Dlaczego ładowanie trwa tak długo?

+

Guest 3842565

Guest
Dlaczego ładowanie trwa tak długo?

W strzelankach, które umożliwiają quick save, załadowanie go zajmuje dosłownie kilka sekund, natomiadt w W3 trwa to z pół minuty. Dodam, że mam komputer z wyższej półki i chyba ani razu nie zaznałem lagów ani freezów. Dlaczego to zostało tak kiepsko wykonane? Dlaczego muszę tyle czekać na załadowanie czegoś, co 2 sekundy temu miałem w pełni gotowe?
 
Załadowanie tak dużego świata trochę trwa. FPS w grze zależy od karty graficznej, procesora i wielu innych części. Czas ładowania zależy przede wszystkim od dysku twardego. Jeśli posiadasz dysk HDD to ładowanie może chwilę potrwać. Jeżeli chciałbyś przyśpieszyć ładowanie to całą grę musiałbyś zainstalować na dysku SSD. ;)
 
Odpowiadając krótko - bo to ogromna gra (nieporównywalna z jakąkolwiek strzelanką) i prawdopodobnie nie masz jej na dysku SSD.
U mnie ładowanie trwa znośnie, choć zaznaczyć muszę, że siedzi wygodnie na SSD. Spróbuj może dusić spację/enter podczas ładowania, Jaskrowe opowiadania potrafią trochę przeciągnąć potrzebny czas :)
 
Last edited:

Ukash

Forum veteran
"Dlaczego ładowanie trwa tak długo?"
Bo tyle potrzeba aby gra się załadowała.
 
Ja mam grę zainstalowaną na SSD i w sytuacji gdzie np zginąłem i wczytuje mi się save bez cut-scenki loading trwa 4-5 sekund... A komputer mam z półki średnio-wysokiej. Może wina dysku na którym masz grę? Fakt, przy cut-scenkach (szczególnie pod koniec gry) czas się wydłuża ale pół minuty? Serio?
 
A ja się z Wami nie zgadzam, bo np. skoro przeniesienie się szybką podróżą z jednego końca mapy na drugi trwa 10 sekund, to dlaczego wczytanie zapisu nie może tyle trwać? Rozumiem, że za pierwszym uruchomieniem gry może trwać to długo, bo gra wczytuje cały świat, ale kolejne wczytywania powinny być krótsze, bo gra wczytywała by tylko sam stan gry, a nie cały świat od nowa. U mnie po zginięciu też się ładuje minute.. Na pewno można poprawić to patchem.
 
Wiem że pisałeś to dawno ale chcę wyjaśnić dla potomnych o co z tym chodzi.
Gdy używasz szybkiej podróży to gra się wczytuje szybko bo wgrywa tylko obiekty i tekstury.
A gdy zginiesz albo wczytujesz zapis gry to trwa to tak długo bo gra musi wczytać wszystkie zmiany w świecie jakich dokonałeś. Skrzynki i przedmioty które zbierałeś, wszystko to co wyrzuciłeś na ziemię, zadania które wykonałeś, konsekwencje tych zadań, wszystkim npcom ustawić takie zachowania jakie pasują do tego jaki jest postęp fabularny itp. Dlatego też czym jesteś dalej w fabule tym dłużej się gra ładuje. To jest dobrze zoptymalizowane więc gdy czegoś nie zmienisz w świecie to gra tego nie próbuje wczytać, robi to tylko z tym co poprzestawiałeś.
 
Top Bottom