Informacja dotycząca źle zliczanego doświadczenia

+
@LordXun

Zgodził bym się z tym co napisałeś z grubsza gdyby nie jeden szczegół który nas różni.

Jest pewna delikatna różnica między marudzeniem - liczylem na lepszą grafikę, lepsze dialogi i wogóle a faktem że ktoś wydał ciężko zarobioną kasę na grę która nie działa.
Ludzie wydali sporo kasy jak na nasze warunki i mają prawo czuć się lekko rozczarowani że otrzymali wersję beta za tą kasę - zwłaszcza że dowiedzieli się po zakupie.

@Buther90 dał link do fixa o który nam chodzi. Jak myślicie dać cynk Redą że nie muszą siedzieć w długi weekend ?
Oczywiście mam nadzieje że nie ukradną moda tylko zapłacą sowicie autorowi.
 
Ja już dzisiaj gram bo nie wytrzymałem zwiedzam sobie Velen dosłownie każda chatkę na mapie i co rusz natrafiam na zadania niezwiązane z pytajnikami, coś pięknego. ;)

@Buther90 ten fix nie burzy balansu rozgrywki poprzez dawanie XP za wszystko?
 
@ixi24 Dostaje się exp za szare questy ale mniej o jakieś 30% niż kiedy były zielone. Zrobiłem szybkie testy z użyciem konsoli. Sądzę, że nie ma tu obaw o balans bo rozwój postaci w grze i tak zakłada pewne widełki. Dla niecierpliwych (patrz ja) polecam mod do czasu wydania łatki. Właśnie zrobiłem oba zadania dla dzieci Cracha i dostałem expa mając 22 lvl, questy zielone 17 lvl. Wcześniej dostawałem 0. Polecam :).
 
Last edited:
Ci co narzekają. wy chyba nie widzieliście zbgowanych gier tóż po priemierze. Battlefield 4 czy AC untiy... To są klasyki jeżeli chodzi o bugi
 
Moim zdaniem- jak nie masz gotowej gry, nie wydawaj jej. Jak masz nie gotową a musisz wydać - poinformuj i daj przecenę jako produkt potencjalnie wadliwy.

Popatrz na to z innej strony. Ktora firma teraz wydaje gry na podobnym poziomie skomplikowania zaawansowania świata i jakosci bez żadnych błędów?
Moze w roku 2000 updaty były rzadkością ale teraz to jest na porządku dziennym.
- premiera starcraft 2 ludziom paliły się karty z powodu błędu fps w menu
- premiera gothic 3 sama gra była dobra a ilość błędów KOLOSALNA !!!!!
- Skyrim ogromna ilosc updatów
- ostatni Assasin Creed gdzie serwisy ze śmiesznym obrazkami były zasypane bugami z gry

Mozna by tak wymieniać i wymieniać. CD projekt to nie ubisoft czy EA lub Blizzard jednak jezeli chodzi o poziom i jakość gry to jest pierwsza klasa.
Wszyscy narzekamy ale przyjdzie czas gdy gra bedzie upatchowana w pełni a wtedy nikt nie bedzie pamietał o swoim narzekaniu na to i owo a w końcu i tak stwierdzi ze wiesiek jest najlepszy :)

Jutro odpale tego moda na exp fixa i zobaczymy jak działa. Nie wiem jak wy ale ja chciałbym następną grę w uniwersum wieśka....
 
Właśnie zobaczyłem że na poprzedniej stronie podałeś linka tak więc przepraszam za moje niedopatrzenie ale równocześnie dziękuje za odpowiedź, kurde no mod genialny ale jeszcze pomyślę czy go użyć :p a tym czasem idę spać bo już z deka późno, elo
 
Szanowałem Blizzarda, ale co ostatnio wyczyniają z WoWem to się w głowie nie mieści. zniszyczyli moje ulubione MMO tak mówiąc offtopem
 
Stawiam garść fistaszków że gdyby ktoś cofnął ostatnie zmiany i napisał "Aktualizacja się nie udała, potrzebujemy miesiąc" to 3/4 osób co teraz się irytuje (w tym ja) powiedziało by ok to ide sobie pograć najwyżej kilka bug qestów zrobie jak będzie skończone.
DOKŁADNIE :cheers:
 
http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/119/?

Jeśli nie chcecie "naginać" zasad gry to polecam omijać szare questy do czasu wydania patcha.

Są dwie wersje tego moda. Jedna po prostu przywraca przyznawanie doświadczenia za szare questy, druga zwiększa o 20% sumę otrzymywanych punktów doświadczenia. Ta pierwsza wg mnie w żaden sposób nie wypacza gry, ani nie powoduje naginania jej zasad. Po prostu nareszcie możemy robić zadania w kolejności jakiej chcemy.
 
I sorry ale się nie zgodzę @kungfull. Cały hejt czas dotyczy jednego i tego samego - patcha w którym miał być naprawiony bug z expem (bo o pozostałych życzeniach co by kto chciał mieć naprawione, to są pojedyncze posty).
Wiesz z mojej strony to żaden hejt tylko uzasadniona krytyka, nie mam piętnastu lat żeby się bawić w takie rzeczy. A co do błędów i rzeczy naprawdę nieprzemyślanych (to że Geralt może walczyć jak jest przeciążony, że nie może przeskakiwać przeszkód podczas walki - to są dwa przykłady z kilkudziesięciu) to jest ich dużo i masz od tego inny temat. Nie zrozum mnie źle Wiedźmin to świetna gra, ale niestety jest w niej naprawdę wiele rzeczy do poprawy. A człowiek grając się zastanawia później, że przecież mieli trzy lata i tego i tamtego nie poprawili.
 
Last edited:
Widzę że usuwacie też nie wygodne komentarze...Dlaczego? Nie można szczerze napisać że CDP oszukało nas wszystkich? Na pudełku nie ma informacji że to wersja beta i nie działa doświadczenie! Kłamali z obcinanie grafiki do końca motali się w tym co mówią...Kłamali z darmowymi DLC,Kłamali że nie będzie żadnych zabezpieczeń bo nie wszyscy mają internet,sami perfidnie wypuścili patcha przezd premierą na konsole.Co było policzkiem dla pcetowców.Taka jest prawda i można znaleźć te wszystkie wypowiedzi bez problemu...Kłamstwa kłamstwa i kłamstwa...Patch miał być w poniedziałek dalej mówili wtorek,środa,czwartek...
Przestańcie kasować nie wygodne posty,każdy ma prawo powiedzieć nie wygodną prawdę i nazywać żeczy po imieniu...Gra jest świetna ale nie będę ślepo popierał ludzi którzy kłamią mi prosto w twarz!

P.S. Nawet nie wiem jak skomentować fakt że wyszedł mod naprawiający doświadczenie a Wy babracie się z tym już od tygodnia i nic...żal!
 
Last edited:
@Filo18

W bF nie grałem ale AC unity kupiłem zaraz po premierze (2 dzień chyba, akurat to mi nie szło pre orderem).Faktycznie gra miała błędy, niedociągnięcia przez które uważam tą część ze jedna z gorszych- ale powtórzę po raz wtóry, jest różnica między mało funkcjonalną grą z bugami pokroju coś wpadło w tekstury a błędami nie mogę zainstalować lub przejść gry.

Zaskoczenie (szok?) jest tym większy że chyba nikt do tej pory nie kojarzył CDPr z takiej strony - w moich oczach to była taka miła, pro fanowska firma wydająca czarne konie i solidne technicznie tytuły.
Cóż chyba taka kolej rzeczy - każda organizacja wraz z rozrostem chyba traci kontrolę nad sobą samą.

Ktoś wcześniej pisał (nie chce mi się szukać już kto) że to duża gra że my marudzimy o sprawdzenie wszystkiego to żmudny proces może trwać miesiącami itp.
Ok, no zgadzam się tylko że nam zajęło mniej niż miesiąc by znaleźć w choooj (liczba nie wymierna) błędów wcale nie szukając ich.
I serio chcecie mi powiedzieć ze przed premiera nikt z xy betatesterów nie widział tego? (pomijając błędy po paczach) ?
Jeżeli tak to może trzeba im płacić za znaleziony bład a nie godziny przegrane...
A nawet jeśli my szukaliśmy 1 mc + 3 tyg naprawiają CDPR - 2 tygodnie, o 3 mogli przesunąć premierę bez tego wszystkiego....
 
Są dwie wersje tego moda. Jedna po prostu przywraca przyznawanie doświadczenia za szare questy, druga zwiększa o 20% sumę otrzymywanych punktów doświadczenia. Ta pierwsza wg mnie w żaden sposób nie wypacza gry, ani nie powoduje naginania jej zasad. Po prostu nareszcie możemy robić zadania w kolejności jakiej chcemy.

Własnie zauważyłem, że mod dostał updata. To miłe.
 
Za wygranie w gwinta ile dostajecie xp 25? wygrałem jedna potyczke, ktora była na szaro i dostałem własnie tyle xp gdzie podobno za szare zadania doswiadczenia sie nie dostaje. Normalnie zgłupiec mozna no chyba, ze to jakies "inne" szare było

Za "szare" zadania, które nie mają sugerowanego levelu, xp dostaniesz. Rozgrywki w gwinta są szare i nie mają sugerowanego levelu. Wyjątkiem jest quest "o wysoką stawkę", którego sugerowany lvl to 26.
 
Dzisiaj w nocy miałem sen. Sen w którym duch przeszłości ganił mnie i grupę anonimowych postaci stojących dookoła mnie za to, że nie pomogliśmy wspaniałej grze w którą każdy zawsze marzył aby zagrać. Grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Że zamiast pisać o konkretach rozmienialiśmy się na drobne pisząc o braku szacunku, przedłużającym się oczekiwaniu na patch, narzekaniu na pomniejsze bugi czy dywagowaniu, że gra nie była wystarczająco przetestowana przed kilkakrotnie przesuwaną premierą.
W natłoku tego wszystkiego (łajał nas dalej duch przeszłości) zapominaliście o najważniejszym: zagrożona jest sama idea gry!!! Twórcom nagle coś odbiło i zapomnieli, że obiecywali grę w otwartym świecie. I że taką grę zrobili. I że nagle z nieznanych powodów od tej koncepcji odeszli i zaczęli przysyłać do graczy odpowiedzi w stylu "nie dostaniesz expa za to czy za tamto bo pod koniec gry będziesz za silny". Zapomnieli że osadzając grę w otwartym świecie dają graczom możliwość rozwoju dowolnego - jeśli ktoś ma ochotę być kompletnie OP pod koniec gry to będzie robił wszystkie side questy i potem będzie zamiatał podłogę każdym przeciwnikiem. A inny gracz nie będzie miał ochoty tak się bawić i będzie grał tylko główny wątek + okazjonalne side questy i będzie na końcu "w widełkach poziomu założonego przez twórców".
Potem duch przeszłości krzyczał na nas za to, że nie mówiliśmy jednym głosem, że koncepcja wymuszonej ścieżki wykonywania questów w określonej kolejności tak aby jak najmniej z nich przeszło na szary kolor aby nie tracić doświadczenia jest po prostu chora w wypadku gry z otwartym światem.
Ale przede wszystkim rugał nas za to że nie krzyczeliśmy do twórców wystarczająco głośno:

ZROBILIŚCIE GRĘ Z OTWARTYM ŚWIATEM! NIE MA GÓRNEGO LIMITU POZIOMÓW! DAJCIE NAM GRAĆ TAK JAK CHCEMY! NIE OGRANICZAJCIE NAS SZTUCZNIE! CHCEMY MIEĆ ZA ŁATWO PO KONIEC? TO POZWÓLCIE NAM NA TO! BO TO NAJPIĘKNIEJSZA I NAJFAJNIEJSZA GRA Z OTWARTYM ŚWIATEM JAKA POWSTAŁA! CHCEMY DOSTAWAĆ EXP ZA WSZYSTKO CO ROBIMY BO TAK NAM DOPOWIADA ROZSĄDEK ŻE DZIEJE SIĘ W PRAWDZIWYM ŻYCIU. A TO ZWIĘKSZA IMERSJĘ GRY! A IMERSJĘ WIEDŹMIN MA POTĘŻNĄ. NIE PSUJCIE JEJ. BŁAGAMY!!!!!

Potem się obudziłem i wszedłem na forum. I zobaczyłem, że w międzyczasie jak spałem wątek z w miarę konstruktywną dyskusją dot. sposobu naliczania doświadczenia w grze przerodził się w falę hate-u przeciwko grze (fantastycznej) i jej twórcom (utalentowanym). I zapłakałem. Bo zrozumiałem, że duch przeszłości w moim śnie mógł sobie na nas krzyczeć a natura ludzka jest niezmienna i paskudna - nawet najbardziej szczytny cel w miarę jak nie idzie po czyjejś myśli przeradza się w nienawiść, złość i całą kupę innych negatywnych emocji. I że przez to właśnie nigdy nie będziemy krzyczeć jednym głosem. I że nasza sprawa jest z góry skazana na porażkę....
 
Last edited:
@kungfull wgraj fixa ponoć dodaje xp za szare zadania i nie psuje balansu rozgrywki ;) Też z nim spróbuje wieczorem, jak nie będzie dzisiaj łatki.
 
Proszę tutaj ten mod naprawiający doświadczenie...
http://www86.zippyshare.com/v/YCQgvDgn/file.html
Wypakowujemy do Witcher 3 - Wild Hunt\content\patch0\bundles i odpalamy plik eXPModNormal!
Dzięki Wam redzi za wszystko w tym temacie czyli totalnie za nic! Jak zawsze gracze naprawili problem z którym Wy babracie się od tygodnia! Wracam grać ;)
 
Top Bottom