Wiedźmin 3: dodatki, rozszerzenia, DLC

+
A ja mam takie pytanie, wie ktoś może czy fabuła tych dwóch dodatków z Expansion Seta rozgrywać się będzie po zakończeniu fabuły Wieźmina 3 czy przed? Tzn. co jesli ktoś nie będzie miał odpowiedniego save'a do tego?

Nie wiadomo.
Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że fabuła dodatków będzie się rozgrywać równolegle do głównego wątku. Jak sama nazwa wskazuje - są to rozszerzenia fabuły.
 
A ja mam takie pytanie, wie ktoś może czy fabuła tych dwóch dodatków z Expansion Seta rozgrywać się będzie po zakończeniu fabuły Wieźmina 3 czy przed? Tzn. co jesli ktoś nie będzie miał odpowiedniego save'a do tego?
Stawiam, że w trakcie głównego wątku, albo jeśli go ktoś ukończył, to po.
 
Stan świata po zakończeniu fabuły jest przywracany do momentu sprzed finału gry (oczywiście finału już powtórzyć nie można), więc oczywistą oczywistością jest, że ich akcja osadzona jest w trakcie głównego wątku.
 
Ja stawiam na to że zrobią to tak jak BioWare zrobił z ME2. Będzie finał gry, a potem Geralt będzie mógł robić co mu się podoba, oczywiście w ramach dokonanych wybórów podczas głównego wątku i do tego zostaną dodane nowe przygody.
Rozwiązanie z ME2 bardzo mi sie podobało, bo nie blokowało gracza w jakimś dziwnym kontinuum czasowym tak jak to było z ME3.
Najpierw Szepard zginął niszcząc Żniwiarzy, a potem była impreza na cytadeli z DLC...
 
Ja stawiam na to że zrobią to tak jak BioWare zrobił z ME2. Będzie finał gry, a potem Geralt będzie mógł robić co mu się podoba, oczywiście w ramach dokonanych wybórów podczas głównego wątku i do tego zostaną dodane nowe przygody.
Rozwiązanie z ME2 bardzo mi sie podobało, bo nie blokowało gracza w jakimś dziwnym kontinuum czasowym tak jak to było z ME3.
Najpierw Szepard zginął niszcząc Żniwiarzy, a potem była impreza na cytadeli z DLC...

Zarówno druga jak i trzecia cześć Mass Effecta po zakończeniu fabuły rzucała nas w stan świata przed ostatnią misją, nawet mimo komentarzy naszej drużyny w dwójce - te misje można było powtórzyć. Domyślnie w obu przypadkach wszystkie dodatki dzieją się więc przed samym zakończeniem gry.
 
Będę troszkę zawiedziony jeśli do przejścia dodatków będzie trzeba zrobić to "w trakcie fabuły głównej" . Nie mam zwyczaju powtarzać gier zbyt często ( tylko te najlepsze a i tak najlepiej minimum co 2-3 lata ) bo zwyczajnie nie sprawia to przyjemności o ile nie minie odpowiednio długi czas, poza tym trzeba mieć jeszcze na to czas - zwłaszcza gier tak gigantycznych jak W3.

Z drugiej strony zdaję sobie sprawę że ciężko ( lub to wręcz niemożliwe ) to wpleść w inny sposób. W takim wypadku będę musiał poczekać na nie kupę czasu. To już chyba wolał bym ujrzeć je jako oddzielne kampanie w menu głównym - co z kolejnej strony też jest takie sobie w tak dużej grze. Zbieram karty, rozwijam Geralta, zbieram recepty itd. już po zakończeniu gry i chciałbym to wszystko posiadać w całości potem.

No ale trzeba się będzie dostosować :).
 
Z drugiej strony zdaję sobie sprawę że ciężko ( lub to wręcz niemożliwe ) to wpleść w inny sposób.

Ja bym baaaardzo chętnie zobaczył ten DLC z Księstewkiem T. dziejący się w czasie sagi, gdy Geralt z drużyną zimowali tam - wiadomo, że wykonywał jakieś zlecenia wiedźmińskie w tym czasie.

A i byłaby to okazja do zobaczenia Regisa i paru innych postaci, które są lubiane przez fanów, a których nie było możliwości wpleść w fabułę gry.
 
Będę troszkę zawiedziony jeśli do przejścia dodatków będzie trzeba zrobić to "w trakcie fabuły głównej" . Nie mam zwyczaju powtarzać gier zbyt często ( tylko te najlepsze a i tak najlepiej minimum co 2-3 lata ) bo zwyczajnie nie sprawia to przyjemności o ile nie minie odpowiednio długi czas, poza tym trzeba mieć jeszcze na to czas - zwłaszcza gier tak gigantycznych jak W3.

Z drugiej strony zdaję sobie sprawę że ciężko ( lub to wręcz niemożliwe ) to wpleść w inny sposób. W takim wypadku będę musiał poczekać na nie kupę czasu. To już chyba wolał bym ujrzeć je jako oddzielne kampanie w menu głównym - co z kolejnej strony też jest takie sobie w tak dużej grze. Zbieram karty, rozwijam Geralta, zbieram recepty itd. już po zakończeniu gry i chciałbym to wszystko posiadać w całości potem.

No ale trzeba się będzie dostosować :).

Przecież po skończeniu wątku głównego przywracany jest stan świata przed ostatnią misją, o czym informuje cię przygotowane okienko.

Rozpoczniesz nową linię fabularną wybranym miejscu tak samo jak zaczynasz zlecenia z DLC. Zaczynanie nowej gry żeby poznać fabułę dodatków było by bez sensu.
 
To pewnie będą zwykłe zadania, takie jak dostajemy w darmowych DLC. Tyle, że odpowiednio rozbudowane. Nie ma co nad tym mitrężyć, a jedynie czekać i mieć nadzieję, na "Coś więcej" niż tylko te dwa DLC. ;p
 
Zależy jak będzie z tym NG+ i czy się w ogóle pojawi. Jeśli dobrze byłoby to zrobione (że np. mógłbym spokojnie sobie za drugim razem przechodzić już samą fabułę), to nie widzę problemu w wpleceniu dodatków w wątek główny.
 
Przecież po skończeniu wątku głównego przywracany jest stan świata przed ostatnią misją, o czym informuje cię przygotowane okienko.

Rozpoczniesz nową linię fabularną wybranym miejscu tak samo jak zaczynasz zlecenia z DLC. Zaczynanie nowej gry żeby poznać fabułę dodatków było by bez sensu.

Na to właśnie liczę. Logiczne czy nie to nigdy nie wiadomo czego się spodziewać, my sobie tu tylko rzecz jasna gdybamy ale oby tak właśnie było. Ja informacji która mi się ukazała o cofnięciu stanu gry nie zaakceptowałem - dla mnie Geralt zrobił sobie "wakacje" już "po zakończeniu" i nadrabia zaległe zlecenia - ot tyle :).
 
Też najbardziej bym się cieszył z fajnych questów pobocznych/zleceń. Ta gra ma tak ogromny, złożony i nie do końca odkryty przez głową fabułę świat, że aż żal tego nie wykorzystać :) Na przykład prawie wszystkie tereny na wschód od Novigradu są tylko dla ozdoby, może i tam coś się będzie działo :)
 
Stawiam, że zapowiedzą rynsztunek szkoły żmii (jak nie w nadchodzącym tygodniu to w następnym). Jest to jedyna szkoła wiedźmińska, która nie ma swojego rynsztunku nie licząc podstawowego wyposażenia. Oprócz tego pewnie wpadnie jeszcze jedno zlecenie. Może też być alternatywny ubiór dla Jaskra.
 
Z alternatywnych strojów na bank trafi się jeden dla Ciri, co potwierdzają pliki podstawki. O ciuchach dla innych postaci nic mi nie wiadomo.
Nowy rynsztunek przyjmę z otwartymi ramionami, przydałoby się chociaż jedno bardziej rozbudowane zadanie poboczne, które nie jest zleceniem.
 
Top Bottom