Wiedźmin 3 - grafika

+
Btw, wiem, że jest pięknie itd, ale czy nie wydaje wam się, że kolory podczas zachodu słońca wyglądają trochę zbyt cukierkowo i nienaturalnie?


A od kiedy Wiedźmin 3 ma wyglądać naturalnie? Od zawsze miał swoją kolorystykę. A co do kolorów, w realu też występują mocno czerwone zachody Słońca.

 

Attachments

  • Red_sunset.jpg
    Red_sunset.jpg
    89.8 KB · Views: 47
Propo chmur, czy tylko ja po wczytaniu save'a na niebie nie mam żadnych chmur? Pojawiają się one dopiero po jakimś czasie/medytacji. Jest to trochę irytujące, może zna ktoś powód tego problemu?
 
Propo chmur, czy tylko ja po wczytaniu save'a na niebie nie mam żadnych chmur? Pojawiają się one dopiero po jakimś czasie/medytacji. Jest to trochę irytujące, może zna ktoś powód tego problemu?
Taką masz pogodę?
Konfiguracji pogodowych jest kilka, w tym czyste, bezchmurne niebo.
 
Fajnie, ale skoro zapisałem grę w trakcie burzy, to wypadałoby żeby po wczytaniu wciąż była burza :>
Chyba że tak.
Sam sprawdziłem - u mnie wszystko gra, zapisane podczas burzy, po wczytaniu gry ta trwa w najlepsze.
Próbowałeś zmienić pogodę konsolą, wtedy zapisać i zobaczyć czy dalej domyślnie masz bezchmurne niebo?
 
Przebrnąłem przez wszystkie wpisy tego wątku i dodam trzy grosze od siebie. Nie wiem jak, nie wnikam nawet, ale po instalacji sterowników AMD w wersji 15.7 (te ze wsparciem dla W10) na moim sprzęcie i7 3770, 8GB, R9 290 gra chodzi płynnie na High/Ultra (jedynie zasięg roślinności i cienie mam na High) z włączonym HairWorks (tu w pliku rendering.ini ściąłem AA dla włosów do 2 oraz teselację w CCC ustawiłem na 8x). Nie wiem, ile jest klatek, bo mnie to nie interesuje, póki jest płynnie i mogę komfortowo grać.

Szczerze to dla mnie grafika jest bardziej niż w porządku (poza pop-up NPC) jak na grę z otwartym światem tej wielkości. To, co innych w grafice drażni, dla mnie jest detalem mało ważnym. Brakuje mi trochę teselacji otoczenia i wrażenia przestrzenności tekstur.

Podsumowując może nie jest tak źle z optymalizacją. Czekam spokojnie, co wniesie patch 1.07.
 
@Falandar

Łaziłem za pomocą szybkiej podróży tam i z powrotem ze znacznika w Novigradzie do Wrońców i coś może być w tym, co piszesz, ale... Nie w Velen. Tam jest standardowe oświetlenie, cienie są niebieskawe, podczas gdy w okolicach Novigradu zaiste wygląda to na oświetlenie z cutscenek (albo podobne). Może stąd wzięły się moje problemy opisane w tym poście?

Coś tu ewidentnie jest zmienione, dodam, że dzisiaj rano przeinstalowałem grę, przy okazji usuwając folder z ewentualnymi pozostałościami modów.
 
Jest jeszcze ciekawiej. Novigrad ma standardowe oświetlenie, podczas gdy jego okolice ma podobne do tego z cutscenek.

Czyli wychodzi na to, że oświetlenie z cutscenek (jeśli to takowe jest) zostało zaimplementowane tylko do niektórych obszarów gry? Być może implementacja czegoś takiego jest dość problematyczna...........
 
Tak to wygląda. Najłatwiej to rozpoznać właśnie po cieniach, które przy standardowym oświetleniu mają niebieskawy odcień. W Velen takie są, po przekroczeniu Pontaru nagle są ciemnoszare/jasnoczarne (zwał jak zwał), po wejściu do Novigradu znowu są niebieskawe.

Nie wiem jak wygląda sprawa z Oxenfurtem i Skellige, bo tam nie byłem.

Biorąc pod uwagę, że po zainstalowaniu moda Cutscene Lighting okolice Novigradu są okropnie jasne, podczas gdy Velen jest takie jak wcześniej, przypuszczam, że na tych terenach zaiste było coś zmieniane. No i screeny to potwierdzają.

EDIT:
Ok, Oxenfurt ma oświetlenie z cutscenek (lub zbliżone).

Niby kurde fajnie, że gdzieniegdzie jest, problem w tym, że te przeskoki są drażniące. Oryginalne oświetlenie jest po prostu gorsze jakościowo i to się rzuca w oczy.
 
Last edited:
Ja generalnie zauważam delikatną, aczkolwiek zauważalną poprawę wyglądu gry. trudno jednak mi wskazać co dokładnie pozmieniali. Ale jest lepiej niż było. Także grafika na plus.
 
Ja zmian graficznych nie widzę niestety...
Patch też nie poprawił LODów i pop-inu niektórych tekstur i obiektów, takich jak wszelkiego rodzaju bluszcze na budynkach, wiele małych płotków wczytuje się w odległości +- 25 metrów itp., szkoda. Natomiast chyba trochę lepiej jest z pop-inem NPC.
Ciekawy jestem, co ten patch zawierał w sobie, że ważył aż 7 GB...
 
Last edited:
Może niech ktoś z redów się wypowie na ten temat i przy okazji jaki mają problem z zaimplementowanie tego oświetlenie.
 
Graficznie łatka raczej nic nie zmienia (przynajmniej ja nic nie zauważyłem).

Woda wciąż wygląda kiepsko, rysowanie obiektów wciąż jest bliskie i zauważalne, tekstury roślinności oraz części otoczenia kiepskie (niektóre jak za czasów PS2) i płaskie bez mapowania wypukłości (lub z najprymitywniejszym rodzajem mapowania), a postacie wciąż potrafią się ładować przed naszym nosem (gra zainstalowana na szybki SSD).
O ile nikt nie obiecywał poprawy niczego z moich powyższych żali, to ostatni punkt dotyczący problemów pojawiania się postaci miał zostać wyeliminowany (i to dla użytkowników zwykłych HDD) - jak widać nie został.

Widać łatka bardziej skupiała się na eliminacji błędów w zadaniach, poprawie Płotki oraz zmianach w ekwipunku.

P.S. W Novigradzie dalej stoją "statki widma".
 
O ile nikt nie obiecywał poprawy niczego z moich powyższych żali, to ostatni punkt dotyczący problemów pojawiania się postaci miał zostać wyeliminowany (i to dla użytkowników zwykłych HDD) - jak widać nie został. .
Ludzie muszą zrozumieć, że dopóki będą robić wspólne patche dla wszystkich platform tak nie naprawią tego błędu. Jest to zwykła kwestia optymalizacyjna i musiała by zostać zmieniona tylko na PC. Wszystkie firmy na świecie nie mają z tym problemu, tylko Redom brakuje funduszy na dopieszczenie w takich prostych aspektach PC :)
 
Ale czemu na przykład przy downgrad'zie optymalizacji grafiki robią to tak głupio, że elementy widoczne/istotne w przerywnikach czy na ważnych postaciach tną równo z postronnymi kupcami?
Co mnie obchodzi, że nieistotna postać (którą spotkam tylko raz na wyspie i zamienię może jedno zdanie i nawet nie dostanę od niej zlecenia) będzie miała będzie miała futerko i rękawiczki odstawione przy użyciu nVidia HairWorks, podczas gdy kluczowe fabularnie postacie będą nosić płaskie tekstury udające futro?
Podobnie jest z symulacją odzieży, którą potrafi dostać losowa kurtyzana, a nie istotna postać.

Gdzie tu sens, gdzie logika?

 
Znalazłoby się więcej takich przykładów jak brak prawdziwego hairworksa dla głównych postaci jak Yen albo Triss. Tekstury niektórych znaczących postaci są dość niskiej jakości. Samo rozciąganie tekstur na pancerzach nie wygląda za ładnie (niestety to ciężko obejść) w momencie kiedy kolczuga nienaturalnie rozciąga się bo Geralt się schylił wygląda dość komicznie.
Niestety pod względem technicznym grafiki jak dla mnie w takim DA:I było widocznie lepiej. Nie spotkałem tam tekstur jak na screenie powyżej a na ustawieniu Fade Touched są świetne.
 
Top Bottom