Fallouty

+
Ja kurka po oglądnięciu tego niby trailera mam wrażenie, że chcą zrobić symulator psa...
 
Hmm...pod względem grafiki i klimatu wygląda trochę jak Fallout 3,5. Co nie jest złe bo to drugie w trzeciej części było całkiem niezłe (możecie mnie zlinczować, ale jeślu o klimat chodzi, stawiam F3 nad New Vegas). Jeśli Bethsoft ogarnie system strzelania (który w dwóch poprzednich częściach, zwłaszcza w trójce, był taki sobie) może wyjść dobra gra pod modowanie.

BTW. Czy to tylko ja, czy w trailerze widziałem Megatonę? :D
 

Yngh

Forum veteran
Tragedii nie ma, przy czym zastanawiam się, czy oparcie się na silniku Skyrima nie będzie takim samym błędem, jakim było oparcie się na silniku Obliviona w przypadku F3. Na trailerze design lokacji wygląda jednak ciekawiej niż w F3, więc przynajmniej pod tym względem jakieś światełko w tunelu jest.
 
słaba grafa, trza modować, oby tylko lepiej było "czuć" bronie, oby było sporo wyborów i mocna fabuła i będzie git. Kolorystyka też mi nie leży. Ale i tak must have.
 
Ciężko ocenić po tym materiale. Na pewno miałem więcej hajpu przy ogłoszeniu W3, ale zobaczymy na E3. Tam już będzie typowa rozgrywka, więc poczekam i wydam opinię. Ocena: umiarkowane oczekiwanie bez przesadnego napalania się.
 
Biorąc pod uwage że to pierwszy trailer,to nie wygląda powalająco a jak dorzucimy downgrade i realny wygląd no to juz całkiem średnio, no i dla mnie przeciętnie to wygląda pod względem klimatu jak nie Wasteland
 
Jak dojdzie jeszcze downdrade, to będzie wyglądać gorzej niż follaut 3
Akurat Bethesda to nie Redzi i pokazuje trailery adekwatne do rzeczywistości. :p Wiele im można zarzucić, ale akurat pod tym względem są ok. Mi się tam trailer podoba, może dlatego, że nie nastawiałem się na nic. Skyrim został zapowiedziany na niespełna rok przed premierą, więc w przypadku Fallouta 4 powinno być podobnie.
 
Skyrim został zapowiedziany na niespełna rok przed premierą, więc w przypadku Fallouta 4 powinno być podobnie.

Wiele czytałem razy że Fallout 4 ma wyjść być może w okolicach marzec/kwiecień 2016 więc całkiem realne i i mozliwe.
 
No tak, trailer nijaki. Nie jestem fanem uniwersum, więc jakoś do mnie nie przemawia. Może rzeczywiście ukryte są jakieś smaczki i pseudo-wyciskacze łez (pies i teksty "welcome home" oraz "war never changes"), ale takich większych nie wyłapałem. Po prostu pokazali kilka lokacji i tyle.

Ja na przykład nigdy nie zapomnę uczucia, które mnie przeszło gdy pierwszy raz zobaczyłem Ciri w trailerze SoD.

EDIT: Trailer ma już 5 mln wyświetleń, a SoD dopiero 4 mln się doczłapał... Eh...
 
Last edited:
Dziwne, że ten trailer jest aż tak słaby, bo z "ja pier***ę ale epickie!" punktu widzenia zarówno FO3, jaki Skyrim miały solidne zajawki. Najpoważniejszym atutem Bethesdy był jak do tej pory marketing i umiejętne nakręcanie hajpu.
 
No tak, trailer nijaki. Nie jestem fanem uniwersum, więc jakoś do mnie nie przemawia. Może rzeczywiście ukryte są jakieś smaczki i pseudo-wyciskacze łez (pies i teksty "welcome home" oraz "war never changes"), ale takich większych nie wyłapałem. Po prostu pokazali kilka lokacji i tyle.

Ja na przykład nigdy nie zapomnę uczucia, które mnie przeszło gdy pierwszy raz zobaczyłem Ciri w trailerze SoD.

EDIT: Trailer ma już 5 mln wyświetleń, a SoD dopiero 4 mln się doczłapał... Eh...

Fallout ma trochę większą bazę fanów - Może zapowiedź Wiedźmina 4 osiągnie podobną popularność ( mało prawdopodobne) ze względu na sukces trójki :).
 
A mi trailer się podobał. Nawiązania do jedynki i dwójki, jak choćby pies jako towarzysz :). W trójkę i NV jeszcze nie grałem, ale są na mojej liscie. Czwórkę też na pewno kupię.
 
Wysyp materiałów z E3:

Trailer

Gameplay z cudownym komentarzem Todda

Crafting

Coś w stylu Simsów i Minecrafta

A takie cuś znajdzie się w kolekcjonerce:


Na koniec kompletna pierdółka, gra na iOS, która już jest dostępna


Aha, no i premiera Fallouta 4 odbędzie się 10 listopada 2015.
 
Last edited:
Wybór opcji dialogowych jak w grach BW, a nawet gorzej.
Zrobili z Fallouta kolejnego Minecrafta.
System walki wygląda tak samo jak poprzednio, a VATS zmieniono w jakiś bullet-time.
A na dodatek usunięto skille.

Żyć nie umierać.
 
Ale sposób prezentacji dialogów na plus. Wreszcie dynamiczne ujęcia kamery i mówiący bohater, już wiemy jak to będzie wyglądać w nowym TESie, tyle, że tam to wyjdzie na plus, bo nie było tam takiej swobody w dialogach jak w Falloutach. Grając trochę w FO3 byłem miło zaskoczony na ile sposobów można odpowiedzieć na zadane pytanie. Dialogi a'la BioWare to wykluczają.
 
Czyli znowu podrasowany silnik. Większość zmian całkiem logicznych, lepsze animacje, poprawiona walka, vats już nie pauzuje czasu tylko spowalnia, trochę jak kółko wyboru z Wieśka, crafting całkiem sympatyczny. Dalej jakieś simsy, meh. Wszystkie zmiany na plus, ale to wciąż po prostu bardzo dopracowany sandbox. Jeśli tych wszystkich systemów nie zmiksują z odpowiednią fabułą, to znów dostaniemy piękną wydmuszkę. Póki co odnośnie fabuły dostaliśmy doganianie reszty świata w postaci rewolucyjnych ficzerów typu: dynamiczne ujęcia w trakcie dialogów i gadający główny bohater. Mimika wciąż leży i kwiczy.

Na trójce się strasznie zawiodłem, chcę się łudzić, że Bethesda pierwszy raz w swojej historii zrobi porządną linię fabularną, ale jakoś wątpię. Na tą chwilę dla mnie to F3 v 2.0.

E:

Czekam na F:NV 2.0. :p
 
Top Bottom