Batman Arkham

+
GTX 970 to był dobry wybór milordzie .

A tak w temacie Batka - Game Trailers oceniło najnowsze przygody Mrocznego Rycerza na 9/10.
 
Wczoraj pojawił się pierwszy patch :p Dodali brakujące efekty deszczu oraz AO

Rocksteady is leading our team of developers and partners as we work on the PC performance issues that players have been encountering. The work is significant and while we are making good progress on improving performance, it will take some time to ensure that we get the right fixes in place.

Below is the list of the key areas where we are dedicating our resources to improve the experience for our loyal fans:

  • Support for frame rates above 30FPS in the graphics settings menu
  • Fix for low resolution texture bug
  • Improve overall performance and framerate hitches
  • Add more options to the graphics settings menu
  • Improvements to hard drive streaming and hitches
  • Address full screen rendering bug on gaming laptops
  • Improvements to system memory and VRAM usage
  • NVIDIA SLI bug fixes
  • Enabling AMD Crossfire
  • NVIDIA and AMD updated drivers
While we work on improving performance, we will also continue to make interim patches available to address issues for those still playing the game on PC. The first patch is being released now and the updates include:

  • Fixed a crash that was happening for some users when exiting the game
  • Fixed a bug which disabled rain effects and ambient occlusion. We are actively looking into fixing other bugs to improve this further
  • Corrected an issue that was causing Steam to re-download the game when verifying the integrity of the game cache through the Steam client
  • Fixed a bug that caused the game to crash when turning off Motion Blur in BmSystemSettings.ini. A future patch will enable this in the graphics settings menu
We would like to thank our fans for their patience and invaluable feedback. We will continue to monitor and listen for any additional issues.
 
Kilka minut temu skończyłem główną fabułę i jestem zadowolony z kupna, bardzo dobra część, przyjemnie się grało, jeżdżenie Batmobilem po ścianach tuneli trochę denerwowało, ale tak to bez żadnych minusów.
Hamill jako Joker bezbłędny.
Zostały mi zadania poboczne, platyna nie wygląda na trudną, więc się pewnie pokuszę, żeby ją zdobyć.

W spoilerze coś co może, choć nie musi zepsuć rozgrywki, czytacie na własną odpowiedzialność.
 
Jak wygląda sprawa z walką Batmobilem? Oglądając filmy wydaje mi się strasznie nudna, a w większej dawce wręcz irytująca.
 
Batmobil jest jednocześnie fajny i niefajny. Nie jestem miłośnikiem trylogii Nolana, ale tutaj czołg Batmana sprawia dużą frajdę kiedy pędząc z zawrotną prędkością niszczymy po drodze praktycznie wszystko oprócz budynków. Podoba mi się też to że batmobil pełni rolę kolejnego, wielofunkcyjnego gadżetu, którego używany także podczas rozwiązywania zagadek. Niefajne jest natomiast to że gra na każdym kroku każe nam walczyć z wrogimi czołgami. Praktycznie za każdym razem jak schodzimy na ulicę to pierwsze co musimy zrobić to przyzwać batmobil żeby wystrzelić kilkaset rakiet. Skradanie się batmobilem (o ile tak to można nazwać) w celu zniszczenia specjalnego typu czołgów jest szczytem. Podejrzewam, że twórcy zrobili to bo bali się że jakby batmobil był tylko i wyłącznie środkiem transportu to każdy przejechałby się nim parę razy, a później wrócił do przyjemnego szybowania nad miastem. Poza tym, ludzie nie stanowią dla nas żadnego wyzwania kiedy jesteśmy w pojeździe więc bez czołgów byłoby zbyt łatwo.

Dwaj główni wrogowie czyli Strach na Wróble i Rycerz Arkham to niestety faktycznie trochę wydmuszki. Ten pierwszy jeszcze miewa niezłe momenty (choć i tak wolałem go jako pobocznego przeciwnika w Arkham Asylum), ale ten drugi wypada bardzo słabo. W zasadzie obaj panowie przez większość gry nie robią nic poza wygłaszaniem dennych frazesów. Podobnie robi Człowiek Zagadka, ale on jest w tym przynajmniej zabawny.

Dziwią mnie też zmiany w kwestii niektórych postaci. Wielu bohaterów znanych z poprzednich odsłon cyklu przeszło mniejszą bądź większą metamorfozę (niektórzy nawet wyglądają dużo młodziej). Do tego dochodzi też zmiana części obsady co bardzo rzuca się w uszy.

Niewielki minus należy się też za zadania poboczne. Jest ich jeszcze więcej niż wcześniej i w zasadzie każde jest interesujące zarówno jeśli chodzi o tło fabularne jak i samą rozgrywkę. Szkoda jednak że w wielu przypadkach twórcy postanowili wydłużyć grę serwują sporo powtarzalnych momentów w ramach jednej misji. Przykładowo, jeśli tropimy podpalacza to wszystko sprowadza się do tego że kilka razy pod rząd musimy namierzyć pożar, potem następuje pogoń, obicie gęby, a następnie gagatek ucieka. Jeśli tropimy seryjnego mordercę to kilka razy musimy znaleźć i zbadać zwłoki. Itd. Itp. Trochę jak w serii Assassin's Creed gdzie w każdej dzielnicy mamy zabójstwo do wykonania, wieżę do spalenia, posterunek do spacyfikowania itd., zawsze według tego samego schematu. Aczkolwiek to takie czepianie się trochę na siłę, bo skoro gra sprawia frajdę to chciałoby się z nią spędzić jak najwięcej czasu.

Cała reszta gry (oczywiście wyłączając problemy techniczne na PC) jest świetna. Tak jak Arkham City był idealnym sequelem do Arkham Asylum tak Arkham Knight jest idealnym sequelem do Arkham City. Ewolucja zamiast rewolucji, powracają wszystkie sprawdzone rozwiązania, parę baboli zostało poprawionych, dochodzi kilka nowych, ale nie przegiętych rzeczy. Fabuła wciąga mimo iż niektórych spraw można się dość szybko domyślić, jednocześnie trafimy na kilka kapitalnych zwrotów akcji. Dual play jest przyjemnym urozmaiceniem. Na plus zasługują też DLC z nowymi postaciami (no, może poza ceną). Każde oferuje nam nowego bohatera charakteryzującego się innym zestawem gadżetów i zdolności, a do tego mamy nową fabułę w zupełnie nowych lokacjach. No i jeszcze endgame - ukończenie głównego wątku to jedno, ale ukończenie gry to zupełnie co innego.

Jako fan serii i postaci Batmana jestem bardzo zadowolony. Ciekaw jestem co będzie następnym projektem Rocksteday, może gra z Ligą Sprawiedliwości oferująca sprawdzone rozwiązania i jeszcze większą różnorodność wśród postaci? Marzy mi się gra ze Spider-manem na takim poziomie stworzona z takim poszanowaniem pierwowzoru.
 
Last edited:
Niefajne jest natomiast to że gra na każdym kroku każe nam walczyć z wrogimi czołgami. Praktycznie za każdym razem jak schodzimy na ulicę to pierwsze co musimy zrobić to przyzwać batmobil żeby wystrzelić kilkaset rakiet. Skradanie się batmobilem (o ile tak to można nazwać) w celu zniszczenia specjalnego typu czołgów jest szczytem.
Czyli jest dokładnie tak, jak czułem, że jest oglądając gameplay'e :p.

Ciekaw jestem co będzie następnym projektem Rocksteday, może gra z Ligą Sprawiedliwości oferująca sprawdzone rozwiązania i jeszcze większą różnorodność wśród postaci?
W Arkham Knight znajduje się bardzo dużo nawiązań do Supermana. Rocksteady już raz "zapowiedziało" swoją kolejną produkcję w grze (Arkham Asylum -> Arkham City). Kto wie, może teraz zrobili podobnie?
 
Ja sądzę, że jest dobra. Trzeba pamiętać, że to "kinówka" - czyli w sumie najlepsze rozwiązanie w tego typu produkcji (nie wyobrażam sobie niektórych postaci z polskimi głosami).
Przetłumaczone są zarówno dialogi jak również teksty na komputerach/wyświetlaczach, a błędów się nie dopatrzyłem - z drugiej strony nie jestem na nie tak wyczulony.
 
Ktoś jeszcze ukończył wątek główny oprócz mnie? Orientujecie się jak to jest z tymi różnymi zakończeniami? Z tego co widziałem w sieci to są trzy, ale nie znalazłem informacji jak je uzyskać. I jeszcze pytanko o jedną z postaci:

Za każdym razem kiedy złapiemy któregoś łotra to ląduje on w celi na posterunku policji gdzie możemy z nim pogadać. Czy po skończeniu głównego wątku możemy tam też spotkać Crane'a? Łażę po tym posterunku i łażę i coś go nie widzę :hmmm:
 
Ja obecnie jestem po 21 godzinach gry i około 70% głównej linii fabuły. Przy czym zacząłem sporo z pobocznych misji, a trzy wykończyłem na 100% (te z
Dwiema Twarzami, Świetlikiem oraz Pingwinem
).

P.S. W znajdźki Człowieka Zagadki się nie bawię.
 
To nie zobaczysz faktycznego zakończenia, bo Edka też trzeba złapać :p


Nie mówię o
uwolnieniu Catwoman
, ale o tych wszelkich znakach zapytania, których jest "jak mrówków" (niczym flag/piórek w AC) i po prostu stanowią zapychacz.
 
Ja mówiłem o obu ;) Bez rozwiązania wszystkich łamigłówek, zebraniu wszystkich pytajników itd. nie złapiesz Edka.
 
Ktoś jest mi wstanie powiedziec ile godzin grania ten nowy Batek ma ?

Edit: czyli tak na 100% może że 30 !?
 
Top Bottom