Sterownik ekranu przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność

+
Widzisz a ja na GTX 770 jak ustawie na Wysokie to po 3 minutach jeb w pulpit dalem na średnie tylko raz mnie wywaliło ja gram na rozdzielczosci 1368x1080 cos takiego co to jest OC?

Coś jest zdecydowanie nie tak.
1. Pobierz sterowniki 340.52 : http://www.nvidia.com/download/driverresults.aspx/77224/en-us .
2. Odinstaluj z Panelu Dodaj/Usuń Programy Sterownik 3DVision i sterownik Kontrolera 3D Vision.
3. Podczas instalacji 340.52 wybierz Instalacje niestandardową kolejno Czysta instalację : http://pomoc.cdp.pl/hc/pl/articles/203788988-Instalacja-sterowników-Nvidia. W opcjach instalacji Wybierz sterownik Graficzny i PhysX (możesz zostawić sterownik dźwięku HD dla HDMI)
Po instalacji
4. W panelu Nvidii > Ustawienia 3D > Wyreguluj ustawienia obrazu > zaznacz Użyj ustawień aplikacji 3D > Zastosuj
5. Konfiguruj funkcje Sorround/PhysX > ustawienia PhysX ustaw na Procesor > Zastosuj
6. Wyświetlanie > Dostosuj rozmiar i pozycję > Skalowanie > ustaw Proporcje > Zastosuj

---------- Zaktualizowano 10:55 ----------

Kolejno pokaż zrzut ekranu z głównego okna GPU-Z : http://www.techpowerup.com/gpuz/
 
Robiłem tak i dalej nic robilem czysta instalacje nawet przez program diserev Driver cos takiego ustawilem na procesor i dalej Jeb do pulpitu ;/ jedynie gra na średnich pomaga
 
Last edited:
Robiłem tak i dalej nic robilem czysta instalacje nawet przez program diserev Driver cos takiego ustawilem na procesor i dalej Jeb do pulpitu ;/ jedynie gra na średnich pomaga

? Nie używaj żadnych programów do sterowników ! Sterowniki pobiera i instaluję się samodzielnie.

Kolejno pokaż zrzut ekranu z głównego okna GPU-Z : http://www.techpowerup.com/gpuz/
 
Last edited:
Karta na fabrycznie podkręconych zegarach > próby mojego OC = crash do pulpitu > Bez OC ani jednego crasha.
Czyli jak dobrze kolegę zrozumiałem - zmieniłeś taktowanie procesora GPU czy próbowałeś go bardziej podkręcać?
W opisie podałeś sposób tylko na instalację sterownika.

Co do przełączenia fizyki na procesor... hymm na pewno musi się to odbywać jakimś kosztem :)
Musisz mieć duży spadek generowanych klatek na sekundę (zwłaszcza w walkach)?

napisz proszę jaką masz konfigurację komputera.
 
Last edited:
Czyli jak dobrze kolegę zrozumiałem - zmieniłeś taktowanie procesora GPU czy próbowałeś go bardziej podkręcać?
W opisie podałeś sposób tylko na instalację sterownika.

Co do przełączenia fizyki na procesor... hymm na pewno musi się to odbywać jakimś kosztem :)
Musisz mieć duży spadek generowanych klatek na sekundę (zwłaszcza w walkach)?

napisz proszę jaką masz konfigurację komputera.

Jak podkręcam GPU (CoreClock/MemoryClock bez podnoszenia napięcia) to automatycznie gra wywala do pulpitu. Karta jest już fabrycznie podkręcona przez producenta.
Gra wyciska z GPU siódme poty i pomimo że np po moim OC karta przejdzie testy stabilności w benchmarkach to na Wiesławie 3 OC traci tę stabilność > sterownik ekranu przestał działać = zresetowanie do domyślnych taktów GPU > dlatego jest CRASH gry. Problemem może być "Boost" bo np Core Clock na 1245 to skok w trybie Boost na 1350, gra źle znosi turbodoładowanie/przetaktowanie ? Bo nic nie wskazuję na to że gra zraschuje/zero zacinek/przycinek/artefaktów/żadnych anomalii. Być może w tych okolicach jest problem ze "Sterownik ekranu przestał odpowiadać". Imo 340.52 są najstabilniejsze pod Keplery, z innymi są różne problemy przy różnych grach - jest to potwierdzone nie tylko u mnie


Co do PhysX na CPU jest to lepsza opcja, ponieważ gra nie jest specjalnie CPU żerna. Nie mam spadków, jak pisałem powyżej gra jest cały czas płynna. Na paru portalach zalecają takie ustawienie pod Wiesława ;)

Posiadam i5 4670K, MSI GTX 760 Gaming OC, 8GB RAM Team Group itd ;)

---------- Zaktualizowano 14:52 ----------

Dodatkowo odpalam Wiesława ze skrótu bat (tylko tak się da jako admin, a tak trzeba), ponieważ dla 64 bitowych aplikacji nie są dostępne pewne opcje zgodności :
Code:
@echo off
net stop uxsms
CD /D D:\
CD D:\GRY\The Witcher 3 Wild Hunt\bin\x64
start "" /wait "witcher3.exe"
pause
net start uxsms
Z wyłączoną kompozycją pulpitu, zawsze to więcej trochę zasobów ;)
 
Last edited:
Ale ja nie mam Radeon tylko Nivida i nie wiem jak zrobic screna co do programu jest to program któy usuwa sterowniki w trybie awaryjnym jedynie gra na średnich pomaga jak pisałem bo potem do pulpitu wywala nie wiem juz co robic z ta gra
 
Ale ja nie mam Radeon tylko Nivida i nie wiem jak zrobic screna

Cały czas jest mowa o Nvidia.

Co do screena to : GPU-Z > W górnym rogu jest ikona Aparatu > klik > Save to file > www.wstaw.org > daj linka.

co do programu jest to program któy usuwa sterowniki w trybie awaryjnym jedynie gra na średnich pomaga jak pisałem bo potem do pulpitu wywala nie wiem juz co robic z ta gra
Jak coś to używaj tylko programu Display Driver Uninstaller : http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html
 
W co mam wejść żeby zrobić Screna ? w panel Nividi ? cos z gra chyba jest nie tak jak włoncze wszystko na średnie to grałem przez 1,5 godziny to mnie nie wywala a jak na wysokie dałem ustawienia to bum.
 
Panowie dostałem od suportu wiedźmina poradę, abym sobie obniżył przez Nvidia Inspectora - Base Clock Offset tak -50 - 100Mhz
Bo moja grafika jest fabrycznie podkręcona i to powoduje problem ze stabilnością.
a poniżej coś takiego:
Proszę zachować ostrożność przy zmianie taktowania procesora karty graficznej, gdyż zbyt duże odchylenie od wartości fabrycznej może powodować problemy ze stabilnością karty, a w skrajnych przypadkach doprowadzić do jej uszkodzenia.
 
Last edited:
IMO jest to w pewnym sensie kalectwo RedEngine3. Pierwszy raz spotykam się z tym że więcej mocy szkodzi...chyba też pierwszy raz z tym że gra wykorzystuje pełne 100% GPU, z tego co kojarzę przeróżne benchmarki wykorzystywały max 99%...Widocznie tak musi być ;)

Ciekawe co by było po podniesieniu napięcia GPU ? Trzeba kiedyś przetestować ;)
 
Panowie dostałem od suportu wiedźmina poradę, abym sobie obniżył przez Nvidia Inspectora - Base Clock Offset tak -50 - 100Mhz
Bo moja grafika jest fabrycznie podkręcona i to powoduje problem ze stabilnością.
a poniżej coś takiego:
Niezła sciema, u mnie wywalało a po powrocie do starych sterownikow nie widziałem takiego komunikatu (a mam mimo wersji gaming podkrecone zegary w programie EVGA Precision). Jak karta jest fabrycznie podkrecona to znaczy, ze tak moze spokojnie chodzic i nie trzeba zadnego taktowania obnizac. Skoro fabrycznie podkrecona karta powoduje problemy ze stabilnoscia to po co wydaja wadliwy produkt? bo to jest dla mnie "wadliwy produkt", tak jak z ta pamiecia co dali ciała
 
Last edited:
Panowie dostałem od suportu wiedźmina poradę, abym sobie obniżył przez Nvidia Inspectora - Base Clock Offset tak -50 - 100Mhz
Bo moja grafika jest fabrycznie podkręcona i to powoduje problem ze stabilnością.
a poniżej coś takiego:

Dlatego niech coś z tym zrobią bo nie zamierzam grzebać w ustawieniach karty. Żadna gra nie powinna mnie do tego zmuszać, a zwłaszcza taka, której wymagania spełniam z nawiązką. Druga sprawa to prawdopodobieństwo uszkodzenia sobie sprzętu. W ten sposób stracimy gwarancję i kto nam za niego zwróci? Na pewno nie Redzi.

@Hefajstoss Mi z kolei Support poradził swego czasu obniżenie o -20mhz, więc widzę, że co mail od nich, to inny. Swoją drogą, gdy napisałem kolejną wiadomość, w której wyraziłem swoje obawy związane z tą "radą", to już odpowiedzi nie dostałem. Pytałem również bezpośrednio, czy jakieś prace nad optymalizacją i poprawą wydajności są prowadzone, ale i na to nie dostałem odpowiedzi. A podobno właśnie wydajność miała być dla nich sprawą priorytetową. „Podobno”. Nigdy bym się nie spodziewał takich kwiatków z nowym Wiedźminem, o "fachowym" podejściu twórców do graczy nie wspominając. Szkoda komentować.

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/wiedzmin-3-dziki-gon-na-kartach-graficznych-nvidia.html - Jak wspominam teraz tego typu newsy, to nie wiem czy się śmiać, czy płakać. Dedykowany sprzęt dla gry, w którym każą nam grzebać, żeby całość poprawnie funkcjonowała. Prawdą jest to, że powinni skupić się nad optymalizacją gry, a nie pomniejszymi bugami. Mówcie co chcecie, ale ja straciłem całe zaufanie do Redów, na które w sumie latami ciężko zapracowali. Nie wiem czy uda się zmyć ten niesmak, ale wciąż po cichu liczę, że coś z tym w końcu zrobią... Niestety minął już ponad tydzień odkąd zawiesiłem grę w Wiedźmina i nadal nic nie zapowiada, aby coś w tej kwestii poprawiono. Zrobiłem 69h gry, ale teraz całość jest dla mnie niegrywalna. To tak, jakby ktoś kazał Ci zamknąć świetną książkę w połowie. Pozostaje mi cieszyć się nowym sprzętem i umilać czas w GTAV.

Edit:

Widzę, że koledzy zza granicy też świetnie się bawią
http://forums.cdprojektred.com/threads/43926-Random-crashes/page5
 
Last edited:
Jak karta jest fabrycznie podkrecona to znaczy, ze tak moze spokojnie chodzic i nie trzeba zadnego taktowania obnizac. Skoro fabrycznie podkrecona karta powoduje problemy ze stabilnoscia to po co wydaja wadliwy produkt?
Nawet niepodkręcona karta będzie sprawiać problemy jeśli chłodzenie nie ma warunków do pracy, lub zasilacz nie wyrabia z dostarczaniem mocy.
 
Ech, już nawet przy niższym sterowniku wyrzuca... odkryłem tylko miejsce z rynsztunkiem szkoły kota za kowalem i "wywałka" teraz co 5 minut gry.
dorzucam zrzuty z gry z zaznaczonym wykorzystaniem GPU.
poziom GPU w menu z ekwipunkiem Wiedźmina
View attachment 17012
poziom GPU w lochu przy kowalu
View attachment 17013
poziom GPU przed wejściem do lochu
View attachment 17014

a tu żeby potwierdzić autentyczna porada od RXXX
View attachment 17015

ja również coś im poradziłem:
Bardzo proszę o udzielenie oficjalnej porady, tak abym ja, jak i reszta użytkowników mogła w zakupiony od Was produkt (zgodnie z podaną przez Was specyfikacją) użytkować bez problemów.
Bez problemów zob. na zakupionym specjalnie pod tę grę sprzęcie (ULTRA).
Gdzie na: procesor, grafikę, pamięć, dysk, płytę główną, nie wspominając o monitorze 27'' z funkcją g-sync wydałem tyle pieniędzy!
Nie ukrywam od Waszej odpowiedzi będzie zależało jakie w tej sprawie podejmę ja i moi koledzy (z obecnego forum) kroki.
Oficjalnie chcemy napisać pismo do UOKiK.

===========
Specyfikacja : Intel Core i7 4770K - ilość rdzeni i wątków 4/8 ; Płyta główna MSI Z87-G45, RAM 8GB 2400Mhz Kingston Hyper; Grafika MSI GeForce GTX970 4GB; OS Windows 7 Prof. 64bit; dysk: OS na SSD 128 GB OCZ 512/550; dane na WD 1TB, Monitor ASUS PG278Q g-sync.
 

Attachments

  • w3.jpg
    w3.jpg
    72.2 KB · Views: 39
  • w2.jpg
    w2.jpg
    57.6 KB · Views: 53
  • w1.jpg
    w1.jpg
    58.3 KB · Views: 43
  • w4.jpg
    w4.jpg
    118 KB · Views: 40
Last edited:
U mnie te wywalanie spowodowało u mnie głupi odruch zapisywania co 5-10 minut (bo za chwilę może grę szlag trafić... ) co trochę wybija z klimatu rozgrywki.
 
Panowie mi pomogło ustawienie gry na Średnie i jakos shaderi na niskie choc jestem Wkur# bo gra powina na Wysokich/Uber ale moge grać jakoś
 
ja mam podobny błąd, tyle że bez tego napisu o sterownikach wywala mi crash do pulpitu w ekranach ładowania. 1.06 oczywiscie nic nie naprawił (bo po co)
 
Ja też powinienem grać bez problemów na UBER, dlatego na razie się wstrzymuję. Może coś z tym w końcu zrobią. Jeśli w grę wchodziłoby obniżenie detali na wysokie, to jeszcze byłbym w stanie zrozumieć. Zresztą próbowałem i tego wariantu, a problem nadal występował. Nie po to kupowałem taki drogi komputer, by teraz przechodzić za wszelką cenę na średnich detalach. Tym bardziej, że niektórzy z gorszymi kartami grają na wysokich...

@I_w_a_N Miałem taki sam odruch. Zero przyjemności z gry, odkrywania świata i poznawania fabuły, tylko palec wiecznie przyklejony do klawiszu szybkiego zapisu F5...

Edit:

http://thewitcher.com/news/view/1065
No niestety Panowie, wyszedł patch 1.06 i zero wzmianek o poprawie wydajności/optymalizacji. Znów poprawiono kilka pomniejszych bugów i tyle Nie będzie nam dane pograć. Postanowiono zostawić graczy z problemem samych sobie. Naprawdę nie spodziewałem się, że i Redzi zaprezentują taką postawę. Wygląda na to, że jesteśmy dla nich tylko statystyką. 4 mln egzemplarzy sprzedane, to jest najważniejsze. Pal licho, że część graczy zainwestowała dla tego tytułu w nowe komputery, które są klasę wyżej od wymagań zalecanych i nie może grać...

@Hefajstoss Jestem mega ciekaw, co Ci odpiszą na tę ostatnią bezpośrednią wiadomość. Koniecznie podziel się, gdy dostaniesz maila zwrotnego (o ile w ogóle dostaniesz).

Edit 2:
http://forums.cdprojektred.com/thre...g-what-s-that-all-about?p=1780874#post1780874

Podobno Nvidia coś z tym robi, ale skąd to info i na ile można zawierzyć moderatorowi, to odrębna kwestia.
 
Last edited:
Naprawdę nie spodziewałem się, że i Redzi zaprezentują taką postawę. Wygląda na to, że jesteśmy dla nich tylko statystyką. 4 mln egzemplarzy sprzedane, to jest najważniejsze. Pal licho, że część graczy zainwestowała dla tego tytułu w nowe komputery, które są klasę wyżej od wymagań zalecanych i nie może grać...
Ironia losu...Znam ten ból kolego.... Kompa pod Wieśka składałem pod samiuki koniec 2013, w czasie gdy wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazywały na to że premiera odbędzię się w 2014...Kolejno nastąpiły dwie przesuwu premiery...NVIDIA wydała nowe karty, Intel nowe procki...Ironią losu jest to że i tak w końcu gram na wysokich/uber...a Ty męczysz się z jakimiś kosmicznymi problemami. Patologia. Tej sprawie powinien przyjrzeć się UOKIK.
 
Top Bottom