Informacja dotycząca źle zliczanego doświadczenia

+
Dawanie exp za wszystko jest bez sensu, ja uważam że najtrudniejszy poziom powinien mieć obcięte dostawanie xp jeszcze co najmniej o połowę.
 
Dawanie exp za wszystko jest bez sensu, ja uważam że najtrudniejszy poziom powinien mieć obcięte dostawanie xp jeszcze co najmniej o połowę.
Alek daj spokój wiem że lubisz wyzwania.Wiem że zawsze wybierasz najtrudniejszy poziom ale w grach RPG doświadczenie powinno być przyznawane za wszystkie wykonane zadania...Bez znaczenia czy 5pky czy 5000.
 
BUG z doświadczeniem dosięgnął i mnie.
Dostaję doświadczenie tylko za zabijanie potworów, nie dostaję za postępy w głównych questach jak i za zakończenie questa.
Poziom 10, kończyłem quest Panie Lasu, ścieżkę zadania Barona prawie zakończyłem. (Oba questy oczywiście "zielone").
Przez cały quest Panie lasu nie dostawałem w ogóle doświadczenia za postępy i za cały quest na końcu.
Dostawałem natomiast w trakcie jego trwania doświadczenie za zabijanie potworów: za wyverne i harpie kolo gniazda, za utopce idąc z Jankiem, za wilki i wilkołaka koło drzewa i za endriagi przy duchu.
Pozostało mi wczytać zapis sprzed paru godzin i czekać na patch...

Zastanawiam się jeszcze czy nie użyć moda na XP, bo z tego co widać na patcha trochę sobie jeszcze poczekamy.
 
BUG z doświadczeniem dosięgnął i mnie.
Dostaję doświadczenie tylko za zabijanie potworów, nie dostaję za postępy w głównych questach jak i za zakończenie questa.
Poziom 10, kończyłem quest Panie Lasu, ścieżkę zadania Barona prawie zakończyłem. (Oba questy oczywiście "zielone").
Przez cały quest Panie lasu nie dostawałem w ogóle doświadczenia za postępy i za cały quest na końcu.
Dostawałem natomiast w trakcie jego trwania doświadczenie za zabijanie potworów: za wyverne i harpie kolo gniazda, za utopce idąc z Jankiem, za wilki i wilkołaka koło drzewa i za endriagi przy duchu.
Pozostało mi wczytać zapis sprzed paru godzin i czekać na patch...

Zastanawiam się jeszcze czy nie użyć moda na XP, bo z tego co widać na patcha trochę sobie jeszcze poczekamy.

Widzę że nawet natknąłeś się na niego w podobnym miejscu co ja... Masz może zainstalowane ostatnie DLC ? U mnie o ile dobrze pamietam przed instalacją ostatnich dodatków wszystko było ok. Może winę ponosi ta ostatnia "mini" aktualizacja :(.....
 
Gram z GOG Galaxy i gra zawsze z automatu ma najnowszego patcha.
DLC też instaluję jak tylko się ukazują.

Co ciekawe, był u mnie brat, tydzień temu i robił te same zadania na podobnym poziomie i nie zauważyliśmy tego problemu.
A mnie dziś dosięgła ręka BUGa :(
 
Last edited:
Czytając to i zagraniczne forum można dojść do wniosku, że błąd jest zupełnie randomowy. Pierwsze zgłoszenie miało miejsce chyba kilka dni po premierze, więc nie łączyłbym tego ani z patchem 1.04 ani ostatnimi DLC. Wszystkiemu winny jest na siłę udziwniony system zdobywania doświadczenia z szarymi zadaniami, bo przez to gra głupieje. Co ciekawe jest już dostępny mod który wprowadza normalne naliczanie expa i poniekąd rozwiązuje problem. A oficjalnego patcha dalej nie widać...
 
Wgrałem sobie ten mod fix do zielonych zadań i ten 20% do szarych i gram, będzie patch to wszystko wywalę, nie idę w główny wątek bo i tak Roche jest zabugowany tylko robię zlecenia wiedźmińskie i jest git
 
ktoś z graczy PC mógłby w imie ogółu zrobić nową grę o tym modzie, przejść ją i napisać co uważa na temat zlikwidowania expa za zielone.

np
- czy da się dzieki temu na 60 wbic ?
- czy postać jest zbyt op i psuje to gre?
- czy redzie zrobili dobrze?
 
Aleś wymyślił, nikt nie będzie od nowa gry zaczynał i z jęzorem na brodzie przechodził ją całą a dodatkowo prawdopodobnie jutro albo w sobotę będzie już patch więc ten mod ma rację bytu tylko do wydania patcha, nie dłużej
 
Jeżeli ktoś tak jak ja bedzie grał 2x wiedzmina to w sumie czemu nie - spokojnie tylko pytałem, przynajmniej byśmy byli pewni czy walcymy słusznie.

A co do opisu że wydanie patcha sprawi że mod będzie zbędny- bzdura. Exp za szare qesty o ile będzie zmieniony to będzie to 5 exp a nie tyle co w patchu.
Tak więc mod będzie raczej niezbędny.
 
Ja czekam na patch, żeby w ogóle tego expa w grze naliczało... Zazwyczaj i tak na początku próbuję przechodzić grę tak jak twórcy ją wymyślili. W vanilla Skyrim spędziłem ze 300h zanim zacząłem bawić się modami (chociaż pomijając już wszystko inne - pod względem samej eksploracji RPG Bethesdy są o wiele lepiej zaprojektowane niż Wiedźmin 3, więc nawet skalowanie mi tam nie przeszkadzało tak bardzo). Przejdę, odstawię grę pewnie na pół roku lub więcej, a jak wrócę to mam nadzieję moderzy porządnie wezmą się i za system naliczania punktów i sam rozwój postaci, który z mocno ograniczoną liczbą slotów na umiejętności również jest daremny (chociażby to odblokowywanie skilli których nigdy nie użyjemy po to, aby dostać się do tych z dolnego rzędu).
 
BUG z doświadczeniem dosięgnął i mnie.
Dostaję doświadczenie tylko za zabijanie potworów, nie dostaję za postępy w głównych questach jak i za zakończenie questa.
Poziom 10, kończyłem quest Panie Lasu, ścieżkę zadania Barona prawie zakończyłem. (Oba questy oczywiście "zielone").
Przez cały quest Panie lasu nie dostawałem w ogóle doświadczenia za postępy i za cały quest na końcu.
Dostawałem natomiast w trakcie jego trwania doświadczenie za zabijanie potworów: za wyverne i harpie kolo gniazda, za utopce idąc z Jankiem, za wilki i wilkołaka koło drzewa i za endriagi przy duchu.
Pozostało mi wczytać zapis sprzed paru godzin i czekać na patch...

Zastanawiam się jeszcze czy nie użyć moda na XP, bo z tego co widać na patcha trochę sobie jeszcze poczekamy.

Postanowiłem sprawdzić działanie MODa Fix Exp for quest na problem braku doświadczenia w zadaniu głównym "Panie lasu", który mnie spotkał.
Zainstalowałem wersję standardową, bez podnoszenia czy obniżania doświadczenia. MOD zadziałał idealnie, dostałem doświadczenie za kolejne etapy zadania i na zakończenie.
W tym jednym zadaniu głównym ominęło mnie przez BUGa prawie 900pkt doświadczenie :crazy:


Wczytałem sava przed wejściem na słodką ścieżkę.
Na kolejnych etapach zadania dostałem doświadczenie:
po znalezieniu Janka - 148
po otrzymaniu sztyletu - 148
po zabiciu ducha z drzewa - 148
po rozmowie z sołtysem jak uciął sobie ucho - 248
i na zakończenie rozmowy z wiedźmami - 200.
:eek:
 
Gratulacje :) szkoda że pewnie na ps4 żadne mody nie będą wydane... Mogli by Redsi wesprzeć modową scenę i wydać co lepsze mody w sklepie.
 
Gratulacje :) szkoda że pewnie na ps4 żadne mody nie będą wydane... Mogli by Redsi wesprzeć modową scenę i wydać co lepsze mody w sklepie.

Przecież to nie zalezy od nich. Poza tym żadna gra na PS4 nie obsługuje modów. Bo takich rzeczy na PSNie zwyczajnie nie da sie umiescić.
 
Czy ja wiem czy się nie da - nie znam się ale wydaje mi się że np ten mod z expem mogli by nazwać jakoś np bust exp DLC i wydac jako darmowe dlc do ściągniecia.
 
Postanowiłem sprawdzić działanie MODa Fix Exp for quest na problem braku doświadczenia w zadaniu głównym "Panie lasu", który mnie spotkał.
Zainstalowałem wersję standardową, bez podnoszenia czy obniżania doświadczenia. MOD zadziałał idealnie, dostałem doświadczenie za kolejne etapy zadania i na zakończenie.
W tym jednym zadaniu głównym ominęło mnie przez BUGa prawie 900pkt doświadczenie
Ja również gram w ten sposób i potwierdzam że exp działa prawidłowo...REDzi (sorki panowie) mają głęboko w poważaniu nas wszystkich i spijają browara przy grillu zaczynając długi weekend...Taka jest prawda-hajs wpadł więc trzeba go przeliczyć....Najpierw publicznie oznajmili że znają źródło problemu i fix wyjdzie w poniedziałek...Dalej miał być razem z patchem 1.5 środa\czwartek...a jak pisałem że najwcześniej ujrzycie go po wekendzie to mnie wyśmiano ;) heh Jak zawsze sami gracze załatwili sprawę w kilka dni...REDzi i te ich przekładanie premiery celem ''dopracowania produktu''
 
Last edited:
U mnie wszystko chodzi bez żadnych modów. Właśnie przed chwilą skończyłem questy fabularne w Velen na poziomie "Droga ku zagładzie". Żadnych problemów z EXP nie było.
 
I to jest największy problem. Dla części z nas problemy z EXP'em czy danymi Questami blokują rozgrywkę a u innych wszystko śmiga lub ignorują problemy. Już nawet jestem w stanie wytrzymać crash co 3-4 minuty (nawet nie chce wiedzieć ile savy zajmują już miejsca bo nauczyłem się empirycznie aby robić takiego co 3 kroki)
 
Top Bottom