Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
@rezerwowa

Uruchom grę w oknie, w najmniejszej rozdzielczości. Bez tego moda powinno chodzi płynnie, ale to już zależy co będzie Ci się bardziej podobało (mała rozdzielczość, czy ilość detali które ogranicza ten mod) :)
 
@engels78
Grałem na monitorze 24" kilka godzin i uwierz mi na słowo. To tak, jak oglądać film z efektami na smartfonie i w kinie. Zamieszczam pięć zrzutów ekranu z mojej plazmy. Nie są one tak ostre, jak w rzeczywistości, bo w rzeczywistości obraz mam ostrzejszy od brzytwy. Nie ma żadnych kwadratów, "pikselozy" itd. Sam oceń i zastanów się, jaką rozgrywkę daje duży ekran kontra malutki monitorek.:

View attachment 20972
View attachment 20973
View attachment 20975
View attachment 20977
View attachment 20978

@zilona
Najpierw chodziło wam o określenia typu "monitorek", teraz o "Niunie" a jeszcze wcześniej o coś tam. Czy to jest normalne? Przecież nikogo nie obrażam!
Dlaczego, jako dyskutant forum, muszę się z czegoś tłumaczyć, czy zmuszać do czegokolwiek? Dlaczego nie mogę zablokować sobie jakiś użytkowników, by w spokoju przedstawić swoje zdanie? Naprawdę uważacie, że prowokowanie, narzucanie czyjegoś zdania innym i manipulowanie wypowiedziami, jest w porządku?

PS. Nie będę uczestniczył w forum, w którym nie mogę zablokować w prosty sposób, jakiegoś dyskutanta, który mi nie odpowiada. Jeśli ktoś chce pisać, czy prowokować to niech pisze w odniesieniu do swoich postów, nie moich. To takie proste.

To tyle, pozdrawiam :)
 

Attachments

  • prsc wiedzmin 3 - 16.jpg
    prsc wiedzmin 3 - 16.jpg
    210.5 KB · Views: 37
  • prsc wiedzmin 3 - 17.jpg
    prsc wiedzmin 3 - 17.jpg
    123 KB · Views: 35
  • prsc wiedzmin 3 - 14.jpg
    prsc wiedzmin 3 - 14.jpg
    288 KB · Views: 43
  • prsc wiedzmin 3 - 4.jpg
    prsc wiedzmin 3 - 4.jpg
    138.1 KB · Views: 33
  • prsc wiedzmin 3 - 6.jpg
    prsc wiedzmin 3 - 6.jpg
    260.7 KB · Views: 34
Last edited:
Dlaczego, jako dyskutant forum, muszę się z czegoś tłumaczyć, czy zmuszać do czegokolwiek? Dlaczego nie mogę zablokować sobie jakiś użytkowników, by w spokoju przedstawić swoje zdanie? Naprawdę uważacie, że prowokowanie, narzucanie czyjegoś zdania innym i manipulowanie wypowiedziami, jest w porządku?
Możesz zablokować innych użytkowników przy edycji listy znajomych z poziomu strony swojego profilu.
Znajdziesz na pewno, jak trochę pogrzebiesz.

Strasznie histeryzujesz i demonizujesz ludzi, którzy odpowiadają na twoje posty nie wziąwszy pod uwagę, że taka jest idea forum dyskusyjnego i tak samo, jak ty masz prawo wyrazić swoje poglądy i opinie, tak samo ktoś inny ma prawo się z nimi nie zgodzić i tej niezgodzie dać wyraz. Jeżeli ci to przeszkadza, to może forum rzeczywiście nie jest miejscem dla ciebie.
 
Możesz zablokować innych użytkowników przy edycji listy znajomych z poziomu strony swojego profilu.
Znajdziesz na pewno, jak trochę pogrzebiesz.

Strasznie histeryzujesz i demonizujesz ludzi, którzy odpowiadają na twoje posty nie wziąwszy pod uwagę, że taka jest idea forum dyskusyjnego i tak samo, jak ty masz prawo wyrazić swoje poglądy i opinie, tak samo ktoś inny ma prawo się z nimi nie zgodzić i tej niezgodzie dać wyraz. Jeżeli ci to przeszkadza, to może forum rzeczywiście nie jest miejscem dla ciebie.

Sincza, szkoda mi czasu na użeranie się z kimkolwiek. Rozkładałeś moje posty na czynniki pierwsze, cytowałeś i coś tam próbowałeś udowadniać. Nie prowadzę takich dyskusji. To bardzo przeszkadza i utrudnia wyrażanie swojej opinii, więc biorąc pod uwagę Twoje wypowiedzi zastanów się, kto tu histeryzuje.
Jeszcze, co do blokowania to chodziło mi o szybki, prosty sposób ... nie o wchodzenie w ustawienia itd. Moje posty, są moje i stworzone przeze mnie. Ja nie rozczłonkowuje wypowiedzi innych osób na sto cytatów i nie dociekam dwuznacznie, co autor miał na myśli.

Jeszcze na koniec podaję kilka zrzutów, bo widzę, że bardzo męczy was to, iż nie mam FullHD a jednocześnie tak wypasiony obraz z ustawieniami gry na tzw. prawdziwego maksa, gdzie kolory są naturalne, biel biała, czerń czarna itd. Całość zaś na patch-u 1.7, bez modów itd.

View attachment 20983
View attachment 20984
View attachment 20985
View attachment 20986
View attachment 20987
 

Attachments

  • prsc wiedzmin 3 - 3.jpg
    prsc wiedzmin 3 - 3.jpg
    287.5 KB · Views: 57
  • prsc wiedzmin 3 - 1.jpg
    prsc wiedzmin 3 - 1.jpg
    168.7 KB · Views: 54
  • prsc wiedzmin 3 - 7.jpg
    prsc wiedzmin 3 - 7.jpg
    197.8 KB · Views: 35
  • prsc wiedzmin 3 - 8.jpg
    prsc wiedzmin 3 - 8.jpg
    376.1 KB · Views: 43
  • prsc wiedzmin 3 - 11.jpg
    prsc wiedzmin 3 - 11.jpg
    210.6 KB · Views: 48
Przypominam, że do przekazywania personalnych uwag i refleksji służy PW. Na forum nie ma zgody na wycieczki osobiste. Posty olewające te zasady będą usuwane, a autorzy odpowiednio nagrodzeni.
 
Jeszcze na koniec podaję kilka zrzutów, bo widzę, że bardzo męczy was to, iż nie mam FullHD a jednocześnie tak wypasiony obraz z ustawieniami gry na tzw. prawdziwego maksa, gdzie kolory są naturalne, biel biała, czerń czarna itd. Całość zaś na patch-u 1.7, bez modów itd.

Na jakim sprzęcie są robione te screeny? Wygląda ładnie, muszę przyznać.
 
Wygląda ładnie, muszę przyznać.
Dopóki nie rozciągniesz obrazu do 42"...

@Mirakuru1992 Twoje subiektywne odczucia są takie, że gra u Ciebie wygląda świetnie, ale obiektywnie patrząc gra w 1024x768, przy tak dużym wyświetlaczu nie ma prawa wyglądać dobrze, choćby przez efekt jajka, który powoduje, że wszystko jest rozciągnięte i płaskie, a co już pokazałeś na zdjęciach we wcześniejszych postach.
 
Jeszcze, co do blokowania to chodziło mi o szybki, prosty sposób ... nie o wchodzenie w ustawienia itd.
To są trzy kliknięcia. Profil -> zakładka "znajomi" -> i "edytuj listę znajomych".
Nie trzeba być tuzem intelektu żeby to ogarnąć. Nie ma za co.
ozkładałeś moje posty na czynniki pierwsze, cytowałeś i coś tam próbowałeś udowadniać.
Nie rozbierałem twoich postów na czynniki pierwsze, tylko odnosiłem się rzetelnie do każdego z twoich argumentów.
Na tym polega dyskusja połączona z szacunkiem do rozmówcy. Nie jest moją winą, że kontrargumenty traktujesz jak obrazę majestatu.
zastanów się, kto tu histeryzuje.
Wziąwszy pod uwagę powyższe wcale nie muszę. Ja naprawdę nie staram się ciebie prowokować, tylko ci coś wyjaśnić. Wyluzuj.
 
@Mirakuru1992 Twoje subiektywne odczucia są takie, że gra u Ciebie wygląda świetnie, ale obiektywnie patrząc gra w 1024x768, przy tak dużym wyświetlaczu nie ma prawa wyglądać dobrze, choćby przez efekt jajka, który powoduje, że wszystko jest rozciągnięte i płaskie, a co już pokazałeś na zdjęciach we wcześniejszych postach.

Podpisuję się w zupełności.

@Mirakuru1992 - każdy ma swoje zdanie. Tobie taka rozdzielczość na tak dużym ekraniku pasuje, innym nie. Mnie również Twoje screeny czy zdjęcia, zupełnie nie przekonują. Nie ma potrzeby udowadniania na siłę, że "moje jest najmojsze". Najważniejsze, że Tobie się taka rozdzielczość podoba.
 
przy TV 42' i natywnej rozdziałce HD Ready wielkość plamki jest duża, zatem ten obraz nie ma prawa być tak ładny jak mówisz (raczej stawiam na pikseloze :) )
 
Na jakim sprzęcie są robione te screeny? Wygląda ładnie, muszę przyznać.

Napiszę jeszcze raz, bo widzę, że choć jedna osoba się zainteresowała. Mam ten sprzęt w domu, podłączony, działający itd., więc piszę, tylko i wyłącznie na podstawie tego, co widzę i jak jest w rzeczywistości.

Mój komputer:

- Procesor i5 3,6 GHZ
- RAM 16 GB na magistrali 1600 - 1,32V
- Dysk SSD - EVO Samsung 250 GB
- K.G. Ati 280X Sapphire z dwoma trybami utrla i low. U mnie od nowości pracuje na low.
- Win 7 64 bit

Wyświetlacz:

Telewizor plazmowy HDReady Samsung 46" - słownie: czterdzieści sześć cali !!!


Gram i pracuje na kompie w rozdzielczości 1024 x 768. Te zrzuty ekranu, są z całego telewizora i z tej rozdzielczości. Obraz mam troszkę rozciągnięty na szerokość. Załączałem już zdjęcia z gry, robione aparatem fotograficznym samego obrazu, jaki całego telewizora, czyli obraz gry, z ramkami tegoż telewizora. Pisałem też o tym i wspominałem, że załączam zdjęcia, bo w zrzuty nikt może nie uwierzyć. Zdjęcia, są we wcześniejszych postach.

Mam też telewizor LED LG Cinema 47+1", czyli 48 cali i tam obraz w rozdzielczości HD Ready 1440 x 7... coś tam wygląda faktycznie, jak "pikseloza", niemiłosiernie męczy oczy i nawet po zmianie ustawień na Full HD, nadal nie da się go oglądać w dłuższym użytkowaniu.
Gdybym miał kupić nowy monitor o takich rozmiarach, musiałbym wydać ok. 5000 - 7000 tyś zł. Jedyna lepsza opcja od mojej obecnej to plazma np. od LG Full HD 50'' LG 50PB660V lub 50PB690V ... ewentualnie OLED :)



Nie mam powodu, by zmyślać, czy pisać nieprawdę. Nie jestem fanem, czy też wyznawcą żadnej wiodącej marki - choć cenię sobie firmę Sony, za jej dopracowane produkty. Tu jednak nie ma nic o sony :)

Nie uważam, że najlepsze, są konsole, komputery, czy cokolwiek innego. Mam konsole Xbox, jaki Sony oraz tego kompa. Nie jestem szalonym, opętanym wyznawcą czegokolwiek, nie wykłócam się na forach itd.



@bitels.sas i @skellig ... jak najbardziej ma prawo wyglądać dobrze. To jest plazma, nie LED! Jak pisałem wyżej, zobaczcie zdjęcia z aparatu całego tv z uruchomioną grą, gdzie widać plastykowe ramki telewizora i porównajcie ze zrzutami :)

Załączę wam jeszcze kilka zrzutów ze wczorajszej i dzisiejszej gry.

View attachment 21101
View attachment 21102
View attachment 21103
View attachment 21104
View attachment 21105


Pozdrawiam ... nawet tych, co nie mają, na oczy nie widzieli a wiedzą lepiej od tych, co mają i użytkują na co dzień.
 

Attachments

  • prsc wiedzmin 3 - 20.jpg
    prsc wiedzmin 3 - 20.jpg
    174.2 KB · Views: 42
  • prsc wiedzmin 3 - 26.jpg
    prsc wiedzmin 3 - 26.jpg
    170.3 KB · Views: 50
  • prsc wiedzmin 3 - 46.jpg
    prsc wiedzmin 3 - 46.jpg
    229.9 KB · Views: 40
  • prsc wiedzmin 3 - 31.jpg
    prsc wiedzmin 3 - 31.jpg
    345.3 KB · Views: 37
  • prsc wiedzmin 3 - 51.jpg
    prsc wiedzmin 3 - 51.jpg
    379.6 KB · Views: 45
Last edited:
ciąg dalszy ...

Z racji tego, że mogę do postu dodać tylko pięć zdjęć - grafik, załączam pierwszy zrzut od którego powinienem zacząć i parę, których nie załączyłem:

View attachment 21169
View attachment 21170
View attachment 21171
View attachment 21172
View attachment 21173

To już jest koniec zrzutów, resztę czasu poświęcam na zabawę, bo wakacje się już kończą i czas trochę odetchnąć od wirtualnej rozrywki.

Wszystkiego dobrego, jeśli ktoś ma jakieś pytania to odpowiem, jak tylko będę mógł.

Hej, hej ... :)
 

Attachments

  • prsc wiedzmin 3 - 59.jpg
    prsc wiedzmin 3 - 59.jpg
    161 KB · Views: 54
  • prsc wiedzmin 3 - 57.jpg
    prsc wiedzmin 3 - 57.jpg
    301 KB · Views: 47
  • prsc wiedzmin 3 - 56.jpg
    prsc wiedzmin 3 - 56.jpg
    234.6 KB · Views: 39
  • prsc wiedzmin 3 - 40.jpg
    prsc wiedzmin 3 - 40.jpg
    376 KB · Views: 47
  • prsc wiedzmin 3 - 37.jpg
    prsc wiedzmin 3 - 37.jpg
    293.1 KB · Views: 53
Niestety, ale te zrzuty wyglądają wg mnie słabo. Po prostu przez rozdzielczość. Wielkość ekranu to nie wszystko.
Ale na plus zapisuje Ci się to, że już nie pokazujesz zdjęć z "jajkiem" zamiast minimapy ;)
 
Jest w stanie ktoś udzielić mi odpowiedzi na pytanie czy da się za 1500 zł złożyć pc w takiej konfiguracji, aby dała radę uciągnąć grę na średnich ustawieniach? Jeśli nie to ile trzeba by dołożyć?
 
Z nowych części nie za bardzo, do średnich ustawień potrzeba minimum i3, 8 GB RAM-u i kartę w rodzaju GTX-a 750ti. Razem to będzie kosztować plus minus 2000 zł. Za to z części używanych bez większych problemów powinno się udać złożyć coś sensownego za te 1500 zł.
 
Niestety, ale te zrzuty wyglądają wg mnie słabo. Po prostu przez rozdzielczość. Wielkość ekranu to nie wszystko.
Ale na plus zapisuje Ci się to, że już nie pokazujesz zdjęć z "jajkiem" zamiast minimapy ;)

Skellig, zmieniłem opcje w grze, bo nawet nie zauważyłem, jak aktualizacja zmieniła mi ustawienia z UBER na WYSOKIE oraz mapowanie klawiszy, które zmieniłem poza ustawieniami graficznymi.

Zamieszczam, już ostatnie zrzuty z ustawieniami z Uber a zmieniłem jedynie 60 na 30 klatek - by nie przegrzewać karty.
Jeśli mi napiszesz, że te Ci się nie podobają to posądzę Cię o złośliwość.

View attachment 21263
View attachment 21264
View attachment 21265
View attachment 21266
View attachment 21267

Zwróć uwagę, że rozdzielczość tych zrzutów to 1024x768

:ball::
 

Attachments

  • prsc wiedzmin 3 - 128.jpg
    prsc wiedzmin 3 - 128.jpg
    239.1 KB · Views: 35
  • prsc wiedzmin 3 - 131.jpg
    prsc wiedzmin 3 - 131.jpg
    193 KB · Views: 30
  • prsc wiedzmin 3 - 132.jpg
    prsc wiedzmin 3 - 132.jpg
    263.3 KB · Views: 27
  • prsc wiedzmin 3 - 134.jpg
    prsc wiedzmin 3 - 134.jpg
    254.6 KB · Views: 26
  • prsc wiedzmin 3 - 99.jpg
    prsc wiedzmin 3 - 99.jpg
    266.9 KB · Views: 33
heh, po co ci taki wielki ekran jak na takiej niskiej rozdzielczości grasz XD Mi też by nie pasowało na takiej grać. dla mnie 1280x960 to minimum, a gram na 1680x1050
 
Nowy patch miał poprawić wydajność. W moim przypadku ją obniżył. Kiedy normalnie miałem 45+ fps to na 1.08 spadły mi fpsy do 35 o_O.
Musiałem zasięg widoczności trawy zmniejszyć aby te 45 fps uzyskać. Masakra jakaś.
 
Mam obecnie 8GB RAM (DDR3 1600) i myślę czy by nie dokupić drugie tyle. Jak wygląda ramożerność trzeciego Wiedźmina? Będzie jakaś znaczna różnica?
Reszta sprzętu: procek i5 4460, płyta MSI Z97-G43, karta MSI GeForce GTX 970 Gaming 4G.
 
Top Bottom