Rozdzielczość a proporcje - problem

+
Status
Not open for further replies.
Rozdzielczość a proporcje - problem

Dotychczas grałem na 1920x1080 - natywna monitora. Pomyślałem, że zmienię dla uzyskania płynności większej... i zgłupiałem. Ustawiłem 1600x900 na czym zyskuję ponad 10fps ale... ALE obraz staje się spłaszczony. Sądziłem, że 16:9 w każdym przypadku skaluje się proporcjonalnie. Tak nie jest? Proszę, niech mnie ktoś oświeci bo tylko natywna rozdzielczość (sprawdziłem wszystkie inne) daje mi idealne okręgi, nie zniekształca obrazu.
---
Znalazłem zależność - zmieniając rozdziałkę na mniejszą w 16:9 obraz gubi proporcje (jest spłaszczony pomimo czarnych pasów) gdy ustawiam na pełen ekran. Natomiast w opcji okno bez ramek proporcje wyświetlane są prawidłowo. O co tu chodzi? Czy to błąd skalowania?
 
Zrobiłem dokładnie tak jak Ty, czyli zszedłem z 1920x1080 na 1600x900, bo mi to daje mnóstwo FPS i mogę grać z 55-60 FPSami zamiast 40-50, jednak nie zauważyłem żadnych zaburzeń proporcji, a gra wygląda zaskakująco dobrze(w wielu innych grach ustawienie rozdzielczości 1600x900 na fullscreenie monitora 1920x1080 daje katastrofalne skutki). Może wrzuć jakieś screeny?
 
Jak tylko trafię do domu to zrzuty zrobię..
P.S. Jest klawisz przypisany w W3 do screenów, jeśli tak to gdzie zapisuje zrzuty?
 
Patch 1.5 zmienia zachowanie się opcji zmiany rozdzielczości. Tym razem wpływa ona znacząco na wydajność gry ponieważ zamiast zmieniać rozdzielczość ekranu monitora, zmienia wewnętrzną rozdzielczość renderowania grafiki engine'a. Minus taki, że po zmianie rozdzielczości, często trzeba uruchomić grę od nowa aby ekran był poprawnie skadrowany. Plus taki, że przy rozdzielczości 1600 pix prawie nie widać zauważalnego pogorszenia jakości, za to zyskujemy nawet 15 klatek na sek.
 
WTF???????
Zrobiłem zrzut frapsem i pokazuje mi idealne proporcje, ale gra NA PEWNO tak nie jest wyświetlana. Minimapa jest owalem, jest spłaszczona jakby tkos ją od góry docisnął, a fraps tego nie oddaje.
Poza tym Print Screen nie działa, a opcji robienia zrzutów w grze nie ma z tego co mi wiadomo.
@MarcinMomot @Keth czy ktoś mógłby to wyjaśnić?
 

Ukash

Forum veteran
Zdaje się że monitor przełkamuje, a karta wypuszcza "dobre" klatki. Pokombinuj z opcjami skalowania w panelu od GPU (Proporcje/Pełny ekran/Skalowanie na monitor/Tryb skalowania)
 
Status
Not open for further replies.

Similar threads

Top Bottom