[PC] Patch 1.1 - błędy w grze, propozycje zmian, sugestie

+
Status
Not open for further replies.
Nie wiem czy to bug, ale w grze każdy przeciwnik cały czas blokuje ciosy co drugi atak.
Oraz praktycznie każdy zablokowany cios przez geralta ogłusza go
Z tego co zauważyłem, to ogłuszanie występuje tylko jeśli używa się stylu szybkiego, przy stylu silnym ogłuszenia nie ma.
 
BUG

Zlecenie na archegryfa - velen
Alternatywna wersja znaku Yerden nie działa na archegryfa. Potwór może nawet stać bezpośrednio na znaku a ten i tak nie wystrzeli w niego ładunku.
 
Last edited:
Jest nowy patch 1.5 wraz z wieloma usprawnieniami, jednak nadal brakuje oznaczenia przeczytanych książek. Oby Redzi postarali się o nie w kolejnej łatce. Podobnie czekam na opcję pominięcia narracji Jaskra podczas ładowania gry. Wszystko to kosmetyka, le przecież dążymy do ideału :)

Moim zdaniem należy usprawnić picie eliksirów. Często korzystamy z więcej niż dwóch i wtedy pojawia się kłopot. Robienie pauzy w trakcie walki i szukanie eliksirów pośród innych przedmiotów jest trochę irytujące. Chyba najprostszym rozwiązaniem byłoby zwiększenie liczby kieszeni na eliksiry.
 
SUGESTIA
Wydaje się być dziwne to że Wyśmienita Jaskółka - jako jedyny wyśmienity eliksir - wymaga aż dwóch sztuk specjalnego składnika alchemicznego (vitriol). Śmiesznie wygląda sytuacja w której trzeba stworzyć jedną sztukę vitriolu, wyrzucić ją z ekwipunku (bo nie można posiadać dwóch sztuk), stworzyć drugą, podnieść z ziemi co się wyrzuciło i dopiero wtedy można stworzyć eliksir. Myślę że zmiana na jedną sztukę vitriolu byłaby odpowiednia decyzją.
 
Last edited:
Przywołałem Płotkę będąc na jakieś wysepce na środku oceanu. Nie dość, że przybiegła po wodzie do mnie to jeszcze zrobiła to:
 

Attachments

  • Bez tytułu.jpg
    Bez tytułu.jpg
    249.3 KB · Views: 117
Ai wieśniaków kuleje, bo jak przywlokę za mną jakieś potwory z lasu do wsi, to te potworki atakują tych wieśniaków a oni nic sobie z tego nie robią, jakby nic nie było.
 
Problem z ulepszaniem glifów. Kupiłem schemat Glift Ignii i Większy Glift Ignii. Mino, że mam w ekwipunku 15 Pomniejszych Glifów Ignii (+2%) nie mogę ich ulepszyć. W zakładce rzemiosło, u kowala/płatnerza o poziomie mistrz, pokazuje mi, że mam 0 (zero) Pomniejszych Gliftów Ignii. Podobnie jest z Pomniejszymi Gliftami Aard (+5%), Aksji(+5%).
Mam dwa rodzaje Pomniejszych Gliftów Quen. +5% i + 2% do mocy znaków. Tylko te dodające +2% mogę ulepszać.

Pomniejsze Kamienie Runiczne Swaróg, Trygłów, Perun, Darzbóg nie można ulepszyć.
Dwa rodzaje pomniejszych runów Dziewanna +2% i +3%. Tylko +2% można ulepszać. Mimo, że w rzemiośle (ulepszenie do normalnego kamienia runicznego Dziewanna) jest informacja "Ulepszenie: +3% szansy na wywołanie krwawienia +3%"
Kamień Runiczny Weles nie można ulepszyć do Większego. Dodatkowo jest w rozdzielony na dwa sloty mimo, że oba dodają ten sam bonus.
Pomniejszy Kamień runiczny Czernobóg. Mam dwie grupy jedną po 12 runów i jeden run osobno. Mają te same bonusy, ale tylko ten co jest osobno można ulepszyć. Po za tym ten jeden ma wagę 0,02 a te w grupie po 12 ważą razem 0,13.
Podobnie z wagą jest w przypadku Kamieni Runicznych Weles: 1 kamień (osobno) = 0,05; 5 kamieni razem w osobnym slocie = 0,21

Może coś jeszcze jest, ale nie chce mi się dalej sprawdzać
 
Last edited:
Potwierdzam bug w zadaniu "Barciowe widziadło" (możliwe też, że błąd występuje też w innych zleceniach zrobionych w przedstawionej poniżej ścieżce).

Przed otrzymaniem zadania zbadałem przypadkowo ciała (takie tam zwiedzanie), a następnie poszedłem do Miodsytni, gdy quest był już dostępny. Niziołek dał mi klucz do piwnicy. W tym momencie mam dwa etapy zadania - rozmowa z Meiersdorfem i otwarcie piwnicy (przy czym żadnego etapu niezaliczonego, jak w sytuacji, gdy po otrzymaniu questa, zamiast rozmowy ze zleceniodawcą udamy się od razu na "miejsce zbrodni").

Holofernes nie ma opcji dialogowej, a otwarcie i wejście do piwnicy (oraz czekanie na różne pory dnia i nocy) także nic nie daje.
 
Może zamiast 5pkt exp za szare questy lepiej było zmienić ilość expeka potrzebną do awansu np.
poziomy 1-10 1000exo, poziomy 11-20 2000exp, poziomy 21-30 3000exp
takie ustawienie docelowego doświadczenia spowolniłoby awans i zminimalizowało powstawanie szarych questów
 
Poświeciłem dzisiaj trochę czasu na lekturę tego forum zwłaszcza o błędach i opiniach graczy na temat Wiedźmina 3 i nie mogę się nadziwić graczom. Może jestem za stary już ale gram od ponad 20 lat, pamiętam takie wynalazki jak Atari czy Commodore C64 i mogę powiedzieć ze Wiedźmin 3 jest pierwszym od baaaardzo dawna RPG który ma solidną fabułę. Grywalność jest miodna i do patcha 1.05 cieszyłem się rozgrywka. Po patchu po raz pierwszy zauważyłem błędy które zaczęły psuć mi zabawę. CDPR wykonał naprawdę kawał świetnej roboty. Jedyne co im teraz zostało to na powoli i spokojnie!!!!! bez pośpiechu zacząć wprowadzać poprawki do gry żeby można było się cały czas bawić. Przestańcie się spieszyć z patchami które tyle samo psuja co naprawiają i albo wypuszczajcie dużo małych patchy co naprawiają po jednej rzeczy albo jak musicie wypuścić duży patch to poświęćcie mu odpowiednia ilość czasu i zróbcie je dobrze.

Zaś do tych co tak wieszają psy na CDPR to podajcie mi proszę tytuły jakichś poważnych produkcji które wyszły w ostatnim czasie i nie miały żadnych błędów. Moim zdaniem gra jest świetna, warta wydanych na nią pieniędzy a twórcy zasłużyli na to żeby na spokojnie mogli wszystko naprawić.

To tyle ode mnie. Idę się cieszyć grą i czekam na patcha który naprawi kolejne stare i niestety nowe błędy.
 
Fizyka fizyka gorszy jest bug z Rochem w jaskini partyzantów który UNIEMOŻLIWIA DALSZĄ GRĘ. Kiedy ktos wreszcie to poprawi bo od patcha 1.02 do 1.05 nic sie nie zmieniło....
 
@maritimus: żeby ten wątek nabrał więcej sensu proponuję zbierać przedyskutowane uwagi i znane błędy w pierwszym poście - edytując go odpowiednio często. Jeśli faktycznie chcesz przyczynić się do szybkiego doprowadzenia gry do stanu "wypolerowana", to taka praca była by bardzo cenna.

Edit:
Inaczej trzeba się przedzierać przez dziesiątki postów gimbo-hejtu, a takie źródło, w którym co 30 post jest cokolwiek wartościowy, to nie źródło ...
Cofam wypowiedź o gimbahejcie w tym wątku - rzuciłem okiem kilka stron w tył i faktycznie nie jest z tym źle ;)
 
Last edited:
.................
Nie mogę zrobić screen'ów - w trakcie gry (windows 8.1) żadnym sposobem nie mogę zrobić screen'a. A szkoda, bo znalazłem parę niewidocznych ścianek, kilka miejsc z "dziwnymi" teksturami i kilka innych rzeczy, które po zrobieniu Screen'a mógłbym podesłać, przedstawić i nakierować CDPR.
Ne pomaga żaden program, zwykły PrintScreen też nie czy Win+PrtSc, też nie...
Nawet zrzutu czarnego ekranu nie chce mi komp zrobić w trakcie gry - pomocy? Jakieś sugestie?
Jakiś program, jakieś ustawienia.... cokolwiek?

Hmmmm też tak mam.. Po 1.04 się zaczęło. REDzi mają większe problemy na głowie i takimi pierdołami pewnie się nie zajmą.
PrtScr działał --- > teraz nie działa.
 
Last edited:
Na początek chciałbym podziękować twórcom za wspaniałe godziny które spędziłem i jeszcze spędzę w uniwersum wiedźmina :) Mam kilka sugestii które mogłyby zwiększyć grywalność:

SUGESTIE:
- są trzy prędkości biegu, trzy prędkości jazdy konno, może by dało radę podmapować te trzy prędkości do tych samych klawiszy bo teraz innymi klawiszami się przyśpiesza Geraltem oraz przyśpiesza płynąc a innymi cwałuje i galopuje konikiem

- pominięcie narracji Jaskra przy robieniu load poprzez naciśnięcie spacji, trochę to jednak jest denerwujące przy którymś tam uruchomieniu gry, no chyba że tego nie da się przyśpieszyć ponieważ gra w tle się uruchamia

- może by tryb walki uruchamiał się po wyciągnięciu miecza aby można ćwiczyć walkę na sucho turlać się i robić bloki bo teraz tego nie można i przez cześć gry nie za bardzo wiedziałem jak się walczy ani gdzie poćwiczyć

- możliwość wyłączenia opisu przycisków w prawym dolnym rogu interfejsu, oraz możliwość wyłączenia wyświetlania ekwipunku pod ręką w lewym dolnym rogu interfejsu, niektórzy gracze lubią minimalistyczne interfejsy co daje możliwość lepszego wczucia się w świat gry :)

- skalowanie interfejsu poza 1080 tak aby mógł być na cały ekran w formacie 16:10 np. na 1920x1200pix, teraz brzydko to wygląda podczas czytania ogłoszeń/szyldów w grze, oraz to by pozwoliło odsunąć elementy interfejsu na brzegi ekranu View attachment 16500

- w menu szybkiego wyboru gdzie znajdują się przedmiot pod ręką <klawisz tab> mogła by się znajdować informacja ile kartaczy jeszcze postać posiada, np. czy wszystkie 3/3 czy 0/3 i trzeba medytować View attachment 16499

- gdy Geralt chodzi z pochodnią po jaskiniach i chce zapalić leżące na ziemi pochodnie, koksowniki i inne źródła ognia na chwilę chowa pochodnie i światło gaśnie, kiepsko się to ogląda, takie oślepienie, jasno-ciemno-jasno, może by to robił bez chowania pochodni, albo żeby światło nie gasło na te pół sekundy, albo nie odpalał koksowników za pomocą znaku tylko machnął pochodnią nad nimi i się same odpalą View attachment 16526

- pieśń Priscilli bez irytujących pauz między cutscenakmi

- podczas dialogów można lekko ruszać kamerą, problem w tym że jest odwrócona oś Y niż podczas normalnej gry, sprawia to wrażenie że coś nie pasuje, coś jest nie tak, gdy w ustawieniach sterownia odwrócę oś Y to i tak w dialogach znowu ruch osi Y jest odwrotny niż podczas gry/eksploracji itp
 

Attachments

  • witcher3 2015-06-04 16-37-36-53.jpg
    witcher3 2015-06-04 16-37-36-53.jpg
    209.5 KB · Views: 34
  • witcher3 2015-06-07 18-20-49-35.jpg
    witcher3 2015-06-07 18-20-49-35.jpg
    441 KB · Views: 39
  • witcher3 2015-06-07 20-28-04-78.jpg
    witcher3 2015-06-07 20-28-04-78.jpg
    292.6 KB · Views: 57
Last edited:
W ostatnim etapie wątku głównego, tablica w Białym Sadzie oznaczona jest jako aktywna (zadanie do otrzymania), jednak nie ma możliwości interakcji z nią (w innym momencie fabuły ten problem nie występuje, na tablicy brak nowych zadań).


Druid na Skellige, pod Dębem Gedyneith, pomimo oznaczenia zadania, nie posiada żadnych opcji dialogowych.


W ostatnim etapie wątku głównego, pomimo ukończenia zadania "Wierny przyjaciel", jest ono dalej aktywne.

 
Last edited:
BUGI:
- Karczma Gęsia Pipa, przed karczmą wokół pomostu pływają łódki, można wejść do wody i je poprzesuwać, po ich odsunięci zostaje "dziura w wodzie" View attachment 16523

- Zielarz w Chatce Zielarza koło Oxenfurtu, potrzeba go obskryptować aby chodził po chatce, coś robił, teraz stoi i się patrzy, gdy pierwszy raz go zobaczyłem myślałem że zaraz się uruchomi quest z odczarowaniem zielarza View attachment 16524

- Treść książki Dziennik Kapitański, jest literówka w trzecim akapicie, powinno być Ciśnienie zamiast Cieśnienie View attachment 16525

- Płotka przechodzi przez ludzi podczas cutscenek, można by ją usuwać z gry a po dialogu z powrotem umieszczać na planszy
 

Attachments

  • witcher3 2015-05-29 00-59-04-80.jpg
    witcher3 2015-05-29 00-59-04-80.jpg
    322.2 KB · Views: 49
  • witcher3 2015-06-04 00-18-50-04.jpg
    witcher3 2015-06-04 00-18-50-04.jpg
    311.9 KB · Views: 75
  • witcher3 2015-06-04 16-39-19-66.jpg
    witcher3 2015-06-04 16-39-19-66.jpg
    46.3 KB · Views: 50
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top Bottom