Klatkujący Wiedźmin

+
Klatkujący Wiedźmin

Cześć,

Specyfikacja: Lenovo y50 i7-4720HQ 2.60GHz, 8gb ram, karta gtx 960m, zaktualizowane sterowniki. Wersja gry:pudełkowa, uaktualniona najnowszym patchem.

Począwszy od problemu z instalacją (GOG marudził), ale z tym sobie poradziłem, po pobraniu patch'a i DLC znikł mi całkiem skrót gry z pulpitu. Uruchamiam jedynie przez GOG - nie wiem czy to ma tak działać, ale ok. Przejdźmy do meritum, otóż mój laptop-świeżynka spełnia wymagania gry, przynajmniej na średnich ustawieniach powinna ona działać płynnie. A tak nie jest. Począwszy od sceny z balią gra klatkuje niemiłosiernie - jest niegrywalna. W ustawieniach próbowałem najpierw z mid, potem z low. Taki sam efekt. Gra dropi fpsy nawet przy wciskaniu esc i próbie wyjścia do menu. Karta graficzna i plan zasilania mają ustawioną najwyższą wydajność. Jakieś rady? Laptop nie nagrzewa się mocniej, niż przy graniu w DS2 (a soulsy śmigają aż miło).
 
Wydaje mi się że to nie kwestia Twojego laptopa, a najnowszego Patcha 1.07. Skarżą się ludzie, nawet i ja, na to że po zainstalowaniu go gra ma spadki/chrupnięcia FPSów. Miejmy nadzieje że szybko wyjdzie jakiś Hotfix naprawiający to.
 
Ja dałem fix 30 fps i jest znacznie lepiej...

Dla oka skoki w płynności z 50 fps do 30 fps są bolesne, ale jak leci cały czas na 30 wydaje się być znacznie płynniej... do rozwiązania nowych problemów polecam takie rozwiązanie.
 
A u mnie 1.07 znacząco poprawił płynność. Gram na Ultra z włączony HairWorks (AA 2, szczegółowość wysoka) w 1080p i tylko ilość NPC mam na średnich. Śmiga płynnie (ile klatek jest to nie wiem). Jest płynniej niż przed patchem i zniknął stutter. Gram na i7 3770 i R9 290.
 
Nah, chłopaki, miałem ustawione 60, 30, nieograniczoną, dalej to samo. ;) Wszystkie bajery, Vsync mam wyłączone. Możliwe, że to kwestia patcha. Dzięki za odpowiedzi.
 
Nah, chłopaki, miałem ustawione 60, 30, nieograniczoną, dalej to samo. ;) Wszystkie bajery, Vsync mam wyłączone. Możliwe, że to kwestia patcha. Dzięki za odpowiedzi.

To na pewno wina najnowszej łatki. Wiele osób ma ten sam problem (w tym ja). Z tego co czytam problem występuje na słabszych maszynach. Żadne zabawy z ustawieniami graficznymi tego nie naprawią. Jeśli przed tobą jeszcze jakieś zadania związane z pływaniem i nurkowaniem to współczuję niezmiernie. Chyba CDPR postanowił spełnić swoje groźby z pudełka co do minimalnych wymagań sprzętowych ;) Liczę na bardzo szybki hotfix bo tak nie da się grać.
 
Last edited:
Ja też podpinam się pod te problemy z łatką 1.07 bo niezależnie od wybranych ustawień graficznych gra zamula kartę graficzną i robi z niej grzałkę wcześnie było w porządku a nic innego oprócz łatki nie zmieniałem a np GTA V na full detalach hula w 60 klatkach a karta osiąga max 65 stopniu (a przy Wieśku jest to stale ponad 72 stopnie niezależnie od ustawionej grafiki)
 
Ja też podpinam się pod te problemy z łatką 1.07 bo niezależnie od wybranych ustawień graficznych gra zamula kartę graficzną i robi z niej grzałkę wcześnie było w porządku a nic innego oprócz łatki nie zmieniałem a np GTA V na full detalach hula w 60 klatkach a karta osiąga max 65 stopniu (a przy Wieśku jest to stale ponad 72 stopnie niezależnie od ustawionej grafiki)

A te 72 st vs 65 aż tak bardzo przeszkadza? To ty nie wiesz, jak mój R9 290 się grzeje. Dla mnie 85-90 to norma :D
 
Długo czekałem na tą poprawkę, ale jestem bardziej wkurzony niż zadowolony. Mój PC to nie jest żaden demon prędkości, ale na wersji 1.06 grałem bez problemów na wysokich detalach bez żadnych zacięć. Teraz nie mogę grać nawet na niskich. Gra non stop się zacina, nawet na ekranie ekwipunku, w animacjach a o grze, walce, eksplorowaniu nawet nie ma mowy. Na 1.06 miałem płynne 30 fps (mierzone frapsem) a tutaj lipa, ma ktoś z Was podobne problemy?
Moja konfiguracja PC to: Core 2 Duo E8400(oc na 3600MHZ), 8gb ramu Gskill 1066MHZ, Dysk SSD HyperX Kingston (na ktorym gra jest zainstalowana), grafika GF 550TI Gigabyte, płyta Asus Rampage Formula X48.
 
U mnie na całkiem mocnym komputerze (i5-4690k i GTX 970) wydajność też mocno spadła na 1.07, średnio o ~10 fps. Najbardziej jest to odczuwlane w Novigradzie gdzie kiedyś miałem w minimum ~47 fps, teraz zdarzają się spadki do 36 fps. Wszystko na tych samych ustawieniach graficznych.
 
Pocieszające że The Witcher jak i Marcin pisali na Twitterze że pracują nad tym(i nie tylko tym, bo niektórzy na konsolach wciąż nie mają patcha). Nic tylko czekać i trzymać kciuki, by jak najszybciej się uporali.
 
Last edited:
Witam,

u mnie też po aktualizacji do 1.07 masakra. Gram na lapku Lenovo Y510P (16GB Ram, intel i5-4200 2,5ghz, geforce gt755m). Do tej pory przez ponad 100h gry było bez problemu, żadnych freezów/ścinek/klatkowania na ustawieniach średnich. FPS na poziomie 30-50 klatek. Grę zaktualizowałem wczoraj i od razu po odpaleniu było ok (jestem w Kaer Morhen), spokojnie poeksplorowałem sobie teren. Trafiałem w grze na babole, jednak nie tak żeby nie dało się grać. Dziś po odpaleniu Wieśka drop FPS do maks. kilku klatek, nie idzie grać nawet na ultra-niskich ustawieniach. W menu czy w ekwipunku wszystko chodzi płynnie, ale jak tylko obraz przeskakuje na grę to jest tragedia. CDP prośba o hotfix, bo widzę, że wiele osób ma podobny problem.
 
W temacie http://forums.cdprojektred.com/thre...ezy-zawieszanie-się-gry?p=1853923#post1853923 został zacytowany pracownik CDPR który odpowiedział na zgłoszenie jednego z graczy ciekawą rzecz na temat zmian jakie wprowadziła poprawka 1.07. Cytuję jego wypowiedz: "Patch 1.07 zdjął część obciążenia z karty graficznej i przeniósł je na procesor". Zatem wychodzi na to, że wszyscy którzy mają po zainstalowaniu łatki 1.07 problemy z przycinaniem gry mają za słabe procesory na Wiedźmina 3 ;) A poważniej to chyba nie tylko to zmienili skoro problem nie tylko pojawia się na procesorach dwurdzeniowych, ale również na czterordzeniowych (Intel I5, I7). Mam nadzieję, że dojdą jednak do tego co takiego zmienili że nawet komputery spełniające ich wyśrubowane wymagania mają teraz problemy z płynnością gry.
 
U mnie gra pochodzi dobrze moze z 3 minuty,potem jest taki spadek wydajnosci ze sie grac odechciewa.
 
Top Bottom