Informacja dotycząca źle zliczanego doświadczenia

+
Kurcze, przeczytałem wszystkie posty i mam metlik w głowie powiedzcie czy dobrze rozumuję.

Jak robię zadania szare - nie dostaję wcale EXP (zaprojektowane i zaplanowane przez CDPRed i tak zostanie)
Jak robię zadania zielone ale gdy różnią się o 6 lvl to nie dostaję EXP - to jest bug i będzie poprawione
Jak zrobię zadania czerwone (lub ubiję potwora z czaszką) to dostaję mniej EXP niż powinienem (też zaprojektowane i zaplanowane przez CDPRed i tak zostanie)

Jeżeli tak, no to hasła w stylu "od początku gry mozesz iść gdzie chcesz i robić co chcesz" tracąw ogóle sens, bo gra mnie kara za to, że idę własną drogą a nie zaplanowaną przez twórców.... :(
 
Problem jest nawet większy, bo nawet idąc drogą zaplanowaną przez CDPR trafiamy na zadania "przeterminowane". Żeby tego uniknąć, trzeba by obejść najpierw całą mapę, pozbierać wszystkie dostępne zadania i zlecenia i ustalić sobie kolejność w jakiej je robić, żeby przypadkiem nie podskoczyć za szybko z kolejnym poziomem i czegoś nie stracić. Przecież to jest kompletna porażka...
 
Dokładnie, ja miałem już 15lvl i przez to usunąłem save'y i zacząłem grę od nowa. Bo nie byłem świadom że na drugim krańcu mapy są questy na lvl 7-9. Więc jaki to ma sens? Punkty doświadczenia powinny być przydzielane bez względu na lvl. To nie jest MMO żeby takie rzeczy robić. Tutaj gracz ma czerpać przyjemność z każdego questa bez względu na lvl, a nie bezmyślnie go wbijać jak w WoWie.

Poza tym teraz mam 16lvl i utknąłem w Novigradzie (zrobiłem większość questów) i zdobyłem niecałe 1.5lvla. Więc bardzo sceptycznie podchodzę do tego czy aby na pewno uda mi wbić wysoki poziom przed końcem gry. Nie wiem czy dojdę nawet do 37lvlu żeby zrobić sobie Harpię. Do 10lvlu lvlu idzie za szybko, a później zaczyna pojawiać się problem.
 
Last edited:
A ja widzę że jak jeszcze w przypadku Wiedźmina 2 redzi zachowywali się poważnie i odpowiadali nawet na trudne pytania tak teraz czują się panami świata i nas zlewają, dobrym tego przykładem jest sytuacja konsolowców którzy z patchami to są w tyle a myśmy już dostali patch 1.03 i 1.04 a dzisiaj 1.05, konsolowcy dopiero w tym tygodniu dostaną swój patch i to nie jest jasne w który dzień. Gra miała być tak super, większa od Skryim'a, a jest to po prostu dobry RPG który szału nie robi tak jak robił Wiedźmin 2, przerost ambicji chyba?
 
Last edited by a moderator:
dobrym tego przykładem jest sytuacja konsolowców którzy z patchami to są w tyle a myśmy już dostali patch 1.03 i 1.04 a dzisiaj 1.05, konsolowcy dopiero w tym tygodniu dostaną swój patch i to nie jest jasne w który dzień.
A zdajesz sobie sprawę, że za opóźnienia wydawania patchy na konsole odpowiadają producenci tych konsol, ponieważ przechodzą one certyfikację co trwa to z tydzień do dwóch.
 
Last edited by a moderator:
@Merowing_PL
Patche na konsole muszą przejść certyfikację w Sony i MS, więc cały proces ich udostępniania trwa dłużej. Zedytowałam także fragment mówiący o byciu "sto lat za murzynami". Rozumem, że to takie wyrażenie, jednak na forum staramy się unikać zwrotów, które w jakiś sposób deprecjonują konkretne grupy etniczne/narodowe etc.
 
Zdaje sobie z tego sprawę, I nie jest to zapewne jedyny, bo oprócz tego jest jeszcze ciąg dalszy jednego questa na 11lvl. Pod tym względem jest to nawet gorsze niż MMO bo tam przynajmniej questy Cię prowadzą za rękę po mapie. Powinni to zmienić teraz już questów nie będą przebudowywać więc jedynym rozwiązaniem jest jakiś exp za te questy. Bo zrobienie questa dla samego grania większości graczy jednak nie zadowoli. Może ktoś mi odpowie jaki to ma sens? Bo ja jakoś go nie dostrzegam. To tak jakby w WoWie na 100lvlu dodać quest na 50lvl za który ani nie dostajemy dużo złota, ani jakiś fajnych itemów ani expa... bez sensu
 
Kochani jak tam z tym patchem na PC? Dzisiaj będzie? Kiedy się go można spodziewać bo już mam zapaść od braku Wiedźmina, a jestem pod koniec "Dorwać Juniora" i nie chcę stracić 500XP.
 
Kiedy można się spodziewać łatki? Pisałeś @Marcin Momot, że w poniedziałek jednak w jednym serwisów internetowych wyczytałem informacje, że we wtorek lub nawet w środę (źródło tutaj). Proszę o potwierdzenie. Nie znalazłem takowego potwierdzenia na zagranicznej wersji forum, w wątku gdzie przedstawiłeś changelog do patch'a 1.05 - dla ciekawych link do changelog'a

BTW jeśli umieszczacie post o changelog'u w ENG forum to na PL też warto :)
 
Last edited:
Przy okazji, nie musicie się obawiać, że błąd istotnie wpłynie na Waszą grę. Brakujące punkty doświadczenia, o których mowa nie wpływają znacznie na balans rozgrywki. Jeśli uda się Wam skończyć grę przed nadejściem łatki, Wasz poziom postaci wciąż będzie oscylować w „widełkach”, które zakładaliśmy przy projektowaniu rozgrywki.

Na początek chciałem serdecznie podziękować za zabranie głosu w tej sprawie. Prosiłbym jednak o dookreślenie tego co ma Pan na myśli pisząc powyższe... Dzisiaj podjąłem decyzję o rozpoczęciu gry na nowo z prostego powodu: od momentu odkrycia przeze mnie tego błędu aż do wczoraj straciłem na pewno powyżej 3000 exp - to są dwa poziomy, więc wg mnie nie byle co przy takim trybie rozwoju postaci jaki został zaimplementowany.

Czy w związku z tym moglibyśmy raz a konkretnie ustalić co tak naprawdę zostanie poprawione? Za co dostaniemy punkty exp a za co nie dostaniemy? Jakie są te widełki poziomów, o których pisze Pan w swoim poście?
 
Nie wierzę omg patch będzie jutro, najpóźniej w środę i to raczej pewne bo wypisują o tym na każdym portalu growym. Przecież hotfix powinien wyjść zaraz od razu po wypłynięciu buga na powierzchnię a nie każą czekać aż tydzień zanim krakowskie nieroby łaskawie zrobią pełnego patcha 1.05. Żenada, no i jeszcze dodatkowo ten błąd z Roche który stoi jak wryty albo nie pojawia się na miejscu spotkania :/ ciekawe czy to chociaż będzie w patchu 1.05 naprawione czy dalej trzeba będzie czekać na kolejnego :/
 
Zastanawiam się również nad zaczęciem od nowa chociaż bardzo mi się nie chce i uzależniam to od tego czy błąd występuje od wersji 1.01 czy pojawił się dopiero po instalacji łatki 1.04? Łatka, łatką ale jak to bywa nawet łatka może spowodować bug'a tzw. regres ;)
 
Nie wierzę omg patch będzie jutro, najpóźniej w środę i to raczej pewne bo wypisują o tym na każdym portalu growym. Przecież hotfix powinien wyjść zaraz od razu po wypłynięciu buga na powierzchnię a nie każą czekać aż tydzień zanim krakowskie nieroby łaskawie zrobią pełnego patcha 1.05. Żenada, no i jeszcze dodatkowo ten błąd z Roche który stoi jak wryty albo nie pojawia się na miejscu spotkania :/ ciekawe czy to chociaż będzie w patchu 1.05 naprawione czy dalej trzeba będzie czekać na kolejnego :/

To uwierz, na konsolach ma być pod koniec tygodnia albo w przyszłym najprawdopodobniej,to jest *** żart. Mam urlop cały tydzień a nie pogram bo jest błąd w grze:/
Jak nie mogą tego naprawić niech cofną patch żeby ludzie mogli grać normalnie. Wyczyściłem przez 4 dni już 80% map ze znaczników i nabiłem 2-3 levele i co dalej??? co mam robić przez ten tydzień? I jeszcze napiszą ci, że to *** na balans rozgrywki nie wpływa.
 
Last edited by a moderator:
Jak dla mnie to brak doświadczenia WŁAŚNIE znacznie wpływa na balans rozgrywki bo gdyby postać dostała wspomniane doświadczenie to byłaby mocniejsza i byłaby w grze dalej. Będąc silniejszą- lepsze wyposażenie, broń z większymi obrażeniami (wymagająca danego poziomu)- mogłaby podejmować się większych wyzwań, walczyć z silniejszymi potworami. Ogólnie rozwój postaci w moim wypadku został skutecznie wstrzymany na jakieś 3 dni w wyniku zaproponowanych w grze rozwiązań i niewykrytych błędów. Gram w Novigradzie, postać mam 17 lvl, który jakimś cudem wskoczył bo nie omijałem żadnych potworów nawet 1 poziomowych dzikich psów i 5 poziomowych wilków, za które na szczęście dostaje się te 2 punkty doświadczenia.
 
Kurcze, specjalnie nie gram od paru dni na bo czekam na tego patcha, myślałem, że będzie dzisiaj, a tu że w najbliższych dniach ehh
 
no ja właśnie też przestałem grać w czwartek, kurde nie jestem jakimś gimbem ale cieszyłem się że patch będzie dzisiaj bo gra jest naprawdę spoko i zarwałem przy niej już nie jedną nockę ale tego bugu nie zdzierżę, jak się dzisiaj wkurzę bardziej to wrzucę sobie mod na odblokowanie konsoli i jeśli gdzieś nie będę dostawał expa to będę sobie zwiększał lvl kodem żeby mniej więcej zachować ciągłość, nie tam żeby od razu 10+ ale z 1-2 lvl na ileś tam misji jeśli nie będzie naliczać expa
 
Panowie

nie wiem skąd ta ufność że pacz który ma się pojawić zniweluje problem qestów. Jeżeli to jedynie zielonych, ponieważ nigdzie nie ma informacji o innych zmianach w paczu odnoście qestów (lub ja nie mogę odnaleść) Redzi nigdzie oficjalnie nie wypowiedzieli się w sprawie tych że qestów.

Wielu z nas nie słusznie traktuje to jako kolejny bug ale wiele wskazuje na to że to nie bug a zmiana koncepcji lvlowania. W tym aspekcie ciężko o nadzieje że pacz poprawi to - pacze poprawiają błędy.

Ps. Ja osobiście radze (sam tak robię) jechać wszystkie qesty zielone.
Tylko że przed rozpoczęciem każdego zrobhić save- jak nie da expa, load i odłożyć qest na pacza. Może nie jest to idealne rozwiązanie ale nie trzeba gry odstawiać.

Oczywiście szare, białe, czerwone nie robić pod żadnym pozorem - chyba że Redzi nie odpuszczą koncepcji - wtedy już niech każdy sobie zadecyduje.
 
Last edited:
Panowie

nie wiem skąd ta ufność że pacz który ma się pojawić zniweluje problem qestów. Jeżeli to jedynie zielonych, ponieważ nigdzie nie ma informacji o innych zmianach w paczu odnoście qestów (lub ja nie mogę odnaleść) Redzi nigdzie oficjalnie nie wypowiedzieli się w sprawie tych że qestów.

Wielu z nas nie słusznie traktuje to jako kolejny bug ale wiele wskazuje na to że to nie bug a zmiana koncepcji lvlowania. W tym aspekcie ciężko o nadzieje że pacz poprawi to - pacze poprawiają błędy.

Ps. Ja osobiście radze (sam tak robię) jechać wszystkie qesty zielone.
Tylko że przed rozpoczęciem każdego zrobhić save- jak nie da expa, load i odłożyć qest na pacza. Może nie jest to idealne rozwiązanie ale nie trzeba gry odstawiać.

Oczywiście szare, białe, czerwone nie robić pod żadnym pozorem - chyba że Redzi nie odpuszczą koncepcji - wtedy już niech każdy sobie zadecyduje.

DLa mnie te szare zadania są gorsze, jak bugi. Miałem ich sporo, co mniej mnie zniecgęciło do gry niż te walnięte zadania, teraz zrezygnowałem i czekam na naprawę.
 
Spokojnie może patch dzisiaj wyjdzie. W końcu tutaj na oficjalnym forum nikt nie powiedział, że patch dzisiaj nie wyjdzie. Gierkowe portale pokroju gamezilla itp. mogą sobie pisać różne bzdury. Zaczekajcie do oficjalnego stanowiska tu na forum i jak coś wtedy koty wieszajcie :)
 
Top Bottom