Informacja dotycząca źle zliczanego doświadczenia

+
Jeśli ten patch dzisiaj nie wyjdzie to będzie to świadczyć o jednym. CD Project jako firma jest strasznie niewiarygodna. Fakt że Pan Momot nie przekazał nam od wczoraj żadnych informacji świadczy o tym że zwyczajnie zrobili sobie długi weekend i zwyczajnie nas okłamali że będą pracować nad patchem nawet przez weekend. Jaki trzeba mieć tupet żeby tak okłamywać ludzi? I to ma być niby poważna firma? A akcje lecą i lecą... sami sobie w kolano strzelają.
 
Mogli w poniedziałek wydać tego hotfix'a i spokojnie się dzisiaj weekendować, skoro mógł powstać mod który naprawia zielone misje to nikt z CDPR nie wmówi mi że hotfix to była grubsza sprawa lub coś w tym stylu, nie wiem kto był taki ,,mądry'' że uznał wsadzenie hotfix'a do całej paczki 1.05 za genialny pomysł ale jeśli mają więcej takich ,,geniuszy'' to wystarczy tylko współczuć.
 
Są dwie przyczyny. Albo ktoś kto za to odpowiada jest strasznie niekompetentny lub po prostu zgarnęli kasę za Wieska i teraz sobie robią wolne i nie za bardzo chce się im przemęczać. I piszą o patchu tylko dla odczepnego a jak go wydadzą koło środy przyszłego tygodnia to będzie dobrze. A ten kto zrobił ten mod zwyczajnie ich ośmieszył.
 
No tak na serio... trochę patologia :p patch ma wyjść w poniedziałek i nagle popłoch, patcha nie będzie, ojej, dajcie nam kilka dni. No to daliśmy. Potem "będziemy pracować przez długi weekend, jeśli będzie taka potrzeba"... no to pracujcie... dzisiaj piątek, ludzie oczekują patcha od pięciu dni i guzik. Pecetowcy mogą zainstalować moda, bo okazuje się, że jakiś chłop, który nie zna kodu od podszewki jest w stanie problem załatwić, a studio, które pewnie obklejone jest fragmentami kodu nie radzi sobie od pewnie tygodnia ponad (skoro patch miał wyjść w poniedziałek)... beka, beka.
 
Tak samo niekompetentne jest to, że na ps4 czy xboxie są takie potężne fram dropy. Na bagnach w Velen nawet do 18-20 klatek spadki. CDPR mówili od stycznia już " gra chodzi płynnie w 30klatkach na sekundę już teraz " Playstation Polska tydzień czy tam dwa przed premierą wieśka jak wrzucili gameplaya z Wieśkiem na ps4 " Gra chodzi płynnie w 30fpsach " Kłamstwo, kłamstwo i jeszcze raz kłamstwo. Teraz problem z tym patchem, zapewne tak jak wielu tutaj piszę ukaże się od pon-wtorek a na playstation i xoboxie zapewne w połowie tego miesiąca........
 
Mogli w poniedziałek wydać tego hotfix'a i spokojnie się dzisiaj weekendować, skoro mógł powstać mod który naprawia zielone misje to nikt z CDPR nie wmówi mi że hotfix to była grubsza sprawa lub coś w tym stylu, nie wiem kto był taki ,,mądry'' że uznał wsadzenie hotfix'a do całej paczki 1.05 za genialny pomysł ale jeśli mają więcej takich ,,geniuszy'' to wystarczy tylko współczuć.

Dokładnie, fani mogli zrobić raz dwa a doświadczeni twórcy mają z tym problem i nazywają sprawę na tyle poważną, zę wymaga bycia w patchu a nie w hotfixie? Jestem zawsze daleki w narzekaniu na twórców ale tutaj czuję nosem PR-owską sciemę od samego początku.

@LastHope123
No, nie przesadzajmy, wczoraj było święto. Polskie prawo mówi jasno kto nie może a kto może i na jakich warunkach pracować w dni świąteczne. Druga sprawa, że patch obiecany ostatecznie był w tym tygodniu zanim nie przeszli na "będzie kiedy będzie, strasznie się spieszymy, oj, oj". P. Marcin Momot mówił że będą pracować przez długi weekend (bądźmy ludźmi: czwartku nie ma co do tego żądną miarą wliczać) tak więc mimo iż miałem nadzieję, ze patch wyjdzie ostatecznie w piątek takową nadzieję straciłem. Najwcześniej w poniedziałek będzie.

A kurrrrrr... zapiał wystarczyło wydać hotfixa. Tak mnie to denerwuje, że nawet nie potrafię opisać. O ile jestem wiele w stanie wybaczyć twórcom to tego numeru nie.
 
Last edited:
Panowie, a tego moda na XP potem można bez problemu usunąć?
Jest jakoś szczególnie skomplikowane?

Bo tez mam błąd, troszkę wolnego i się zastanawiam, czy coś mieszać w grze, czy nie.
 
W modzie jest deinstalator, a jeżeli mu nie ufasz, to wystarczy zrobić kopię pliku patch.bundle i wszystko wraca do normy.

Sam korzystam z moda i szczerze polecam.
 
No ja XONE, więc też sobie poczekam ;) liczyłem na to, że patch na PC wyjdzie wtorek - środa, więc może, MOŻE do piątku konsolowcy dostaną... a tu pupa... :)
Dokładnie... nawet jak patch wyszedł by jakimś cudem dzisiaj to konsolowcy i tak są kilka dni w plecy bo nie wiadomo ile potrwa okres certyfikacji
 
Trochę nie rozumiem ludzi którzy jak ja grają na ps4 lub xboxie i nie mają dostepu do patcha - czemu nie gracie ?

Tzn jak nie chcecie to wasza sprawa - ja też nie grałem 2 dni aż się wyjaśniła sprawa z szarymi qestami. Teraz po patchu i tak za bardzo sytuacja się nie zmieni.
Ewentualnie powodem nie granie może być climb bug który w tym dziale pokazuje na filmikach jak sobie z nim poradzić

Ja też nie będę zaczynał na nowo aż nie naprawią bugów ale tylko dlatego że chce gre przejść na najwyższym poziomie trudności a tam faktycznie pewne bugi mają znaczenie.
 
The XP fix has been integrated into the patch. It would take a lot of work for us to make it a standalone hotfix, thus affecting the release date of 1.05 again. There are really a lot of issues that this update will fix - we want to make the game right for everyone.

Proszę wiadomość z forum EN z przed dwóch dni. Zasadniczo mówi zę fix dla bugu XP został włączony do patcha dlatego, że to byłoby bardzo dużo pracy zrobić tylko hotfixa osobno i to wpłynęło by na satę wydania 1.05.
Ściema, ściema, ściema! Fani potrafili rozwiązać problem a duże studio nie? I kompletnie nie zrozumieli że ludziom na patchu 1.05 dużo mniej zależy niż na rozwiązaniu problemu żę nie grają bo nie chcą mieć źle naliczanego doświadczenia.
Mnie też ten problem dotknął przy "Paniach Lasu" i przestałem grać. Chciałem czekać na patcha aby problem z XP był rozwiązany oficijalnie i nie popsuć sobie gry jesli mod źle działa ale za chwilę wgrywam moda.
 
Trochę nie rozumiem ludzi którzy jak ja grają na ps4 lub xboxie i nie mają dostepu do patcha - czemu nie gracie ?

Tzn jak nie chcecie to wasza sprawa - ja też nie grałem 2 dni aż się wyjaśniła sprawa z szarymi qestami. Teraz po patchu i tak za bardzo sytuacja się nie zmieni.
Ewentualnie powodem nie granie może być climb bug który w tym dziale pokazuje na filmikach jak sobie z nim poradzić

Ja też nie będę zaczynał na nowo aż nie naprawią bugów ale tylko dlatego że chce gre przejść na najwyższym poziomie trudności a tam faktycznie pewne bugi mają znaczenie.
Jestem w Novigradzie i nie dostaje pkt doświadczenia za żadne zadania które robię... dlatego nie gram.
 
@mlody89 bo robisz pewnie szare - patch tego nie zmieni. Ew doda ci 5 xp tyle że np na 35 lvl potrzeba 2000 exp. Czyli 400 takch qestów.

A nawet osoba taka jak ja która na skelige popołyneła na 22 lvl ma na koniec gry może 15-20 qestów szarych - czyli max 1000 expa po wgraniu patcha - czyli tyle co połowa lvl...

Nie warto dlatego nie grać. Na początku myślałem że bedzie za nie pełny exp - wtedy to co innego
 
W sumie czekamy już ładnych kilka dni i nadal jesteśmy w punkcie wyjścia. Póki co nie gram i czekam ale coraz bardziej skłaniam się ku wypróbowaniu moda. Gdybaliśmy że prawdopodobnym dniem jego wypuszczenia będzie dziś albo poniedziałek (sic!) Wypadałoby żeby Pan Momot oświecił nas czy jest jakiś progres w kwestii patcha bo niestety nie posiadam żadnych ukrytych wiedźmińskich zmysłów i zgadnąć trudno.
 
Top Bottom