Informacja dotycząca źle zliczanego doświadczenia

+
@Psyhe
Za szare zadania nie ma expa. Za zielone powinno być ale za niektóre zadania nie ma i na to jest bug. Teraz tylko nie wiem czy za czerwone jest mniej, wiecej czy tyle same ile za nie by było jakby były zielonymi.

Ogólnie imo nie powinnismy się martwić tymi szarymi zadaniami, gdyż jest to zabieg celowy tak aby nie nabić sobie zdbyt duży lvl robiąc questy dużo questów pobocznych. Czyli pewnie zamiar był taki, że jak ktoś robi prawie tylko story line w późniejszym etapie gry trzymał się widełek tak samo jak Ci co robią bardzo dużo questów pobocznych. Pewnie dlatego, żeby story line nie była za łatwa później. Więc albo robisz story line i dostajesz exp albo robisz questy poboczne i dostajesz exp a później za story line już mniej / wcale. Taki balans
 
Ja bym prosił o dokładną odpowiedź czy szare zadania będą dawały exp
oraz czy jeżeli teraz nie dostane expa za zielone zadania to czy po patchu mi to zaliczy i dostanę zaległy patch ?
czyli rozumiem ze w tym tygodniu nie ma co liczyć na łatkę na ps4 ?
 
Ja bym prosił o dokładną odpowiedź czy szare zadania będą dawały exp
oraz czy jeżeli teraz nie dostane expa za zielone zadania to czy po patchu mi to zaliczy i dostanę zaległy patch ?
czyli rozumiem ze w tym tygodniu nie ma co liczyć na łatkę na ps4 ?

Na pewno nie dostaniesz zaległego expa z tytułu buga, który owego expa nie dawał. Było już o tym mówione na początku wykrycia buga i prac nad nim.

Co do expa z szarych questów to po wypowiedzi Pana Marcina wnoszę, że szare questy dalej nie będą dawać expa i to nie jest bug, tylko celowy zabieg. Problem polega na tym że ludziom się to nie podoba i czy zostanie to zmienione czy nie.
 
Szare zadania (jeśli mówimy o tych samych) nie miały dawać żadnego doświadczenia.
I to jest najwiekszy bład poniewaz zadania ustaliliscie niespojnie czyli w Skellige w walce na piesci jest poziom 31 czy ktorys tam a nastepny po tym juz 11 czyli osoba z 17lvl za kolejna czesc tego zadania nie dostanie xp wiec wykonywanie takiego zadania w połowie nie przynosci graczom przyjemnosci. O takim postanowieniu powinniscie poinformowac wczesniej a nie teraz sie gracze dowiedzieli. Gdybym o tym wiedział wczesniej to juz wczesniej byłbym w Skellige a tak przy 17lvl dalej robie misje w Novigradzie a mogłbym robic wiekszosc szarych i dostawac za to doswiadczenie. Przez takie własnie cos sciagacie na siebie krytyke
 
Szare zadania (jeśli mówimy o tych samych) nie miały dawać żadnego doświadczenia.

Trochę pokręcona logika biorąc pod uwagę kilka rzeczy:
1. Sama gra sugeruje żeby podnieść swój poziom (co zresztą samo w sobie ma spore znaczenie na najwyższym poziomie trudności) przed rozpoczęciem misji o wyższym sugerowanym poziomie, a w szczególności czerwonych i tych oznaczonych czaszkami. Tymczasem misja samego wyruszenia na Skellige ma sugerowany poziom 16 (wyruszając na takim poziomie i zaczynając główną misję łatwo od razu wskoczyć na kolejny), tymczasem zadania poboczne rozpoczęte jeszcze w Novigradzie a mające kontynuację na Skellige mają czasem sugerowany poziom około 11-13 (np. Misja z Lambertem).
2. Zakończenie pewnego zadania pobocznego o sugerowanym poziomie 30 automatycznie rozpoczyna kolejne zadanie o sugerowanym poziomie 11, które z automatu będzie szare, bo nikt nie próbowałby robić tego zadania na poziomie w okolicach 15. To jakiś żart? Tymczasem inne zadanie poboczne (poziom 14) z wykrzyknika na mapie pojawia się dopiero po wykonaniu zadania na sugerowanym poziomie 30 ze względu na warunki atmosferyczne w danym obszarze zmieniające się po ukończeniu tego zadania.
3. Zostawiając sobie eksplorację na później i robiąc najpierw zadania główne i poboczne z tablic poziom będzie podniesiony na tyle, że praktycznie każde zadanie poboczne, na które natrafi się w świecie (wykrzykniki na mapie) zdąży już stać się szare.

Jestem przekonania, że każde zadanie powinno nagradzać jakąś ilością doświadczenia za sam fakt wykonanej roboty, natomiast kwestia zbalansowania ilości zdobywanego doświadczenia jest już aktualnie załatwiona przez różnice w naszym poziomie a poziomie przeciwnika i to powinno wystarczyć.
 
Last edited:
Może chodzi tutaj o niektóre zadania, które nie ważne na jakim poziomie jesteśmy nie dają doświadczenia i są szare, a reszta nawet jak mamy wyższy poziom o te 5 czy 6 powinny dawać doświadczenie? Panie Marcinie może to pan jakoś sprecyzować i dlaczego zostało takie coś wprowadzone?
 
Marcin nie ma problemu. Czy bug który powoduje: Crash reason: EXCEPTION_ACCESS_VIOLATION (3221225477), Error writing location 0x00000000 poprzez nie dokończenie pewnych questów w velen czy skellige przy przenoszeniu się do innych lokacji poprzez fast travel jest wam znany i czy też będzie poprawiony w patchu 1.05 czy dopiero później? (problem często poruszany na angielskojęzycznych forach, gog)

Przykład: http://forums.cdprojektred.com/threads/39374-Travel-to-Velen-Novigrad-Not-possible!-Crash!

Naprawione zotały liczne crashe u graczy, którzy rozpoczęli i wciąż posiadają dzienniku zadań quest z Ekimmarą. W tym crashe występujące podczas szybkiej podróży.
 
To skoro mam 20 zadań na szaro przy poziomie 23-m i wybitnie mi nie idzie wbić 24.
To teraz rodzi się pytanie jak wbić poziom ponad 30-y bo takie mam przedmioty.
Chyba że pod koniec gry na głównej osi fabularnej nabije 10 poziomów.
 
To skoro mam 20 zadań na szaro przy poziomie 23-m i wybitnie mi nie idzie wbić 24.
To teraz rodzi się pytanie jak wbić poziom ponad 30-y bo takie mam przedmioty.
Chyba że pod koniec gry na głównej osi fabularnej nabije 10 poziomów.
@Zorpen twierdzi że w miarę robienia głównej fabuły gra da boosta xp tyle że na 4 poziomy starczy xddd
 
To moim zdaniem największy problem tej gry, na początku chciałem sobie zrobić zadania poboczne ,a później na kozaku iść wątkiem głównym. Niestety 90% expa to się dostaje tutaj za główne misję.
 
Ok i sprawa wyjaśniona - tego głownie oczekiwaliśmy.

Pan Marcin już w niczym nam chyba nie pomoże - pozostaje atakować osoby odpowiedzialne za qesty i gameplay (ktoś ma pomysł jak?)

Ps dla tych co czekali na poprawę szarych i z tego powodu nie grali parafraza wypowiedzi : szare działają jak miały działać w założeniu (brak expa) i teraz dalsze męczenie P. Marcina jest bez senzu bo to nie on odpowiada za źle zrobione qesty.

Co do ogólnego zarzucania mi i innym złego tonu wypowiedzi i braku szacunku do osoby/osób/firmy :

To co robi w tej chwili (a właściwie do dziś) CDPred w moim przekonaniu podchodzi pod nierówne traktowanie nabywców z różnicowaniem ze względu na pochodzenie.
Prawnie pewnie zezwolone ale mało raczej ma wspólnego z dażeniem kogoś szacunkiem. Tak więc drodzy modowie i pracownicy redów - nie dziwcie się że w odpowiedzi na takie traktowanie ludzie zachowują się tak a nie inaczej zwłaszcza że dnia 1 było całkiem spokojnie po 5 dniach olewania puszczają nerwy.

Pan Marcin przeprosił za sytuacje (miłe zachowanie) tłumacząc że jest zajęty ostatnio - jak najbardziej chyba każdy rozumie.
Problem w tym że był nie obecny na PL forum ponieważ był min zajęty udzialeniem odpowiedzi na forach Us/UK i RU jednocześnie nie pisząc nic od 5 dni u nas. (o czym świadczy chociażby aktywność na profilu)

Sytuacja może nie być faktycznie winą tej osoby a polityki firmy. W takim razie drodzy Redzi może trzeba zatrudnić kogoś do obsługi Polskiego forum ?Nie mówię tu o modach i adminach którzy robią swoje a o ludziach którzy mają możliwość i wiedzę merytorycznie udzielać pomocy.

To nawet nie chodzi że nikt z suportu nie daje odpowiedzi w tym jedym temacie - nie wiem czy jakie kolwiek na polskim forum pytanie o buga doczekało się chociażby potwierdzenia "tak to bug pracujemy nad tym"


A co do samego naliczenia qestów szarych - zawiedliście masę osób, straciliście masę kasy z passów i stracicie z przyszłych produkcji.
Ale cóż przynajmniej teraz jest jasne że macie swoją wizję na RPG teraz zobaczymy ilu znajdzie ona zwolenników.

Jeżeli o mnie chodzi to ciesze się że decyzje o kupnie passów odłożyłem na lipiec - w tej sytuacji gra traci dla mnie 3/4 walorów.

Ps. Moim zdaniem uczciwie by było by serwisy które wystawiły recenzje widzmionowi 3 napisały swoje recenzje na nowo lub dopisały sprostowanie uwzględniając ten defekt. Myślę że po czymś takim średnia ocen może dobiła by 74%
 
Moje pytanie brzmi czy w tej grze da się wbić poziom ponad dajmy na to 40-y ?
Jak tak to mam gdzieś że nie dostaje expa za zadania szare, SERIO !
Ale jak mam grę kończyć na poziomie 25-ym bo mechanika czy coś tam jest skopane to źle, bardzo źle :/
 
@KLINKU ale po co atakować devów? To zostało tak specjalnie zaprojektowane, żebyś tłucząc wszystkei poboczne questy (których nie mussisz wszystkich wytłuc przed story line) nei nabił sobie zbyt duży lvl. I tyle. Ja to akceptuję i gram dalej bo wiem, że tych questów i co za tym doświadczenia do zdobycia, jest tak dużo że nie będę miał problemu zbudować potężnej postaci.
 
Czy jest sens atakować w cudysłowie devów ? w sumie nie wiem.

Myślę że ta mechanika upośledza grę, gamplay i ogólną radość z grania. Jaki jest sens udkrywania czegoś (np nowej wyspy na skelige) wiedząc że nic nie bedzie tam poza story linem ewentualnym.

Wiele osób na tym forum i które znam wżyciu po usłyszeniu że szare qesty nie dają expa odpowiadała krótko "to nie gram dopóki tego nie naprawią".
Więc chyba nie jestem odosobniony w tym przekonaniu że to trochę tak jakby z gry samochodowej np NFS zabrać tory - niby grac się da ale po co.

A po co devów męczyć ? odpowiadając na pytanie :
Żeby mieli feedbeck. Nawet jak tego nie naprawią i o ile jeszcze coś zarobią na wiedzminie żeby wydać jakąś grę np Cyberpank to niech wiedzą co oczami graczy zrobili źle.

Ograniczenie przed OP postaciami - ok ale nie w taki sposób. W sensie jak szare qesty mają nie dawać expa bo level za niski to niech gracz ma jasną możliwość wykonać te qesty w odpowiednim momencie a nie gdy następują one w miejscach gdzie na odpowiednim poziomie gracz nawet nie ma szans się znaleźć.

Jest tyle gier z historii gatunku z otwartym światem : DA inkwizycja, Gothic 1,2, Skyrim gdzie jakoś udało się nagradzać ludzi za to że zwiedzali świat.
I historia pokazuje że niekiedy develoerzy się mylą i pod naciskiem graczy zmieniają podejście np oblivion gracze prawie zjechali tą serię za skalowanie mobów względem poziomu gracza, na skutek czego skyrim został tak przemyślany że tak naprawdę wszelkie skalowanie było nie odczuwalne.


AHA I WIELKA PROŚBA DO REDSÓW.
Nie chcecie poprawić szarych qestów - ok, ale przy tutorialu dajcie przynajmniej taką widoczną informacje że nie przewidujecie za tego rodzaju qesty żadnych nagród. Myślę że będąc uczciwym w tej mechnice macie szansę uniknąć jakieś cześci fali nienawiści.

A jeszcze sobie edytuje a co mi tam. Nie chce wyjśc na największą marude forum. Qesty w wiedzminie są super są niebanalne, ciekawe mają niekiedy wpływ na głowną fabułę, ale trzeba myć uczciwym.

Tak naprawdę okiem laika :
- Qesty zostały ulokowane w złych miejscach. Skelige, qesty o poziomie mniejszym o 6 niż zalecany w momencie wypłynięcia na nią.
- Lub mają dobrany zły poziom (może skelige niech zaczyna się od 18 ?
-lub ogólna tolerancja 6 lvl jest za niska.

Tak czy owak - jeżeli za qesty takie nie ma golda prawie, nie ma expa, raczej nie znajdzie się itemów to przynajmniej mogliście rozważyć jakąś nową walutę pozwalającą zakup czegoś w grze (np trofea, stojaki na armory ? dom? osade?) nie łączącą się z waluta normalną.

Dajcie ludziom coś, co kolwiek co zachęcało by ich do gnania do rusztowania które widzą zza rogiem
 
Last edited:
Odnośnie braku expa za questy - dla mnie bardzo zły pomysł. Jasne może być fajna fabułą, może jakiś dodatkowy item (który pewnie i tak będzie dużo słabszy od aktualnie posiadanego) ale nic mnie tak nie motywuje jak fakt że po wykonaniu danego zadania moja postać zdobędzie kolejną garstkę expów, które zbliżają mnie do kolejnego lvl up.

Tak na chwilę wrócę do gry Pillars of Eternity. Tam maksymalny lvl który można osiągnąć to 12. Pod koniec drugiego aktu gry na tenże level wbiłem i przez świadomość że nie będę już mógł awansować w zasadzie zaprzestałem robić questy poboczne. Skutkowało to tym że CAŁY 3 akt nie ruszony (poza główną osią rzecz jasna, grę chciałem ukończyć). Po co miałem wykonywać zadania poboczne skoro już nie awansuję, kasy mam w brud, itemów lepszych raczej nie dostanę. Totalny brak motywacji ;)

No cóż Redzi taką a nie inną decyzję podjęli, moim zdaniem złą bo odbiera to chęć do robienia questów, miejmy nadzieję że na przyszłość wyciągną wnioski
 
Jeszcze dwa pytanie. Skoro za szare zadanie nie ma punktów doświadczenia to czy da radę dobić do 60 poziomu Geraltem? I czy 60 poziom to faktycznie maksymalny poziom do osiągnięcia czy jest on niższy?
 
Nie ma chyba w grze żadnego limitu poziomów. Możesz wbić nawet setny poziom jak ci się zachce, tyle, że po skończeniu wszystkich questów xp dostajesz głównie za ubijanie potworów, więc to będzie żmudna robota (+/- 4 punkty doświadczenia za Utopca dla przykładu).
 
Zasadniczo CDPr dał informacje w 2013 w postaci :
Niemieckojęzyczne magazyny przyniosły nowe informacje o grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Dowiedzieliśmy się między innymi, że produkcja studia CD Projekt RED będzie oferowała 50-godzinną kampanię główną i 60 poziomów doświadczenia do wbicia.

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=75196

I nigdy się z niej nie wycofał. Chłopaki mają chyba brzydki zwyczaj kłamania przez przemilczenia.

Najpierw darmowe dodatki, downgrde grafiki po e3, downgrade grafiki po paczu, szare qesty, 60 poziomów....

Moim zdaniem faktycznie było planowane 60 poziomów ( i może z expem z pobocznych tak wyjść) ale albo czasu brakło im (chociaż z rok czekali z tą grą skończoną) albo coś się stało że podjeli decyzje obniżenia możliwości zdobycia lvl w normalny sposób (nie mówie tu o hc farmieniu).
Nie bylo może czasu wizji ekwipunku 40 +? nie mam pojęcia...ale coś jest nie tak.

Co do realnego poziomu zakończenia gry - większość znajomych u mnie kończy w okolicy 32-35 lvl po wejściu braku za szare, grając od premiery
 
Last edited:
Top Bottom