Informacja dotycząca źle zliczanego doświadczenia

+
@kungfull wgraj fixa ponoć dodaje xp za szare zadania i nie psuje balansu rozgrywki Też z nim spróbuje wieczorem, jak nie będzie dzisiaj łatki.
Dzięki ale poczekam na to co zrobią twórcy przy patchu 1.05. Jak kompletnie oleją głosy fanów dot. sposobu naliczania doświadczenia to być może się zdecyduję bo z reguły jestem bardzo nieufny w stosunku do tego typu zewnętrznego oprogramowania. Ja mimo wszystko ufam twórcom Wiedźmina, ze wiedzą co robią bo zrobili grę fantastyczną ale znam też prawdę życiową: każdy jest człowiekiem, każdy może się pomylić. I uważam, że się mylą ograniczając sztucznie rozwój w grze. Ale być może jednak porzucą ta koncepcję. Nie wiemy tego. Informacje są sprzeczne. Dlatego poczekam. I dopiero wtedy zdecyduję czy użyć moda.

Proszę tutaj ten mod naprawiający doświadczenie...
http://www86.zippyshare.com/v/YCQgvDgn/file.html
Wypakowujemy do Witcher 3 - Wild Hunt\content\patch0\bundles i odpalamy plik eXPModNormal!
Dzięki Wam redzi za wszystko w tym temacie czyli totalnie za nic! Jak zawsze gracze naprawili problem z którym Wy babracie się od tygodnia! Wracam grać

Nie wiesz czy ten mod działa poprawnie, jak wpływa na grę, czy gdzieś, mieszając w kodzie, nie stworzy takiego babola że uniemożliwi Ci jej zakończenie itd. Moderzy nie muszą przestrzegać reguł i zasad kontroli jakości, które obowiązują w każdej firmie.
 
Last edited:
Słuchajcie tu nie chodzi o punkty doświadczenia za szare questy. Bez odpowiedniego zbalansowania ta gra stanie się po prostu za łatwa w pewnym momencie a i tak jest już za łatwa. W pewnym momencie jeżeli to zmienią to co prosicie będziemy mieli wysokolevelowe postacie w połowie gry i zaczniemy się nudzić po prostu. Przestańcie mącić wodę. Albo devsi niech zmienią balans gry (a to zajmie dużo czasu i na pewno nie zrobią tego teraz) albo niech zostawią tak jak jest. Nie pogarszajcie tego co jest. Questy warto robić tak czy inaczej ze względu na matsy i schematy i receptury lub chociaż aspekty fabularne.

Myślę, że od tego, by było trudniej są poziomy trudności. Jeśli i tu jest pod koniec za łatwo, to warto pomyśleć o jakimś patchu podnoszącym ten poziom (nie wiem, czy to proste, zapewne nie, ale może dałoby się podnieść poziom bossów choćby).
Na poziomie normalnym, niech ludzie mają satysfakcję z tej łatwości i wymaksowanej postaci.
5 XP dużo nie zmieni w rozgrywce, ale zawsze jakaś forma nagrody jest. Dzięki temu zamiast farmić potwory (co jest nieco nudnawe na dłuższą metę) gracz może zrobić parę szarych questów. Na to samo wyjdzie w sumie.

PS. A i dziękuję Panu Marcinowi Momotowi za konkretną informację.
To już coś. Na patcha osobiście czekam cierpliwie, bo podejrzewam, że po prostu jest zbyt wiele do naprawienia, by go można było wydać na "już".
Ale też zdania o samym systemie rozwoju postaci nie zmienię. W całej ten fantastycznej grze jest to dla mnie jeden z minusów.
 
Last edited:
Moderzy nie muszą przestrzegać reguł i zasad kontroli jakości, które obowiązują w każdej firmie.
Kontrola jakości to jest ostatnia rzecz o jaką redzi zadbali przy Wiedźminie...Teraz mogę przynajmniej grać i dostawać doświadczenie a nie dalej czekać czy sami coś zrobią z tym przed wekendem czy też nie...
 
Kontrola jakości to jest ostatnia rzecz o jaką redzi zadbali przy Wiedźminie...Teraz mogę przynajmniej grać i dostawać doświadczenie a nie dalej czekać czy sami coś zrobią z tym przed wekendem czy też nie...
A jak jest to xp ułozone za te zadania? czy to sie samemu w programie ustawia według uznania? zeby nie było tak, ze zrobie szare zadanie i dostane za to 1000xp bo to byłby totalny bezsens.
 
Nie wiem jak to jeszcze jest z szarymi zadaniami ale sprawdziłem fabularne i normalnie leci xp raz 50 raz 200.Wcześniej nie było nic...Z tego co ludzie piszą to działą to prawidłowo...
 
Mod zmienia tylko wymagania wszystkich zadań na 68. W dzienniku wyświetlają się normalnie ale w rzeczywistości są na poziomie 68 więc nigdy nie będą dla nikogo szare. Balans rozgrywki jest moim zdaniem nietknięty. Poza tym mod zmienia tylko jeden plik, który można w razie czego odinstalować (mod ma taką funkcję). Jeśli chcecie inaczej to można użyć verify/repair w gogu albo steamie i plik wraca do poprzedniego stanu.
 
No nawet fajny ten mod, za jedno z zadan szarych dostałem 296 doswiadczenia a za jedna czesc zielonego 100 (za całosc bedzie pewnie o wiele wiecej) ale nie wiem czy aby za szybko nie bedzie sie zdobywało nowego levelu takim sposobem.

Proszę tutaj ten mod naprawiający doświadczenie...
http://www86.zippyshare.com/v/YCQgvDgn/file.html
Wypakowujemy do Witcher 3 - Wild Hunt\content\patch0\bundles i odpalamy plik eXPModNormal!
Dzięki Wam redzi za wszystko w tym temacie czyli totalnie za nic! Jak zawsze gracze naprawili problem z którym Wy babracie się od tygodnia! Wracam grać ;)
Czy to jest ta wersja tego moda, ktora przywraca przyznawanie doświadczenia za szare questy ale nie zwieksza o 20% sumę otrzymywanych za nie punktów doświadczenia czy jednak zwieksza? bo lepszy ten z pierwsza opcja a nie z oboma
 
Last edited:
Tam są trzy pliki, dobrze rozumiem ich działanie?
Experience mod normal - 100% expa za wszystkie questy
20 percent more XP for grey quest - +20% za szare questy
Fix Exp (with uninstall) 20 less exp - 80% za wszystkie questy?

Czy może trzeci wymieniony przeze mnie plik to -20% za szare questy?

Brakuje, kurcze, dokładnego opisu tej modyfikacji.
 
Trzeci wariant daje 80% expa za wszystkie questy ( testowane na jednym szarym i jednym zielonym quescie )
 
No nawet fajny ten mod, za jedno z zadan szarych dostałem 296 doswiadczenia a za jedna czesc zielonego 100 (za całosc bedzie pewnie o wiele wiecej) ale nie wiem czy aby za szybko nie bedzie sie zdobywało nowego levelu takim sposobem

Jeśli robisz zadania po kolei według poziomu to można zrobić 90% z nich gdy sa na zielono z tego co wiem.
 
Trzeci wariant daje 80% expa za wszystkie questy ( testowane na jednym szarym i jednym zielonym quescie )
Wydaje się więc, że jest to najlepszy wariant, a na pewno najlepiej zbalansowany - z jednej strony dostajemy doświadczenie za wszystkie zadania, z drugiej te liczby są pomniejszone o jakąś wartość.
 
To co pisze jest tylko i wyłącznie moim subiektywnym spojrzeniem na pseudo problem z brakiem doświadczenia za niektóre działania w grze. Bardzo mi się podoba taka mechanika. Cała ta "afera" jest tylko i wyłącznie wynikiem niedocenienia przez twórców wpływu na sposób patrzenia na gry w "odgrywanie roli" jakie wywarły na graczy różnorakie MMO z pod znaku Lineage 2 i tym podobne. Osobiście nie uważam że jedyną mozliwą nagrodą za ukończenie zadania musi być tylko i wyłącznie "doświadczenie", w zupełności wystarczy mi "skrzynia pełna skarbów" lub nowy miecz, obecna sytuacja jest dużo bliższa naszej rzeczywistości gdzie więcej uczymy się robiąc coś nowego niż gdy robimy cos po raz sto dwudziesty czwarty, zauważcie że gdy wykonujemy jakąś czynność która przekracza w jakimś wymiarze nasze aktualne umiejętności również możemy się niewiele nauczyć nawet jeśli odniesiemy sukces, warunkiem zdobycia wiedzy jest zrozumienie dlaczego tak się stało.
Bardzo fajna mechanika, niczego nie ruszajcie, niczego nie zmieniajcie, dajcie jakieś symboliczne doświadczenie 1-5 exp za zbyt proste na głównego bohatera zadania by zamknąć usta malkontentom. Osobnym problemem jest brak doświadczenia za zadania głównego wątku które wykonujemy we właściwym czasie, ale jak rozumiem sami przyznaliście że na tym pracujecie, zresztą ... od 15 poziomu gram na "Droga ku zagładzie", jakoś nie odczuwam braku 1-2 poziomów.
 
To co pisze jest tylko i wyłącznie moim subiektywnym spojrzeniem na pseudo problem z brakiem doświadczenia za niektóre działania w grze. Bardzo mi się podoba taka mechanika. Cała ta "afera" jest tylko i wyłącznie wynikiem niedocenienia przez twórców wpływu na sposób patrzenia na gry w "odgrywanie roli" jakie wywarły na graczy różnorakie MMO z pod znaku Lineage 2 i tym podobne. Osobiście nie uważam że jedyną mozliwą nagrodą za ukończenie zadania musi być tylko i wyłącznie "doświadczenie", w zupełności wystarczy mi "skrzynia pełna skarbów" lub nowy miecz, obecna sytuacja jest dużo bliższa naszej rzeczywistości gdzie więcej uczymy się robiąc coś nowego niż gdy robimy cos po raz sto dwudziesty czwarty, zauważcie że gdy wykonujemy jakąś czynność która przekracza w jakimś wymiarze nasze aktualne umiejętności również możemy się niewiele nauczyć nawet jeśli odniesiemy sukces, warunkiem zdobycia wiedzy jest zrozumienie dlaczego tak się stało.
Bardzo fajna mechanika, niczego nie ruszajcie, niczego nie zmieniajcie, dajcie jakieś symboliczne doświadczenie 1-5 exp za zbyt proste na głównego bohatera zadania by zamknąć usta malkontentom. Osobnym problemem jest brak doświadczenia za zadania głównego wątku które wykonujemy we właściwym czasie, ale jak rozumiem sami przyznaliście że na tym pracujecie, zresztą ... od 15 poziomu gram na "Droga ku zagładzie", jakoś nie odczuwam braku 1-2 poziomów.

Ahaa? Czekaj, jeśli zrobić, jak gadasz to w ogóle niech zadania nie dają doświadczenia. W końcu Geralt już miał do czynienia z większością tych potworów. Po co mu dośiwwadczenie, jak to dla niego pikuś. Ta gra jest RPG, nie żadne MMO. Jeśli chciałbym grać w MMO - je bym kupił. Twoja logika jest pokręcona.
 
napotkałem w Novigradzie, mając 16 lv. quest na 6 lv. (taki mały szary quest, "tajemniczy handlarz") zadanie wykonałem i przyznało w połowie questa 10xp i na jego koniec 25 xp. (wczytałem save dla pewności i to samo) to normalne? bo zgłupiałem już. Btw, nie ten temat, ale po wczorajszych DLC wędrowni kupcy się obrazili? jeden zero reakcji, następny po wciśnięciu [pokaż co masz na sprzedaż] wraca do okna dialogowego. Ktoś też tak ma?
 
To co pisze jest tylko i wyłącznie moim subiektywnym spojrzeniem na pseudo problem z brakiem doświadczenia za niektóre działania w grze. Bardzo mi się podoba taka mechanika. Cała ta "afera" jest tylko i wyłącznie wynikiem niedocenienia przez twórców wpływu na sposób patrzenia na gry w "odgrywanie roli" jakie wywarły na graczy różnorakie MMO z pod znaku Lineage 2 i tym podobne. Osobiście nie uważam że jedyną mozliwą nagrodą za ukończenie zadania musi być tylko i wyłącznie "doświadczenie", w zupełności wystarczy mi "skrzynia pełna skarbów" lub nowy miecz, obecna sytuacja jest dużo bliższa naszej rzeczywistości gdzie więcej uczymy się robiąc coś nowego niż gdy robimy cos po raz sto dwudziesty czwarty, zauważcie że gdy wykonujemy jakąś czynność która przekracza w jakimś wymiarze nasze aktualne umiejętności również możemy się niewiele nauczyć nawet jeśli odniesiemy sukces, warunkiem zdobycia wiedzy jest zrozumienie dlaczego tak się stało.
Bardzo fajna mechanika, niczego nie ruszajcie, niczego nie zmieniajcie, dajcie jakieś symboliczne doświadczenie 1-5 exp za zbyt proste na głównego bohatera zadania by zamknąć usta malkontentom. Osobnym problemem jest brak doświadczenia za zadania głównego wątku które wykonujemy we właściwym czasie, ale jak rozumiem sami przyznaliście że na tym pracujecie, zresztą ... od 15 poziomu gram na "Droga ku zagładzie", jakoś nie odczuwam braku 1-2 poziomów.

Twój system nagradzania sie nie sprawdzi. Ja na 16 lewelu mam wszystkie możliwe sety wpisane w rzemieslnictwo: niedzwiedzia,gryfa,kota...... ze wszystkimi mozliwymi poziomami ulepszen tych stroi do poziomu IV. Jaka nagroda ma mnie czekać za szare zadanie ktora mnie zachęci do zrobienia danego questa? Pieniadze tez nie bo mam grubo ponad 15 000 . Doświadczenie to nagroda zupełnie logiczna i trafna bo kazdy exp sie liczy. Jaki jest sens w dostaniu 30 mieczy z questów z ktorych kazdy wyrzucisz bo to złom albo sprzedasz bez sensu bo i tak kasy masz co nie miara....
 
Btw, nie ten temat, ale po wczorajszych DLC wędrowni kupcy się obrazili? jeden zero reakcji, następny po wciśnięciu [pokaż co masz na sprzedaż] wraca do okna dialogowego. Ktoś też tak ma?

Wiem, że jeden z kupców (spotkałem go gdzieś w okolicach drogi do Oxenfurtu, tej przebiegającej obok kamieniołomu) reagował u mnie tak jak ten drugi o którym wspominasz, a było to gdzieś w okolicach patcha 1.02, więc widocznie jest to jakiś wbudowany problem, nie związany w żaden sposób z DLC.

Co do New game+ to nie widzę tego trybu w grze tego typu. Fajnie się to sprawdzało np. w Dark Souls, ale tamta gra była swoistą pętlą czasową, zresztą tam mieliśmy znacznie więcej możliwości upgradu sprzętu niż w Wiedźminie i całość była ewidentnie pisana z myślą o ponownym przechodzeniu. Inne gry gdzie to się sprawdzało to np. Batmany z serii Arkham, ale tam sprowadzało się to nie tyle do siły posiadanego ekwipunku co jego różnorodności.

Najlepszy byłby jakiś endgamowy content, składający się np. z wieloetapowych zleceń na potężne potwory. No i oczywscie normalny system naliczania doświadczenia. Jeszcze raz podkreślam: mamy sugerowane poziomy zadań, więc to od nas zależy czy podejdziemy do nich wtedy kiedy powinniśmy, czy jak wywindujemy się o 5 leveli wyżej tak, aby nie stanowiły wyzwania. Odebranie graczom tego wyboru to traktowanie ich jak debili. Ot, casualizacja...
 
Last edited:
Top Bottom