Królowa kikimor

+
Królowa kikimor

Czy to jest jakas dodatkowa misja czy jest to czesc glownego watka, bo juz chyba koncze akt 3 (triss mi powiedziala zebym skonczyl wszystkie moje sprawy w vizimie), i nie slyszalem jeszcze o tej misji.
 
Jak Triss Ci mówi żebyś skończył wszystkie swoje sprawy w Wyzimie, to w praktyce oznacza że masz w tej chwili możliwość zakończenia wszystkich pobocznych misji bo nie będziesz mógł już tu wrócić. Królowa Kikimor to nie nazwa misji, nie usłyszysz o niej zanim jej nie spotkasz na końcu zadania "Bez przebaczenia" :) To po prostu taka paskuda z którą dużo ludzi tu miało problemy ;) w tym ja też :p
 
Przede wszystkim poczytaj cały ogólny wątek o Akcie III, wiem że tam jest 20 stron ale na prawdę warto bo o Królowej Kikimor jest tam dużo...A jak na prawdę nie chce Ci się szukać.. mi pomogło to i chwila głębokiego zastanowienia taktycznego...http://www.thewitcher.com/forum/index.php?topic=2385.msg165210#msg165210Poza tym jeszcze zobacz filmik:http://pl.youtube.com/watch?v=IUOQLKjA9Fc tam też jest pokazane jak powinno się to przejść :)I na koniec... jak już walniesz Ardem w stempel w sali gdzie ma sie wszystko zasypać to leć do korytarza i czekaj, nie wracaj żeby zobaczyć co się dzieje zanim się wszystko nei zawali bo zrobisz ten sam błąd co ja chyba z 10 razy :pI jeszcze jedna sugestia... jeśli wkurza Cię to że masz za dużo kikimor i nie możesz przejść to spróbuj zawalić pierwsze stęple w przejściu ( te od sali gdzie spotykasz pierwszy raz królową kikimor) bezpośrednio na nią, zajmie jej troche zanim się wygrzebie a Ty w tym czasie mozesz powybijać małe kikimory i będzie łatwiej :) Tylko trzeba troche precyzji żeby się to udało :)Powodzenia !
 

SaLi

Forum veteran
lakie said:
Przede wszystkim poczytaj cały ogólny wątek o Akcie III, wiem że tam jest 20 stron ale na prawdę warto bo o Królowej Kikimor jest tam dużo...A jak na prawdę nie chce Ci się szukać.. mi pomogło to i chwila głębokiego zastanowienia taktycznego...http://www.thewitcher.com/forum/index.php?topic=2385.msg165210#msg165210Poza tym jeszcze zobacz filmik:http://pl.youtube.com/watch?v=IUOQLKjA9Fc tam też jest pokazane jak powinno się to przejść :)I na koniec... jak już walniesz Ardem w stempel w sali gdzie ma sie wszystko zasypać to leć do korytarza i czekaj, nie wracaj żeby zobaczyć co się dzieje zanim się wszystko nei zawali bo zrobisz ten sam błąd co ja chyba z 10 razy :pI jeszcze jedna sugestia... jeśli wkurza Cię to że masz za dużo kikimor i nie możesz przejść to spróbuj zawalić pierwsze stęple w przejściu ( te od sali gdzie spotykasz pierwszy raz królową kikimor) bezpośrednio na nią, zajmie jej troche zanim się wygrzebie a Ty w tym czasie mozesz powybijać małe kikimory i będzie łatwiej :) Tylko trzeba troche precyzji żeby się to udało :)Powodzenia !
No i wszystko fajnie i wszystko super tylko mi sie krolowa jej mac ZABLOKOWALA, ZBUGOWALA ja nie wiem co jeszcze tam zrobila...Save wczytac nie moge bo nadpisalem...I teraz biegam po pustej jaskini i za cholere nic nie moge zrobic:(Z powodu oszczednosci miejsca na dysku all zapisywalem na 1 (!) save'u i teraz kicha...To co gre od poczatku mam przechodzic, no krew (elfow) mnie zaleje!Jakies sugestie? ;DPozdrawiam!
 
No offence, ale przechodzenie gry na jednym sejwie to totalna głupota. Jedne sejw zajmuje 20MB, bez jaj z tą oszczędnością.:)
 
SLI said:
SLI said:
Przede wszystkim poczytaj cały ogólny wątek o Akcie III, wiem że tam jest 20 stron ale na prawdę warto bo o Królowej Kikimor jest tam dużo...A jak na prawdę nie chce Ci się szukać.. mi pomogło to i chwila głębokiego zastanowienia taktycznego...http://www.thewitcher.com/forum/index.php?topic=2385.msg165210#msg165210Poza tym jeszcze zobacz filmik:http://pl.youtube.com/watch?v=IUOQLKjA9Fc tam też jest pokazane jak powinno się to przejść :)I na koniec... jak już walniesz Ardem w stempel w sali gdzie ma sie wszystko zasypać to leć do korytarza i czekaj, nie wracaj żeby zobaczyć co się dzieje zanim się wszystko nei zawali bo zrobisz ten sam błąd co ja chyba z 10 razy :pI jeszcze jedna sugestia... jeśli wkurza Cię to że masz za dużo kikimor i nie możesz przejść to spróbuj zawalić pierwsze stęple w przejściu ( te od sali gdzie spotykasz pierwszy raz królową kikimor) bezpośrednio na nią, zajmie jej troche zanim się wygrzebie a Ty w tym czasie mozesz powybijać małe kikimory i będzie łatwiej :) Tylko trzeba troche precyzji żeby się to udało :)Powodzenia !
No i wszystko fajnie i wszystko super tylko mi sie krolowa jej mac ZABLOKOWALA, ZBUGOWALA ja nie wiem co jeszcze tam zrobila...Save wczytac nie moge bo nadpisalem...I teraz biegam po pustej jaskini i za cholere nic nie moge zrobic:(Z powodu oszczednosci miejsca na dysku all zapisywalem na 1 (!) save'u i teraz kicha...To co gre od poczatku mam przechodzic, no krew (elfow) mnie zaleje!Jakies sugestie? ;DPozdrawiam!
Po pierwsze to gratuluje pomysłu oszczędzania miejsca w taki sposób :pPo drugie to możesz wytłumaczyć gdzie Ci ta Kikomora wsiąkła (w którym miejscu?)? I gdzie biegasz po tej jaskini? ;) Może zawaliłeś na nią te pierwsze stęple i ona siedzi pod gruzem w pierwszym przejściu i grzecznie czeka? ;) Ja miałam tak że Królowa mi sie własnie zablokowała na pierwszym przejściu po moim idealnym trafieniu ;) i siedziała a ja w korytarzu mogłam robić co chciałam, a konkretnie wybijałam całą reszte paskud. Ale jak wlazłam do tej komnaty ze stemplami mniej więcej do połowy to momentalnie mnie dogoniła.A sugestie... jak nie masz innego wyjścia to może poproś kogoś o sejwa ;) Ja niestety nie poratuje bo juz jestem grubo po połowie aktu następnego.
 

SaLi

Forum veteran
lakie said:
Po pierwsze to gratuluje pomysłu oszczędzania miejsca w taki sposób :pPo drugie to możesz wytłumaczyć gdzie Ci ta Kikomora wsiąkła (w którym miejscu?)? I gdzie biegasz po tej jaskini? ;) Może zawaliłeś na nią te pierwsze stęple i ona siedzi pod gruzem w pierwszym przejściu i grzecznie czeka? ;) Ja miałam tak że Królowa mi sie własnie zablokowała na pierwszym przejściu po moim idealnym trafieniu ;) i siedziała a ja w korytarzu mogłam robić co chciałam, a konkretnie wybijałam całą reszte paskud. Ale jak wlazłam do tej komnaty ze stemplami mniej więcej do połowy to momentalnie mnie dogoniła.A sugestie... jak nie masz innego wyjścia to może poproś kogoś o sejwa ;) Ja niestety nie poratuje bo juz jestem grubo po połowie aktu następnego.
Po 1 dziekuje bardzo ;DPo wtore biegam po calej tej jaskini- oczywiscie oprocz czesci gdzie lezy Magister i nie ma tej maszkary nigdzie ;)Powybijalem all male paskudy i teraz juz tylko wojowniczki mi sie respawnuja.Jak walne ardem to sie chowaja i...nic sie nie dzieje ;DCo do save'a to chyba mija sie to z celem, bo przeciez kazdy ma inne itemsy w equipie a ja sie do swoich juz bardzo przywiazalem ;DBede probowal-ale jakos watpie zeby udalo mi sie zakonczyc ta przygode sukcesem.Tak czy inaczej w razie dodatkowych pomyslow prosze o kontakt ;)Dziekuje za zainteresowanie - pozdrawiam serdecznie!
 
a jeszcze mi przyszło do głowy... zawaliłeś (aardem) oba przejścia między komnatą z Magistrem a komnatą z małymi kikimorami? (walnąć w drewniane podpory) Jeśli nie to spróbuj, mi paskuda wylazla jak rozwaliłam drugie, jesli to nie to... to już nie mam pojęcia. :-\
 
Walka z Królową Kikimor jest zabugowana. Raz strop zawalił mi się na głowę, ale jakimś cudem nie zginąłem. Królowa owszem. Mogłem potem biegać przenikając przez zawalone kamienie i belki, ale nie mogłem wyjść poza obszar tych głazów do wyjścia. Mogłem sobie latać po jaskini, te kikimory mi się respawnowały co chwila. Musiałem wczytać save i spróbować znów - tym razem udało mi się.
 

SaLi

Forum veteran
lakie said:
a jeszcze mi przyszło do głowy... zawaliłeś (aardem) oba przejścia między komnatą z Magistrem a komnatą z małymi kikimorami? (walnąć w drewniane podpory) Jeśli nie to spróbuj, mi paskuda wylazla jak rozwaliłam drugie, jesli to nie to... to już nie mam pojęcia. :-\
No! Temat nieaktualny - przynajmniej jesli chodzi o mnie:)Uruchomilem wiedzmaka (bul) :) jeszcze raz i all poszlo jak w zegarku.Nagle pojawila sie krolowa, nagle stwierdzila ze warto porozwalac te sterty gruzu i dala sie laskawie zarzucic tonami skaly:)Co do przenikania to mialem tak samo ;D jak kolega wyzej - moglem sobie biegac przez sterty kamieni niczym mlody wiedzmin po "mordowni" :)Krolowa martwa, wiec nie moge sie juz doczekac kolejnego wspanialego buga, ktory znow pozwoli mi sie wykazac erudycja na niniejszym forum ;DLAKIE: Dzieki za wszelkie przejawy dobrego serca i checi pomocy!Pozdrawiam serdecznie! ;D
 
Na szczęście nie miałem żadnego buga i kikimorysia wczoraj legła w gruzach :) Droga jest prosta i intuicyjna, a Geralt "domyśla się" na głos co trza zrobić... Raz mnie przysypało na śmierć przy pierwszym filarze - bo zupa była słona :p Drugi raz za blisko i za wolno podlazłem do ostatniego filaru i kikimorysia mnie "hapła", trzeci raz zrobiłem wsio ok i po zebraniu z brzucha potwora resztek magistra, wylazłem na powierzchnię, Adda mnie chciała pocałować i... Gra sie wybździła do windy... Shit, musiałem czwarty raz zrobić dobrze kikimorysi hyh, od wczoraj zwiedzam więć Odmęty :)
 
... a ja Panowie mimo zabicia królowej, wyjęcia jej z brzucha zawartości, nie mogę wogóle się wydostać z jaskini, w jednej jaskini tam gdzie leży magister z której uciekałem jest jakieś przejście ale zawalone kamieniami i tam robienie znaku ani nic nie daje, a w drugiej droga sie wydaje prosta ale królowa leży na drodze a jej przejście czy obejście nic nie daje, czuję ze gra skończona w najmniej przyjemny sposób, jest jakaś rada, moze ktoś pomóc?Save'a też już kilka razy ładowałem i nic. Którędy jest wyjście, salą gdzie są kikimory czy gdzie leży magister?
 
maciekartdesign said:
... a ja Panowie mimo zabicia królowej, wyjęcia jej z brzucha zawartości, nie mogę wogóle się wydostać z jaskini, w jednej jaskini tam gdzie leży magister z której uciekałem jest jakieś przejście ale zawalone kamieniami i tam robienie znaku ani nic nie daje, a w drugiej droga sie wydaje prosta ale królowa leży na drodze a jej przejście czy obejście nic nie daje, czuję ze gra skończona w najmniej przyjemny sposób, jest jakaś rada, moze ktoś pomóc?Save'a też już kilka razy ładowałem i nic. Którędy jest wyjście, salą gdzie są kikimory czy gdzie leży magister?
Kiedy wyciągasz list z brzucha kikimory powinno zacząć się podświetlenie w którym jedno z przejść zostaje oczyszczone , jeśli tak się nie dzieje to nie wiem ... patcha zainstalowałeś?
 
patch zainstalowałem, dodam że wcześniej wogóle problemów nie miałem w grą. Jak wyjmuję królowej z brzucha przedmioty, wówczas pokazuje się miejsce gdzie jest wyjście z jaskini i za drugim razem załadowania save'a pokazała się droga z jaskini gdzie leży magister, ale dochodząc do tego miejsca cały czas mam kamienie na drodze a ich odblokowanie jest niemożliwe, to samo dzieje się w sali gdzie kikimora leży, leży dokładnie na przejściu do korytarza z jasikni kikimor a ja nie mogę wogóle jej przejść.
 
żeby to uczytelnić załączam mapę.
 
Przeczytaj czwarty post. Ja nie rozumiem jak nie można dojść do tego, że NIE NALEŻY BYĆ W SALI PODCZAS ZAWALANIA SIĘ TEJ SALI!!! Ja po ok. 4-5 próbie wydostania się (po zabiciu Królowej) ze środka sali załapałem, że lepiej zrobię jak będę w tym korytarzu. Efekt? Za pierwszym razem udało mi się wydostać z tej lokacji.
 
dzięki spróbuję, no tak czy inaczej jest to bez sensu, bo albo wiedźmin ginie albo według wstawki fabularnej powinno się mimo wszystko przejście otwierać.
 
Top Bottom