Wiedźmin 3 - rozwój postaci (levelowanie głównego bohatera)

+
Jeżeli faktycznie ma tak być, to moim zdaniem taki system w grze typu open world nie sprawdza się. Tym bardziej, że zadania maja dość dziwny poziom. Na obszarze gdzie znajdują się potwory 12lvl można wpaść na questy 7 poziomu. TO samo jest ze Skellige, pierwsze głowne zadanie ma tam sugerowany lvl 16, kolejne juz 13. Na samej wyspie zdarzają się zadania z poziomem 11. Takie zabieranie expa sprawia, że trzeba kombinować i skakać od zadania do zadania, które są na granicznym poziomie, aby ten exp jeszcze dostać. Jak dla mnie zabija to w duzym stopniu swobode w kolejności wykonywania zadań.
 
jest to dokładnie tak na interze potwierdzili ja jestem w ogóle za nie karaniem gracza
ja na ten przykład na niskim levelu chciałbym dostać się na skellige ale co z tego jak tam nie wyleveluje bo za wysokopoziomowe zadania jest kara że zamiast 150 expa dostajesz 8 - śmiech na sali
 
ah to dlatego ja skończyłem grę ( z wsyztskimi zleceniami i prawie wszystkimi pobocznymi) na 33 lvl...kilka misji i nawet kilka fabularnych miałem na szaro....ale serio spieprzyli levelowanie trzeba latać velen/novigrad/skellige nie da sie "wymaksowac wszystkiego na velen potem novigrad itp. Chyba tęsknię za podziałem na akty...
 
Pytanie na szybko.
Mam dopiero 2 lvl, ciągle biały sad. Właśnie odkryłem gniazdo gryfa i mam iść do Vesemira. Zauważyłem po drodze obóz bandytów na poziomie 2, ubiłem ich ale doświadczenie ani drgnęło, spróbowałem ubić gryfa i dostałem 4 xp, czy tak powinno być, czy coś mi się zbugowało? Wcześniej za 2 poziomowe ghoule dostawałem po 4 xp, a za quest poboczny z patelnią 8.

Trochę to dziwne. Wychodzi na to, że opłaca się zabijać potwory i bandytów tylko dla pilnowanych przez nich skarbów, albo do zadań.
 
Przepraszam was, ale o co chodzi z tymi " szarymi questami " ? Czyli co z tego co rozumiem, mam robić zadania tylko pod swój lvl ? Jak robie zadania dla wyższego lvl to źle ? Bo troche nie rozumiem
 
Te questy nie dają ci expa, inne już normalnie. To moje pytanie jak tu wbić 60 ?? Skoro z potwory dostaje się tyle expa co kot napłakał, a misje poboczne cóż dają po ok 50 expa, więc musiało być ich tysiące...
 
A za czerwone zadania jest więcej expa ? Kurczę zrobiłem kilka ale nie zwróciłem uwagi jak leci exp na czerwonych.
 
A za czerwone zadania jest więcej expa ? Kurczę zrobiłem kilka ale nie zwróciłem uwagi jak leci exp na czerwonych.
Nie jest tak duzo. Własnie teraz zrobiłem taka misje na sprobowanie (walka na piesci w Novigradzie) i przy dwoch pierwszych walkach dostałem 25 doswiadczenia a po tej ostatniej 75 (mam 17lvl a misja wymagała 23) i to jest po prostu smieszne. Nie wiem moze na innym czerwonym np walka z Ghulami w jednej z wiosk byłoby wiecej chociaz niekoniecznie. Nie chce sprawdzac bo tam tych ghuli lata chyba z 5 i maja czaszke nad soba, 1na1 da sie wygrac ale jak skacze cała 5tka to juz nie ma szans na wygranie (moze lepszemu graczowi :p by sie to udało). Majac 17lvl i robiac misje z 11lvl (mam taka z PRSLLA - do rozszyfrowania; kobieta :p) nie dostaje nic ale tutaj akurat to chyba tak ma byc i nie jest to bug.

Ciekawe czy na patchu 1.3 jest to samo czy tam było jeszcze OK, sprawdzał ktos czy wszyscy maja juz 1.4? Gdyby tam było OK to moznaby wrocic ale pewnie tego xpa, ktorego grajac na 1.4 sie nie dostało by sie nie odzyskało. Najlepszy sposob na zdobywanie doswiadczenie to zaciaganie pozyczki w banku Vivaldiego i od razu oddawanie całej kwoty i mozna robic tak w kołko. Dostajemy tylko 15 ale jak komus nie pasuje xp dostawane za misje zielone czy czerwone moze tak sobie nabic
 
Last edited:
Ja przez buga obecnie nie dostaje expa za żadne zadania, nawet te zielone. Tzn za stare qesty wziete przed ostatnim patchem xp normalnie wpada, za nowe nawet na odpowiednim poziomie już nie. Tragedia po prostu, mam nadzieje, że łatka która ma wyjść w poniedziałek faktycznie to ogarnię, bo taki babol w grze rpg to naprawdę przegięcie.
 
Pamięta ktoś czy dostawało się expa za znajdowanie strzeżonego skarbu i kontrabandę ?

Nie za zadania pod zakładką "Poszukiwania" nie dostaje się exp. Ze znaczników exp leci tylko za oczyszczanie opuszczonych miejsc.
 
Dzięki. Przez ten bug z exp jestem teraz przewrażliwiony i nie byłem pewny.

Odpaliłem, nową grę, żeby sprawdzić czy tam exp normalnie leci za zadania. Wszystko jest ok. Jednak po prawie 60h gry nie zamierzam zaczynać od nowa. Poczekam do poniedziałku a w między czasie poodkrywam znaczniki. Ogólnie to jestem ciekaw ile xp straciłem przez ten bug.
 
witam, otóż mam pewien kłopot, ukończylem fabułe, ukonczylem wszystkie zlecenia wiedzminskie, a moje poboczne questy zrobily sie juz szare, poziom postaci mam 33, a maksymalny to 70, i teraz pytanie, jak go osiągnąć ??
 
witam, otóż mam pewien kłopot, ukończylem fabułe, ukonczylem wszystkie zlecenia wiedzminskie, a moje poboczne questy zrobily sie juz szare, poziom postaci mam 33, a maksymalny to 70, i teraz pytanie, jak go osiągnąć ??
Nie da się osiągnąć "maksymalnego" poziomu. Przynajmniej na razie.
Ktoś w ogóle wie, czy jest rzeczywiście jakiś "twardy" level cap?
 
Top Bottom