścieżką Roche'a w W2, i nie znalazłem Iorwetha w W3(aczkolwiek weź pod uwagę to, że zrobiłem ze 2% zadań pobocznych).
 
Last edited by a moderator:
@Szincza
grałem ścieżką Roche'a w W2, i nie znalazłem Iorwetha w W3(aczkolwiek weź pod uwagę to, że zrobiłem ze 2% zadań pobocznych).

Ja sporą część i w queście związanym z grą w Gwinta słyszałem rozmowę elfów, że
Iorveth najprawdopodobniej gdzieś zginął.
 
Last edited by a moderator:
Nie no, to są jaja chyba jakieś. Ja rozumiem pominięcie kowala z Podgrodzia, czy innego tam Kajtka z obozu Kaedwen, ale głównej, ważnej postaci z dwójki?! Redzi, lepiej żebyście mieli na to dobre wytłumaczenie... No do cholery jasnej, nawet Odrin w trójce jest!
 
Last edited by a moderator:
Jak dobrze, że nie zależy mi na Jorwecie :p Za to pewnie czułbym to samo co Wy, gdyby pominięto Letho.
 
Last edited by a moderator:
Jak dobrze, że nie zależy mi na Jorwecie :p Za to pewnie czułbym to samo co Wy, gdyby pominięto Letho.

Dla mnie Letho jest jakby pominięty, bo mimo właściwego (sprawdzałem, o pomyłce nie ma mowy) sejwa gra postanowiła uznać go za martwego.

Odnośnie samego Iorvetha - też przepadam bardziej za Rochem, co nie zmienia faktu, że i tego pierwszego chętnie bym w grze zobaczył w nieco odmiennych okolicznościach niż poprzednio. Z drugiej strony i tak jestem tym wątkiem rozczarowany, bo nie dość że rola dowódcy niebieskich pasów jest w grze marginalna, to jeszcze cieżko zauważyć na nim upływ czasu po dokładnie takim samym stroju.

Trochę szkoda, bo jednak wolałbym żeby recykling postaci sagowych był bardziej zrównoważony z autorskimi pomysłami REDańczyków.
 
Last edited by a moderator:
Dla mnie Letho jest jakby pominięty, bo mimo właściwego (sprawdzałem, o pomyłce nie ma mowy) sejwa gra postanowiła uznać go za martwego.

.

To witam w klubie - ta sama sytuacja. Letho nie spotkałem, ale następnym razem wezmę symulację wyborów, więc tak czy inaczej go zobaczę. Co do postaci z poprzednich części, to fakt, wiele z ich życia zostało pominięte (np. Saskia, Shani)
 
Last edited by a moderator:
Rola Roche'a w W3:

- zadanie z Ves
- wzięcie udziału w obronie Kaer Morhen
- spisek Dijkstry cz. I
- spisek Dijkstry cz. II (zadanie Racja Stanu bodajże)

Także rólkę ma całkiem, całkiem, nie jest taki znowu marginalny, szczególnie, że zadania w których się pojawia są ważne, nawet bardzo ważne ;)
 
Last edited by a moderator:
Przypominam o używaniu spoilerów!

Temat jest w dziale ogólnym, a nie każdy ma ochotę się dowiedzieć jaka postać się pojawi w grze, a jaka nie.

E:

W dziale o fabule jest temat poświęcony postaciom powracającym.
 
Last edited:
Przypominam o używaniu spoilerów!

Temat jest w dziale ogólnym, a nie każdy ma ochotę się dowiedzieć jaka postać się pojawi w grze, a jaka nie.

Bez przesady, fakt że postać, o której rozmawiamy pojawi się w grze był podany przez twórców dawno temu.
 
Top Bottom