Patch 1.05 - nowe bugi

+
Kolejne błędy w zadaniach.

"Ku chwale Freyi", poziom 4 - brak zaznaczenia obszaru, który mamy przeszukać
"Dziedzictwo", poziom 14, to samo
 
Bez przesady takie błędy to pikuś dla RED'ów

Straciłem trochę wiary w RED'ów więc dla mnie właśnie tak to wygląda. Niestety na chwilę obecną najbardziej przyjemną rozgrywkę prowadziłem na czystym Wiedźminie


W sumie to szkoda mi w tym wszystkim Momota... Kiedyś rzecznik prasowy pewnej dużej instytucji powiedział mi na tzw. pozanagraniu: "wiesz... co ja mogę... oni zje**li a ja muszę to teraz wam wszystkim tłumaczyć i gadać bzdury"... Odnoszę wrażenie, że podobnie jest i w CDPR - odwalają kaszanę, my się irytujemy i na chłopie wieszamy psy, bo nie raportuje co godzinę o postępach.

Nikt nie mówił, że będzie fajnie i łatwo ale też mam takie wrażenie. Syf typu korpo zawsze spływa w dół a pan Momot jest niestety na samy spodzie w tej drabince kontaktu z nami
 
Fabułę skończyłem już na poprzedniej wersji, ale wczytałem zapis gry sprzed finału i przeszedłem go na nowo:
1. Po zakończeniu epilogu i pojawieniu się w Kaer Morhen po całym zamku stoją nieruchome upiory Dzikiego Gonu :D
2.
Pomimo trójkątu z Yen i Triss (quest Serce nie sługa) przed finalną walką Yennefer przyszła do namiotu Nilfgardczyków i poprosiła mnie, żebym wyjechał z nią daleko od polityki etc. Po epilogu wyświetlił się przerywnik, że zamieszkali razem i w ogóle. Chyba nie powinno tak być, ale wydaję mi się, że to jakiś błąd konwersji zapisu gry z 1.03.
3. W epilogu zniknęła mi jedna opcja dialogowa, ale to chyba wiąże się z punktem 2.
 
A ile na tej "czystej" wersji grałeś ?
Pięć godzin ?

koło 20 więc daje mi to jakieś pojęcie czy działało ok czy nie.

a nawet jeżeli grałbym 5 to daje to pogląd które elementy funkcjonują a które nie.

O dziwo wskazówka supportu chyba rozwiązała mi problem z sypaniem gry do pulpitu (zmiana z 60 na nielimitowaną liczbę klatek). A przynajmniej ostatnie 6h rozgrywki i żadnej wysypki
 
Ja sie dorzucam do buga z alchemia, troche wkurza mimo wszystko.

W dlaszym ciagu czekam na sensowniejsze opcje sortowania ekwipunku.

Co do problemow technicznych sie nie wypowiem, bo po 120 godzinach gra sie sypnela moze ze 2-3 razy.
 
W odpowiedzi na mój wcześniejszy post w tym temacie, mi pomogło zainstalowanie wcześniejszych sterowników NVIDIA 352.86, najnowsze sterowniki 356.06 na mojej konfiguracji sprzętowej są niekompatybilne z najnowszą łatką, co ciekawe łatka 1.04 nie stwarzała takich problemów z oświetleniem w grze. Pierwszy raz sie spotykam z przypadkiem w którym starsza wersja gry współpracuje z nowszymi sterownikami, a nowsza wymaga starszych sterowników. Dziwne :).
 
Ja zauważyłem u siebie ze mogę czasami używać alternatywnych wersji znaków nie mając ich w ogóle wlozonych z slotach np . Mam w slocie włożony normalny znak quen ulepszony do 3 poziomu ale nie mam alternatywnej wersji tego znaku a i tak mogę użyć tarczy która mozna podtrzymywać do wyczerpania wytrzymałości , to samo mam z igni i yrden też mogę używać alternatywnych wersji tych znaków mając w slotach tylko podstawowa wersje no chyba ze łatka 1, 05 to wprowadzila i tak ma być bo generalnie ktoś mądrze napisał w którymś z postów ze dobrze by był odblokowujac umiejętności z z jednego pionu aby wszystkie nastepne (te coraz niżej) zachowywały cechy tych które wcześniej już odblokowalismy i zainwestowalismy w nie punkty umiejętności bo przecież np igni to ciągle igni i czemu nie moglibyśmy odblokowujac cały pion znaku igni nie korzystać z wszystkich odblokowanych przez nas umiejętności
Kolejne rzeczy ktore zauwazylem w sumie malo uciazliwe ale sa to po kazdorazowo skonczonej medytacji wyskakuje mi napis nie mozesz tego teraz zrobic mam tak od patcha 1.0.2 i nastepna to, to zepo kazdorazowym uruchomieniu gry na patchu 1.0.5 wyskakuje komunikat na monitorze "Zainstalowano nowa zawartosc , szczegoly sprawdzisz w samouczku" do tego nic nowego nie zauwazylem w tym samouczku
 
Last edited:
Szkoda gadać. To miał być ten wielki patch, naprawiający wiele błędów? Po prostu żenada, zaraz będzie miesiąc po premierze, a wiele podstawowych aspektów gry takich jak alchemia po prostu leży. I dość mam już czytania tekstów w stylu "to genialna gra, ale...". Przejrzyjcie w końcu na oczy. Nie twierdzę, że za pół roku taka nie będzie, ale w chwili obecnej niemal każdy jej element ma albo bugi, albo jest po prostu źle rozwiązany (np. zarządzanie ekwipunkiem, czy raczej jego brak). Wiele z błędów było zgłaszanych od premiery i dalej nie zostały naprawione.

No ale do rzeczy. Nie chcę powtarzać tego co napisali inni, więc odniosę się do jednego punktu, który to niby został poprawiony, czyli błędów interfejsu w czasie gry w gwinta. Jakoś tego nie widzę. Dalej są sytuacje, kiedy nie mogę się przełączać między kartami w rzędzie (np. gdy chcę którąś podmienić za manekina). Gram na padzie i kiedy wejdę w dany rząd nie mogę się przełączać na boki, zostaję na środkowej karcie. Jedyna rada to kliknąć bodajże RT (albo LT, nie pamiętam) tak aby przybliżyć karty z danego rzędu. Wtedy muszę je wszystkie przeklikać i dopiero w wtedy mogę się pomiędzy nimi przełączać bezpośrednio na stole. Błąd nie zdarza się zawsze, nie wiem czy nie ma czegoś wspólnego z wcześniejszą ingerencją w dany rząd (np. użycie karty pożoga).

Podobny błąd zdarza się też w ekwipunku, kiedy wywalimy kilka przedmiotów. Może się wtedy zdarzyć, że przedmiot który został, ale w jego pobliżu są puste miejsca nie może zostać w żaden sposób wybrany, bo klikając strzałkami przeskakujemy o rząd wyżej, albo po prostu blokujemy się tak jak w gwincie. Ten problem jest jednak o wiele mniej kłopotliwy, bo wystarczy włączyć i wyłączyć ekwipunek (wtedy wszystko się przesortuje i będzie już ok).

Oczywiście wcześniej wspomnianych błędów związanych z alchemią czy craftingiem też doświadczyłem.
 
Alchemia nabiera rumieńców po zainwestowaniu kilkunastu punktów w drzewku jej poświęconym, w obecnej postaci wystarczyłoby zamienić nazwami odwary z eliksirami i ogólnie by mi wszystko pasowało, problemem jest brak możliwości zmiany eliksirów i petard z menu szybkiego dostępu - miejsca po bokach "okręgu" jest dość, z jednej strony wszystkie posiadane eliksiry z drugiej petardy, zaglądanie do plecaka w trakcie walki powinno być zablokowane. Oczywiście zbyt mała ilość zakładek w plecaku tez jest problemem, każdorazowe przewijanie pozbieranych dokumentów i książek po to by dostać się do petard i eliksirów w trakcie walki już dawno przestało mnie bawić. Alchemia u kogoś kto nie zainwestował w nią żadnych punktów rozwoju musi być taka jaka jest by był sens inwestowania w nią.
 
Nie inwestuję punktów w alchemię i odpowiada mi taka jaka jest, zwłaszcza biorąc pod uwagę możliwość upgradowania eliksirów. Tutaj w ogóle nie widzę problemu. Ten pojawia się wtedy, kiedy ta mechanika ustalona przez twórców zwyczajnie nie działa, lub trzeba robić idiotyczne rzeczy aby z niej korzystać (wywalanie mutagenów na ziemię, aby zrobić kolejne). Podobnie ma się sprawa ze wspomnianym ekwipunkiem, który jest po prostu tragiczny w użyciu. Pomijając brak osobnej zakładki na eliksiry, dlaczego papiery są prawie na samej górze, a np. jedzenie (z którego zwłaszcza na wyższych poziomach trudności korzystamy dość często) na dole?
 
Pewnie już było wspominane, ale nie jestem pewny:
Po tym patchu, zadanie: Represje w Novigradzie, mam zaznaczone jako Niezakończone, mimo, ze wczesniej było Zakończone i do tego wszystkie haczyki w tym zadaniu mam na zielone :)

Byłoby miło jakby to było naprawione, bo trochę koli w oczy te jedno niezaliczone zadanie ;/
 
Ja zauważyłem (najlepszy dla gracza błąd :)) Mnożenie (dodawanie) złota w skrzyniach. Jeśli znajdzie się skrzynię (najpewniej z jakiegoś pytajnika) to zabrawszy wszystko, nie zabierać złota, tylko zamknąć i spróbować jeszcze raz. Często jest tak, że z 2/3 monet mogę zrobić ok 50. Czasem do monet dochodzi jeszcze jakiś węgiel, czy drewno. Podobnie jest w gniazdach potworów. Nie zabierać wszystkiego, a zostawić najgorszą rzecz. Zamknąć i po chwili skrzynia znów pełna (działa do 26 razy na jednej skrzyni). Żałosne, ale... :)

PS. W misji, w miodosytni (nie pamiętam nazwy) nie mogę otworzyć drzwi. Podobno po podejściu do nich jeden z krasnali powinien mi dać klucz, ale nie ma nikogo.
 
Last edited:
Zadanie "Co kryje głębia (poziom 31)" zalicza się po przeczytaniu listu, bez doświadczenia, bez nagrody, bez potrzeby wejścia do jaskini z krabopająkami
 
Zgłaszam bug na skellige było to też przed 1.05 Pojawił się wykrzyknik, czyli quest jednak nie da rady się go wziąć jest to jeden z druidów, ale wygląda jak randomowa postać, bo pisze tylko druid i jak do niego podchodzę naciskam E to jedyne, co słyszę to aha wiedźminie witaj aha wiedźminie i tak w kółko, mimo że na minimapce na dużej mapie itp jest wykrzyknik i na nim samym też jest a drugi błąd to raczej nie szkodliwy dwóch handlarzy, których spotkałem w velen było zbugowanych chodzi mi o tych, co po prostu chodzą sobie a my na nich natrafiamy przypadkiem otóż po zagadaniu niby mówił witajcie itp ale z niego wychodził drugi on xd i ten drugi on odchodził a jak chcemy żeby pokazał swoje towary to inwentarz się nie otwiera możemy tak w kółko i nic a jak dajemy bywaj, co zamyka dialog to wyparowuje on na naszych oczach i trzeci dosyć dziwny bug dotyczy questa zrobiłem quest pt jaskinia snów, po czym zrobiłem quest królewski gambit i wtedy jaskinia snów zmienia się na niezaliczone, mimo że quest zrobiłem i wszystkie podpunkty wykonałem dostałem kase i pkt doświadczenia.
 
Last edited:
a mógłbyś trochę przejrzyściej pisać wiesz ciężko to zrozumieć oczy strasznie bolą trochę przecinków i kropek nie zaszkodzi a będzie się to lepiej czytać serio dużo lepiej wiesz bo tego się nie da czytać po dwóch linijkach dałem se spokój i pewnie nie tylko ja bo inni też wolą przejrzysty ze znakami interpunkcyjnymi tekst a nie jakieś coś co woła o pomstę do nieba weź sobie to do serca i się dostosuj a wszyscy będą zadowoleni
 
Przejrzałem temat i chyba nie było to jeszcze wspominane, jeżeli tak to sorry. Mianowicie po wejściu w medytację nawet jeżeli wyskakuje informacja (po kliknięciu na medytuj), że nie można tego teraz zrobić to życie, eliksiry, petardy itp się odnawiają.
 
Last edited:
Kolejny błąd w misji "Upiór z Eldbergu" poziom 17. Po rozmowie w karczmie z Jorundem, gra coś ładuje w nieskończoność. Widzę tylko czarny ekran i jedynie co mogę zrobić, to zrestartować grę. 3 podejścia i zawsze to samo.
 
Znalazłem wczoraj błąd w rzemiośle. Nie mogę wykonać kamienia runicznego Igni pomimo posiadania 17 sztuk pomniejszego kamienia runicznego Igni z loota (potrzebne są 2). Wygląda na to, że są dwa rodzaje kamieni runicznych. Ten kupiony jest inny. Razem się nie stackują.

Edit:
Zauważyłem poniżej temat poświęcony temu problemowi, niestety nie widzę możliwości usuwania własnych postów.
 
Last edited:
Top Bottom