Patch 1.08 - Oczekiwania

+
Status
Not open for further replies.
@Rustine Jakie masz ustawienia w Panelu sterowania Nvidii ogólne i dla Wiedźmina?

View attachment 19925


Ciekaw jestem czy może być taki bug, który sprawia, że jakaś funkcja nie działa pomimo, że jest włączona...
 

Attachments

  • 2015-07-27_142318.png
    2015-07-27_142318.png
    13.5 KB · Views: 28
Ciekaw jestem czy może być taki bug, który sprawia, że jakaś funkcja nie działa pomimo, że jest włączona...
Tak, gra mi działa na minimum, a ja się okłamuję. W sterownikach zmieniłem tylko opcję v-sync na adaptacyjną, bo piszczą mi cewki. Reszta na maksa, cienie mam na wysokie, ale nadrabiam to odległością rysowania drzew i trawy.
HW nie lubię na Geralcie.
 
Czyli nie masz HW?

Nie pisałem tylko o twoim przypadku, ale tez o Szinczy i moim. U mnie łatka nie wpłynęła na wydajność, a u niego się pogorszyła podobno, ale do poziomu, który ja miałem cały czas. Czyli jeśli coś jest nie tak, to u mnie było nie tak przed łatką 1,07 i po łatce 1,07. Chyba, że to u Szinczy było coś nie tak z działaniem jakiejś opcji. Pewnie sami REDzi nie wiedzą w czym rzecz (albo przynajmniej nie wiedzieli kiedy robili łatkę 1,07)
 
Last edited:
(...)

Od siebie dodam jeszcze, że nie podoba mi się jak patch zmienia cokolwiek w grafice i "polepsza płynność" interesują mnie tylko poprawki błędów, ewentualnie jakieś dodatki jak skrzynia. Ale każdy jest zmuszony instalować zmiany które nie są mu potrzebne a mogą tylko zaszkodzić. Może patche na zmiany graficzne powinny być oddzielne?
Mi też się nie podoba łączenie zmian w grafice z usuwaniem błędów czy dodawaniem nowych funkcji.
Przed instalacją łatki 1.07 (na wersji 1.06) gra chodziła mi na wysokich ustawieniach przy rozdzielczości 1600x900. (stabilne 30 klatek, żadnych spadków)
Na patchu 1.07 przy tych samych ustawieniach gra ledwo dobija do 30 (średnio to 20-25) . Czasem nawet spadki do 15 klatek. Musiałem zmniejszyć ustawienia żeby gra chodziła płynie. Czekam na łatkę, która poprawi łatkę
 
Last edited:
Ja natomiast nie mogę ukończyć zadania "Statuetka żołnierza". Mianowicie po rozmowie z Triss i cutscence gdy przenosi nas do domku gdzie Triss miała go odczarować nic się nie dzieje, nic się nie pojawia. W opisie questa nic nie ma, tylko zaliczony pierwszy punkt: porozmawiaj z Triss.
 
Pragnąłbym by w nowym patchu 1.08 naprawili bug z brodą geralta, bug występuję tylko na ustawieniach NVIDIA HairWorks. Mianowicie broda geralta małego z wąsika przechodzi od razu na największy zarost, pomija ten pomiędzy wąsikiem ,a maksymalnym zarostem, dobrze było by to poprawić, bo nie każdy lubi maksymalną brodę geralta, tylko np. ja wolę tę "średnią" :)
 
W białym sadzie u zielarki leży zaatakowana prze gryfa dziewczyna, zawsze po pierwszej rozmowie z zielarką, nawet jak nie wybierzemy zaproponowania sporządzenia jaskółki dla niej zadanie się samo aktywuje, no i po końcu rozmowy dziewczyna konająca znika z łóżka i po chwili przychodzi z zewnątrz i się kładzie ...
 
Nie wiem czy było to już wymienione w temacie, bo kiedy ostatnio tutaj zaglądałem były zaledwie 4 strony.

1. Dodanie możliwości szybkiej podróży siedząc na koniu. Strasznie irytujące jest to, że za każdym razem kiedy chcę się przenieść z jednego końca mapy na drugi, muszę zejść z konia, rozpocząć interakcję z drogowskazem i wybrać miejsce podróży. A gdy już się pojawię i tak muszę znowu wołać konia (dwukrotnie, bo zawsze za pierwszym razem ignoruje moje wygwizdywanie), by na niego wejść. Tutaj już nawet chodzi o realizm. Raczej Geralt nie pokonuje tej drogi na piechotę, mając u swego boku niesamowicie denerwującą większość graczy Płotkę.
2. Zauważyłem, że w dostępnej w menu gry ZAWRTOŚCI POBRANEJ w zakładce ZAINSTALOWANE nie pokazują się Alternatywny wygląd Triss oraz Alternatywny wygląd Yennefer. Alternatywny wygląd Ciri jest normalnie wyświetlany. Żeby nie było, wszystkie DLC są zainstalowane (sprawdzałem przez zamieszczeniem posta w GOG Galaxy oraz z poziomu gry [mam możliwość zmiany ich wyglądu]).
 
Last edited:
W rzemiośle zdecydowanie brakuje filtru, który by segregował przedmioty od wymaganego poziomu. W tej chwili jest tam bałagan i potrzeba przejrzeć wszystkie schematy, aby znaleźć ten "najlepszy" .
 
Moim jedynym oczekiwaniem jest naprawienie tego, co patch 1.07 popsuł i nie naprawił dotychczas. Zbugowane questy jak były tak są, a ja sobie w brodę pluję, że czekałem z grą na 1.07. Żona skończyła grę i większość questów a ja niektórych nie mogę zaliczyć. Filtry są w ekwipunku jak dla mnie nieużyteczne, po co mi sortowanie złomu po cenie albo wadze? Wolałbym po nazwie lub typie albo kombinacji tych dwóch, bo nawet mutageny potrafią się w tej chwili mieszać z innymi składnikami, a już znaleźć większy trzeba przeszukać wszystkie. Do tego zaczęły się zacinać filmiki przerywnikowe, wyskakuje komunikat z windows o ustawieniach wydajności, czego wcześniej nie uświadczyłem a mam te same ustawienia graficzne jak na 1.06. Mam nadzieję, że teraz CDPR skupi się na eliminacji błędów już lepiej niech nic nie dodają. Na to niech sobie zostawią przyszłe płatne rozszerzenia.
 
Ja bym jeszcze dodał respawn tego wiecznie zbugowanego konia w odległości nie większej niż 2m od Geralta.. Może wtedy nie respił by się wiecznie na drzewach, w ogródkach, na dachach budynków itp tylko tam gdzie stoi Geralt. Co do konia, usunął bym też opcję gdzie koń skręca sam gdzie mu się podoba.. Mimo sręcania myszki w danym kierunku koń nie wiedzieć czemu sam decyduje gdzie chce jechać.
Opcjonalnie dodałbym ze 2-3 nowe sloty na umiejętności, ale tylko te żółte. Skoro i tak nie ma do nich mutagenów szkoda że zajmują one miejsce innych umiejętności pod które można dodać mutageny. Odczucia te ma więcej osób, nie tylko ja, że te żółte umiejętności mogły by być osobno. ;)
Aha i jeszcze jedno, nie wiem czy każdy tak ma czy tylko ja, ale co jakiś czas gdy otworzę zakładkę alchemia wyskakują powiadomienia o przypinaniu składników. Mimo przeczytania tego kilka razy i zamknięcia komunikatów po jakimś czasie znowu wyskakują.
Edit: Właśnie znalazłem kolejnego buga w zleceniu: najgroźniejszy potwór na skellige. Mianowicie po rozmowie i walce z wilkołakiem ten nie ginie, to zabraniu mu całego paska życia ten nadal stoi i wyje.. Nie można mu wtedy nic zrobić, ani dobić ani nic innego.. Mam wrażenie że ostatnio zdarza się coraz więcej bugów w zadaniach..
 
Last edited:
Mi by wystarczyło gdyby NPC'e których bronimy nie ginęli od jednego uderzenia. Gram od wersji 1.07 i myślałem, że tak ma być ale poczytałem na forum i podobno tak nie było.
Obrona przed ghulami to była katorga a "Czarnej Perły" do dziś nie skończyłem bo nawet mi się nie udaje dopłynąć do brzegu. Jak tylko zobaczę pasek życia Nidasa ten obrywa i ginie. Uratowanie gościa pukającego do drzwi w "Represjach w Novigradzie" jest utrudnione ale wykonalne. No i Tajemniczy Handlarz z którym nie da się porozmawiać.
 
Last edited:
Czy są jakiekolwiek informacje na temat kiegoś hotfixa lub nowego patcha?
No już specjalnie wszystko co śmierdzi robalem omijałem cały tydzień, a nawet grałem jak ostatni ślimak, już nawet coraz częściej odpalam Inkwizycję zamiast Gonu... ale nie wiem ile tak uciągnę... :(
 
Jeszcze fajnie by było jakby w końcu naprawili system walk na pięści.. Tylko się człowiek denerwuje próbując walczyć. Nie dość że ledwo się walka zaczyna a nasz przeciwnik już nas atakuje i są małe szanse na unik, to drugą sprawą są mega długie ramiona przeciwników którzy trafiają nas z kilku metrów mimo kilku uników..
 
Kolejna drobnostka do poprawki: w zadaniu Dziady
gdy decydujemy się walczyć z łowcami, to w glosariuszu pod hasłem "Guślarz" pojawia się informacja, że odmówiliśmy walki z łowcami i odwrotnie - jak nie walczymy, to pojawia się tekst dotyczący walk.
 
Co robią wina oznaczone jako "przedmiot magiczny" a w opisie "Jadalne. Regeneruje żywotność" np. Wino est est, czy Erveluce
Po wypiciu nic się nie dzieje, oprócz tego, że trochę mamy zatruty organizm, a życie nie urosło nawet o 1hp. To jakieś niedopatrzenie czy co? Bezużyteczny przedmiot..Warte poprawy
 
Było ładnie, było gładko, ale się skończyło. Koniec z chwaleniem gry, bo nie mogę w nią grać. Zgony co druga misja.

Może to wina łatki 1,07, może czegoś innego. Robiłem szybkie testy kompa (procka, grafy i pamięci). Grafikę testowałem w jakimś tam na szybko znalezionym FurMark (nie wiem ile to warte) Proc i pamięć w programie MSI Intel Extreme Tuning. Pamięć testowałem jeszcze przy pomocy windowsowego narzędzia do testowania pamięci. Podczas testów było stabilnie, nic się nie działo. Temperatury wysokie, ale poniżej granicy, w której spada wydajność proca lub grafiki (przy czym wentyle rozbujały się najwyżej do 73% dla grafiki, a dla proca może z 50%). Nie mam za bardzo odniesienia, bo nie gram w nic innego, poza W3 i WOTem (WOT działa bez problemów)
 
Last edited:
Sam fakt, że tyle trzeba czekać na kolejnego pacza jest rozczarowujacy... przydałyby się przynajmniej hotfixy do kwestów... performance to jedno... ale tak, to przynajmniej na niższej grafie można by grać i ewentualnie skończyć...

No ja już od dwóch dni wróciłem do wykańczania porzuconej inkwizycji ... czuje się jak bym się przesiadł na last gen normalnie...
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom