[SELEKTYWNIE OSPOILEROWANE] Zakończenia - poradnik

+
@kubolmem
z całym szacunkiem, jesteś autorem tematu, dużo przy nim poświęciłeś pracy ale czy nie uważasz że lekko przesadzasz i rozciągasz swoje kompetencje na zakres funkcji moderatora?
Temat o zkończeniu gry - dyskusja o zakońceniu gry, przecież nie gadamy za przeproszeniem o "dupie marynie"?

edit.
Jeszcze jedno. Dlaczego Avalalc'h wybrał akurat Ard Undvik? Mówił o innych artefaktach ściągających Dziki Gon a tak się składa że portal Tor Gvalcha leży właśnie tam.

edit2
@kubolmem
Nie doczytałem że jest to twoje tłumaczenie istniejącego wątku na forum międzynarodowym.
Wskaż w takim razie odpowiedni temat - na razie takiego niema, a całe forum i tak jest zawalone spamem i dublującymi się tematami
 
Last edited:
Owszem, ale tylko, że to jest temat bezpośrednio o zakończeniach, a nie o dyskusji o zakończeniach, który swoją drogą funkcjonuje, więc innymi słowy robicie spam. Ale ponieważ ta dyskusja jeszcze się klei to dlatego jeszcze nic nie zgłaszałem. Zresztą, ja proszę, nie rozkazuje, bo takiego prawa nie mam.
 
@kubolmem
Nie doczytałem że jest to twoje tłumaczenie istniejącego wątku na forum międzynarodowym.
Wskaż w takim razie odpowiedni temat - na razie takiego niema, a całe forum i tak jest zawalone spamem i dublującymi się tematami

Polecał bym założyć własny np. "Teorie spiskowe Crassa"
Wtedy niektórzy będą mogli czytać spokojnie wątek o zakończeniach, a i ty będziesz miał spokój, bo taki meiss zamiast pisać, że bredzisz, poprostu wątek ominie :p
 
Nie doczytałem że jest to twoje tłumaczenie istniejącego wątku na forum międzynarodowym.
Zwróć uwagę jeszcze na to:
Dodatkowo dodam, że mimo, iż to jest tylko spolszczenie, sam dodam swoje 3 grosze, o ile będę chciał/musiał.
Oznacza to tylko, że tutaj są również moje własne spostrzeżenia, a gdybyś widział pierwsze wersje tego tematu, zobaczyłbyś, że wszystko weryfikowałem. Zresztą, porównaj sobie temat oryginalny i mój - zobaczysz różnice. Pierwotnie spolszczenie stało się autonomicznym tematem.
 
Trochę o zakończeniach w W3
http://tvgry.pl/?ID=5504

@rafal12322 na forum z linkami o W3 podesłał ciekawy materiał i żeby nie naruszać zasad forum pozwolę sobie skomentować go tutaj.

Teoria poniekąd spoko, autor podał sporo dowodów na jej poparcie, ale ma też sporo dziur i nieścisłości..
Nie jest możliwym uzyskanie kanonicznego zakończenia robiąc rzeczy wbrew sadze i wbrew temu jak postąpiłby "prawdziwy" Geralt. Wyobrażacie sobie Geralta biorącego pieniądze od Emhyra na oczach Ciri? Między innymi takie rzeczy trzeba robić, żeby uzyskać to niby kanoniczne zakończenie. Najbardziej kanonicznym jest chyba to gdzie Ciri zostaje wiedźminką, jako jedyne nie odbiega tak od sagi
Kolejną sprawą jest to w jaki sposób potraktował inne zakończenia. Zakończenie w którym Ciri niby zostaje Cesarzową (podkreślam NIBY, bo nie wiemy co się z nią później dzieje) rzeczywiście nie jest za bardzo kanonicze i najbardziej odbiega od książki, ale jednak mamy tam przedstawione sporo wątków które mogą zostać dopiero wyjaśnione w ewentualnej kontynuacji. Znowu zakończenie gdzie Ciri znika i nie wiemy co się z nią dalej dziej daje największe możliwości kontynuacji, a autor podaje tylko jedną (moim znaniem bardzo naciąganą) teorię. Oczywiście możecie się ze mną nie zgadzać w tej kwestii, ale mimo wiedźm, które z kanonem mogą mieć wiele wspólnego, to motyw w jaki musimy dojść do tego zakończenia jakoś do mnie nie przemawia.
Sam temat wiedźm jest bardzo ciekawy. Wiedźmiński amulet (Vesemira, a nie Ciri jak powiedział autor filmu) który zabrała jedna z nich mógłby odegrać niezłą rolę w przyszłości, bo pamiętajmy, że odzyskać go możemy jedynie gdy Ciri do nas nie wróci.

Ogólnie to ten cały filmik mi się jakoś specjalnie nie podobał. Autor jeszcze na końcu zasugerował coś o tym, że kontynuacja może być z Geraltem, a jak wiemy nie może być. Bo to właśnie W3 zakończył TRYLOGIE o Geralcie(IMHO zrobił to zarąbiście, nie licząc niedokończonych wątków Ciri, Avalla'ha i Białego Zimna). Następna część może być jedynie o nowej postaci (mam nadzieję, że o Ciri i w przeciwieństwie do autora filmu w dobrym świetle)

Pomyślałem, że film was zainteresuje mimo bubli i da jakieś inne spojrzenie na całość. Moją opinia jest jak najbardziej subiektywna i na waszym miejscu najpierw obejrzałbym film :)
 
@SMarcin Najlepiej to po prostu tamten zedytuj i przekopiuj treść stąd. Post może zostać, mi on nie przeszkadza, ale odpowiednie miejsce na dyskusję jest :)
 
SMarcin said:
na forum z linkami o W3 podesłał ciekawy materiał i żeby nie naruszać zasad forum pozwolę sobie skomentować go tutaj.

kubolmem said:
;dzięki za info, ale prosiłbym jednak pisać w tamtym temacie, który został stworzony do dyskusji nt. tej teorii.

"na forum z linkami o W3" dokładniej gdzie ludzie wklejają linki do artykułów o W3, nie ma tam dyskusji na temat zakończeń W3.

To jest temat w którym rozpoczęła się dyskusja o zakończeniach W3 i nie rozumiem dlaczego usilnie chcesz poustawiać wszystkich po kontach pisząc np.
Chwilowa przerwa w dyskusji.
(znaczy po tym poście możecie dalej pisać)
.​
Jeśli zmienimy temat to cała wcześniejsza dyskusja będzie utrudniona do przeglądania przez nowych uczestników.

edit.
Dla wszystkich zainteresowanych ukrytymi zamiarami Avallacha poprawłem filmiki z dialogów z elfem i dodałem ciekawą rozmowę z nim na statku przed bitwą:

Jak obiecałem tak skompilowałem filmik z dialogów z Avalla'chem i moim zdaniem jego niejasnych intencji i dziwnego zachowania Ciri po aktywacji kamienia słonecznego.



edit.
W pierwszym filmiku jest błąd. Na początku miała być rozmowa na statku a jest tylko jej urywek.

Całość zaczyna się od 1. minuty podczas rozmowy w nilfgardzkim namiocie.
 
Last edited:
@crass2012
Ty w ogóle nie czytasz tego, co ludzie do Ciebie piszą, nie docierają do Ciebie żadne argumenty i tłumaczenia, zamaist tego wciąż powtarzasz w kółko to samo.
Autor tego tematu założył go aby opisać możliwe zakończenia, oraz podać informację jak je zdobyć. W domyśle miała tu być dyskusja i pytania w stylu :co muszę zrobić aby mieć zakończenie takie a takie", lub "czy decyzja taka a taka ma wpływ na to i na to",
cała dyskusja o zakończeniu gry i wszelkie teorie spiskowe toczą się w tym temacie: http://forums.cdprojektred.com/threads/39027-Zakończenie-dyskusja
to tyle i tylko tyle, pozdrawiam Autora tematu
 
Witam wszystkich.

Chciałbym, żeby ktoś pomógł mi logicznie rozwinąć jedno z moich zakończeń. Chodzi o wątek miłosny.
Nie przespałem się z żadną dziewczyną w grze. Każdej napotkanej odmawiałem.
Przy zadaniu związanym z Triss, nie pocałowałem jej w ogrodzie tylko dlatego, że stwierdziłem, że to nie jest czas i miejsce na to, w dodatku była pijana.
Jak już przyszło co do czego (scena na molo), gdzie Triss miała odpływać to wyznałem jej miłość. Czyli według mnie dokonałem jednego wyboru, przy czym nie miałem, żadnych skoków w bok. Triss jednak nie zawróciła. Myślałem, że spotkam ją w dalszej części rozgrywki i wszystko się szczęśliwie ułoży. Jednak mimo tego, że Yen powiedziałem, że nie chce z nią być to dalej nie miałem żadnej sceny przy zakończeniu dot. wątku miłosnego. Dlaczego? Czy jeden pocałunek przesądził o wszystkim? Przecież w tym nie ma żadnej logiki.

Będę wdzięczny za odpowiedź.
Pozdrawiam.
 
Czyli widziałeś tylko zakończenia Ciri, wojny i Skellige, tak? Czyżbyś miał Zakończenie III Cirilli? Przy nim zakończenie Geralta nie jest pokazywane, gdyż prawdopodobnie, zresztą, jak i Falka, umiera.
 
@kwasowsky

Miałeś teoretycznie najgorsze zakończenie w którym nie wszystko jest wyjaśnione. Zakończenie dla niektórych najlepsze ze względu na potencjał kontynuacji, a dla innych najgorsze przez te niedopowiedzenia co do głównych bohaterów. Nie wiemy co się mogło stać z Geraltem i Ciri w tym zakończeniu, więc ciężko cokolwiek wyjaśniać :)
Na pewno gdybyś inaczej prowadził rozmowy z Ciri mógłbyś zobaczyć co dzieje się z Geraltam (i czy w ogóle coś się z nim dzieje :D)
 
Czy to się może tak potoczyć:
Biorę udział w spisku na Radowida, a na koniec zabijam Dijkstrę. Wojnę wygrywa Emhyr.
A teraz Ciri:
1. Rzucam się z nią śnieżkami.
2. Jadę do Emhyra, ale nie biorę kasy.
3. Jadę z nią na cmentarz.
4. Nie niszczę laboratorium.
5. Idę z nią na spotkanie z lożą.

Chciałbym, aby:
wojna zakończyła się triumfem Emhyra, a Ciri została wiedźminką.
Czy z takimi wyborami jak wyżej to się uda, czy nie mogę z nią jechać do Emhyra nie zależnie od tego czy wezmę kasę czy nie?
 
@Mentosek niestety nie uda się, ta decyzja:
2. Jadę do Emhyra, ale nie biorę kasy.
powoduje, że zakończenie nie potoczy się tak jakbyś chciał w kwestii
że Ciri zostaje wiedźminką, przy Twoim rozwiązaniu zawsze na koniec będzie jechała do Nilfgardu
Trzeba było nie jechać w ogóle, to czy weźmiesz zapłatę, czy nie przyczynia się tylko do tego
czy Ciri nie straci wiary w samą siebie podczas zmagania z Białym Zimnem
 
Top Bottom