Teraz albo nigdy - bug, zbyt niski poziom, czy brak przygotowania?

+
Teraz albo nigdy - bug, zbyt niski poziom, czy brak przygotowania?

Jestem podczas przechodzenia misji "Teraz albo nigdy" na najtrudniejszym poziomie. Została mi już tylko walka z Katakanem, który z tego co na razie widzę jest niemożliwy do pokonania. Przeszukałem internet mając nadzieje na jakieś wskazówki odnośnie walki z nim i nic. Dużo osób ma ten sam problem, Katakan bez przerwy się regeneruje. Idę na niego z wszelkimi potrzebnymi eliksirami, używam znaków, petard, olei itp. a ten wciąż nic. Chciałbym się dowiedzieć czy to bug, czy może zbyt niski poziom (12), czy jakieś braki w przygotowaniu (brak informacji w bestiariuszu). Próbowałem wszystkich sposobów, od łapania go w Yrden po uderzanie Igni i żaden nie daje satysfakcjonujących rezultatów.
 
Który lvl ma zadanie? Gra wprowadza blokadę i jak jakiś potwór jest ok. 5 lvli wyżej to zabicie go jest praktycznie niemożliwe (zadajemy mu bardzo mały dmg) ale po awansie 1 poziom wyżej nagle staje się zabijalny.
 
Który lvl ma zadanie? Gra wprowadza blokadę i jak jakiś potwór jest ok. 5 lvli wyżej to zabicie go jest praktycznie niemożliwe (zadajemy mu bardzo mały dmg) ale po awansie 1 poziom wyżej nagle staje się zabijalny.

Nie pamiętam na obecną chwilę, ale Katakan jest na 14 przy czym ja na 13. Tak czy siak ma zielony status czyli coś takiego nie powinno mieć miejsca. Dodatkowo dodam, że wcześniej nie miałem żadnych problemów jeśli chodzi o pokonywanie przeciwników.
 
A może po prostu brak umiejętności :)

A tak w ogóle to wujek google nie boli , trzeba szukać do skutku. Bestia pada po 40 (?) sekundach.
https://www.youtube.com/watch?v=ghMbis88qGg
http://www.eurogamer.pl/articles/2015-06-01-wiedzmin-3-novigrad-zadania-poboczne-cz-5

"Przeszukałem internet mając nadzieje na jakieś wskazówki odnośnie walki z nim i nic.", "Dodatkowo dodam, że wcześniej nie miałem żadnych problemów jeśli chodzi o pokonywanie przeciwników."

A co do artykułu to mam rozwinięty Quen, atakuje szybkimi i dalej nic.
 
Hmm ja widzę tylko 2 rozwiązania: obniż poziom trudności, chyba, że chcesz achievementa to wtedy sobie odpuść i wróć do niego na 19-20 poziomie żeby się jeszcze mieścić w tych widełkach 0 doświadczenia. Niektóre potwory są o wiele mocniejsze od reszty, ale dmg jest ten sam na wszystkich poziomach trudności, różnica polega jedynie na ilości hp wrogów.
 
Udało mi się rozwiązać mój problem, poszedłem na niego na 14 (tak samo jak on) i po kilkunastu sekundach padł. Jedyny znak jakiego używałem to Quen, ogólnie mówiąc zasypałem go szybkimi uderzeniami gdzieś w rogu mając w zapasie Grom i Jaskółkę plus użyłem dwa razy petard. Jednakże wciąż uważam, że z tym potworem jest coś nie tak, czysta walka bez "podstępu" nie wchodzi w grę.
 
Top Bottom