Patch 1.08 - Oczekiwania

+
Status
Not open for further replies.
Chowanie miecza jest domyślnie pod C. Masz dwie czynności pod C przypisane.

o.. o tym niewiedziałem, a jak to mogę odbindować? bo w ustawieniach klawiszy w grze nie ma czegoś takiego jak "chowanie miecza" Pod "C" mam przypisane tylko "rzucanie znaków" i nic więcej.
 
EDIT 2: często podczas walki przy próbie użycia znaku wyświetla się komunikat "nie możesz uzyć podczas walki"

Kiedy próbujesz użyć znaku w obszarze, gdzie rzuciłeś bombę dwimerytową blokującą działanie magii...
Działanie wydaje się poprawne, komunikat mógłby być lepszy.
 
To może ja teraz coś dodam:


Quest: "Hienny Cmentarne" - człowiek pada na kilka strzałow. Na niskim lvl i na najwyższym poziomie trudności quest nie do zrobienia.

Mylisz się. Ja go zrobiłem za drugim podejściem na najwyższym poziomie trudności mając do tego level, który był taki sam w zadaniu. Po prostu poszedłem tam skąd ghule wychodziły i skupiałem na sobie całą ich uwagę. Ten NPC, który miał mi pomagać stał w "oznaczonym polu" a ja byłem w miejscu gdzie Ghule się pojawiały. Tyle.
 
to co tu wpisujecie to raczej lista życzeń do 1.5, które pewnie ukaże sie z DLC w październiku.

Błagam - niech 1.08 eliminuje tylko bugi wątku głównego (np. kwestia pierwszej rozmowy z Rochem) i już będę szczęśliwy...
 
AI noszące jakieś skrzynki nadal nie zostało naprawione. Nadal dziwnie popi*rdalają w powietrzu czy jak to nazwać.... ale co tam , najlepiej rozwalić inne niż naprawić jedne...
 
@rafalkosz W pełni popieram, poprawka pierwszej rozmowy z Rochem i inne bugi z Questów głównym(choć sam oprócz tego z Rochem innych bugów nie miałem). Niech w końcu Hortensjo zatrzyma Geralta i niech w końcu odpali się Roche, bo ręcznie aktywować rozmowy z Rpchem nie można - quest [Dorwać Juniora], aktywność "Porozmawiaj z Vernonem Rochem w obozie partyzantów"
 
AI noszące jakieś skrzynki nadal nie zostało naprawione. Nadal dziwnie popi*rdalają w powietrzu czy jak to nazwać....

Ten problem zdaje się być dosyć losowy. Przez pewien czas myślałem, że błędu już nie ma, ale później ponownie na niego natrafiłem. Wygląda to tak jakby animacja gubiła klatki kluczowe dla jednej (czasem dwóch) nogi, a kilka z nich było przesuniętych.

[video]http://i.imgur.com/TqU3uUU.webm[/video]
 
Last edited:
Melduję, że jest błąd polegający na tym, że są dwie dziewczyny o imieniu Bea w Złotym Jesiotrze na parterze i w piwnicy...

Ciekawy jestem czy dużo roboty by mieli Redzi ze stworzeniem nieskończonej ilości walk na pięści po wywalczeniu tytułu na gruncie tych NPCów co już stworzyli. Każdorazowo gra losowała by odpowiedniego wojownika Skeelige i jego poziom. Walki mogłyby się odbywać w jednym miejscu na stadionie we wsi Hov...
 
Last edited:
Obozowisko bandytów w Velen. Herszt nie zostawia kluczyka do otwarcia krat za którymi stoi ostatni sprzedawca. Ma on 3 karty do sprzedaży. Jak łatwo się domyślić, dla mnie to ostatnie 3 karty jakich potrzebuję do platyny. Gram na PS4.
 
Mogliby naprawić animację chodzenia Keiry bo chodzi boso a pięty ma podniesione jakby chodziła na szpilkach, niby mała pierdółka ale wkurza mnie...
 
Chwaliłem łatkę 1,07. Jak zwykle za wcześnie.

Niestety zdarzają się zgony kompa... A to duży problem. Czy to wina sprzętu? Nie wiem, ale gdyby to była wyłącznie wina sprzętu, to zgony trafiałyby się pewnie w dowolnym momencie. A tutaj jest tak, że zgon trafia się raz za razem w tym samym punkcie, na przykład podczas badania jakiegoś przedmiotu przy pomocy wiedźmińskich zmysłów. Podchodzę do badanego przedmiotu, klikam E i sru - zgon. Odpalam ponownie grę po restarcie, podchodzę znowu do tego samego przedmiotu i znowu zgon. Dopiero za trzecim razem się udało, ale nie wiem dlaczego. Może dlatego, że zmieniłem kolejność?
Przed łatką 1,07 miałem tak z mglakami w jednej misji (w innych sytuacjach nie było problemów z mglakami)

Inny problem. Kiedy odpalę grę jest ok, ale po odwiedzeniu jakiegoś panelu (ekwipunek, itp) i powrocie do gry, występują dziwne przeskoki (szarpnięcia) podczas poruszania się (na koniu i bez konia). Nie ma to nic wspólnego z FPSami. Przed łatką 1,07 raz tylko coś takiego się przytrafiło. Po łatce 1,07 niestety zdarza się to praktycznie cały czas.

Wydaje mi się, że to problem karty GTX970. Ostatnio chyba więcej ludzi zaopatrzyło się w te karty. Co opisują problem (a to pojawiające się postaci w ostatniej chwili (miałem to), a to spadek FPSów po łatce, a to znowu szarpanie (jak u mnie) to okazuje się, że mają GTX970. Niestety, ale ta karta to chyba jakaś wykastrowana wersja wyższej karty. Gdzieś na jakimś forum obiło mi się o oczy, że niby w teorii ma 4GB pamięci, ale w praktyce tego nie wykorzystuje w 100%, właśnie dlatego, że ma wykastrowaną architekturę.

Myślę, że REDzi zamiast poprawiać ogólną wydajność powinni zwrócić uwagę na tę kartę. Najlepiej razem z Nvidią. W końcu to oni skonstruowali to drogie coś. Ciekaw jestem ile doniesień na temat postaci pojawiających się w ostatniej chwili było od graczy z GTXem 970...

Na koniec jeszcze wspomnę kolejny błąd, ale drobniejszy i innej natury - otóż niektóre skrzynie były puste pomimo, że powinno coś w nich być. Nie zaglądałem do nich wcześniej i były normalnie podświetlone. Może to skrzynie ze schematami szkół - na przykład jedna taka skrzynia była w latarni morskiej.
 
Last edited:
Wydaje mi się, że to problem karty GTX970. Ostatnio chyba więcej ludzi zaopatrzyło się w te karty. Co opisują problem (a to pojawiające się postaci w ostatniej chwili (miałem to), a to spadek FPSów po łatce, a to znowu szarpanie jak u mnie) to okazuje się, że mają GTX970.
Bo jest popularna, to nie przez nią są problemy. Ludzie z innymi kartami też mają wysypywanie się gry, nawet bardzo częste. Mają bugi i problemy, spadki.
Czy ja mam mesjasza 970 w komputerze, skoro gra mi się nie wysypuje i mam stałe 60 klatek nawet ze zmianami w configu?
 
I masz 60FPS? Trudno w to uwierzyć. Chyba, że masz masakryczny OC. Może w ustawieniach Nvidii jest wyłączona lub blokowana jakaś opcja? Na przykład filtrowanie anizotropowe, tekstur, itd...
 
Czy ja mam mesjasza 970 w komputerze, skoro gra mi się nie wysypuje i mam stałe 60 klatek nawet ze zmianami w configu?
No chyba. To magia jakaś jest.
U mnie na 1.06 wszystko śmiga w sześćdziesięciu, a po 1.07 pułap to 45-50 - ze spadkami do 30 (sic!) w niektórych przypadkach, gdzie wcześniej największy spadek jaki zaobserwowałem to było do 42 klatek.

Jest co prawda stabilniej, bo poza wspomniany pułap gra teraz bardzo rzadko wychodzi, ale mimo wszystko wolałem poprzedni stan.
 
U mnie na 1.06 wszystko śmiga w sześćdziesięciu, a po 1.07 pułap to 45-50 - ze spadkami do 30 (sic!) w niektórych przypadkach, gdzie wcześniej największy spadek jaki zaobserwowałem to było do 42 klatek.
Nie mam absolutnie żadnych spadków do 30, najmniejsza wartość to nieco poniżej 50, bo 46. A mam ostro podkręcony dystans ładowania drzew i traw.
 
60 fps to może ma w jakichś lokalach ale na pewno nie w otwartych przestrzeniach bo na Titanie nie idzie stabilnych 60 utrzymać.

Ja na swoim Strix 970 na ultra bez hairworks mam spadki do 30 fps w niektórych miejscach w lesie a tak średnio to 50 fps...
 
Nie mam absolutnie żadnych spadków do 30, najmniejsza wartość to nieco poniżej 50, bo 46. A mam ostro podkręcony dystans ładowania drzew i traw.
No, z tą trzydziestką przesadziłem, bo to jest koło 37-8.
Sprawdziłem bez bajerów związanych z modami, do 60 za nic nie chce gra dobić, najwyższa wartość to 58, czyli w najlepszym razie zyskuję osiem klatek. W najlepszym, bo przeważnie jest 54-5.

Z czego to wynika?
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom