Komunikat "Już masz ten przedmiot" występuje przy mutagenach

+
Komunikat "Już masz ten przedmiot" występuje przy mutagenach

Witam,
grając dzisiaj w Wiedźmina zauważyłem, że po pierwsze pojawiły się filtry(np. w alchemii pokaż/ukryj rzeczy, które masz, na które brakuje Ci składników i na które masz składniki), a po drugie nie można stworzyć dwóch takich samych przedmiotów. Dziwi mnie to, że nie było żadnego patch'a, który by się instalował. Chciałem stworzyć np. Zielony mutagen, ale pokazuje mi się informacja, że już go mam co jest prawdą, ale abym mógł zrobić Większy zielony mutagen potrzebuję, aż trzech.
W załączniku dodaję zdjęcie z problemem.
Edit:
Jednak patch się instalował. Nie zauważyłem tego. Patch 1.05.
 

Attachments

  • witcher3.jpg
    witcher3.jpg
    51.1 KB · Views: 55
Last edited:
no ogolnie nowy patch nieco zamieszal, narazie mozesz rzucić ten mutagen na ziemie, zrobic nowy i potem podniesc
 
Mam wrażenie, że oni specjalnie robią nowe błędy, aby potem mieć co łatać i wyjść na takich co troszczą się o graczy bo nowy patch co tydzień.
 

Rudal

Forum veteran
U mnie wszystko działało OK aż do łatki 1,05 a teraz odkąd ją zainstalowałem wywała mi grę w kosmos.
Gram około godziny i ciach, pulpit...
 
Zepsuliście alchemię, wy cholerne ciupagi. Mutagenów nie można produkować, białej mewy zresztą też nie.

Do tego filtrowanie przedmiotów w alchemii/rzemiośle jest po prostu poronione. Nie wiem, czy to wina konsoli i konieczności dostosowania tego mechanizmu do diabelskiego narzędzia zwanego padem, ale na chwilę obecną jest to strasznie frustrujące. Potrzebne jest kilka rzecz:
1. Jeśli zamknąłem jakąś listę, ma być zamknięta.
Każdą wizytę w alchemii lub u rzemieślnika zaczynam od tego samego rytuału zamykania rzeczy, które mi są niepotrzebne. Za każdym razem. Można się pociąć.

2. Lista przedmiotów jest coraz dłuższa i coraz ciężej znaleźć odpowiednie rzeczy. Filtry nie pomagają.
Mam już tyle mieczy, spodni i innego dziadostwa, że naprawdę nie można się w tym połapać. Potrzebne jest kilka rzeczy. Przede wszystkim możliwość ukrywania rzeczy za słabych, czyli powiedzmy filtr "ukryj rzeczy 5 poziomów poniżej twojego". I FILTRY MAJĄ BYĆ ZAPAMIĘTYWANE POMIĘDZY ODWIEDZENIEM EKWIPUNKU/RZEMIEŚLNIKA. Teraz za każdym razem szukamy od nowa. Do tego trzeba zgrupować wiedźmiński arsenał tak, żeby ulepszenie było obok przedmiotu, a nie na drugim końcu listy. Przydałoby się też automatyczne ukrycie pancerzy u kowala z odpowiednią informacją dla ludzi niepełnosprytnych.

3. Odwary, oleje i mikstury to jeden wielki śmietnik.
Umiecie coś znaleźć na ekranie ekwipunku z tymi rzeczami? Oleje jeszcze ujdą, rzadziej używane mikstury to problem, a odwary to czarna magia.

Nie wiem, czy ktoś to przeczyta, przynajmniej z osób decyzyjnych, ale ten patch to porażka. Pomijam już masę błędów graficznych, przenikania przez ściany i wyrzuty na 100 metrów w powietrze przy próbie wejścia do łodzi, których nie było w poprzednich wersjach. Wielki plus za powiększenie elementów interface'u, ale ogólnie jest katastrofa. Dajcie mi możliwość powrotu do 1.4.
 
Gdyby mutageny były w zakładce "Ekwipunek", pewnie i to by działało, ale są w zakładce "Postać" i tam "Y" nie działa (Gram na PC, ale za pomocą pada XBOX 360).
 
Mam wrażenie, że oni specjalnie robią nowe błędy, aby potem mieć co łatać i wyjść na takich co troszczą się o graczy bo nowy patch co tydzień.

nie no aż tak źle nie jest
mam nadzieję ;)

na chwile obecną poddałem się i przestałem grać ... czekam na wersję bez błędów w podstawowych aspektach gry. Aż strach pomyśleć co będzie z dodatkami.
 
@CerberV Dzięki. Swoja drogą Kolejne poziomy zaawansowania mutagenów powinny się różnić graficznie, bo sztuka jest znaleźć odpowiedni, jeśli ma sie ich ponad 100.
 
Błąd jest nam znany, poprawka zostanie wprowadzona w następnym patchu. Przepraszamy za niedogoność.

Super. Tylko że same mutageny nie są dopracowane za bardzo. Cena ich zawsze ta sama jak chcemy go sprzedać, nie ważne czy to pomniejszy mutagen czy wielki. Graficznie tylko 3 kolory i ten sam wygląd. Mało. To już w wiedzminie 2 to wyglądało znacznie lepiej! Tam było zróżnicowanie tego samego koloru, a i samych kolorów było więcej. Słowem zamiast lepie niż w W2, jest gorzej.
 
Top Bottom