Wiedzmin 3 - minigry

+
Pokera trochę szkoda, ale Gwint faktycznie bardziej wciąga. Póki co jednak nie miałem okazji do gry z wieloma adwersarzami. Czy AI przeciwników wzrasta wraz z postępami w grze, czy trudność rośnie tylko poprzez wzmocnienie ich talii? Niestety dotychczasowe doświaczenia wskazują, że AI popełnia niewybaczalne, idiotyczne wręcz błędy, jak np. wykładanie kart do ostatka po pasie z mojej strony, po czym... przegranie tury (bo wszystkie wyłożone karty i tak nie starczają, żeby przebić mój wynik). Jeśli tak to wygląda do końca, to niestety, jest to spory mankament.
 
Bardzo chętnie zobaczyłbym Gwinta, jako osobno wydana gra z multiplayerem, byłbym gotów zapłacić ;) A gdyby Gwint został wydany jako karcianka z fizycznymi kartami to już w ogóle
 
Bardzo chętnie zobaczyłbym Gwinta, jako osobno wydana gra z multiplayerem, byłbym gotów zapłacić ;) A gdyby Gwint został wydany jako karcianka z fizycznymi kartami to już w ogóle

Zaczynam się czuć jak wybraniec, że mam te dwie talie, jako właściciel kolekcjonerki na xboxa :) Szkodaa, że nie bardzo mam z kim grać na obczyźnie :/
 
Zaczynam się czuć jak wybraniec, że mam te dwie talie, jako właściciel kolekcjonerki na xboxa :) Szkodaa, że nie bardzo mam z kim grać na obczyźnie :/
Chętnie odkupie od Ciebie te karty.

---------- Zaktualizowano 22:16 ----------

Proponuję wybrać się do Novigradu. Tam nawet burdelmama trzyma poziom zarówno w taktyce jak i w talii.
 
Last edited:
Nie no, jakbym je sprzedał po tym, jak zamówiłem kolekcjonerkę... sam bym się wysłał na obserwację do psychiatry :)
 
oj również kupiłbym z ogromną chęcią Gwinta w wersji fizycznej, świetna gra, super system. Wersję on-line też z chęcią bym uświadczył, lub wersję na tablety ;) Gwint tak wciąga, że ostatnie pare godzin latam po świecie i ogrywam wszystkich w tą grę, aktualnie gram turniej w passiflorze i jest lepiej niż dobrze :D wciąga jak cholera.
 
Ja mam już chyba mocną talię. Dam w spojlerze specjalne karty:
Ciri, Roche, Esterad Thyssen, Filippa, Yennefer, Jaskier i parę innych

No i oczywiście jakieś rogi, pożogi, pogody, manekiny i szpiegów paru. Czy z taką talią mam szansę wygrać turniej w Novigradzie?
 
Milo przeczytać ze jednak sporej grupie się podoba :)

Muszę przyznać, że początkowo (przed premierą) miałem obawy jak ta nowa gra będzie wyglądać i czy mi się spodoba. Po premierze obaw już nie mam żadnych :). Gwint jest bardzo fajny, wymagający pomyślunku, a przy tym nie przekombinowany. Naprawdę ogromny plus za to. Ale klimatem jednak poker bardziej mi podchodził. I cały czas się łudzę nadzieją, że w którymś DLC poker powróci. Oczywiście w wersji mieszanej z W1 i W2, czyli trzy tury i ręczy rzut kośćmi. Ech.. Marzenia pewnie :).
 
Już przed premierą byłem optymistycznie nastawiony do Gwinta i muszę przyznać, że nie zawiodłem się. Gra jest wciągająca i ma ciekawą i wystarczająco rozbudowaną mechanikę jak na minigrę. Może zabrzmi to jak herezja, ale bardziej przypadła mi do gustu niż poker. Chętnie widziałbym jakieś online'owe lub papierowe wydanie. Mam wrażenie, że gra z żywym przeciwnikiem będzie jeszcze ciekawsza.
 
Przeglądałem forum i doszedłem do wniosku, że mój pomysł najlepiej będzie wrzucić tutaj.

Mam "pomysła" co do karty do gry w gwinta, a konkretnie dwóch:) Chodzi o karty specjalne. Pierwszy pomysł, to karta ze zdolnością pozwalającą użyć jej jako dowolnej innej karty, którą przeciwnik gracza zagrywającego wyłożył na stół (mówiąc wprost: karta zmienia się w inną kartę). Druga jest podobna: zdolność pozwala użyć karty jako dowolnej innej, lecz ze zbioru tych, które zagrywający gracz ma na stole lub na ręce.

BTW: Nie mogę się doczekać papierowego wydania! :D
 
Ja na początku gdy nie wiedziałem jak się w to gra i jakie są zasady to omijałem tę grę i ogólnie mi się nie podobała. Ale jak już załapałem o co chodzi to mi się podobało bardziej niż kości. Tu można więcej kombinować, czytać przeciwnika a to o dziwo gra z prostymi zasadami i mechaniką.
 
Krótko : gwint jest świetny i nie mogę się doczekać, aż dorwę wersję fizyczną lub chociaż cyfrową do grania ze znajomymi.

PS 100x lepszy niż kości :hatsoff:
 
Top Bottom