Wiedźmin 3 - sytuacja polityczna (spoilery)

+
"Delannoy, Flourens, językoznawca i historyk, 1432 w Vicovaro, w latach 1460-1475 sekretarz i bibliotekarz na dworze cesarskim. Niestrudzony badacz legend i baśni ludowych, autor wielu rozpraw uważanych za pomniki dawnego języka i literatury północnych regionów Imperium. Z dzieł jego najważniejsze są: "Mity i legendy ludów Północy", "Bajki i klechdy", "Niespodzianka, albo mit Starszej Krwi", "Saga o wiedźminie", oraz "Wiedźmin i wiedźminka, czyli nieustające poszukiwanie". Od roku 1476 profesor akademii w Castell Graupian, gdzie zmarł w 1510.

Effenberg i Talbot,
Encyclopaedia Maxima Mundi, tom IV"
Wieża Jaskółki
Czyli w czasach gdy pisana była encyklopedia, Północ należała już do Imperium. Prawdopodobnie jednak są to czasy dość odległe.
 
Last edited:
A w W3 mamy rok 1271 więc dużo jeszcze czasu za nim Cesarstwo podbije Królestwa. Pamięta ktoś jak się nazywała opiekunka fałszywej Ciri w Nilfgardzie?
 
Miałem pewną teorie na temat Stelli Congreve ale upadła gdy znalazłem czas na porównanie dat dotyczących gry i tych z Encyklopedii Maxima Mundi. Ale dzięki, za przypomnienie :)
 
Last edited:
Witam ja w wyszukiwarce nic nie znalazłem a mam pytanie które mnie nurtuje i nie daje spokoju ..... A mianowicie skoro Stennis ( o ile pamiętam książę i przyszły król aedirn ) nie żyje to skoro nie ma potomków a toczył wojnę z Kaedwen to Aedirn automatycznie jest terenem Kaedwen. No i do tej pory chyba dobrze rozumuje ale ja zabiłem Henselta ( a raczej dałem go zabić ) więc do kogo należy Kaedwen do jasnej ciasnej ? O potomkach Henselta nic nie wiadomo . A w sytuacji gdy Temeria straciła króla to nagle urządzili zebranie ( mam na myśli to w loc mouine czy jakoś tak już zapomniałem ) więc nie mogli na nim omówić losów Kaedwen i Aedirn czy coś ? W końcu był tam doradca Henselta Detmold. Ja tak myślałem , że dopóki Henselt żył to ok Aedirn upadło i należy do Henselta. Ale w sytuacji gdy nie ma Henselta a o potomkach nic nie wiadomo to chyba powinni postanowić co z krajem tak jak to zrobili z Temerią ;o. Była też droga Iorwetha gdzie z tego co pamiętam mogliśmy oszczędzić Stennisa lub go zabić ale wtedy chyba Henselt i tak żył i tak więc problemu nie ma bo w razie śmierci Stennisa Henselt ma otwarte ziemie. No ale w drodze Vernona gdzie zabije sie Henselta stoi dla mnie znak zapytania ...:hmm:





Przy okazji jeśli ktoś wytrwał do końca tego co napisałem i zrozumiał to brawo ... :cheers:
 
Przy okazji jeśli ktoś wytrwał do końca tego co napisałem i zrozumiał to brawo ...
Dzięki.

Kaedwen, zdaje się, najechał Radowid.
Niezależnie od tego, czy Henselt w W2 przeżył (wtedy i tak ginie przed W3), czy też nie (wtedy Radek ma łatwiej).

Jeżeli natomiast pytasz komu prawnie się królestwo należy - zdaje się, że Henselt miał potomka.
Ewentualnie królestwo spotkał by taki sam los, jak Temerię po śmierci Foltesta.
 
Dzięki.

Kaedwen, zdaje się, najechał Radowid.
Niezależnie od tego, czy Henselt w W2 przeżył (wtedy i tak ginie przed W3), czy też nie (wtedy Radek ma łatwiej).

Jeżeli natomiast pytasz komu prawnie się królestwo należy - zdaje się, że Henselt miał potomka.
Ewentualnie królestwo spotkał by taki sam los, jak Temerię po śmierci Foltesta.
Po W3 Keadwen nie istnieje. Albo jest to Redania, albo Nilfgaard.
I nie, Henselt nie miał potomka. W każdym razie na pewno nie miał legalnego potomka.
 
I nie, Henselt nie miał potomka. W każdym razie na pewno nie miał legalnego potomka.

Wiadomo jedynie , że miał bękarty ale tronu one by nie objęły na 99 %. Czemu ? Henselt był przeciwny temu żeby bękarty dziedziczyły tron zresztą w grze o tym napomniał. Ale wiadomo jak to król tak samo jak z Radowidem na początku się podlizywał że uratuje Temerie i wgl a jak się oddało Anais Janowi czy jakoś tak ( temu co chwilowo rządził Temerią ) to od razu zaczął gadkę że Anais jest bękartem itp. A po tym wszystkim nasłał na nas swoich ludzi ..:facepalm:
 
Dlatego właśnie nie byłem przekonany, kierowałem się informacją z wiki, że miał potomka o nieznanym imieniu, ale cytatu na poparcie tej informacji już nie znalazłem.

Henselcki potomek pojawia się dosłownie dwa razy w całej marce - w "Krwi elfów" dowiadujemy się, że takowy istnieje i jest żonaty, z kolei w dwójce gdzieś słyszymy że zginął na polowaniu. Ale nie pamiętam gdzie, więc może to tylko wymysł kogoś z Wiki.

Z drugiej strony - Maxima Mundi wspomina o Wojnie Dwóch Jednorożców za parędziesiąt lat, więc dynastia jako taka pewnie przetrwała. Albo więc Henselt miał kuzynów, albo według AS-a synalek nie ginie, albo któryś z bękartów obwołał się królem i utrzymał władzę.

---------- Zaktualizowano 11:58 ----------

A, no i opcja czwarta: synalek zdążył się rozmnożyć przed feralnym polowaniem :p
 
Henselcki potomek pojawia się dosłownie dwa razy w całej marce - w "Krwi elfów" dowiadujemy się, że takowy istnieje i jest żonaty, z kolei w dwójce gdzieś słyszymy że zginął na polowaniu. Ale nie pamiętam gdzie, więc może to tylko wymysł kogoś z Wiki.

Nie jest to wymysł, też kojarzę, że mówił o zmarłym w ten właśnie sposób synu.
 
No właśnie też coś kojarzę, jednak pamięć ludzka bywa zawodna i czasem wolę mieć absolutną pewność :p
 
Przy okazji propo polityki jak się w W2 wybrało opcję oddania Anais Radowidowi to Roche w W3 i tak jest ,,Niebieski'' i walczy u boku Natalisa ? ( ja oddałem Anais Natalisowi ale ciekawi mnie to :p )
 
Przy okazji propo polityki jak się w W2 wybrało opcję oddania Anais Radowidowi to Roche w W3 i tak jest ,,Niebieski'' i walczy u boku Natalisa ? ( ja oddałem Anais Natalisowi ale ciekawi mnie to )
Wybory związane z Anais/Triss w trzecim akcie, a także wybór strony z pierwszego nie mają żadnego wpływu na nastawienie i "kolor" Vernona.
 
Wybory związane z Anais/Triss w trzecim akcie, a także wybór strony z pierwszego nie mają żadnego wpływu na nastawienie i "kolor" Vernona.
Aha dzięki bo nie zorientowany jestem co do W3 a planuję kupić i chce się jak najwięcej dowiedzieć bo przechodzę poprzednie wieśki kolejny raz żeby zaimportować save i czasem waham się jednak nad wyborami mimo , że kiedyś wybierałem bez chwili zastanowienia :p
A swoją drogą jak to powiedziałeś ,,kolor Vernona'' powinien być czerwony jeśli w W2 wybraliśmy Radowida , poniważ wtedy Vernon służył Radowidowi no ale .... w sumie ja wole niebieskiego. A to dlaczego wrócił do Natalisa można sobie samemu uzasadnić
 
Top Bottom