Wiedźmin 3 - grafika

+
Miejmy nadzieję, że RED Kit umożliwi duże zmiany graficzne. Choćby takie, jak w Skyrim, gdzie do teraz niektórzy działają cuda:

Ujęcie od 1:58 - po prostu niesamowite.

 
Oświetlenie można uzyskać albo modem z nexusa, wartości 0.7 są całkiem w porządku, albo np. mastereffect godryasem lub innymi elementami oświetlenia. Dla mnie jedyna rzecz jaka mogłaby dojść to : LOD dla budynków (te proste zamiany na fake tekstury są bez sensu, oszczędność w fps praktycznie zerowa, a nie chcą dać suwaka, ale powiedzmy cierpliwie czekamy), oraz pozostająca krew na stałe, a nie znikająca po 3-5 sekunda. Można też poprosić o wparcie cząsteczkowe np. od znaku Igni zapalające się trawy i roślinność, mając PhysX od NV problem zerowy w sumie.

Tutaj parę screenów widoczkowych - oświetlenie.
1

2

3

4
 
Mam takie zasadnicze pytanie, może ktoś z tego korzystał. Da się całkowicie wyłączyć mgłę w oddali? Nie śledzę już od dawna tego podtematu, więc może ktoś znalazł sposób?
 
Yet Another Lightning Mod z Nexusa w bardzo dużym stopniu ją ogranicza, zerknij. Na tę chwilę tylko tyle.
 
Niestety psuje jednocześnie oświetlenie pochodni i tego typu efekty, przez co noce np. w Novigradzie wyglądają zdecydowanie biedniej. Szkoda, bo faktycznie zasięg widzenia robi wrażenie.
 
Chodzi o ten trailer z vgx 2013 ?

Po co przywoływać VGX skoro taki Sword of Destiny w porównaniu do obecnej grafiki to niebo i ziemia. Swoją drogą, radzę sobie sprawdzić model "sznurów" w porcie podczas rozmowy z Dijkstrą. Link do filmiku (26:55):


Wygląda to tragicznie.
 
Trochę mnie boli że nie mamy takiej grafiki jak na wczesnych trailerach, ale z drugiej strony mało komu by ta gra chodziła, nie mówiąc już o tym że obecna wersja ma bardzo duże wymagania, zwłaszcza jeśli chodzi o kartę, ale może za kilka lat pogram na maksymalnych :)
 
Wygląda to tragicznie.

Niestety, wiele rzeczy wygląda "tragicznie".

Ta tutaj jest akurat chyba dość mało istotna. Problem jest taki, że takie "kfiatki" są wpuszczane do przerywników, a wystarczyło tą scenę ukazać tych kilka metrów dalej (nic by to nie zmieniło poza ładniejszym otoczeniem).
Takich momenty nie stanowią wyjątków, wypadałoby wręcz powiedzieć iż jest ich mnóstwo. I nie ma co tutaj usprawiedliwiać faktu losowością scen bo przecież każdy przerywnik był tworzony i reżyserowany, a nie brany "z automatu" (a już na pewno był testowany). Widać tutaj RED'zi poszli na łatwiznę i "na odwal się".
 
@DarthasBinar - miło mi :)
Dzisiaj jeszcze podwyższyłem wpisy:
MeshLODDistanceScale oraz MeshRenderingDistanceScale do wartości 16, pomogło z takim "upadłym zbożem", które wczytywało się jakoś za szybko. Niestety podwyższanie tego parametru powyżej 16 nie dawało już żadnych efektów :)
 
Dla mnie i tak te screeny wyglądają świetnie. Za 10 lat gry z taką jakością będą pewnie standardem na konsolę i TV 4k, nie? :p
 
Taka ciekawostka. Wszyscy się jaramy tym 4K i ciągle się ten temat przewija. Niedawno gdzieś w radiu(chyba) słyszałem, że Chińczycy za rok będą emitowali programy w jakości 20K :p Więc myślę, że za 10 lat to może być coś zupełnie innego niż 4k
 
Coś w tym jest. Chociaż szczerze powiem, że w przypadku gier bardziej by mnie interesowało zostanie przy - dajmy na to - 900p i skupieniu się na tworzeniu grafiki lepszej pod względem czysto technicznym. Oczywiście, 4k wygląda super, ale wolałbym widzieć grę nie do odróżnienia od filmu w jakości 720p niż jakiegoś Minecrafta w 4k. A jak wiadomo, rozdzielczość zabiera bardzo dużo mocy obliczeniowej, która mogłaby być - według mnie - wykorzystana lepiej.
Ale chyba trendy w grach idą wyraźnie wbrew moim osobistym nadziejom :p
 
Last edited:
@JackUss

Chyba coś Ci się cyferki przesłyszały.
Bo Japończycy chcą przechodzić na testy TV 8K w przyszłym roku, aby w 2020 roku olimpiadę w Tokio transmitować już w tym formacie. A po 8K, logicznie rozumując, powinno być 16K. Jednak to zobaczymy zapewne najwcześniej za dekadę. O grach w tej rozdzielczości wolę nawet nie myśleć.
 
@szypek26
To swoją drogą. Ale faktycznie mój błąd. To ma być próbna emisja. Czy Japończycy czy Chińczycy to wydaje mi się że słyszałem o tych pierwszych, jednak teraz już pewności nie mam :p

---------- Zaktualizowano 23:06 ----------

@szypek26
To swoją drogą. Ale faktycznie mój błąd. To ma być próbna emisja. Czy Japończycy czy Chińczycy to wydaje mi się że słyszałem o tych pierwszych, jednak teraz już pewności nie mam :p
 
Top Bottom