odzyskiwanie skasowanych savów

+
odzyskiwanie skasowanych savów

Otóż problem mam taki ze po przypadkowym usunięciu savów z gry próbowałem je odzyskać za pomoca różnych programów.Udało mi sie odzyskać kilanascie plików .qst, jakiś .txt, .sav i jeszcze jakies inne. Nazwy i daty wskazuja że jest to pożądany przeze mnie stan gry. Sek w tym ze gra nie przyjmuje tych zapisów. Generalnie wyglada to tak jakby plik stanu gry został podzielony na części bazowe. Pytanie moje wiec brzmi czy da sie to jakos "scalić" do jednego pliku?Wiem że pytanie jest dosyć nietypowe ale proszę o jakakolwiek radę. Wisi nade mną brat który był wlascicielem nieszczęsnego save'a
 

Jimp

Forum veteran
Raczej się nie da ale można coś na to poradzić w tym temacie . ;)http://www.thewitcher.com/forum/index.php?topic=6866.0
 
koradon said:
Generalnie wyglada to tak jakby plik stanu gry został podzielony na części bazowe.
Możliwe wytłumaczenie problemu
Powiedzmy, że to struktura części dysku: - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -(myślniki to wolna przestrzeń)Jeżeli wgrasz trzy pliki na dysk, A, B i C, o wielkościach kolejno 4 KB, 3KB i 5KB:AAAABBBCCCCC - - - - - - - -A teraz skasujesz plik BAAAA - - - CCCCC - - - - - - - -wgrasz mały plik D - 2 KBAAAADD - CCCCC - - - - - - - -Skasujesz plik A - - - - DD - CCCCC - - - - - - - -Wgrasz mały plik E (też 2 KB), to struktura w końcu będzie wyglądać tak:EE - - DD - CCCCC - - - - - - - -Jak widać, ciągłe kasowanie i wgrywanie prowadzić może do struktury w formie szwajcarskiego sera. Jeżeli teraz wgrasz jakiś większy plik F, powiedzmy 5 KB:EEFFDDFCCCCCFF - - - - - -to tak jak wyżej widać, zostanie on podzielony na części, a nie ulokowany tam, gdzie zmieściłby się w całości (czyli tu w przykładzie: na końcu). Zjawisko to zwie się fragmentacją dysku. Dostęp do pliku podzielonego na części jest wolniejszy, dlatego dysk warto od czasu do czasu defragmentować. To Cię jednak w tym momencie nie interesuje :p Ważne jest wyjaśnienie, że to faktycznie może być jeden plik podzielony na części.
Czy można je połączyć? Oczywiście!1. Najlepszy do tego celu jest program Total Commander (wystarczy trial, albo shareware)2. Zapamiętaj oryginalną nazwę pliku i rozszerzenie.3. wszystkie części powinny mieć taką samą nazwę (przed kropką), np. "save", a po kropce pliki powinny być ponumerowane (rozszerzenie staje się numerem. A więc dwuklikaj po kolei części i nazywaj je "save.001", "save.002", "save.003" itd. UWAGA: KOLEJNOŚĆ PLIKÓW JEST BARDZO WAŻNA!4. zaznacz plik "save.001", a potem z menu "plik" wybierz "scalaj pliki".5. Po scaleniu odnajdź plik "save.out" i nadaj mu nazwę, którą zapamiętałeś w pkt. 2.Mam nadzieję, że to pomoże i nie jest jeszcze za późno ;)
 
Top Bottom