[SPOILERY] Wiedźmin 3 - Humor, satyra i easter eggi

+
Mógłbyś rozwinąć?
Łysa Góra w Świętokrzyskim była w religi słowiańskiej miejscem kultu. Dodatkowo cytując za wiki:

Przekazy kronikarzy mówią o trzech bóstwach, które miały być czczone na górze. Interesujące jest, że wybudowanej na tym miejscu świątyni chrześcijańskiej nadano wezwanie Trójcy Świętej.
Do dziś istnieją legendy o odbywających się na szczycie góry sabatach czarownic.
 
 
To prędzej jakaś mumia faraona niż słowiańskie nawiązanie :D.
Na pewno nie Egipt. Ale skądś mi świta ten nagrobek, obstawiałbym klimaty celtyckie lub nordyckie. Epoka żelaza, względnie wczesne średniowiecze. Jeżeli Słowiańszczyzna, to południowa (w pierwszej chwili pomyślałem o bośniackich stećci, ale jednak nie pasuje).
 
Ha, właśnie wczoraj tam byłam i też się uśmiechnęłam pod nosem na słowa Avallac'ha :)
 
Przed chwileczką poznawałem historię Ciri,i co wydało mi się śmieszne - mi,jak i temu let's playerowi:


Scena około 34:39 - baron porywany przez bazyliszka...Dramatyczne,ale i komiczne :drunk:
 
Przeczytałam CAŁY ten wątek (chyba mam za dużo czasu) i nie znalazłam wspomnienia o dwóch smaczkach, z których jeden jest moim ukochanym (zaraz obok Schrodingera ze szkoły kota) - Sigismund Gloger, którego dzieła mamy okazję czytać i którego ciało (o ile dobrze pamiętam) można znaleźć. Zygmunt Gloger był autorem "Encyklopedii staropolskiej" (wydanej na początku XX wieku, można ją sobie obejrzeć w internecie, polecam!), bardzo ważnego dzieła w historii badań nad kulturą i literaturą dawną. I druga rzecz, która mnie cieszy niezmiernie, to troll, który zastanawia się nad ważnym problemem - "bywam czy nie bywam". :)
 
1. Bard, który udziela nam informacji na temat efich ruin gdzie znajduje sie Kamień Słoneczny wypatruje wielkiego białego wieloryba - nawiązanie do Moby Dicka
2. Nietypowe, ale napotkałem to dzisiaj, może ktoś nie widział jeszcze. Na Zamurzu novigradzkim przy studni kobiety rozmawiają o innej kobiecie, która oszalała i mieszka w domu z wielką ilością kotów. Faktycznie ta kobieta i dom istnieją jeśli dobrze sie rozejrzeć. Pełno w nim kotów, kobieta jest obłąkana, a na stole możemy znaleźć notatkę, która rzuca dodatkowe światło na wiedźmina związanego z poszukiwaniem rynsztunku szkoły kota. - Nawiązanie do stereotypu, który zakłada, że każda stara panna otacza się kotami:p
 
I tego wieloryba mija się później, jeśli z odpowiedniego punktu wyruszymy w stronę floty Nilfgaardu! Zastanawiam się, czy widać go też pod wodą (płynęłam łódką). Kobiety z kotami nie widziałam, ale teraz koniecznie muszę ją odwiedzić. I jedno, o którym ktoś już chyba wspominał - temerska partyzantka ćwiczy sobie do wtóru sparafrazowanej piosenki z "Potopu". :)

----

Właśnie minęłam chłopa, który mówi "Króle się biją, chłopi giną" - czy to nie nawiązanie do "A jak poszedł król na wojnę" Konopnickiej? (Chodzi mi o fragment "A najdzielniej biją króle,/ A najgęściej giną chłopy".)
 
Last edited:
Jesteś pewna, że to akurat ten wieloryb? Bo je można spotkać randomowo pływając po wodach Skellige, ale tego konkretnego widziałem tylko w zadaniu. Jeśli patrzeć pod odpowiednim kontem to da się te wieloryby zobaczyć pod wodą. Pierwszy raz jak zobaczyłem wynurzający się ogon to aż powietrze wciągnąłem, myślałem, że jakiś potwór:p
 
Top Bottom