MINUSY Wiedźmina 3 & niedotrzymane obietnice

+
Cieszcie się, że w ogóle możecie dalej eksplorować.
Ja dalej nie eksploruję. Niestety czuję ogromną pustkę. Gdybym mógł chociaż zamienić parę słów z Ciri, Yen. Puste Kaer Morhen też przytłacza.
Poczekam, aż wyjdzie więcej nowych DLC i patchy i zagram od nowa. Tym razem zrobię wszystkie questy poboczne przed zakończeniem głównego wątku (teraz zrobiłem jakieś 2/3).
 
Bo - po pierwsze - takiej opcji miało w ogóle nie być.
Ale JEST, więc argument z sufitu.
Po drugie - musieliby robić stany świata na te wszystkie 36 zakończeń
Naprawdę? A ja myślałem, że wystarczy wstawić gdzieś Yen, Triss i ewentualnie Ciri. Straszna masa roboty...
Cieszcie się, że w ogóle możecie dalej eksplorować.
Chyba szkoda słów na komentowanie takich mocnych "argumentów" :/
 
Chyba trzeba to lepiej rozrysować:

Na możliwość grania po zakończeniu zdecydowano się dosyć niedawno, a wątek główny był już wtedy od dłuższego czasu skończony. Początkowo takiej opcji miało nie być, więc nie brano tego pod uwagę podczas pisania scenariusza. Jak na przykład sobie to wyobrażasz po zakończeniu, w którym

Ginie Geralt i Ciri (prawdopodobnie)?

Więc nie. Wstawianie postaci z wątku głównego nie miałoby sensu.
 
Jak na przykład sobie to wyobrażasz po zakończeniu, w którym

Ginie Geralt i Ciri (prawdopodobnie)?

Więc nie. Wstawianie postaci z wątku głównego nie miałoby sensu.

Powtarzam, przecież po napisach końcowych masz napis, że teraz cofasz się do wydarzeń PRZED ZAKOŃCZENIEM i możesz eksplorować. Więc rozwiązanie jest już zaimplementowane.
 
Więc nie. Wstawianie postaci z wątku głównego nie miałoby sensu.

Skoro jest komunikat: "Możesz grać dalej, ale został przywrócony stan świata sprzed finału opowieści." to właśnie miałoby to jak najbardziej sens. Jaskier i Zoltan są tam gdzie byli, to dlaczego nie można usadowić Triss w jej kryjówce w Novigradzie, Ciri np. na Skellige, Yennefer na Skellige lub w zamku w Wyzimie i Lamberta z Eskelem w Kaer Morhen? Fakt, że i tak w przypadku Jaskra i Zoltana interakcja jest praktycznie zerowa, więc z innymi postaciami też by tak było, ale przynajmniej mielibyśmy świadomość, że te postacie jednak gdzieś tam sobie egzystują, a tak to praktycznie wszystkich wessała czarna otchłań.
 
Więc nie. Wstawianie postaci z wątku głównego nie miałoby sensu.
To twoje zdanie. A sam sobie przeczysz bo jaki endgame skoro Geralt ginie?
Jak się mówi A to się mówi B. A że jest tak opcja, to w sumie żadna łaska, najdalej za pół roku pojawiłby się pewnie odpowiedni mod, więc raczej CDPR dziękował za te wątpliwą przyjemność nie będę...
 
A ok. Teraz rozumiem. Myślałem, że chodziło o granie po wątku głównym z uwzględnieniem wydarzeń z zakończenia. W takim razie zwracam honor.

EDIT:

Ale skoro wszyscy wyrzucają swoje żale, to może ja też zacznę. Poza niesławną kwestią downgrade, jest wiele rzeczy, które mnie bolą jeśli chodzi o tą grę. Kolejność przypadkowa, raz może być coś drobnego, raz coś większego:

- Brak sceny z cesarzem z SoD.

- Brak sceny z Ciri biegnącej do Tor Gvalch'ca z ww. trailera.

- Mało pancerzy. Albo raczej mało kurtek i płaszczy, bo zbroi w których Geralt wygląd jak beczka jest pełno. Szkoda, że w artbooku te projekty dalej są, więc nie rozumiem, dlaczego ich nie ma teraz w grze.

- Skoro mało pancerzy, to mało wyróżniających się broni. Do teraz pamiętam Sihill z jedynki i jego unikalny wygląd.

- Kuszy w ogóle się nie używa. Jak już to wprowadzili, to mogliby jakoś zachęcić gracza do korzystania z niej (nie zmuszać, bo to jednak dobrze, że można przejść grę bez jej używania).

- Kolejna kwestia pancerzy. Skoro nie można było zrobić ich więcej, to chociaż kilka wariantów (np. wersja z płaszczem i bez, z kapturem itd.)

- Mało Ciri (właściwie jest tylko przez 1/4 gry, a dziewczynę tak bardzo polubiłem, że chciałbym jej więcej :D). Spodziewałem się, że przynajmniej połowa rozgrywki będzie już z nią.

- Zmieniony model pancerza Eredina. Mimo, że uparcie pokazywali jego stary model do dnia premiery (dziennik developerski "Potwory") i zarzekali się, że "downgrade nie ma".

- Brak sceny płonącej wioski z trailera E3 2013 (tej, do której Geralt wchodzi)

- Brak sceny z Naglfaarem z VGX

- Mało Dzikiego Gonu. Zjawisko Czerwonych Jeźdźców miało cały czas nawiedzać gracza. To nie miał być boss czekający na końcu korytarza, a co mamy? Eredin wypowiada może 4-5 kwestii. To samo Imlerith i Caranthir. I są to bossy, z którymi walczymy już w końcówce gry. Chociaż dobre i tyle, że najpierw mamy spotkanie w ruinach, kiedy jesteśmy tam z Keirą, potem bitwa o Kaer Morhen i na koniec bitwa na Skellige.

- Brak Fałszywej Ciri. Mimo, że w W2 jest wspominana w listach i dokumentach. Ogólnie to olano tą sprawę. Kiedy Cirilla pojawia się w Wyzimie u Emhyra to nikogo na dworze nie dziwi, że ta osoba, która stoi przed nimi to prawdziwa dziedziczka tronu Nilfgaardu

- Brak Iorvetha i Saskii (wybór z save nie ma ABSOLUTNIE ŻADNEGO ZNACZENIA). A ja akurat wybrałem tą ścieżkę. Czyli po prostu twórcy uznali, że ścieżka Roche'a jest jedyną słuszną.

- Mało Talara.

- Płotka jest głupia jak but.

- Brak osobnego okna ekwipunku dla juków.

- Brak możliwości chowania broni w jukach konia (kwestia kosmetyczna, ale dodałaby +1000 do klimatu) jak w trailerze "Killing Monsters".

- Wielokrotnie wspominane - słaby ekwipunek. Złe sortowanie i czasami ciężko się połapać - np. przy nowym itemie jest gwiazdka, ale kiedy ikona przedmiotu jest żółta, to w ogóle jej nie widać.

- Wypadałoby, żeby mapę dało się bardziej oddalić.

- Brak możliwości "odświeżenia" glosariusza/poradników. Wszędzie mam te gwiazdki, a nie chce mi się przeglądać i klikać wszystkiego po kolei.

- Dokumenty i jedzenie/picie w tej samej kategorii.

- Pre-rendery - wypływanie statku na Skellige, scena w której Yen otacza Kaer Morhen magiczną barierą, scena z Ciri i Avallac'hem tuż przed ostateczną walką ze złym zgraniem ust do dźwięku. Dałoby się to spokojnie zrobić w grze. Nie mam pojęcia, czemu to zrobili... Wygląda to gorzej, niż gra na minimalnych.

Jak coś jeszcze przyjdzie do głowy, to dopiszę.
 
Last edited:
Jeśli chodzi o kwestię schowka, to polecam CDPR rozwiązanie zastosowane w Pillars of Eternity, proste, a genialne ;).
 
mało wyróżniających się broni
no jak to, masz broń Emmentaler nazwaną na cześć sera. czego chcieć więcej XDD

- Brak sceny z cesarzem z SoD.
Właśnie przydałaby się cała dyskusja o trailerze Sword Of Destiny. Widzimy wiedźminów walczących z potworami- co się z nimi stało??, niesamowitą scenę z cesarzem na tronie (a w grze przyjmuje nas jak byle kogo w gabinecie obok), Ciri biegnącą w stronę wieży, fale na morzu, o których można pomarzyć... Z innego trailera była też scena z Dijkstrą w Novigradzie, gdzie ona jest?
 
Jedyne co irytuje mnie w gameplayu to brak możliwości śledzenia postaci z poziomu glosariusza. Szukając domu Triss próbowałem wejść do każdego domu w Novigradzie marnując przy tym mnóstwo czasu. ;_;

No i faktycznie, w Dzikim Gonie jest naprawdę mało Dzikiego Gonu. :(
 
Dla mnie największą bolączką jak do tej pory (około 40h w grze) są szare zadania, a raczej brak expa za ich wykonywanie...
Pozdrawiam Podpłomyk225
 
Dla mnie jest to spora wada, bo jeżeli chce cieszyć się PD z zadania to muszę odstawić na jakiś czas wątek główny i zająć się pobocznymi zleceniami. Na dodatek może się okazać że gdy przybywam do nowego rejonu większość zadań nie da mi PD... Dla mnie psuje to radość z eksploracji i uniemożliwia granie we własnym tempie.
 
Mnie tam bolała mała ilość questów w moim przypadku z Yennefer. Questów, w których jest tylko ona i Geralt dla siebie. Naprawdę tylko 1? Chłop nie widział jej tyle czasu, to zamiast na spokojnie spędzić z nią trochę czasy robi wszystko w biegu. Ilość opcji dialogowych z nią też była dla mnie śmieszna. Jedyne o czym można było pogadać to okres w Gonie i Nilfgaardzie, ona sama Geralta nic nie pyta, dręczy co robił wtedy itd. Fajna była scena przed ostrym chlaniem w Kaer Morhen, kiedy Geralt z Yen rozmawiali z Lambertem i Eskelem. Właśnie takich scen powinno być więcej, tak co najmniej ze 5. Wiem, że Gon atakował, no ale mógł Geralt zabrać ją gdzieś. Super by było, gdybyście dodali w jakichś dlc takie rzeczy, bo moim zdaniem do ideału tej grze brakuje tylko większej ilości interakcji z postaciami, może jakiejś porządnej kłótni z Yen. :D Przepraszam za lekki chaos w wypowiedzi, jednak wydaje mi się, że każdy zrozumiał, o co mi chodzi. Redzi licze na was <3
 
Redzi licze na was <3
Bo ta gra mocno podchodzi pod standardy MMO w kwestii dialogów i questów. Ale tak, jeden z ważniejszych zarzutów wobec tej gry, to postacie główne i poboczne, a raczej ich brak w wielu kwestiach lub kuriozalne pomysły na ominięcie niewygodnych kwestii z poprzednich części.
 
Widzę, że temat schodzi na niebezpieczne tory. Niedługo się okaże, że gra jednak jest beznadziejna i w ogóle 0/10. Yennefer jest akurat dużo. Geralt wiele razy z nią rozmawia i jakoś nigdy nie narzekałem na to, że jej brakowało. O wiele bardziej czepiałem się Ciri, z którą rzeczywiście mogłoby być nieco więcej interakcji.
 
Osoby, które związały się z Triss mają pewnie odmienne zdanie w tej kwestii ^^. I Ciri i Triss jest za mało. Udział (raczej brak) Triss w drugiej części gry jest po prostu nie do przyjęcia w obecnej formie, to z tego powodu obniżam tej grze notowania o 2 punkty w sumie (-1 za Triss, -0.5 za absurdy fabularne). Co do Yen to jakoś mi kompletnie nie pasuje odkładanie poważnych rozmów z nią na sam koniec gry. Pisałem o tym wcześniej w długim elaboracie. I nie są one poważne, jak przystało na ten typ kobiety, tylko "zbywające", bo za drogo jest robić dubbing ^^. Taniej wychodzi rosnąca broda...
 
Nie zrozum mnie źle gra jest świetna, ale może jestem zbyt wybredny. Dla mnie po prostu opcji dialogowych z tak kluczową postacią było za mało, chodzi mi o te dialogi, gdy np. mogliśmy porozmawiać z nią w Kaer Morhen. Był tylko 1 temat do rozmów i tyle, dziwne to dla mnie, że Yen nie chciała się dowiedzieć czegoś o tym co się działo z Geraltem przez ten czas. Po wydarzeniach z Kaer Morhen to samo Yennefer coś tam szybko rzuca i oznajmia, że wyjeżdża, ani nie pogada z Geraltem ani cokolwiek.
Jakby nie patrzeć Geraltowi umarł taki jakby ojciec
Dodanie trochę takich questów, w których się zżywamy z postaciami to naprawdę świetny pomysł na dlc nawet takie płatne, więc redzi plox :)
 
Last edited:
Top Bottom